Statistika našeho portálu

  • 101 008 Akcí v kalendáři
  • 5 393 Ubytovacích zařízení
  • 24 207 Míst a památek

Tipy na víkend 16. – 18. ledna 2015: Svatební dort roku, Špindlerovská zima a dětské karnevaly

Užijte si s dětmi spoustu zábavy na karnevalech, nebo vyrazte na ledovou podívanou do Špindlerova Mlýna. Objevte spoustu dalších akcí v našem článku.

Užijte si s dětmi spoustu zábavy na karnevalech, nebo vyrazte na ledovou podívanou do Špindlerova Mlýna. Objevte spoustu dalších akcí v našem článku.

Praha

Veřejné finále soutěže Svatební dort roku 2015 pro všechny cukrářské nadšence se uskuteční tuto sobotu od 10 hodin v Clarion Congress Hotelu Prague. Návštěvníky čekají ukázky, workshopy, vyhlašování nejlepších, možnost nákupu cukrářského sortimentu Fiala-Praha za zvýhodněné ceny, ochutnávky, losování o ceny a v neposlední řadě výstava všech finálových soutěžních exponátů. V sobotu přijďte do Náprstkova muzea do výtvarné dílny, kde se seznámíme s několika japonskými maskami ze sbírek Náprstkova muzea, ke kterým si přečteme mýtus o jejich předloze, ukážeme si na nich japonskou symboliku a symbolické chápání barev. Poté si vyrobíme vlastní masku, ať již věrnou kopii originálu, či masku podle svých představ inspirovanou maskou japonských dětí.

Středočeský kraj

V sobotu či neděli přijďte s dětmi na prohlídku zámku Mníšek pod Brdy s princeznou Aničkou. Na prohlídce s princeznou Aničkou budou děti hledat ukryté pohádky. Prohlídka trvá 45 minut. V Domě dětí a mládeže v Mělníku se v sobotu od 15 hodin bude konat Pohádkový karneval. Můžete se těšit na skvělou karnevalovou zábavu.

Jihočeský kraj

V taneční škole Stanislava Schöna budou v sobotu a neděli probíhat taneční semináře s hvězdným tanečním párem Lucia Krnčanová a Jiří Hein. Tréninky budou určeny především pro tanečníky, kteří se tanci věnují soutěžně - tzn. z tanečních klubů. Ale abychom potěšili i širší veřejnost, bude v sobotu ve večerních hodinách pořádán speciální seminář, který bude určen pro všechny dospělé a mládežnické páry, kteří absolvovali alespoň základní taneční kurz. Pro všechny milovníky tanců to bude jedinečná příležitost vidět Lucii a Jiřího při tanci na vlastní oči a naučit se něco nového od těchto skvělých profesionálů.

Plzeňský kraj

V sobotu se Plzeň otevře jako Evropské hlavní město kultury 2015. Velkolepé otevírání proběhne od pátku až do neděle. Návštěvníky čeká bohatý a pestrý program s několika názvy a tématy. Jednou z atrakcí bude velkolepý videomapping. Jednodenní cestovatelský festival Letem světem se v sobotu uskuteční v Přešticích od 13:00. Poslechnete si zajímavé přednášky, ochutnáte orientální čaj, prohlédnete si fotografie i taneční vystoupení.

Karlovarský kraj

Okolo mariánskolázeňských pramenů je název veřejného závodu v běhu na lyžích. Jede se v různých délkách a kategoriích. Každoroční závod se letos uskuteční tuto neděli. V sobotu od 14:00 se v karlovarské dortovně a cukrárně Just Cake uskuteční dětský kurz vaření. Je určen dětem ve věku mezi třemi a dvanácti lety.

Ústecký kraj

Dům dětí a mládeže Paraplíčko Jirkov pořádá tuto sobotu Dětský karneval. Děti budou moci zadovádit od 15 hodin v Kulturním domě Jirkov. Kdybyste měli o víkendu cestu kolem Litoměřic, zastavte se ve zdejším Oblastním muzeu a prohlédněte si výstavu historických hraček. Dětem tak můžete ukázat, jak se liší od těch dnešních.

Liberecký kraj

V pátek ve 14 hodin vyrazte S rodinou na Ještěd. Můžete si zazávodit nebo se jen projít na skialpech na Ještědu, vybrat si můžete ze dvou tras. Na cvičišti na Skalce budou připraveny hry a soutěže pro děti a také trampolínová show Míry Patrmana. Večer se můžete těšit na ohňovou show, večerní lyžování zdarma a především velkou diskotéku HitrádiaFM. Dále je pro Vás připraven Den otevřených dveří a ukázka práce horské služby na Ještedu.

Královéhradecký kraj

V letošním roce se do horského střediska Špindlerův Mlýn po loňské premiéře již podruhé vrací festival Špindlerovská zima, který láká děti i dospělé. Od pátečního rána bude probíhat na náměstí sochání pěti metrového Krakonoše a horských chaloupek ze sněhu. Sněhové a ledové království na náměstí bude rozšířeno během sobotního dne o čtyři ledové sochy sportovců v nadživotní velikosti. Pro návštěvníky festivalu bude probíhat v sobotu dopoledne závod Buď Fit v Labském dole a celodenní program na náměstí. Vystoupí folklórní soubor Špindleráček a mrazivé vody řeky Labe  pokoří otužilci. V Krknošských pohádkách se od 15 hodin pokusí obalamutit Krakonoše Trautenberg. Odpoledne rovněž pobaví koncert na sněhu skupiny Vacancy a ohnivá show.

Pardubický kraj

Východočeské muzeum v Pardubicích v jedné ze svých expozic prozrazuje návštěvníkům nečekaná fakta o společenském chování hmyzu. Například o jeho partnerské a rodičovské roli. Výstavu Společenský život hmyzu můžete navštívit v pátek, sobotu, či neděli od 10 do 18 hodin. V sobotu si návštěvníci resortu Dolní Morava pořádně zasportují. Proběhne tam totiž 2. kolo amatérského lyžařského závodu, do kterého se může zapojit celá rodina. Start je naplánován na 10 hodin.

Kraj Vysočina

DDM Pelhřimov všechny srdečně zve na Karneval pod pirátskou vlajkou. Účastníci se mohou těšit na občerstvení a kosmetiku Avon. K tanci a poslechu hraje kapela Vysočinka. Karneval je určen pro děti do 10 let. To nej z depozitářů muzeí a galerií napříč Vysočinou vznikla sbírka historických a uměleckých skvostů tohoto kraje. Vzácné exponáty si můžete aktuálně prohlédnout v Muzeu Vysočiny Jihlava, a to denně kromě pondělí od 9 do 12 hodin a následně mezi 12:30 a 17 hodin.

Olomoucký kraj

V pátek si nenechte ujít Městský ples v Litovli. Hrát bude tradičně šternberská skupina Gama, která se bude v letošním roce střídat s kapelou Karla Kahovce George & Beatovens (původní kapela Petra Nováka) v jejichž podání si můžete poslechnout a hlavně si zatančit na nejznámější písně Petra Nováka jako: Povídej, Hvězdičko blýskavá, Já budu chodit po špičkách a další. Chybět nebude vystoupení litovelských roztleskávaček Golden Bees a ukázky latinsko-amerických tanců. Zajištěna bude tombola i občerstvení.

Jihomoravský kraj

Městská část Brno-Slatina ve spolupráci s Městskou policií Brno pořádá v sobotu soutěžní dopoledne pro děti Hrajeme si bezpečně. Přijďte v 9 hodin do kontaktní místnosti Městské policie Brno a užijte si se svými ratolestmi veselé dopoledne. Od úterka do neděle ve Znojmě probíhá Jazz fest. Rozmanitý program doplní například v sobotu od 19:00 swingová tančírna a v neděli balkánské rytmy.

Zlínský kraj

Karneval pro děti se uskuteční v neděli od 14 hodin ve Společenském domě Sušil v Bystřici pod Hostýnem. Pro děti bude hrát skupina Los Playboys, připraveny budou soutěže, občerstvení a bohatá tombola. Výtěžek z akce bude věnován na adopci na dálku. Výstavu věnovanou hračkám si můžete prohlédnout v Muzeu jihovýchodní Moravy ve Zlíně v pátek, sobotu a neděli mezi 10 a 18 hodinou. Sbírka, která vzniká již několik desítek let, je plná hraček od konce 19. století do druhé poloviny 20. století. Na své si přijdou kluci i holky.

Moravskoslezský kraj

Nenechte si ujít Maškarní karneval pro děti "S čerty nejsou žerty", který se uskuteční v neděli od 15 hodin v KD na Rybníčku v Opavě. Čekají na vás tanečky, soutěže, hry a zábava pro malé i větší děti v maskách a jejich KD Na Rybníčku doprovod. Cyklocestovatelé, kteří na kole vyrazili do zahraničního terénu, zajistí, že se na Festivalu Cyklocestování nebudete ani chvíli nudit. Uskuteční se ve Frýdku-Místku od pátku do neděle. Podíváte se do Skandinávie, Irska, Maroka a řadu dalších míst.

Zajímavé akce v okolí

Svatováclavské slavnosti 2023 - Čes…

29.09.2023 - 01.10.2023
Český Krumlov

Na konci září se v Českém Krumlově konají Svatováclavské slavnosti a Mezinárodní folklórní festival, který oslavují…

Den Architektury 2023 - Olomouc

29.09.2023 - 05.10.2023
Olomouc

Konec září a začátek října bude opět patřit architektuře. Největší architektonický festival u nás Den architektury…

Den architektury 2023 - Brno

29.09.2023 - 05.10.2023
Brno

Největší architektonický festival u nás Den architektury nabídne mezi 29. zářím až 5. říjnem na více jak 400 zdarma…

Festival Den architektury se letos …

29.09.2023 - 05.10.2023
Praha

Bohatý a zdarma přístupný program největšího architektonického festivalu u nás nabízí od 29. září do 5. října na výběr…

Související kategorie

« zpět na seznam položek

Sdílet

Kategorie

sobota 30. září

Dnes má svátek Jeroným

Aktuálně z Atlasu Česka

Předpověď počasí pro ČR

Počasí v České republice dnes
Počasí v České republice zítra
Počasí v České republice pozítří
Počasí v České republice popozítří

Na Atlase Česka dále najdete