Statistika našeho portálu

  • 101 421 Akcí v kalendáři
  • 5 391 Ubytovacích zařízení
  • 24 208 Míst a památek

Tipy na víkend 17.-18. září 2016

Vybíráme pro Vás pár tipů, kam vyrazit třetí víkend v září. Pokud Vás láká vinobraní, pak se podívejte na na naše předchozí tipy. A pokud byste raději vyrazili za jinou aktivitou, pak čtěte dál.

Vybíráme pro Vás pár tipů, kam vyrazit třetí víkend v září. Pokud Vás láká vinobraní, pak se podívejte na na naše předchozí tipy. A pokud byste raději vyrazili za jinou aktivitou, pak čtěte dál.

Praha

Tuto sobotu můžete na mnoha místech navštívit akci Zažít město jinak, akci, jejímž cílem je přivést sousedský život do ulic. Zde se můžete podívat, kterých ulic se akce týká například na Praze 4

Zažít město jinak

Ze sportovních akcí vybíráme Author Pražskou padesátku, závod na horských kolech, určený široké veřejnosti. Padesátikilometrová akce startuje a končí v Dejvicích. A pokud patříte mezi fanoušky floorbalu, pak si nenechte ujít první ročník Cevro Institut Open Air, velkého floorbalového zápasu přímo pod širým nebem na Štvanici, kde nebude chybět ani doprovodný program.

Řada zajímavých akcí se tento víkend koná také v expozicích Národního muzea. Do Nové budovy Národního muzea můžete vyrazit na Retroden se Studiem kamarád. Do Náprstkova muzea na Náprstkovo víkendové knihkupectví, do Národopisného muzea na festival Buchty a loutky dětem. Desátý pohádkový festival, který proběhne v Kinského zahradě v okolí muzea, je součástí oslav čtvrtstoletí divadla Buchty a loutky.  

V neděli pak si nenechte ujít koncert slavné kanadské skupiny Nickelback, který se koná v O2 Aréně Praha.

Středočeský kraj

Sousedské slavnosti Zažít město jinak se samozřejmě konají i ve Středočeském kraji. V sobotu se se svými sousedy můžete potkat například i ve vybraných ulicích Mnichova Hradiště. Oba víkendové dny jste zváni na hrad Točník, kde na Vás čekají indiáni. Zastřílíte si zde z luku, naučíte se rozdělat oheň bez sirek, zatancujete si při bubnech a mnohem víc.

indiáni

Pokud v sobotu vyrazíte do Kutné Hory, tak Vás tu čeká gastrofestival se šéfkuchařem Jaroslavem Sapíkem. Akce se koná v areálu GASK a okolí chrámu sv. Berbory.

Jihočeský kraj

Od pátku do neděle ožije Český Krumlov Festivalem barokních umění, který se kok od roku těší větší oblibě. Čeká Vás velkolepá opera i komorní koncerty, stejně jako barokní ohňostroj a barokní iluminace v zámecké zahradě. Zoo Tábor zve na akci nazvanou Po stopách zvířat středověku, která provede malé návštěvníky po stopách těchto živočichů formou hry.

Plzeňský kraj

Víkendové Setkání pod rokycanskou věží slibuje nabitý a vskutku zajímavý program, při kterém uvidíte známé kapely jako je například Čechomor, Jelen nebo Wohnout, ale i divadlo, průvod, dětská vystoupení a další.

Parním vlakem se můžete vypravit na Železniční slavnost do Nýřan. Těšit se můžete na historické parní a motorové vlaky. V sobotu se na atletickém stadionu města Plzeň sejdou všichni dospělí i dětští sportovci, aby si zde vyzkoušeli jednotlivé atletické disciplíny.

Ústecký kraj

V sobotu se běží další ročník Mattoni 1/2 maratonu v Ústí nad Labem. Tentokrát část závodu vede přímo místní chemičkou, ale většina pak podél Labe. Součástí jsou běhy jednotlivců, štafet, týmů i rodinný běh. V Galerii Teplice si nenechte ujít megashow Jůtuberů. Součástí akce bude autogramiáda, focení, nebo knížka Já, Jůtuber. 

Liberecký kraj

Oslavy Ještědu se konají tuto sobotu na počest 43. narozenin této unikátní stavby. Součástí akce bude i vstup do Hotelu a restaurace Ještěd, exkurze do stanice horské služby, strojovny lanovky a mnohé další.

Na hradě Valdštejn si nenechte ujít Svatohubertskou slavnost, která je určena nejen myslivcům, ale všem, které zajímá myslivost. 

Královéhradecký kraj

Suchovršický pochod je název turistické akce, která Vás provede krásnou přírodou okolo Suchovršic a součástí bude i prohlídka Zlaté jámy, jednoho z nejstarších důlních děl v Evropě. Kinematograf bratří Čadíků se v sobotu vydá do Vrchlabí a na náměstí T. G. Masaryka promítne film "Stoletý stařík, který vylezl z okna a zmizel". Pro děti bude na zámku v Doudlebích nad Orlicí připravena pohádka O kouzelném hrnci.

Pardubický kraj

Kladruby naruby je název zábavného odpoledne ve státním hřebčíně v Kladrubech nad Labem. Tam Vás zvou v sobotu a připravili pro Vás hudební a divadelní vystoupení, hravé dílny, prohlídky stájí a předvedení starokladrubských koní.

Kraj Vysočina

V zámecké stáji Plandry to v sobotu bude šustit slámou. Koná se zde totiž Slámobraní, akce, kde se vše točí kolem slámy. Ze slámy se bude vyrábět, bude zde slámové bludiště a další.

REBELFest v Havlíčkově Brodě láká na festival plný hudby, zábavy a hlavně - výborného piva Rebell. Vystoupí mimo jiné i David Koller.

Olomoucký kraj

Do Vlastivědného muzea v Šumperku se vydejte, pokud patříte mezi nadšené houbaře. Od čtvrtka do soboty se zde koná výstava živých hub a mykologická poradna. Dnů evropského dědictví na hradě Šternberk od pátku do neděle zvou na zajímavý a pestrý program, kde nebudou chybět komentované prohlídky, rytířská a šermířská vystoupení, koncertní vstupy komorního chrámového sboru a další.

Extreme food festival přinese do sobotní Olomouce opravdu exotickou kuchyni, kde budete moci ochutnat například hmyzí kuchyni, arabskou kuchyni, indickou kuchyni a další.

Extreme food festival

Zlínský kraj

Kejklířský jarmark s pouličním divadlem rozvíří Zlín od čtvrtka do soboty. Těšit se můžete na bublinářský a akrobatický workshop, žonglérskou dílnu a další skvělou zábavu. Zámek Zlín zve na sobotní středověká řemesla, která si zde budete moci vyzkoušet na vlastní kůži.

Jihomoravský kraj

Kromě celé řady vinobraní a vinařských akcí se v Jihomoravském kraji můžete vydat i za sportem například na Run Tour Brno, které zde startuje v sobotu. Ochutnávku nejrůznějších sportů pro děti nabízí tradiční Sporťáček, velká akce, kde si Vaše děti mohou najít ten svůj sport a vybrat vhodný oddíl. Tento náborový den probíhá v sobotu v Brně

Další díl festivalu Ochutnej svět vezme tentokrát návštěvníky na Dálný Východ. Na tomto dvoudenním gastronomickém festivalu ochutnají pokrmy z asijské kuchyně.

Moravskoslezský kraj

Dny NATO v Ostravě předvedou o víkendu program dynamických ukázek i největší nabídku statických ukázek v historii této akce, řadu exkluzivních premiér a přes sto kusů letecké techniky. Hrad Starý Jičín pořádá v sobotu charitativní akci, Večerní běh pro světlušku, díky níž můžete přispět na dobrou věc. 

V neděli vystoupí v Ostravě také Miro Žbirka s deskou Road to Abbey Road.

Dny NATO

Zajímavé akce v okolí

Adventní tvořivé dílny 2023 - Kyjov

02.12.2023 - 08.12.2023
Vlastivědné muzeum Kyjov

Dovolujeme si Vás pozvat do Vlastivědného muzea Kyjov na tvořivé dílny.

Vánoční trhy v Praze 2023

02.12.2023 - 06.12.2023
Praha

Kouzelné vánoční trhy s krásně navrženými dřevěnými domky probíhají na různých pražských náměstích, například na…

Mikulášská ve Vinohradském pavilonu…

05.12.2023 - 05.12.2023
Vinohradská tržnice

Přijďte si užít Mikulášskou, kterou pořádá DDM Praha 2 spolu s městskou částí Praha 2 v nádherných prostorech…

Hypnotizér v Chodově | prosinec 202…

06.12.2023 - 06.12.2023
Náměstí ČSM 1022, 357…

Přijďte se uvolnit a prožít si něco velice výjimečného na představení, které pořádá KASS Chodov.

Související kategorie

« zpět na seznam položek

Sdílet

Kategorie

úterý 5. prosinec

Dnes má svátek Jitka

Aktuálně z Atlasu Česka

Předpověď počasí pro ČR

Počasí v České republice dnes
Počasí v České republice zítra
Počasí v České republice pozítří
Počasí v České republice popozítří

Na Atlase Česka dále najdete