Statistika našeho portálu

  • 101 025 Akcí v kalendáři
  • 5 392 Ubytovacích zařízení
  • 24 207 Míst a památek

Tipy na víkend 16.-17. července 2016

Jak se patří letní festivalovou atmosféru najdete na mnoha místech naší země. Vytvoří ji historické, hudební, ale i řemeslné a pivní festivaly. A komu by se spíš chtělo sportovat, tak může vybírat z řady závodů.

Jak se patří letní festivalovou atmosféru najdete na mnoha místech naší země. Vytvoří ji historické, hudební, ale i řemeslné a pivní festivaly. A komu by se spíš chtělo sportovat, tak může vybírat z řady závodů.

Praha

V sobotu oslaví světový den hadů v pražské zoo. S hady Vás zde seznámí pěkně blízka a poznáte tak, o jak úžasné tvory jde. V sobotu Vás čeká i historická akce na vrchu Vítkov, kde se střetli husité a křižáci. Můžete se těšit na různé dobové hry a soutěže, divadlo, stánky s ukázkou dobových řemesel a samozřejmě i kuchyně. Magická stovka na kole vypukne v Radotíně v neděli, kdy se zde na cyklistickou vyjížďku dlouhou 100 km vydají ženy bikerky na silničních kolech.

Magická stovka na kole

Středočeský kraj

K létu neodmyslitelně patří festivaly a jeden z nich se koná od pátku do soboty na hradě Točník. Vydejte si užít letní festivalovou náladu na České hrady.cz. Šafářův dvoreček, to je letní řemeslnický jarmark na Hamousově statku. V sobotu zde uvidíte nejen tradiční řemesla, ale i pečení chleba podle staré receptury v chlebové peci.

jarmark na Hamousově statku

Závod historických vozidel můžete navštívit v sobotu ve Slaném, kde se koná Slánský okruh - O pohár starosty královského města Slaného. Na zřícenině hradu Krakovec Vás a Vaše děti čekají Pohádky z kufříku, kouzlení z hadříku a další pohádková zábava. 

Jihočeský kraj

V Jindřichově Hradci si od čtvrtku do soboty určitě nenechte ujít Folkovou růži, krásný letní festival uprostřed historického zámku, kde zazáří hvězdy folkového nebe a zazní to nejlepší z folkové muziky. V jižních Čechách, konkrétně v Třeboni, si můžete užít i historické slavnosti Jakuba Krčína. Uvidíte noční pochodňový průvod a příjezd slavného Krčína, šermířské, hudební a taneční skupiny, ukázky historických řemesel, loutkovou pohádku, gotický turnaj, historické ležení a další.

Horský půlmaraton v sobotu přivítá běžeckou elitu. Lipno nad Vltavou se možná stane i svědkem nového rekordu, tak se přijďte podívat také. 

Plzeňský kraj

Od pátku se na zámku Bor konají Zámecké historické slavnosti. Uvidíte průvod šermířů, bubeníků a urozených dam a mnohé další. Pokud patříte k milovníkům piva, pak Vás jistě potěší Nepomucké pivní slavnosti nebo pivní slavnosti v Bezdružicích

Ústecký kraj

V Lovosicích se letos poprvé představí festival Osmička, multižánrový line up s přibližně 8 různými hudebními žánry o více než 15 interpretech. Navštívit ho a podpořit můžete od pátku do neděle. Staňte se na jedno odpoledne hledačem pokladů a vydejte se hledat s detektorem kovů poklady minulosti. Akce se koná v Mostě.

Liberecký kraj

Slavnosti Svijanského piva ožijí v sobotu ve Svijanském Újezdě, kde mimo jiné vystoupí skupina Buty, Vojta Dyk nebo František Nedvěd. Na sobotním bezdězského bluegrass a country festivalu se představí skupiny Red leaf, Fork Road, Womacklee, Větráci, Guitar Tlupa. Běžecký seriál Česká pojišťovna RunTour vybíhá v sobotu v Liberci na svůj již 4. ročník. Závod je otevřen běžcům všech úrovní.

Královéhradecký kraj

Oba víkendové dny bude na pevnosti Josefov probíhat historická akce zvaná Oživlý Josefov. Čas se zda alespoň nakrátko vrátí do doby Rakouského mocnářství a zlatého věku pevnostního města. Návštěvníci uvidí vojenské posádky různých národností, komentované obléhání pevnosti, dobové kostýmy civilních obyvatel a mnohé další. 

Milovníky kaktusů sukulentů a masožravých rostlin možná zláká výstava na zámku Nové Město nad Metují, která bude probíhat od pátku do neděle.

Kraj Vysočina

Pohár motorových dvoukolek můžete navštívit na hradě Kámen u Pelhřimova. V hradním areálu bude k vidění více než stovka exponátů vyrobených do roku 1918.

Zlínský kraj

Baobabyfest je název festivalu, kde můžete získat zajímavé informace o přírodním stavitelství, soběstačnosti a permakultuře. Festival bude probíhat od pátku do soboty u rozhledny Hostišová. Jedinečnou šanci ukázat svým dětem, jak krásný je venkov, jak vzniká jídlo a jak ve skutečnosti vypadá chov hospodářských zvířat, máte v sobotu na farmářských slavnostech pro rodiny s dětmi na Vsetínsku v obci Lidečko.

Olomoucký kraj

Čas plný orientálních tanců s taneční soutěží pro dívky do 18-ti let přinese Víkend s princeznou Šeherezád na hradě Bouzov. Pohádkový den čeká na děti v sobotu také na zámku Úsov. Zámkem budou návštěvníky provádět pohádkové bytosti.

Jihomoravský kraj

Nenechte si ujít letní putování po vinařských stezkách v rámci seriálu Krajem vína. Projedete letos poprvé i pálavské vinařské vesničky, kde budete moci ochutnat místní nejlepší vína. Pokud máte rádi RAW stravu, tak se přijďte v sobotu inspirovat a ochutnat do Brna na Malou Ameriku na RAW fest.

RAW fest

V rámci Shakespearovských slavností můžete v neděli shlédnout představení Veselé paničky windsorské na hradě Špilberk

Moravskoslezský kraj

Na příkaz císaře je gotická akce s celodenním programem, která se koná o víkendu na hradě Sovinec. Organizátoři připravili vskutku bohatý historický program a slibují jeho vysokou kvalitu. Tak si nenechte ujít rytířské turnaje, souboje, sokolníky, ale i divadelní pohádky a další.

Na příkaz císaře

Zajímavé akce v okolí

Festival Den architektury se letos …

29.09.2023 - 05.10.2023
Praha

Bohatý a zdarma přístupný program největšího architektonického festivalu u nás nabízí od 29. září do 5. října na výběr…

Den architektury 2023 - Brno

29.09.2023 - 05.10.2023
Brno

Největší architektonický festival u nás Den architektury nabídne mezi 29. zářím až 5. říjnem na více jak 400 zdarma…

Den Architektury 2023 - Olomouc

29.09.2023 - 05.10.2023
Olomouc

Konec září a začátek října bude opět patřit architektuře. Největší architektonický festival u nás Den architektury…

Světový turnaj parahokeje - IPH Cup…

02.10.2023 - 08.10.2023
OSTRAVAR ARÉNA

Český bronzový tým z mistrovství světa vyzve na domácí půdě světovou elitu! Paralympijští vítězové a mistři světa z…

Související kategorie

« zpět na seznam položek

Sdílet

Kategorie

úterý 3. říjen

Dnes má svátek Bohumil

Aktuálně z Atlasu Česka

Předpověď počasí pro ČR

Počasí v České republice dnes
Počasí v České republice zítra
Počasí v České republice pozítří
Počasí v České republice popozítří

Na Atlase Česka dále najdete