Statistika našeho portálu

  • 94 551 Akcí v kalendáři
  • 5 386 Ubytovacích zařízení
  • 24 188 Míst a památek

Tipy na víkend 16.-17. prosince 2017

Třetí adventní víkend je před námi, a pokud máte chuť si odpočinout od shánění dárků a pečení cukroví, tak pro vás máme pár tipů, kam o víkendu vyrazit.

Třetí adventní víkend je před námi, a pokud máte chuť si odpočinout od shánění dárků a pečení cukroví, tak pro vás máme pár tipů, kam o víkendu vyrazit.

Praha

Tento pátek a sobotu můžete prožít Noc v muzeu pokud navštívíte Novou budovu Národního muzea. Čeká vás zde předvánoční prohlídka Archy Noemovy. Oba víkendové dny dorazí do pražské zoo betlémské světlo, které si zde můžete vyzvednout a přinést do svých domovů.

V sobotu se můžete přijít podívat na historický ples v Divadelním sále pražského Emauzského opatství. Vánoce zde oslaví v duchu středověkých adventních tradic a zvyklostí.

historický ples

Aspoň na víkend můžete zažít tradiční Vánoce v Národopisném muzeu Národního muzea. Mimo jiné se dozvíte, proč se zdobí vánoční stromeček a jaké další zvyky patří k Vánocům.

Středočeský kraj

Malý advent konaný tento víkend v krásném prostředí Hamousova statku přinese vánoční písně, představení pro děti, středověkou hudbu a mnohé další. Vánoční atmosféra čeká oba víkendové dny návštěvníky také na hradě Křivoklát, kde se koná Knížecí advent. Pestrý program nabídne divadlo, flašinetáře, kejklíře, hudební vystoupení a nebude chybět ani trh a dobré občerstvení.

A pokud se v neděli vydáte do Kuřimi do skanzenu vesnických staveb, tak se můžete těšit na tradiční adventní obchůzky Lucek a hrozivé Perchty, děti i dospělé čekají vánoční řemeslné dílny, v historických staveních budou hospodáři vyprávět o adventních a vánočních obyčejích a mnohé další.

Kuřim

Jihočeský kraj

Navštívit můžete tradiční adventní prohlídky hradu Nové Hrady, kde uslyšíte o zvycích a tom, co se dřív na Vánoce peklo. V sobotu bude navíc připravena speciální dětská adventní prohlídka. A pokud byste své děti raději vzali někam za sportem, pak v sobotu v obci Chýnov proběhne předvánoční závod Dětské ligy Táborska v orientačním běhu, který je určen především pro děti a žáky do 15 let. 

Plzeňský kraj

Letošní advent na statku Lüftnerka v Zoologické a botanické zahradě města Plzně bude v sobotu ve znamení živého betlému, který představí žáci a přátelé ZUŠ v Dobřanech. 

Doporučujeme o víkendu navštívit Kašperské Hory, kde se můžete přijít podívat na Kašperskohorský betlém, do něhož přibyly nové postavičky, nebo se můžete přidat na zábavné pečení a napéct si v Nebespánu luxusní vánoční cukroví pod vedením cukrářky Jany. ZUŠ Kašperské Hory si pro vás zase na sobotu připravila vánoční koncert.

Karlovarský kraj

Na statku Bernard vás čekají vánoční trhy, kde bude připravena velká Ježíškova dílna, bohatý řemeslný jarmark, výstava betlémů, betlémské světlo, Kapíkovo divadélko Šup Lup, zpívání pod vánočním stromem a další. 

Ústecký kraj

Advent můžete prožít i Zooparku Chomutov, kde bude na neděli připravená zábavný program s klaunem, cimbálová hudba a další. Třetí adventní neděli vás čeká vánoční trh na zámku Děčín. V Litoměřicích pak příchod Vánoc můžete oslavit tancem na plese města.

Liberecký kraj

Vlastivědné muzeum a galerie v České Lípě pomůže ukrátit svým programem Čekání na Ježíška. A jak to udělá? Řadou tvůrčích stanovišť, ochutnávkou staročeských vánočních pokrmů a pohádkou. Na zámku Svijany se v neděli koná adventní trh, kde si budete moci zakoupit tradiční zboží, vánoční kapry, vánoční stromky, ochutnat regionální speciality, zahřát se svařeným vínem nebo horkou medovinou nebo si zazpívat koledy.

Svijany

Královéhradecký kraj

V neděli v Hostinném vás čeká komorní smíšený sbor Krkonošské Collegium a komorní smyčcový soubor Musica Antiqua pod vedením Víta Mišoně, kteří vystoupí se skladbami W. A. Mozarta, A. Vivaldiho a Jana K. Vodňanského. Nenechte si ujít Vánoce v Dřevěnce v Polici nad Metují. Zde se v budově staré školy koná Setkání u vánočního stolu.

Kraj Vysočina

Třebíčské smyčcové kvarteto Cordial String Quartet vystoupí v neděli na již tradičním adventním koncertě v Zadní synagoze v Třebíči. Vánoční čas na zámku Telč o víkendu tradičně zpestří živý betlém.

Olomoucký kraj

V Zoo Olomouc vás o víkendu čekají vánoční dílny se zaměřením na vánoční výzdobu. V Galerii Šantovka se můžete těšit na nedělní adventní koncert, kde vystoupí děti olomouckých souborů a škol.

Jihomoravský kraj

 V Zoo Hodonín bude v neděli také k vidění živý betlém. Zoopark Vyškov si přichystal na sobotu Vánoce na statku. Uvidíte živý hanácký betlém v podání národopisného souboru Klebetníček a Trnka a jejich zvyky, koledy a říkanky v době adventní a vánoční až do Tří králů.

Zajímavé akce v okolí

Hudební festival Hrošení - Krucembu…

16.07.2021 - 17.07.2021
Kemp MOŘE u rybníku Řeka

Festival se zaměřením na folk, bluegrass, tremp a country music se odehrává v zavedeném retrokempu s restaurací.

Online Kino na hranici - celá ČR

23.11.2020 - 29.11.2020
Praha

Po dvou nezdařených pokusech uspořádat filmový festival Kino na hranici v tradiční podobě se organizátoři rozhodli, že…

Mint Market Praha listopad - Praha

28.11.2020 - 29.11.2020
Praha

Připravte se na Vánoce včas a bez stresu. Přijďte o víkendu 28. - 29. listopadu na MINT Market do haly 11 a 13 v areálu…

Online: Rozsvícení vánočního stromu…

28.11.2020 - 28.11.2020
Praha

Rozsvícení vánočního stromku (online)

Související kategorie

« zpět na seznam položek

Sdílet

Karanténa s Atlasem Česka

Prohlédněte si aktuální nabídku online akcí, které je možné v období celostátní karantény kvůli Koronaviru sledovat zdarma z pohodlí vašeho domova.

Více Kalendáři akcí v rubrice Online.

Kategorie

sobota 28. listopad

Dnes má svátek René

Aktuálně z Atlasu Česka

Předpověď počasí pro ČR

Počasí v České republice dnes
Počasí v České republice zítra
Počasí v České republice pozítří
Počasí v České republice popozítří

Na Atlase Česka dále najdete