Statistika našeho portálu

  • 101 887 Akcí v kalendáři
  • 5 391 Ubytovacích zařízení
  • 24 208 Míst a památek

Tipy na víkend 16.-17. června 2018

Tento víkend bude jistě těžké si vybrat, protože vás čeká řada zajímavých akcí. Proto pro vás máme pár tipů. Vyrazit můžete na některý z multižánrových festivalů, na pohádkové hrady a zámky nebo za originální módou na fashion market. A ani gurmáni nebudou mít výběr lehký.

Tento víkend bude jistě těžké si vybrat, protože vás čeká řada zajímavých akcí. Proto pro vás máme pár tipů. Vyrazit můžete na některý z multižánrových festivalů, na pohádkové hrady a zámky nebo za originální módou na fashion market. A ani gurmáni nebudou mít výběr lehký.

Praha

V Praze o víkendu se bude dít spousta věcí. Vyrazit můžete třeba na Pivo na náplavce a ochutnat pivo z 50 minipivovarů z České republiky. Rekordních 100 historických automobilů se zúčastní letošní soutěže 1000 mil československých. U příležitosti 100. výročí vzniku Československé republiky projedou v sobotu automobily Českou a Slovenskou republikou a skončí v Praze před Národním technickým muzeem.

A nenechte si také ujít festival Strawberry Fields, jehož cílem je ukázat dětem a rodičům co nejvíce alternativ trávení volného času. Těšit se můžete na hudbu, workshopy a další doprovodný program. V neděli slaví svůj svátek všichni tatínkové. Ti tatínkové, kteří vyrazí se svým doprovod do Aquacentra Šutka čeká bohatý program s výukou bojových sportů - výuka thaiboxu, boxu, MMA, ukázky sebeobrany, poradenství i posilovací tréninky.

Středočeský kraj

Všechny chutě světa můžete ochutnat na gastrofestivalu na zámku v Dobřichovicích. Čeká vás šťavnatý gruzinský šašlik, vietnamskou bun cha, bretaňské palačinky, mexické quesadilla, americké hamburgery, africkou samosu, malajskou laksu a další.

V sobotu můžete se svými dětmi zavítat na Pohádkový hrad Točník, kde na hradním nádvoří vystoupí různé divadelní a šermířské soubory, kouzelníci, kejklíři, známí kreslíři a karikaturisté i orientální tanečnice.

Velkou událostí bude také největší český festival Votvírák, který již tradičně otvírá festivalové léto. Startuje už v pátek a potrvá až do neděle. Festival v areálu milovického letiště bude založen hlavně na rock/hard & heavy, kvalitním mainstreamovém popu a také hip hopu a taneční scéně.

Jihočeský kraj

 

Slavnosti dřeva, soutěže v ručním řezání dřeva, dřevosochání, koncerty a program pro celou rodinu, vás přivítají na Stezce korunami stromů v Lipně nad VltavouKoncert kapely Pozdní sběr s hosty si můžete užít v sobotu v zámecké zahradě Kratochvíle v rámci Castle tour 2018.

Slavnosti dřeva

Plzeňský kraj

AIMTEC Open Race je cyklomaraton, díky kterému se pořádně projedete na kole na trase Plzeň-Radeč-Plzeň. Nad Plzní bude v sobotu Nebe plné padáků. Na akci se představí Městská policie, Besip, ale také zpěváci jako Janek Ledecký a nebude chybět ani autogramiáda fotbalistů FC Viktoria Plzeň.

Karlovarský kraj

Den záchranářů předvede činnost složek integrovaného záchranného sboru v sobotu v Karlových Varech. V neděli na pláži Novorolského rybníka u Nové Role si můžete vyzkoušet havajský vodní sport Paddleboarding

Liberecký kraj

Pro všechny příznivce pohádek bude na zámku Horní Libchava připraven Velký šermířský den. Nebude chybět ani pohádka, prohlídka zámku a historické zbraně v rukou rytířů. Zpátky do pohádky se vydáte na zámku Svijany, kde se konají zámecké slavnosti a program bude bohatý.

Královéhradecký kraj

Festival her a hraček pro malé i velké se koná tento pátek a sobotu v Hradci Králové. Určitě si tam tu svou hru vyberete. Zámek Hrádek u Nechanic zve na Svatojánskou noc, která v sobotu nabídne návštěvníkům večerní prohlídky s průvodci v dobových kostýmech.

Kraj Vysočina

Den lnu aneb přírodní materiály a jejich způsoby využití vás čekají v sobotu v areálu Centra Eden v Bystřici nad Pernštejnem. Mimo jiné se dozvíte, jak se zpracovávají a dále využívají len, technické konopí, kopřiva nebo vlna.

Jihomoravský kraj

Od pátku do soboty se v Brně koná MINT: Brno Fashion Market. Na programu budou módní přehlídky, o dobrou atmosféru se postarají příjemně hrající DJs Marthy, Lais, Green i Peter Pea a chybět nebudou ani stánky se zajímavým občerstvením. 

Tatínci a dědečkové v doprovodu platících dětí mají vstup zdarma o víkendu do VIDA Centra v Brně. Slaví zde totiž Den otců a program bude zaměřený na kutilství, včelařství a výrobu piva.

VIDA Centra v Brně

Dvě stage, bohatý doprovodný program, spousta zábavy pro všechny věkové kategorie a příznivce festivalové pohody čeká na návštěvníky na hudebním Oberfestu v Brně.

Moravskoslezský kraj

Bernard Beskydský šerpa se koná v sobotu ve Frýdlantu nad Ostravicí. Závod o celkové délce 9,5 km a převýšení přes 900 metrů je spojením tvrdé dřiny, týmovosti a odhodlání. 

Od pátku do soboty můžete zavítat na ostravský multižánrový festival, Michalfest, který se odehrává v nádherném industriálním areálu NKP Důl Michal v Ostravě-Michálkovicích.

šerpa

Olomoucký kraj

V Olomouci v prostorách Korunní pevnůstky se uskuteční festival pro celou rodinu Funfest. Čeká vás parkou, koncert známých kapel, ale také skvělé občerstvení a doprovodný program. Strhující proud vokálního a instrumentálního mistrovství nabídne osmý ročník olomouckého Bounty Rock Café Open Air, který se koná v sobotu v Olomouci.

Zajímavé akce v okolí

Zábavná talk show Ivo Šmoldase 2024…

26.02.2024 - 26.02.2024
Divadlo Pasáž,…

Zábavný pořad

K2 Ostravské Versailles 2023 - Ostr…

26.02.2024 - 26.02.2024
Kino Vesmír

Maďarský trumpetista Gábor Boldoczki upravil pro moderní trubku a křídlovku kompozice některých francouzských barokních…

Cello Republic 2024 - Mělník

26.02.2024 - 26.02.2024
Masarykův kulturní dům…

Koncert

Hypnotizér v Rumburku | únor 2024

27.02.2024 - 27.02.2024
SNP 484/29, 408 01…

Přijďte se uvolnit a prožít si něco velice výjimečného na představení HYPNOTIZÉR!

Související kategorie

« zpět na seznam položek

Sdílet

Kategorie

pondělí 26. únor

Dnes má svátek Dorota

Aktuálně z Atlasu Česka

Předpověď počasí pro ČR

Počasí v České republice dnes
Počasí v České republice zítra
Počasí v České republice pozítří
Počasí v České republice popozítří

Na Atlase Česka dále najdete