Statistika našeho portálu

  • 101 405 Akcí v kalendáři
  • 5 391 Ubytovacích zařízení
  • 24 208 Míst a památek

Tipy na víkend 16. - 17. července

Fotogalerie k článku

Hlavní město Praha

Finále Snapbacks ligy amerického fotbalu se vrací na Žižkov. Fortuna Czech Bowl XXIX rozhodne o letošním mistrovi nejvyšší ligy. Nenechte si ujít nevšední sportovní zážitek a atraktivní show plnou emocí - zápas o titul Mistra České republiky v americkém fotbale. Kdo pozvedne nad hlavu pohár pro vítěze? Těšit se můžete také na vystoupení cheerleaders.

Dejte si rende-vous na Kampě! Tradiční Francouzský trh se letos představí již po patnácté. Festival představí delikatesy z Francie, vybraná vína a šumivé drinky a bohatý doprovodný program plný hudby a rodinné zábavy. Festival probíhá od 12. do 17. července a návštěvníci se mohou těšit na vybrané pochoutky z francouzské kuchyně, vynikající šumivá vína, řadu hudebních vystoupení a také na bohatý doprovodný program pro nejmenší návštěvníky. 

Cirkusové stroje, akrobaty v oblacích i zářící květiny neskutečných rozměrů, to vše mohou potkat návštěvníci letošního ročníku festivalu pouličního divadla Za dveřmi. Každý den od 13. do 19. července 2022 nabídne pražský festival výkony českých i zahraničních umělců, které spojuje láska k pouličnímu divadlu. Vstup na festival je zdarma.

 

Středočeský kraj

Přeneste se s námi do časů dávno minulých a poznejte nejen starodávná řemesla, ale i ta, která přežila až do dnešních dnů. Hrad Zlenice ve středočeských Čtyřkolech ožije 16.-17. července opět středověkem a bude se na co dívat. Akce se koná za každého počasí. Děti nejspíš zaujmou stanoviště kde si mohou něco vyrobit - ať už minci, kožený náramek, svíčku a nebo originální tisk na Gutenbergově lisu. Zadní příkop hradu nabídne jako již tradičně dětský koutek plný aktivit - uloví si rybu, vyrobí přilbu, korunku a nebo vyrovnají účty v aréně plné dětských zbraní. A ještě si odnesou mnoho poznatků.

 

Kraj Vysočina

Máte-li rádi tanec, můžete se vypravit do Žďáru nad Sázavou na festival KoresponDancej - mezinárodní festival současného tance, pohybového divadla a nového cirkusu a největší site-specific festival současného tance v České republice. V prostranství zámku, v amfiteátru Pilák, na Zelené hoře, v továrně TOKOZ, ale i v ulicích města se představí zahraniční i tuzemští umělci a soubory. Součástí bude rovněž Benefiční koncert pro mír, nebude chybět ani program s dětmi a pro děti či doprovodný program v podobě filmových projekcí, masterclassů a workshopů.

A na Vysočině ještě tento víkend zůstaneme - od pátku do soboty se totiž ve Zvoli můžete jít pobavit na Blue Style Prima Fest  ve westernovém městečku Šikland. Těšit se můžete na vystoupení známých interpretů, například Lucie Bílé, No Name, Olympic, Slzy, Michala Hrůzy, Jelena nebo kapely Mňága a Žďorp. 

Na oblíbený pivní festival se můžete vypravit do Telče. Pivní fest už patří neodmyslitelně k telčskému létu. Letos je pro vás opět připraveno spousta piva z minipivovarů, kvalitního jídla, ale i hudební program a soutěže!

 

Jihočeský kraj

V Třeboni se můžete těšit na letní festival klasické hudby Třeboňská nocturna, festival přináší špičkové české a zahraniční interprety a nabízí návštěvníkům Třeboně hudbu, kterou jindy nabízejí nejváženější česká i světová podia. 19. ročník letního festivalu Třeboňská nocturna rozezní ve dnech 12. – 16. července historické centrum města Třeboně. Večery plné klasické hudby, crossoveru i šansonu proběhnou na několika místech Třeboně, od zámecké konírny, Divadla J. K. Tyla, Tunel music baru po nádvoří městského úřadu

 

Plzeňský kraj

V Plzni vás o víkendu čeká sraz legendárních vozů Corvette! Po dvou letech odkladů se 20. výroční mezinárodní sraz Corvette pořádaný Corvette Club Praha konečně uskuteční! A to opět v příjemném prostředí našeho pivovaru Pilsner Urquell. Těšit se můžete na neopakovatelnou náladu mezi nadšenci vozů Corvette všech generací, bohatý doprovodný program, zajímavou vyjížďku okolím Plzně.

 

Karlovarský kraj

V Mariánských Lázních vás zveme na 1. ročník akce Craft beer festV sobotu 16. července se na Arniku v centru města sjedou řemeslné pivovary z celého Česka. Spodně či svrchně kvašená piva? Tmavá či světlá? Co pivovar, to jiná chuť! Těšit se můžete na 13 skvělých výrobců craftového piva ze všech koutů naší vlasti, skvělý street food a bohatý doprovodný kulturní program. Vystoupí kapely Siluety, Třískáč a Natřije. Po celý den budou na pódiu probíhat zajímavé soutěže s pivní tematikou a rozhovory s jednotlivými sládky, kteří stojí za výrobou lahodného pivního moku.

 

ÚSTECKÝ KRAJ

V Ústí nad Labem vás srdečně zveme na další ročník dnes již tradiční bezpečnostně preventivní akce pro všechny cyklisty, bruslaře či koloběžkaře - Bezpečně na kole. Na akci se dozvíte, jaká je povinná výbava jízdního kola, proč je důležité mít při jízdě nasazenou přilbu nebo jak poskytnout první pomoc. Na stánku města Ústí nad Labem budou kromě cyklistických materiálů rovněž připraveny kvízy o zajímavé ceny

 

Liberecký kraj

V sobotu se můžete těšit na oblíbené Slavnosti Svijanského piva v areálu koupaliště ve Svijanském újezdu. Program poběží na dvou hudebních scénách, na kterých se vystřídají známé tváře českého hudebního světa. Areál se návštěvníkům otevře již od 12 hodin a těšit se můžete kromě hektolitrů piva také na koncerty Pokáče, Rangers nebo Dymtyry. 

Projeďte se o víkendu lokomotivou! Spolek železniční historie Martinice v Krkonoších přináší pro místní a turistickou veřejnost 12. ročník jízd nostalgických parních vlaků na trati Vrchlabí - Kunčice nad Labem - Martinice v Krkonoších - Rokytnice nad Jizerou. Soupravu historických vozů povede parní lokomotiva 310.0134. V soupravě bude zařazen restaurační vůz s drobným občerstvením a suvenýry s železniční tématikou. Vlaky projíždí unikátní stanicí Martinice v Krkonoších, která je pro svůj vzhled a technické vybavení od roku 2016 kulturní památkou. Je zde otevřeno železniční muzeum, a v sobotu bude na nádraží program pro rodiče s dětmi.

 

Královéhradecký kraj

O víkendu to bude žít v Hospitálu Kuks. V sobotu tam například odstartuje běžecký závod s názvem Zkus noční Kuks. Za svitu měsíce a vašich čelovek se můžete proběhnout v okolí malebného barokního areálu. V údolí barokního areálu si také celý víkend můžete pochutnávat na tradičních specialitách místních výrobců i exotickýchpochutinách. Vstupné na jarmark je zdarma. 

 

Pardubický kraj

V sobotu 16. července od 14 hodin proběhnou na náměstí ve Svitavách tradiční Pivní slavnosti. Těšit se můžete na soutěž ve vaření kotlíkových gulášů, ochutnáte novinky i osvědčené receptury od patnácti menších pivovarů nebo se pobavíte doprovodných soutěží. Během oslav se na hlavním podiu postupně představí několik kapel, těmi nejzajímavějšími budou jistě Argema a Jelen.

7 pádů Honzy Dědka pro děti?  Ano! Populární televizní show plná rozhovorů se známými osobnostmi vyrazí v polovině června napříč republikou po stopách českých filmových pohádek. Ostřílený publicista Honza Dědek si totiž jako kulisu pro natáčení letních dílů zvolil nádvoří a další přilehlé prostory překrásných českých zámků a hradu, jež si v minulosti vyhlídli filmaři a kde vznikly dnes již kultovní snímky. Fanoušci talkshow se tak mohou těšit na devět zastávek na zámcích Opočno, Sychrov, Kozel, Hluboká, Blatná, Loučeň, Nelahozeves, Litomyšl a hradě Špilberk. A aby byla pohádková atmosféra ještě autentičtější, mezi hosty, které populární moderátor vyzpovídá, se objeví slavní představitelé pohádkových postav. V sobotu 16.7 se na Honzu můžete těšit na zámku v Litomyšli.

 

Jihomoravský kraj

Znáte rodinný zábavní park Permonium?  Pokud jste v něm s dětmi ještě nebyli, je možná nejvyšší čas ti napravit. Už tuto sobotu Permonium a Duhový svět ožijí pestrým programem pro všechny veselé děti. Parky budou otevřeny jako každý prázdninový den a k dispozici budou všechny hry i lanové aktivity. Občerstvení zajištěno v Hornické kantýně, Mlsném krámku a Kavárně ve věži.
 
Milujete pejsky? Tak to můžete vyrazit do Skanzenu Strážnice, kde si pro návštěvníky v sobotu připravili rodinný program, který ukazuje, jak se po staletí vyvíjel náš vztah s našimi čtyřnohými mazlíčky. Nebudou chybět ani hry a  soutěže o drobné ceny. Těšit se dále můžete na  ukázky výcviku, pasení ovcí, rady odborníků, psí sporty, asistenční a canisterapeutiční psy.
 

 

Zlínský kraj

Na léto se ve Zlínském kraji můžete těšit na tunu hudebních zážitků! Již tradiční Hudební neděle ve Zlíně se letos uskuteční v parku Komenského. Začínáme vždy v 16.30. Přijďte si s námi užít letní průřez hudebními žánry, styly i kapelami, které zaručují skvělou atmosféru! Vstup zdarma.
 
O víkendu se můžete také vyrazit na Hrad Sovinec, kde se na příkaz císaře koná Velkolepý rytířský turnaj, jež vás přenese do vzrušujícího období gotiky. Můžete se těšit na těžkooděnce v plných zbrojích, kejklířskou a divadelní společnost, šermíře a nejmenší jistě potěší loutkové pohádky. Nebude chybět ani řemeslo kovářské, svíčkařské, hrnčířské či pregéřské a samozřejmostí je přístup na věž či prohlídka z průvodcem.

 

Olomoucký kraj

V sobotu 16. a v neděli 17. července v době od 9.00 do 17.00 hodin se na Veselém Kopci u Hlinska uskuteční Veselokopecký jarmark. Pozvání k účasti přijalo několik desítek pečlivě vybraných lidových výrobců z celé České republiky, včetně výrobců oceněných titulem Nositel tradice České republiky nebo Nositel tradice Pardubického kraje. V prostředí muzea v přírodě tak budou mít návštěvníci možnost prohlédnout si a nakoupit krásné výrobky. Ale také sledovat řemeslníky při práci nebo využít možnosti vyzkoušet si svoji zručnost ve výtvarných dílničkách. Budou zastoupeny různé řemeslné techniky.

Nenechte si také ujít 11. sezónu běžeckého seriálu ČEZ RunTour v Olomouci! Čekají na vás trasy dlouhé 3, 5 a 10 kilometrů, zkrátka nepřijdou ani děti, pro které budou připraveny trasy o délce 500 a 1000 metrů s Rákosníčkem. Závod si užijete v krásném prostředí rozkvetlých Smetanových sadů. 

 

Moravskoslezský kraj

V Krnově vás zveme na oblíbené bleší trhy. Prodávejte, nakupujte - dejte starým či nepotřebným věcem druhou šanci. Prodat můžete vše co vám doma překáží a přitom to někomu může udělat nesmírnou radost: porcelán, hrníčky, hračky, knihy, obrazy, kávomlýnky, starožitnosti, nářadí, autodíly, hudební nástroje, gramodesky, odznaky, pohlednice, armádní, rybářské a sportovní vybavení, oblečení po dětech. Trhy se konají v neděli na krnovském Náměstí Míru. 

 

Zajímavé akce v okolí

Vánoční trhy v Praze 2023

02.12.2023 - 06.12.2023
Praha

Kouzelné vánoční trhy s krásně navrženými dřevěnými domky probíhají na různých pražských náměstích, například na…

MINT Market VÁNOCE 2023 - Plzeň

02.12.2023 - 03.12.2023
Plzeň

Designové kousky a originální móda, kterou nepotkáte na každém rohu, to je MINT Market. Před Vánocemi se opět vracíme…

Plzeň Design 2023 - Plzeň

02.12.2023 - 03.12.2023
DEPO2015

Tradiční podzimní akce proběhne opět o prvním prosincovém víkendu, kdy Vám v DEPO2015 kromě pestrého tržiště prodejců z…

Adventní tvořivé dílny 2023 - Kyjov

02.12.2023 - 08.12.2023
Vlastivědné muzeum Kyjov

Dovolujeme si Vás pozvat do Vlastivědného muzea Kyjov na tvořivé dílny.

Související kategorie

« zpět na seznam položek

Sdílet

Kategorie

neděle 3. prosinec

Dnes má svátek Svatoslav

Aktuálně z Atlasu Česka

Předpověď počasí pro ČR

Počasí v České republice dnes
Počasí v České republice zítra
Počasí v České republice pozítří
Počasí v České republice popozítří

Na Atlase Česka dále najdete