Statistika našeho portálu

  • 101 433 Akcí v kalendáři
  • 5 391 Ubytovacích zařízení
  • 24 208 Míst a památek

Tipy na víkend 15. – 17. srpna 2014: Den s hlavou v oblacích, Ezoterické léto, či Slavnosti kata Heřmana

Třetí srpnový víkend se můžete těšit na spoustu zajímavých akcí. Výběr těch nejlepších hledejte v našem pravidelném článku.

Třetí srpnový víkend se můžete těšit na spoustu zajímavých akcí. Výběr těch nejlepších hledejte v našem pravidelném článku.

Praha

Přijďte se v sobotu podívat do Atlantis Centra: Domu zážitků na pražských Vinohradech, kde pro návštěvníky připravili tematickou akci Pouť ke kořenům egyptské alchymie, která doplňuje stálou prohlídku o starověkém Egyptě a spoustu interaktivních exponátů. V expozici Faraonovo tajemství poodhalíte záhady tajemné egyptské říše, na malou chvíli se ocitnete v kůži starověkých bohů, či velkých vládců. Nabitý program má tento víkend pražská ZOO. V sobotu návštěvníkům přiblíží ohrožení orangutanů ve volné přírodě v rámci oslav Mezinárodního dne orangutanů. A v neděli opět připomene oslavy 60 let od příchodu první žirafy do pražské ZOO v rámci akce Den s hlavou v oblacích.

Středočeský kraj

V pátek a sobotu můžete v areálu nymburského pivovaru zhlédnout muzikálové představení Postřižiny. Představení se bude konat za každého počasí, hlediště bude kryté a můžete se těšit na známé tváře, například na Jana Rosáka, Pavla Vítka, či Lumíra Olšovského. Tento pátek a sobotu si nenechte ujít speciální noční prohlídky Po stopách zločinů, které se v průběhu staletí udály za zdmi hradu Karlštejna. Od Václava IV., přes 16. století a vraždy paní Kateřiny Lažanské až po Velký prodej Karlštejna Harrym Jelínkem.

Jihočeský kraj

Třeboň a České Budějovice budou od čtvrtka do soboty dějištěm hlavních koncertů letní části Jihočeského jazzového festivalu - ČEZ 2014. Stejnojmenný projekt přivede na pódia dvou jihočeských měst hvězdy světového jazzu Richarda Bona, Davea Douglase či Iana Ritchieho. V sobotu odpoledne se v areálu Středověké krčmy v Písku uskuteční Rytířský turnaj. Krásní a bujní koně, slavní rytíři v plátovaných zbrojích, vlající vlajky, nelítostné souboje a mnoho dalšího.

Plzeňský kraj

Tento víkend proběhne v Plzni poslední ze série devíti letošních přehlídek historických automobilů Czech Hero Ride. V pátek si milovníci veteránů prohlédnou historické vozy na Zámku Nebílovy. V sobotu ráno vyjedou závodní posádky z Dobřan, aby odpoledne dorazily do cíle závodu na nádvoří Plzeňského pivovaru. V potom veteráni vyrazí z Plzně přes Dobřany do Hracholusk nade Mží. V sobotu a v neděli proběhne na zámku Zbiroh tradiční a návštěvníky oblíbená Bitva pod hradem. Samotná bitva je situována do období 30 leté války a diváci spatří boje mušketýrů, pikenýrů, jezdectva i dělostřelců. V doprovodném programu vystoupí šermíři, hudebníci, tanečnice a chybět nebude ani dobové tržiště, střelba z luku či kuší a náhled do života vojáků.

Karlovarský kraj

V sobotu od 17 hodin mohou děti na hradě Loket zhlédnout pohádkové představení. V podání Divadla Matěje Kopeckého zde uvidí pohádku Jak pejsek Ferda potkal sluníčko. V sobotu večer se můžete zúčastnit tajemné i zábavné prohlídky hradu a zámku Hauenštejn Horní hrad. V průběhu procházky celým hradem, osvíceným pouze pochodněmi a měsícem, pak uvidíte postupně několik šermířských vystoupení, několik divadelních "kousků" Viktora Braunreitera a na závěr vystoupení ohnivého divadla Ignis.

Ústecký kraj

Tento víkend můžete v Zooparku Chomutov navštívit Pohádkové Safari. Safari expres a Lokálka Amálka vyjede na cestu do světa kouzelných bytostí, strašidel a duchů vždy v pátek a v sobotu od 18 hodin. Nenechte si ujít nezapomenutelnou projížďku, kterou můžete využít pouze čtyři srpnové večery v roce. V sobotu se na Mírovém náměstí v Litoměřicích uskuteční 5. Litoměřické pivní slavnosti. Zažijte neopakovatelnou atmosféru. Ochutnejte množství druhů piv, známých i neznámých. Prezentaci mini, malých, středních i velkých pivovarů doprovodí celodenní kulturní program.

Liberecký kraj

Ezoterické léto, letní festival situovaný do nádherné přírody v Háji pod Jizerskými horami se uskuteční tento víkend. Celý víkend a to už od pátku budou na dvou scénách probíhat zajímavé přednášky, semináře a energetická cvičení. Ministerstvo zemědělství připravilo letos již třetí Farmářskou slavnost pro rodiny s dětmi, která se bude konat tuto sobotu na Farmě Nový Dvůr u České Lípy. Ukažte dětem, jak krásný je u nás venkov a přibližte jim život našich zemědělců.

Královéhradecký kraj

V sobotu se na hradě Kost uskuteční Slavnosti kata Heřmana. Připraven je bohatý program zaměřený na katovské řemeslo. Po celý den bude v prostorách spodního nádvoří úřadovat Kat Heřman, který povede soudní přelíčení, rozsudek a trest na hříšnících. Pro děti budou připraveny různé soutěže a ukázky provazochodectví. Westernový den si můžete užít tuto sobotu v Kemp Country Potštejn. Uvidíte velkou show kovbojů a indiánů, ve které se přenesete na Divoký západ tentokrát v mexickém stylu. A k tomu všemu kovbojské fazole, grilované speciality, stánky s westernovou tématikou a mnoho dalšího.

Pardubický kraj

V Hlinsku můžete tuto sobotu navštívit slavnosti Medobraní. Pro návštěvníky Medobraní je připraven (nejen) medový a kulinářský jarmark, medové masáže, soutěž o nejoriginálnější medový recept, přednášky, ochutnávky medu a medoviny, celodenní doprovodný program a další netradiční hry a soutěže pro děti i dospělé. V sobotu můžete na zámku Choltice zhlédnout ukázky sokolnictví. V prostorách zámeckého parku pod platany uvidíte ukázky výcviku a lovu dravých ptáků.

Kraj Vysočina

V pátek a sobotu si nenechte ujít Historické slavnosti Zachariáše z Hradce a Kateřiny z Valdštejna v Telči. Můžete se těšit na bohatý kulturní a doprovodný program. Tento víkend Třebíč již potřetí zaplane ohněm. Mezinárodní hudebně-žonglérský festival Flaming Nights se i letos bude moci pochlubit nezaměnitelnou atmosférou a kvalitním uměleckým obsazením. Představí se vám špička žonglérské scény z různých končin světa. Uvidíte ohnivou galashow, která je skutečným mezinárodním unikátem. Přichystán je, již tradičně, i bohatý program pro rodiny s dětmi.

Olomoucký kraj

Již po jedenácté se tento víkend uskuteční Pekařovská pouť do Jindřichova. V pátek bude zahájena v Hostinci Na Rychtě Hanušovice a v Ruční papírně Velké Losiny mezinárodním setkáním flašinetářů za účasti hostů z celé Evropy. V sobotu pokračuje pouť v Pekařově Mší svatou a pokračováním setkání flašinetářů, vystoupením divadelního a folklórního souboru, ukázkami lidových řemesel a historických krojů. Pro malé návštěvníky bude připravena skautská dětská pouť a loutkové divadlo. Proletět se vrtulníkem se budete moci tuto sobotu nad hradem Bouzov a jeho okolím. Pokud se vám navíc podaří ukořistit zajímavou fotku hradu z ptačí perspektivy, můžete se zúčastnit soutěže o nejlepší fotografii.

Jihomoravský kraj

Velká cena Brna (Grand prix) České republiky silničních motocyklů se opět uskuteční tento víkend. Pro diváky je připraveno několik velkoplošných obrazovek, které by měly zajistit absolutní přehled nad vývojem závodů. Samozřejmostí je pak několik desítek občerstvovacích stánků. Divadelní adaptace filmového zpracování podle díla Alexandra Dumase staršího Tři mušketýři ještě po deseti letech v podání divadelní a šermířské skupiny Exulis se odehraje v interiérech rájeckého zámku. Začátky představení jsou v pátek od 19 do 22 hodin každou hodinu.

Zlínský kraj

Ve Valašském muzeu v přírodě v Rožnově pod Radhoštěm se tento víkend uskuteční Starodávný jarmark. Můžete se těšit na pestrou nabídku jarmarečního zboží s bohatým programem a atrakcemi pro celou rodinu. V sobotu se na hradě Cimburk v Koryčanech uskuteční Den múz. Čeká na vás ukázka dravců ze záchytné stanice v Hluku, vystoupí kapela Hubertus, výstava historických, ukázky tradičních řemesel: kovářská dílna, keramická dílna, řezbářská dílna a mnoho dalšího.

Moravskoslezský kraj

Hrad Sovinec v Jiříkově pořádá tento víkend tradiční historicko-řemeslný jarmark s dobovou kuchyní a právem útrpným, který bude v sobotu zakončen ohňostrojem. Můžete se těšit na mimořádně bohatý celodenní program, středověký mumraj v podhradí při očekávaném příjezdu vladaře, ukázky zručnosti řemeslníků s návštěvou hradní kuchyně a mnoho dalšího. V areálu Sokolák v Suchdole nad Odrou se v sobotu uskuteční 30. ročník akce Pony Express. Můžete se těšit na bohatý doprovodný program, ukázky country tanců, westernovou show, ohňovou show, country bál a mnoho dalšího.

Zajímavé akce v okolí

Ovečka betlémská 2023 - Praha

09.12.2023 - 09.12.2023
Stanice techniků DDM…

Vánoční zázrak očima chundelaté ovečky a starého pastýře. Loutková hudební pohádka o kouzlu Vánoc pro všechny od 4 let.…

Vánoce na hradě 2023 - Ostrava

09.12.2023 - 09.12.2023
Slezskoostravský hrad

Již tradičně se uskuteční na Slezskoostravském hradě vánoční program. V sobotu 9. 12. si připomeneme vánoční zvyky,…

Královský košt 2023 - Ústí nad Labem

09.12.2023 - 09.12.2023
Ústí nad Labem

Pultová degustace nejlepších českých a moravských vín, oceněných medailemi odbornou porotou soutěže KRÁL VÍN České…

Adventní benefiční koncert Schola G…

09.12.2023 - 09.12.2023
Kostel Zvěstování Panny…

Na slavnostním adventním koncertu Severočeské galerie výtvarného umění v Litoměřicích, ve sváteční atmosféře kostela…

Související kategorie

« zpět na seznam položek

Sdílet

Kategorie

sobota 9. prosinec

Dnes má svátek Vratislav

Aktuálně z Atlasu Česka

Předpověď počasí pro ČR

Počasí v České republice dnes
Počasí v České republice zítra
Počasí v České republice pozítří
Počasí v České republice popozítří

Na Atlase Česka dále najdete