Statistika našeho portálu

  • 91 518 Akcí v kalendáři
  • 5 384 Ubytovacích zařízení
  • 24 176 Míst a památek

Tipy na víkend 17. – 18. srpna 2019

Blížící se víkend můžete prožít na řadě hudebních, folklorních nebo divadelních festivalů. Vydat se můžete také na cyklistické závody, historické městské slavnosti v Brně nebo na dožínky v Kroměříži či v Kouřimi. Přejeme vám krásné letní cestování.

Fotogalerie k článku

Vybírat můžete také ze všech akcí v našem Kalendáři nebo z Tipů na výlety s Emcem.

Praha 

Ve Chvalském zámku probíhat Velký pohádkový víkend, kde vás čekají večerní prohlídky výstavy, letní kino zdarma, komentované prohlídky s princeznami i dobroty ze zámecké cukrárny.

Nádvoří Náprstkova muzea se v sobotu promění v piknikové místo, kde můžete poznávat mimoevropské kultury. Těšit se můžete nejen na ochutnávky gastronomických specialit, ale také na ukázky tance a bojových umění.

Pokud se vadáte do Batanické zahrady Praha v Troji, pak máte možnost na pivním festivalu ochutnat rozmanitou nabídku piv z malých i velkých domácích pivovarů a k tomu řadu lahůdek.

Středočeský kraj

Nabucco, monumentální opera pod širým nebem vás jistě nadchne. V neděli ji můžete zhlédnout v Boseni u Mladé Boleslavi. V Kutné Hoře probíhá od čtvrtka do neděle přehlída divadel malých forem Týjátrfest. Těšit se můžete na koktejl zábavy z vystoupení profesionálních i amatérských umělců z českých zemí i ze zahraničí.

V sobotu a v neděli se v Kutné Hoře potkají také majitelé veteránů na Veteran Rallye, závodu historických vozidel. A pokud máte rádi lidové zvyky, pak byste si neměli nechat ujít dožínky v Muzeu lidových staveb v Kouřimi.

Jihočeský kraj

Vydejte se v sobotu do Tábora na Housův mlýn, kde uvidíte dobývání Tábora Švédy, které bude pojato s humorem, nadsázkou a romanticky. V Třeboni si nenechte ujít Rybářské slavnosti, kde ochutnáte ryby našich řek a rybníků a kde nebude chybět ani bohatý doprovodný program.

Od pátku do neděle můžete zavítat do Drážova na mezinárodní festival Dobršská brána, kde se prolne hudba různých žánrů, zejména prvky lidové hudby s jazzem a komorní hudbou.

Karlovarský kraj

Hrad Seeberg - Poustka zve na sobotní letní koncert, kde uslyšíte hudbu české houslistky Jitky Malczyk a bretonské harfenistky Celestine Doedens.

Ústecký kraj

Pokud si o víkendu chcete pořádně dát do těla, pak vyrazte do Ústí nad Labem na Magor race, extrémní běžecké závody v bahně, potu a krvi - denní, dětský a noční závod. Za návštěvu jistě stojí i hudební festival Folkový Most, kde vystoupí legendy českého folku - Kamelot, Tomáš Linka a Přímá linka, Spirituál kvintet, František Nedvěd. 

Liberecký kraj

V Libereckém kraji se o víkendu bude primárně sportovat. Můžete si vybrat například Bike Music Fest v Pasekách nad Jizerou. Jedná se o neobvylou kombinaci závodu horských kol a hudebního open air festivalu. Na kole se bude závodit i v Hrádku nad Nisou, kde proběhne v sobotu Bike babí léto. Trasy v délkách 30, 50 a 80 km vás provedou sudetskou částí Lužických hor a Ještědského hřebenu.

Festival sportu a hudby se odehraje i v Mníšku. Na Mníšek Festu vás čeká sportovní dopoledne, fotbalový turnaj, repro hudba a vystoupení několika kapel. 

Královéhradecký kraj

Hip Hop Kemp, největší hiphopový festival ve střední a východní Evropě se rozjede od čtvrtka v Hradci Králové. V Červeném Kostelci se od středy zase potkají všichni fanouškové folklorní hudby na mezinárodním festivalu.

Pardubický kraj

V sobotu se koná největšího setkání traktorů a veteránů ve východních Čechách, tzv. Železnohorský traktor 2019. Do Seče se sjedou historické traktory, traktory "domoviny" a veteráni všeho druhu. Součástí programu bude spanilá jízda, soutěžní jízdy slalom a sprint, divácká soutěž v koulení balíků slámy, ukázka techniky John Deere, ukázky techniky Fendt, slavnostní vyhodnocení a předání cen.

Festival Překročme řeku oživí v sobotu nábřeží řeky Svitavy. Návštěvníci se mohou těšit na koncerty, divadlo, výstavy, sportovní i výtvarné aktivity pro děti i dospělé, zpřístupnění celé řady běžně nepřístupných objektů, historický parní a motorový vlak a další.

Kraj Vysočina

V neděli bude na hradě Roštějn znít jazz a zas jen jazz v podání regionálních kapel, tak si koncert nenechte ujít. V Krucemburku se pro vás chystá tradiční výstava aranžovaných květin

Moravskoslezský kraj

Ve čtvrtek startuje v Ostravě cyklistický etapový závod Czech Cycling Tour. Závod končí po čtyřech etapách v neděli ve Šternberku. Od pátku do soboty vás zveme na festival Moravské hrady, tentokrát do Hradce nad Moravicí. Kapely, které určitě uvidíte jsou Kryštof, Harlej, Rybicky 48, Mirai, Arakain a Lucie Bílá.

Jihomoravský kraj

Den Brna, je městská slovnost, která připomene slavnou a úspěšnou obranu brněnských hradeb před útoky švédského vojska za třicetileté války. A v Brně si nenechte ujít také Létofest, kde od pátku do soboty vystupí Mig 21, Pražský výběr, Xindl X, Divokej Bill a další známé kapely.

Zlínský kraj

Tradiční akce, festival Vizovické Trnkobraní, nabídne i letos multižánrovou kulturní přehlídku hudby. Nebude chybět ani divadelní scéna, kinokavárna a dětský koutek. Mimo jiné se můžete těšit na kapelu Kryštof, Horkýže Slíže, zpěvačku Lenny, Annu K., Michala Hrůzu, Na Name, Voxela nebo třeba Fleret.

V Kroměříži můžete navštívit Dožínky Zlínského kraje, jednu z nejstarších domácích tradic oslavujících úrodu, která je spojená s řadou rituálů a zvyků. Od neděle se můžete jít podívat na divadelní festival v Luhačovicích. Divadelní Luhačovice jsou festivalem malých divadel s podtitulem "Navšední příběhy v nevšedních hereckých výkonech"

Olomoucký kraj

V Šumperku až do neděle probíhá mezinárodní folklorní festival domácích i zahraničních folklórních souborů. Do neděle můžete v Olomouci navštívit mezinárodní květinovou výstavu a zahradnický veletrh Flora Olomouc. Letos se ponese v duchu české krajiny. Uvidíte na ní chmelnice, políčka s hospodářskými plodinami, sady, vinice, rybníky, skály, kopec s kapličkou.

Zajímavé akce v okolí

Vánoce na náměstí - Rožnov pod Radh…

09.12.2019 - 13.12.2019
Masarykovo nám., Rožnov…

Přijďte si užít vánoční atmosféru na rožnovské náměstí. Po celý den si můžete dát něco dobrého na zub, potkávat se s…

Výstava lidových dekorací Vánoční s…

09.12.2019 - 12.12.2019
Městský dům (malý sál),…

Tradiční vánoční výstava betlémů a vánočních dekorací od lokálních umělců a lidových tvořitelů.

Adventní dílny v Národopisném muzeu…

10.12.2019 - 12.12.2019
náměstí Republiky 13,…

Přijďte si vyzkoušet svoji zručnost, abyste si posléze mohli odnést s sebou domů to, co jste sami vytvořili.

Vánoční trhy - Kolín

10.12.2019 - 14.12.2019
Karlovo náměstí, Kolín

Trhy budou zaměřeny na prodej originálních řemeslných produktů, tradičních pochutin a občerstvení. Nedílnou součástí…

Související kategorie

« zpět na seznam položek

Sdílet

Kategorie

čtvrtek 12. prosinec

Dnes má svátek Simona

Aktuálně z Atlasu Česka

Předpověď počasí pro ČR

Počasí v České republice dnes
Počasí v České republice zítra
Počasí v České republice pozítří
Počasí v České republice popozítří

Na Atlase Česka dále najdete