Statistika našeho portálu

  • 101 436 Akcí v kalendáři
  • 5 391 Ubytovacích zařízení
  • 24 208 Míst a památek

Tipy na víkend 15.-16. dubna 2017

Blížící se velikonoční víkend přinese bezpočet akcí spojených právě s tímto svátkem. Zde vám přinášíme tipy na akce s jinou tématikou, než je ta velikonoční. Tipům na velikonoční akce bude věnovaný samostatný článek.

Blížící se velikonoční víkend přinese bezpočet akcí spojených právě s tímto svátkem. Zde vám přinášíme tipy na akce s jinou tématikou, než je ta velikonoční. Tipům na velikonoční akce bude věnovaný samostatný článek.

Praha

V sobotu se koná Velká cena Prahy 8, závod v bikrosu i pro neregistrované jezdce bez licence.

Velké testování kol v Radotíně je akce určená především těm, kteří si chtějí koupit kolo, ale ještě si nevybrali jaké. Každý si zde může vyzkoušet víc modelů kol různých kategorií, aby opravdu našel to, co mu bude nejlépe vyhovovat.

Aspoň na víkend se připrav na Velikonoce je název akce, kterou pořádá Národopisná expozice Národního muzea tuto sobotu.

Středočeský kraj

Tradiční řemeslný jarmark s bohatým doprovodným programem se koná tuto sobotu již po osmé v Lysé nad Labem. Návštěvníci si tu mohou kromě koupě českých originálních ručně vyráběných výrobků také sami vyzkoušet jejich výrobu a shlédnout ukázky různých řemesel. 

řemeslný jarmark

V sobotu oslaví Den památek a sídel například v zámku Růžkovy Lhotice, kde je připravena prohlídka expozice Kraj tónů, drobná výstava 150 let Prodané nevěsty nebo procházka zámeckou zahradou. Tento den oslaví i na zámku Vlašim programem spojeným s prohlídkou expozic a výstav, skládáním puzzle s motivy ze zámku Vlašim, vědomostní soutěží nebo kabinetní výstavou historických velikonočních vajíček ze sbírek Muzea Podblanicka.

Brány památek dokořán, tak se jmenuje nedělní akce na zámku Kačina, kterou přichystalo NZM Čáslav - Muzeum zemědělské techniky. Během tohoto dne uvidíte tři rozšířené prohlídky Chotkovské knihovny, hospodářského zázemí zámku, výstavy z muzejních depozitářů a skleníku. Uvidíte, co běžným návštěvníkům zůstává skryto, a můžete si i poslechnout kytarový koncert.

Jihočeský kraj

Nenechte si ujít rodinný divadelní festival Proměn, kterým si se koná v neděli a v pondělí v Českých Budějovicích. Podrobný program najdete v detailu této akce na našich stránkách.

Karlovarský kraj

V sobotu na vás čeká na hradě Hauenštějn netradiční prohlídka. Koná se totiž v noci a organizátoři slibují historické mystifikace, přecházející místy až v otevřené lži, nejoblíbenějšího hornohradského průvodce Viktora Braunreitera a závěrečnou ohnivou show.

hradě Hauenštějn

Ústecký kraj

Cyklistickou sezonu zahájí tuto sobotu závod 50 Cyklorájem Podralsko, který odstartuje z obce Osečná. Závod je součástí mezinárodního seriálu MTB Marathon Cup Euroregionu Nisa.

Cyklorájem Podralsko

Pardubický kraj

Pardubický vinařský půlmaratón se běží tuto sobotu v Pardubicích. Jedná se nejen o běh pro organizované skupiny a amatéry, ale součástí je i masová projížďka tratí Inline bruslařů, Český pohárový závod handbike nebo nově i Pernštejnská sedmička (štafeta smíšených družstev na 3x7 kilometrů).

Královéhradecký kraj

V rámci sobotního Mezinárodního dne památek a historických sídel  se na zámku Ratibořice konají mimořádné prohlídky s rozšířeným odborným výkladem. v tomto případě ale program není doporučován pro děti do 12 let.

Olomoucký kraj

Na zámku Plumlov je pro návštěvníky připraveno Rekviem za rytíře, tedy pestrý program po oba víkendové dny. Součástí budou různá divadelní představení, sokolnické ukázky, kejklíři, rytířské souboje a mnohé další. Zámek Velké Losiny otevírá při příležitosti Mezinárodního dne památek vybrané pokoje druhého patra vysokého zámku, které je běžně nepřístupné. Návštěvníci zde uvidí zámeckou márnici, pokoj Pramáti, šatnu divadla a zámecké divadlo.

Rekviem za rytíře

Jihomoravský kraj

V sobotu je v Městském divadle Brno připravena divadelní inscenace původního úspěšného filmu Zamilovaný Shakespeare. Turnaj ve cvrnkání kuliček o velký kuličkový pohár a dalších ceny, Jižanská kuličkiáda, se koná tuto sobotu ve sportovním areálu Hněvkovského v Brně.

Moravskoslezský kraj

Na sobotní večer je připraven zážitkový běh na 5 a 10 km, který se uskuteční v centru Ostravy a v jeho okolí. Registrace i start závodu NN Night Run 2017 se koná ny Masarykově náměstí.

Zajímavé akce v okolí

Ovečka betlémská 2023 - Praha

09.12.2023 - 09.12.2023
Stanice techniků DDM…

Vánoční zázrak očima chundelaté ovečky a starého pastýře. Loutková hudební pohádka o kouzlu Vánoc pro všechny od 4 let.…

Adventní benefiční koncert Schola G…

09.12.2023 - 09.12.2023
Kostel Zvěstování Panny…

Na slavnostním adventním koncertu Severočeské galerie výtvarného umění v Litoměřicích, ve sváteční atmosféře kostela…

LEMarket 2023 - Praha

09.12.2023 - 10.12.2023
Národní dům Smíchov

LEMARKET slaví 10 let a chystá svůj největší ročník v Národním domě na Smíchově. Společně s obchodem ONES představí…

X. Setkání betlemářů v Příboře 2023

09.12.2023 - 09.12.2023
Centrum tradičních…

Desátý ročník tradičního adventního setkání řezbářů - betlemářů ze severovýchodní Moravy a těšínského Slezska. Expozice…

Související kategorie

« zpět na seznam položek

Sdílet

Kategorie

sobota 9. prosinec

Dnes má svátek Vratislav

Aktuálně z Atlasu Česka

Předpověď počasí pro ČR

Počasí v České republice dnes
Počasí v České republice zítra
Počasí v České republice pozítří
Počasí v České republice popozítří

Na Atlase Česka dále najdete