Statistika našeho portálu

  • 95 701 Akcí v kalendáři
  • 5 389 Ubytovacích zařízení
  • 24 197 Míst a památek

Tipy na víkend 15.-16. září 2018

Blížící se víkend nabídne pestrou škálu akcí. Jednou z těch celorepublikových bude Zažít město jinak, sousedská slavnost, která dává možnost poznat lidi ze svého okolí a kultivovat vzájemné vztahy. V řadě krajů se můžete těšit také na vinobraní, jehož nabídce se věnujeme v článku Kam na vinobraní.

Blížící se víkend nabídne pestrou škálu akcí. Jednou z těch celorepublikových bude Zažít město jinak, sousedská slavnost, která dává možnost poznat lidi ze svého okolí a kultivovat vzájemné vztahy. V řadě krajů se můžete těšit také na vinobraní, jehož nabídce se věnujeme v článku Kam na vinobraní.

Praha

Republika slaví 100 let a na pražském Vyšehradě vás čeká velkolepá oslava s programem pro celou rodinu. Můžete se těšit na historická auta, polní nemocnici, legionáře, sokoly, fotokoutek s dobovými rekvizitami, hudbu, divadlo a spoustu dalšího. Akce se koná v sobotu.

Zažít město jinak můžete v Praze na několika místech – například na Malešickém náměstí nebo ve Vršovickém divadle Mana. Zveme vás také na Rodinnou výzvu, sportovní akci, která se tradičně koná v Centrálním parku Prahy 11. Letos se můžete těšit na 14 disciplín.

Středočeský kraj

Také Středočeský kraj má o víkendu co nabídnout. Vypravit se můžete třeba na Mělnické vinobraní, které začíná už v pátek. K této akci se i letos připojuje Regionální muzeum Mělník a otevírá svůj degustační sklep. V původních gotických sklepích z 2. poloviny 14. století mohou účastníci vinobraní ochutnat 50 druhů českých vín.

Pokud máte rádi historické akce, pak můžeme doporučit Bitvu u Čáslavi, tedy rekonstrukci bitvy, která se odehrála již před 400 lety. Čeká vás dobový tábor, tržiště, silácké souboje a dobová hudba. Akce probíhá od pátku do neděle v Čáslavi. A pokud byste raději dali přednost sportu, pak osedlejte kolo a vyrazte do Votic. Votický cyklotulák je pohodová vyjížďka na kole a nabízí výběr ze tří tras.

Plzeňský kraj 

Velkou akcí Plzeňského kraje budou dožínky, které se uskuteční v sobotu v Tachově. Součástí dožínek bude i tentokrát dožínkový průvod s koňskými povozy, krojovanými zpěváky a muzikanty, ale i ženci a děvečkami nesoucími dožínkový věnec a dožínkovou kytici. Vystoupí folklorní soubory, farmářský trh a vystoupení kapely No Name.

Vyzkoušet si rozmanité sporty můžete také na Wannado festivalu, který čeká na rodiny s dětmi v sobotu v Plzni. Letošní sporťáček možnost si vyzkoušet řadu sportů, mezi jinými i unikátní překážkovou dráhu Wannado Ninja Race nebo biatlonovou střelnici s překážkovou dráhou.

Wannado

Ústecký kraj

Den otevřených dveří v ústeckém vědecko-výzkumném centru láká na neděli zájemce o vědu, kteří se zde mohou dovědět zajímavosti o chemických technologiích. Návštěvníky čekají přednášky, exkurze, prezentace projektů a aktivity i pro děti. 

Liberecký kraj

V rámci Dnů evropského dědictví můžete zavítat na mimořádné akce na hrad Grabštejn nebo do Jablonce nad Nisou. Pokud máte chuť si vyzkoušet třetí nejdrsnější běžecký závod Jizerských hor nebo si alespoň vychutnat jeho atmosféru jako divák, tak se vydejte na Bedřichovského Bastarda. Závod se koná v sobotu.

Také si nenechte ujít sobotní 45. oslavy výročí Ještědu. Letos budou probíhat ve vesmírném stylu a program bude opravdu pestrý.

Pardubický kraj

Kladruby naruby

Kladruby naruby je zábavné rodinné odpoledne v Národním hřebčíně Kladruby nad Labem. V sobotu vás zde čeká hudební a divadelní vystoupení, slackshow, soutěže, řemesla a samozřejmě předvedení starokladrubských koní, prohlídky stájí, zámku a koncert na závěr.

Královéhradecký kraj

Královéhradecké krajské dožínky se letos konají již po 15. Bohatý kulturní program doplňuje přehlídka hospodářských zvířat a zemědělské techniky. V Bílé Třemešné si můžete pochutnat v rámci soutěže ve vaření kotlíkových gulášů nejen na guláši, ale také na bramborácích.

Kraj Vysočina

V Bystřici nad Pernštejnem se můžete zúčastnit turistického pochodu Vysočinou, Jitřenka 2018. Čekají vás trasy v délkách 9, 13, 17 a 30 km.

Olomoucký kraj

Ve Vlastivědném muzeu v Šumperku vás čeká výstava hub a nejen to. Návštěvníci budou mít možnost nechat si své houby odborně určit, ale i poskytnut své nálezy k prezentaci. Olomouc v neděli pořádá Den pro pěstounství. Součástí jsou další doprovodné a soutěžní aktivity pro děti, ale i dospělé – trampolína, soutěže, bazének s kuličkami a skluzavkou, malování na obličej, výtvarná dílna, káva a balonky pro děti zdarma.

Jihomoravský kraj

Grand Prix

Vibes of Havana je kubánský street festival v Brně, který nabídne skvělou atmosféru, hudbu, tanec, workshopy, autentické pokrmy a kubánské drinky. V Břeclavi se můžete přijít podívat na závody Grand Prix RACIO. Jedná se o městský cyklistický závod, který je určen různým věkovým skupinám dětí. Také se můžete vypravit na letiště v Bořitově, kde bude probíhat drakiáda. Představí se zde domácí i zahraniční draci.

Moravskoslezský kraj

Rozhodně si nenechte si ujít Dny NATO v Ostravě a Dny Vzdušných sil AČR, které se konají oba víkendové dny. Jedná se o největší bezpečnostní přehlídku v Evropě. Na  Letišti Leoše Janáčka Ostrava uvidíte prezentaci těžké vojenské, policejní i záchranářské techniky, dynamických ukázek výcviku speciálních jednotek, leteckých ukázek a prezentace výzbroje, výstroje a vybavení útvarů.

Dny NATO

Zajímavé akce v okolí

Otevřené sklepy: Šardické sklepy do…

31.07.2021 - 31.07.2021
Šardice

Již XIII. ročník vinařské akce. Navštivte kouzelnou krajinu Moravského Toskánska, které potěší nejen oko, ale i Váš…

Letňák v kině VI. ročník v Českém K…

13.08.2021 - 14.08.2021
areál Letního kina…

Multižánrový festival Letňák.

Premiérové představení CIRKU La Put…

21.08.2021 - 21.08.2021
Chráněné bydlení Slapy

Jubilejní ročník festivalu CIHLAFEST nedaleko Slapské přehrady se letos uskuteční v sobotu 21. srpna. Po roční pauze na…

Abeceda hvězd po 20 letech - Český …

30.09.2021 - 30.09.2021
Český Dub

Divadelní společnost Vojan z. s. Český Dub a T.J. Sokol Proseč pod Ještědem Vás zve na úspěšnou hudební one-man-show.

Související kategorie

« zpět na seznam položek

Sdílet

Kategorie

neděle 25. červenec

Dnes má svátek Jakub

Aktuálně z Atlasu Česka

Předpověď počasí pro ČR

Počasí v České republice dnes
Počasí v České republice zítra
Počasí v České republice pozítří
Počasí v České republice popozítří

Na Atlase Česka dále najdete