Statistika našeho portálu

  • 98 916 Akcí v kalendáři
  • 5 393 Ubytovacích zařízení
  • 24 208 Míst a památek

Tipy na víkend 16.-17. září 2017

V našem kalendáři akcí tentokrát najdete řadu vinařských událostí a pivních slavností. Kam se na ně vydat jsme pro vás připravili v tipech Kam na vinobraní 2017. Pokud ale hledáte tipy na jiné víkendové akce, pak je pro vás vybíráme právě tady. Přejeme krásný víkend.

V našem kalendáři akcí tentokrát najdete řadu vinařských událostí a pivních slavností. Kam se na ně vydat jsme pro vás připravili v tipech Kam na vinobraní 2017. Pokud ale hledáte tipy na jiné víkendové akce, pak je pro vás vybíráme právě tady. Přejeme krásný víkend.

Praha

Praha od pátku do soboty hostí 23. herní výstavu hry a hlavolamy, kde si malí i velcí mohou zahrát nejrůznější společenské hry a vyzkoušet zajímavé hlavolamy. Sobotní Zažít město jinak, událost, při níž se často rušné ulice promění v klidné místo pro sousedské setkávání a sdílení, promění řadu ulic hlavního města.

hry a hlavolamy

Náprstkovo muzeum zve na další akci z cyklu Barevné nádvoří - tentokrát se jedná o Náprstkovo víkendové knihkupectví, kde můžete knihy nejen prohlížet, ale i zakoupit, nebo si vyzkoušet různé techniky ve workshopu. Národopisné muzeum Národního muzea pořádá festival Buchty a loutky, zvaný Pohádková Kinského zahrada. V rámci festivalu vás čeká 8 loutkových pohádek.

Středočeský kraj

Na hradě Točník se o víkendu sejdou milovníci indiánů a budou se zde od nich moci naučit lesní moudrosti, tedy jak rozdělat oheň bez sirek, naučí se střílet z luku nebo si zatančí indiánský tanec. Chtěli byste vědět, jak vypadá moderní rodinná farma a jak funguje? Pak přijeďte s dětmi strávit příjemné dopoledne a nahlédnout do Němcovy mlékárny v Radonicích. Ochutnáte zde i různé farmářské produkty.

Velká Dobrá aneb rytířské půtky na tvrzi přinese divadelní a šermířská vystoupení v podání společnosti života středověkého W – Arlet na tuto tvrz nedaleko Kladna.

Jihočeský kraj

Festival barokních umění v Českém Krumlově bude probíhat v tomto překrásném jihočeském městě od pátku do neděle. Návštěvníci se mohou těšit na tři představení Boroniho opery La Didone v zámeckém divadle, ale také na řadu nevšedních koncertů komorní a chrámové hudby 16. - 18. století. Chybět nebude ani oblíbený barokní ohňostroj a barokní iluminace.

Festival barokních umění

Také Housův mlýn si připravil bohatý víkendový program, který začne už v pátek. Táborská setkání oživí tradici kališnictví a odkazu předků, kde se můžete těšit na historický žoldnéřský tábor s programem, velkolepý rytířský turnaj na koních a další.

Plzeňský kraj

Sporovně zábavný den na atletickém stadionu v Plzni nabídne v sobotu možnost pro děti i dospělé vyzkoušet si různé atletické disciplíny. V sobotu se konají v Tachově Dny evropského dědictví, díky nimž můžete navštívit komentované prohlídky v několika objektech, podívat se do jízdárny, na zámek, do kostela Nanebevzetí Panny Marie a dalších míst. V Kašperských horách se uskuteční 7. šumavský fotomaraton. Je to jedinečná příležitost vyzkoušet si své fotografické schopnosti a změř sílu s ostatními.

Ústecký kraj

V Ústí nad Labem se můžete zúčastnit Mattoni 1/2 maratonu, který se zde koná už po sedmé. Startuje v sobotu. Navštívit až 25 zajímavých památek v rámci Dnů evropského dědictví můžete v Ústí nad Labem od pátku do neděle. K této akci se připojil i Zoopark Chomutov, který v areálu skanzenu Stará Ves připravil bohatý program. Mimo jiné uvidíte ukázky dobových řemesel, ochutnávka vín, zahraje cimbálová muzika nebo se představí soubor Skejušan.

Liberecký kraj

Oba víkendové dny se můžete přijít podívat na 11. ročník slavností sklářského řemesla v Železném Brodě, nazvaný Skleněné městečko. Čeká vás jedinečné setkání sklářů, umělců, sklářských řemeslníků a výrobců, ale i bohatý doprovodný program. Dny evropského dědictví otevřou dveře šestnácti zajímavých památkových objektů v sobotu v Jablonci nad Nisou.

Pardubický kraj

Také v Pardubicích budou v rámci Dnů evropského dědictví pro širokou veřejnost zpřístupněny zajímavé a výjimečné památky, budovy, objekty i prostory, včetně těch, které jsou jinak zčásti nebo celkově nepřístupné. Na tutéž akci zve i město Heřmanův Městec, kde si budete moci prohlédnout synagogu, Kostel sv. Bartoloměje nebo třeba zámek.

Olomoucký kraj

750 let města Jeseník je důvodem velkolepých oslav, kde vás čeká řada zajímavých kulturních a sportovních akcí, mimo jiné slavnostní galavečer, středověká slavnost, mše svatá, průvod městem nebo odhalení sochy sv. Jana Nepomuckého.

Vlastivědné muzeum Šumperk zve na výstavu živých hub, která proběhne v pátek i v sobotu v předsálí Rytířského sálu. Také letos bude během výstavy otevřena mykologická poradna, kde se můžete poradit s odborníky. Dny evropského dědictví v Šumperku otevřou zdarma veřejnosti také památky, které nebývají běžně přístupné.

Zlínský kraj

Ve Zlíně se chystá Minifestivalu filmů o životě, který od pátku do neděle přinese venkovní projekci tří inspirativních filmů. Divadla Scéna Zlín zve na divadelní představení Pohádky z pařezové chaloupky, které můžete navštívit v neděli v knihovně ve Slušovicích.

Pohádky z pařezové chaloupky

Jihomoravský kraj

Dny evropského dědictví otevřou dveře a brány mnoha kulturních památek města Brno. S průvodci se můžete vydat z Biskupského dvora přes Denisovy sady do parku Studánka, prozkoumat Špilberk, krásy bývalých vápencových lomů na Hádech, navštívíte rezidenci někdejších brněnských továrníků v Černých Polích a další. Mezinárodní den pand červených oslaví v ZOO Brno. Tato zoo se tak zapojí do projektu na ochranu pand červených.

23. ročník drakiády na letišti v Bořitově proběhne v neděli a můžete se těšit také na soutěže v létání s akrobatickými draky a případně se jich i účastnit.

drakiády

 

Zajímavé akce v okolí

Adventní trhy 2022 - Česká Lípa

02.12.2022 - 06.12.2022
Vlastivědné muzeum a…

Vánoční atmosféra, kvalitní rukodělné výrobky, chutné občerstvení, báječný doprovodný program.

Mikulášská nadílka - Praha

04.12.2022 - 05.12.2022
Krtkův svět

Zveme vás a vaše děti na mikulášskou nadílku, kterou jsme připravili na neděli 4. prosince a pondělí 5.prosince. Akce…

Čert a Mikuláš ve Farmaparku u Toma…

04.12.2022 - 05.12.2022
Farmapark u Toma

Mikuláš, čert a anděl ve Farmaparku u Toma pro hodné i zlobivé děti

Mikulášská nadílka - Třebíč

05.12.2022 - 05.12.2022
Karlovo náměstí,

Pohádka pro děti, nadílka.

Související kategorie

« zpět na seznam položek

Sdílet

Kategorie

pondělí 5. prosinec

Dnes má svátek Jitka

Aktuálně z Atlasu Česka

Předpověď počasí pro ČR

Počasí v České republice dnes
Počasí v České republice zítra
Počasí v České republice pozítří
Počasí v České republice popozítří

Na Atlase Česka dále najdete