Statistika našeho portálu

  • 100 976 Akcí v kalendáři
  • 5 393 Ubytovacích zařízení
  • 24 207 Míst a památek

Tipy na víkend 16. – 18. 8. 2013: Prague Pride, Šumava Rocks či Rocková Ostrava

Přinášíme Vám pravidelné tipy na víkend.

Fotogalerie k článku

Přinášíme Vám pravidelné tipy na víkend.

Zámecké Napoleonské dny aneb
Zámecké Napoleonské dny aneb "Kůň v proměnách staletí" - Slavkov

 Praha

Prague Pride festival pokračuje v pátek akcí v Chapeau Rouge vystoupením Burger Girl (fr) aka Benjamin Dukhan. Burger Girl je hudební projekt Benjamina Dukhana, který vznikl v roce 2010 jako výsledek stále se stupňující potřeby stvoření Benjaminova alter ega. Burger Girl je alternativní vesmír, ve kterém se sex a krev mísí s romantismem a spiritualitou. Teplá vlna obsadí všechny tři patra Chapeau Rouge. Do Celetné se zajděte podívat na inscenaci Rozmarný bonus, tedy to, co původní Vančurův příběh zatajil, vynechal či opomenul – skrytá tajemství, rozhovory šeptané i scény s hvězdičkou. Nechybí nové písně, kouzla a triky i fakta historická. (Nejen) swingovou plavbu si můžete užít na lodi Tajemství. Popluje se řekou tradičního jazzu, swingu, tanga až do rozbouřených oceánů temperamentního electro - swingového vlnobití. Noblesní prostředí, kouzelná večerní atmosféra, divoká tančírna a moře překvapení.

V sobotu již od odpoledne si můžete v Crossu užít Mighty Cross Sounds Mini Fest, na kterém vystoupí mj. Kšandy Industry, Wordhood, nebo Peeni Walli. Do 22 hodin je vstup zdarma. Politicky nekorektní komedie o menšinách, pravicovém extremismu a tiché většině Bílý palcát aneb Konečné řešení, můžete shlédnout v předpremiéře od osmi hodin v Meetfactory. V neděli bude divadelní loď tajemství patřit dětem. Zúčastnit se můžete workshopu animovaného filmu pro děti, a nebo zažít pohádkové putování. V neděli začíná také 10. ročník Mezinárodního Festivalu nového cirkusu a divadla Letní Letná.

Středočeský kraj

Po celý víkend bude možné na Křivoklátě zhlédnout divadelní představení Zkrocení zlé ženy od Williama Shakespeara. V prostorách historického horního nádvoří uvádí inscenaci pražský soubor Ty-já-tr - K. O, který zde již po 9 sezón produkuje Křivoklátské divadelní slavnosti. Obdobně můžete v pátek a v sobotu na zámku v Mníšku pod Brdy zhlédnout v zámecké zahradě Postřižiny, divadelní hru se zpěvy na motivy Bohumila Hrabala odehrávající se na přelomu 19. a 20. století v pivovaru. Uvidíte známé i méně známé herce, kteří ale všichni předvedou excelentní herecké výkony. V sobotu můžete vyrazit za hudbou na Okoř na tradiční festival. Účast pro tento rok potvrdili Nightwork, Kryštof, Tomáš Klus, Miro Žbirka, Eddie Stoilow a Vypsaná fixa.

Jihočeský kraj

V pátek si nenechte ujít gratulační koncert skupiny Čechomor k 25.výročí vzniku kapely v rámci Mezinárodního hudebního festivalu v Českém Krumlově. Koncert se koná v Pivovarské zahradě. Táborská zoologická zahrada zve v pátek na noční prohlídky se zkušeným průvodcem, který Vám zodpoví všechny dotazy. 7. ročník hudebního festivalu Mezibrány, který se každý rok koná v Prachaticích se uskuteční tento víkend.

Plzeňský kraj

Po celý víkend se bude v Kladrubech konat tradiční Kladrubská pouť s programem na náměstí, dobovými stánky a atrakcemi. Do Sušice vyrazte na tradiční letní šumavský festival Šumava Rocks, který letos oslaví dvacetiny. Koná se na sušickém ostrově Santos na břehu řeky Otavy. Areál je nově po rekonstrukci a je tedy třeba jej pokřtít mejdanem.

Karlovarský kraj

Do letního kina v Karlových Varech vyrazte v pátek za hudbou v podání kapel Vypsaná fixa, Wohnout, Sto zvířat a další. Město Aš zve na tradiční letní městské slavnosti, na kterých nebude chybět zábavný program pro děti, vystoupení extrémních sportů, workshopy, soutěže a hudební vystoupení.

Liberecký kraj

V pátek si nenechte ujít Letní slavnost ve Smržovce v Jizerských horách. Na festivalu vystoupí mnoho zajímavých kapel, v čele s kapelou Mucha a dále vystoupí například Jiří Schmitzer, či alternativní blues v podání kapely Ladě. V neděli se pak v Doksech uskuteční tradiční městské slavnosti na téma Veselá ekologie, aneb Odpad z nebe nespadl.

Královéhradecký kraj

V pátek vyrazte na hrad Kost na koncert skupiny Kryštof a Vlasty Redla. Speciálním hostem bude kapela Koneckonců. Na akci se můžete těšit na bohaté občerstvení. Pivovar Dobruška u Rychnova nad Kněžnou pořádá v sobotu Den otevřených dveří, na kterém můžete zažít exkurze pivovarem a sladovnou, bohatý hudební program, ochutnat dobré jídlo a všechny druhy místních piv.

 Den Brna připomene obléhání města Švédy -

 Den Brna připomene obléhání města Švédy -  "Boj o Špilberk"

 Pardubický kraj

V obci Králíky se každoročně koncem srpna koná vzpomínková akce s více jak desetiletou tradicí, zaměřená na reenacting, living history, vojenskou historii a vojenskou techniku z minulého století. Hlavním bodem programu je několik bojových ukázek v režii vojenskohistorických klubů převážně s tématem druhé světové války, dále pak presentace AČR, integrovaného záchranného systému, výstavy vojenské historické techniky a mnoho dalšího. Letos tato akce připadla na tento víkend. V Dolním Újezdě nedaleko Litomyšle se tento víkend koná festival Babí léto, na kterém vystoupí mnoho zajímavých českých interpretů.

Kraj Vysočina

Tento víkend se v Telči budou konat Historické slavnosti Zachariáše z Hradce a Kateřiny z Valdštejna. Připomínají skutečně významné renesanční osobnosti v historii města Telče, Zachariáše z Hradce a Kateřinu z Valdštejna, donátory, kteří svým působením a životem dokázali vtisknout Telči, této perle mezi historickými městy, ráz italské renesanční architektury, aplikované do trochu drsnějších podmínek Království českého a Markrabství moravského. Kromě jiného na vás tak čeká slavnostní ceremonie, rytíři, šermíři, tanečnice, dobová hudba, mistr kat, sokolník a mnoho dalšího. Letní noc v ZOO můžete zažít tento víkend v Jihlavské zoologické zahradě.

Olomoucký kraj

V areálu Státního hradu Šternberk se bude tento víkend hrát divadlo. Koná se tam akce s názvem Letní divadelní hraní v podání Moravského divadla Olomouc. Letní sobotní odpoledne si můžete zpříjemnit na hradě Bouzov promítáním pohádek a filmů, které se točily přímo na hradě Bouzově. Přijďte se zasnít na I. nádvoří do prostor v tzv. "remize".

Jihomoravský kraj

Zámek Slavkov - Austerlitz společně s Jezdeckým klubem Acaballado pořádají tento víkend u příležitosti 244. výročí narození Napoleona Bonaparta Zámecké Napoleonské dny aneb "Kůň v proměnách staletí". Letošní slavnosti se ponesou v duchu připomínky 200. výročí bitvy u Lipska (známé též jako Bitva národů). Vstup na vojenské akce, řemeslný jarmark i sobotní multimediální pořad s ohňostrojem je zdarma. Celý víkend probíhá akce s názvem Den Brna, která se koná jako připomínka významné historické události z dějin Brna a hrdinství Brňanů při obléhání města Švédy v době třicetileté války v roce 1645. Pro letošní rok je připravena komponovaná bitevní scéna "Boj o Špilberk".

Zlínský kraj

Oblíbený gurmánský festival Gulášfest se uskuteční ve Vsetíně tento víkend. Více než 15 soutěžních dvojic, hovězí i zvěřinové guláše a bohatý doprovodný program nabídne tradiční Gulášfest ve Vsetíně. Akce se koná pod záštitou místostarosty města Stanislava Pavelce. Skanzen Rožnov pod Radhoštěm vás tento víkend zve na Starodávný jarmark. Kromě doprovodného programu se můžete těšit i na hudební vystoupení v podání Roberta Křesťana se skupinou Druhá tráva a mnoho dalších.

Moravskoslezský kraj

Tento kraj zasype o víkendu hudebních smršť. Například ve Frýdku – Místku se koná festival Muzikantské žně, na kterém vystoupí Jaromír Nohavica, skupina Portless nebo Žalman a spol. Festival Rocková Ostrava se uskuteční v Dolní oblasti VÍTKOVIC a diváci se mohou těšit na zajímavý program. Jsou potvrzeny kapely CITRON – po 25 letech od vydání CD Radegast ho kompletně skupina zahraje v Ostravě, KISS FOREVER BAND z Maďarska – hodnocena jako nejlepší revival na světě, TITANIC – brněnská legenda, která v Ostravě bude křtít nové CD a mnoho dalších.

 

Zajímavé akce v okolí

Lustr 2023 - Praha

21.09.2023 - 26.09.2023
Holešovická tržnice

Festival ilustrace a komiksu LUSTR slaví deset let. Přiváží do Prahy deset světových ilustrátorských festivalů a ukáže…

Festival LUSTR slaví desáté narozen…

21.09.2023 - 26.09.2023
Holešovická tržnice

Festival ilustrace LUSTR slaví desáté narozeniny a poprvé se uskuteční v halách 17, 29 a 40 Holešovické tržnice v…

Culture Get-Together 2023: Letos v …

25.09.2023 - 26.09.2023
Praha

Čtvrtý ročník konference o spolupráci v kultuře proběhne 25. – 26. 9. 2023 v karlínském prostoru Spojka Events. Jejím…

Alenka v kouzelné říši 2023 - Mělník

26.09.2023 - 26.09.2023
Masarykův kulturní dům…

Scénický tanec

Související kategorie

« zpět na seznam položek

Sdílet

Kategorie

úterý 26. září

Dnes má svátek Andrea

Aktuálně z Atlasu Česka

Předpověď počasí pro ČR

Počasí v České republice dnes
Počasí v České republice zítra
Počasí v České republice pozítří
Počasí v České republice popozítří

Na Atlase Česka dále najdete