Statistika našeho portálu

  • 101 439 Akcí v kalendáři
  • 5 391 Ubytovacích zařízení
  • 24 208 Míst a památek

TIPY NA VÍKEND 17. – 18. prosince

Fotogalerie k článku

Praha

MINT Market konečně v Praze. Poslední šance pořídit krásné dárky u českých tvůrců a designérů bude v pátek a v sobotu 16. a 17. prosince v hale 13 v Pražské tržnici! a MINT Marketu se můžete těšit na pestrou nabídku s láskou šitých kabelek, ručně vyráběných šperků, bio kosmetiku, svíčky, originální papírenské zboží, macramé, porcelán, hračky pro děti a mnoho dalšího. V hale 13, pěkně v suchu a pod střechou, tak budete moci podpořit malé české značky a kreativce. 

Navštivte v sobotu Pragovka Gallery a The White Room, kteří vás srdečně zvou na dernisáž výstav URGE v The White Room a Lidé jsou křehké bytosti, ale měkké cíle v Pragovka Gallery v sobotu 17. prosince. V rámci akce proběhne také kurátorská komentovaná prohlídka výstavního projektu Urge, dvě performance, odhalení výstupu rezidence Chada Stayrooka a těšit se můžete také na výtvarný workshop pro děti.

 

Středočeský kraj

Vánoční atmosféru můžete nasát také na vánočních trzích v Lysé nad Labem, které si za dobu své existence (v roce 2022 se uskuteční již 27. ročník) vybudovaly pověst jedněch z nejlepších předvánočních prodejních akcí v republice. Akce se bude konat tento víkend. Otevřeno je vždy od pátku do neděle od 9 do 17 hodin, vstup na vánoční trhy je zdarma.

V sobotu Mělnické kulturní centrum – MEKUC promítne od 19:00 hodin českou filmovou klasiku Kdo chce zabít Jessii?

 

Vysočina

Přijďte si tuto neděli poslechnout krásnou hudbu na tradičním adventním koncertu třebíčského smyčcového tria. Při tradičním koncertě Cordial String Quartet se můžeme těšit na výběr z kvartetní literatury. Felix Mendelssohn Bartholdy – Kvartet č.2, Josef Mysliveček – Kvartet č. 6 a také na autorskou tvorbu. Ve druhé části pak přivítáme soubor ručních zvonů – Zvonky pro radost, který skvěle navodí vánoční atmosféru. Vstupné: 120,-.

 

Jihočeský kraj

Nenechte si ujít vánoční trhy na zámku Blatná, které se uskuteční tento víkend. Na letošních trzích najdete stánkaře nabízející svařené víno z různých typů červených vín, na výběr budou také produkty, které vás příjemně zasytí a nezapomněli jsme ani na tradiční vánoční výrobky, které vám či vašim blízkým vykouzlí úsměv na tváři. Událost doplní i program s živou hudbou.

 

Plzeňský kraj

Čas adventu můžete strávit například na hradě Švihov a užít si vánoční atmosféru. Na adventní a vánoční období připravujeme pro naše návštěvníky zimní prohlídky hradu. V tomto období bude možné navštívit upravený prohlídkový okruh Hrad – Život na šlechtickém sídle a také výstavu Popelka – Za tajemstvím střevíčku. Stavte se tuto sobotu.

 

Karlovarský kraj

Přijďte se podívat tuto sobotu 17.12. tvůrčí workshop pro děti od 6 let v Chebu, kde si vytvoří vlastní lucerničku / svícínek. Akce se uskuteční v Galerii 4 na Františkánském náměstí. Účastnický poplatek je 20 Kč.

 

Ústecký kraj

Litoměřicích se tuto neděli uskuteční tradiční benefiční adventní koncert Severočeské galerie výtvarného umění v Litoměřicích v kostele Zvěstování Panny Marie se uskuteční na čtvrtou adventní neděli, 18. prosince, od 18 hodin. Ve prospěch projektu Revitalizace kostela Zvěstování Panny Marie vystoupí vokální soubor staré hudby, Madrigalion Praga.

 

Liberecký kraj

Liberecký kraj a hrad Valdštejn vás srdečně tuto sobotu od 13:00 a 14:00 hodin zve na tradiční vánoční setkání s vévodou Albrechtem z Valdštejna a hrabětem Kinským. Povídání o historii a Vánocích spojené se zdobením stromečku. Můžete si přinést vlastní ozdobičku (nejlépe ručně vyrobenou) a budete s vévodou zdobit společně!

 

Královéhradecký kraj

Tuto sobotu si můžete naplánovat výlet spojený s adventní prohlídkou zámku Opočno s názvem Advent v zámku a podzámčí. Chcete zažít adventní čas dob dávno minulých? Dozvědět se, jak slavila tento čas konce roku zámecká šlechta? A jak prožívali toto období lidé prostí, lidé v podzámčí? Kdy a odkud se vzal vánoční stromeček, jak si advent užívaly děti a jak dospělí. Co patřilo na stůl o Štědrém dnu? A kdo byl sv. Ambrož, sv. Lucie, sv. Barbora a ostatní? To vše a více se dozvíte pří návštěvě prvního patra zámeckých expozic a části bývalé zámecké kuchyně opočenského zámku s komentářem průvodce. Na I. nádvoří před vstupem do hladomorny bude umístěn betlém. 

 

Pardubický kraj

Předvánoční MINT Market se uskuteční tuto neděliLitomyšli a spojí se s krásnou adventní akcí Andělský advent. Přijďte v neděli 18. prosince do budovy bývalého zámeckého pivovaru a se svařákem v ruce si projděte prodejní přehlídku pečlivě vybraných českých a slovenských designérů. Andělský advent chystá také tematický doprovodný program pro děti i dospělé, součástí bude gurmánský trh, adventní kozy Bleskule a Adéla, dílničky a další. Máte se zkrátka na co těšit! Vstup je jako vždy zdarma!

 

Jihomoravský kraj

Moravské zemské muzeum v Brně vás zve tuto sobotu ve 14:00 hodin na adventní komentovanou prohlídku v expozici Loutkářské umění s jejím tvůrcem PhDr. Jaroslavem Blechou. Vypravte se do světa loutek, kde se nad hlavami vznáší draci, Rusalka touží po lásce prince, Mefistofeles svádí Fausta a všechny nakonec přechytračí a rozesměje Kašpárek. Vypravte se do světa plného rytířů, čertů a dalších často překvapivých postav.

 

Zlínský kraj

Přijeďte se podívat tuto sobotu do Valašského muzea v přírodě v Rožnově pod Radhoštěm na živý betlém. Účinkují tanečníci, zpěváci a muzikanti z rožnovských souborů JAVOŘINA, RADHOŠŤ a SOLÁŇ, dechová hudba HORŇANÉ a členové Jezdecký klub Valašsko.

 

Olomoucký kraj

Přijeďte se tuto sobotu podívat na jedinečnou akci, která se uskuteční v Hranicích. Přijďte si pro Betlémské světlo. Skautští kurýři přivezou plamen míru a přátelství i k nám do Hranic a rádi se s Vámi o něj podělí. Stačí si vzít s sebou svíčku nebo svítilnu a můžete si světlo odnést do svých domovů. Při té příležitosti si můžete také vychutnat velkolepé představení Živý betlém a další program hranických vánočních trhů. Na Masarykově náměstí budou od 10:00 stánky s punči a vánočním zbožím. Navštívit můžete oblíbené kluziště, prohlédnout si dřevěný Halouzkům betlém nebo hodit přání do Ježíškovy pošty.

 

Moravskoslezský kraj

Ostravské kino Vesmír vás srdečně tuto neděli zve na koncert, nikdo nikoho neposlouchá. Dirigent odmítá naslouchat orchestru a co teprve takový nahluchlý orchestr? Z tolika hudby by jeden ohluchl! To musíte slyšet!

Zajímavé akce v okolí

Přednáška: Expediční jachting: Tomá…

11.12.2023 - 11.12.2023
Městská knihovna…

Pojďte se s námi znovu vydat na vrchol sopky, podívat se na delfíny či na velrybu.

Řecko, Kréta a Santorini

11.12.2023 - 11.12.2023
Masarykův kulturní dům…

Přednáška

Adventní trdlovačka s Tancovačkou 2…

12.12.2023 - 12.12.2023
Masarykův kulturní dům…

Hudební pořad

Svatomartinské hody 2023 - Klimkovi…

12.12.2023 - 12.12.2023
Klimkovice

Tradiční oslava nových a svatomartinských vín se před klimkovickým zámkem koná již po třinácté. Návštěvníci ochutnají…

Související kategorie

« zpět na seznam položek

Sdílet

Kategorie

pondělí 11. prosinec

Dnes má svátek Dana

Aktuálně z Atlasu Česka

Předpověď počasí pro ČR

Počasí v České republice dnes
Počasí v České republice zítra
Počasí v České republice pozítří
Počasí v České republice popozítří

Na Atlase Česka dále najdete