Statistika našeho portálu

  • 87 117 Akcí v kalendáři
  • 5 374 Ubytovacích zařízení
  • 24 158 Míst a památek

Tipy na víkend 17.-18.2018

Nadcházející víkend máte stále ještě možnost navštívit řadu masopustních veselic, ale stejně tak na vás čeká několik zimních sportovních akcí a festivalů.

Nadcházející víkend máte stále ještě možnost navštívit řadu masopustních veselic, ale stejně tak na vás čeká několik zimních sportovních akcí a festivalů.

Praha

Videomapping v Dvořákově síni Rudolfina za doprovodu symfonického orchestru velkolepě propojí světelné umění s živou hudbou v podání Symfonického orchestru Českého rozhlasu. Festival Dance of Love přinese do Prahy na tři dny workshopy tance a cvičení, soutěž skupin v Ladies show dance a velkolepou taneční Galashow. 

Videomapping

Nová budova Národního muzea zve na noc v muzeu, kde můžete zažít noc v savaně nebo tropickém deštném pralese. Stačí navštívit výstavu Archa NoemovaTradiční řemeslné dílny Národopisného muzea Národního muzea se konají opět tuto sobotu a budou ve znamení ručního zpracování vlny.

Středočeský kraj

Pokud jste dodnes neměli možnost navštívit žádný masopust, tak máte možnost zavítat na masopust v Hornickém muzeu Příbram. Nebo si můžete vybrat sobotní masopust ve Skanzenu Vysoký Chlumec.

Jihočeský kraj

 

Zřícenina hradu Helfenburk bude hostit tuto sobotu historickou vojenskou akci Pasovští pod Helfenburkem. Tradiční masopustní průvod a maškarní zábavu si můžete užít také v obci Myslkovice na Táborsku. V Městském divadle Prachatice se v neděli roztočí pohádkový festival s podtitulem Kolotoč pohádek. Nejmenším divákům představí tři soubory, z nichž mohou děti svým hlasování vybrat vítěze.

Pasovští pod Helfenburkem

Plzeňský kraj

Také na Plzeňsku si můžete žít masopustní veselí ještě tento víkend. Vyrazte za ním například do Přeštic, v Bezdružicích bude spojen ještě s večerní zábavou, a nebo ve Zbirohu.

Ústecký kraj

Pokud se v sobotu vydáte do Žatce, tak i zde na vás čeká masopustní zábava spojená s vystoupením kapely, masopustní pohádkou, soutěžemi i dílnami. Masopustní veselí vás uchvátí i v Úštěku nebo v Mostě.

Liberecký kraj

V Rokytnici nad Jizerou se tento víkend koná opět tradiční Pašeráckej vejkend. Můžete se těšit na uvítací rituál pašeráků a pašeraček, barevný ohňostroj, hudební vystoupení, pašeráckej jarmark a další zajímavý program. Festival severské kinematografie můžete v sobotu navštívit v Liberci. Další z tradiční sportovních akcí, Jizerská 50, se koná od pátku do neděle v Bedřichově

Můžeme také doporučit akci populární recesistickou akci ve Ski areálu Kedr Lyžníci ve Smržovce, která je spojená s masopustním veselím.

Královéhradecký kraj

Lyžařský areál Dolní Dvůr u Turnova zve na Ledovou jízdu, která je určená vytrvalcům z řad čtyřnohých miláčků i vyznavačům extrémních závodů.

Pardubický kraj

Festival Severská filmová zima zavítá v neděli také do Ústí nad Orlicí.

Jihomoravský kraj

VIDA! centrum v Brně zve na tento pátek a sobotu na výrobní dílny robotů, kde si vyzkoušíte, jak si sestavit a naprogramovat robota. V Zooparku Vyškov si můžete vyzkoušet, jak upéct třeba chleba. Nebo můžete vyrazit na masopustní veselí na ledě, které se koná v sobotu v HodoníněTour de sklep Popice je spojení procházky na čerstvém vzduchu s ochutnávkou těch nejchutnějších vín v Jihomoravském kraji.

Moravskoslezský kraj

Masopust

Masopust na Slezskoostravském hradě se uskuteční tuto sobotu. Čekat Vás budou ukázky lidových zvyků, rej masopustních masek, lidové písničky a spousta dobrého jídla. nebo můžete vyrazit na koncert skupiny Mandgrage, která v rámci své tour zavítá tuto sobotu do Ostravy do kulturního domu Akord.

Zajímavé akce v okolí

Filmy Oldřicha Lipského - Praha

12.01.2019 - 04.08.2019
Praha

Slavný český režisér, scénárista a herec Oldřich Lipský by letos oslavil 95. narozeniny. Přijďte si s námi připomenout…

Studentské vozy snů ve Škoda Muzeu

15.01.2019 - 29.04.2019
Škoda muzeum Mladá…

Výstava Studentské vozy snů prezentuje jedinečný pohled do budoucnosti motorismu očima nastupující generace Škodováků.

Příměstský Tábor pro lany - Olomouc

22.01.2019 - 31.08.2019
Olomouc

Děti se o prázdninách nechtějí nudit, proto je tu příměstský TÁBOR POD LANY v Lanovém centru PROUD Olomouc.V ceně…

Související kategorie

« zpět na seznam položek

Sdílet

Soutěž s Atlasem Česka

Pozor, právě probíhá soutěž, ve které můžete vyhrát nejnovější album Tomáše Kluse - SpOlu.

Více na stránce Soutěž.

Kategorie

pátek 19. duben

Dnes má svátek Rostislav

Aktuálně z Atlasu Česka

Předpověď počasí pro ČR

Počasí v České republice dnes
Počasí v České republice zítra
Počasí v České republice pozítří
Počasí v České republice popozítří

Na Atlase Česka dále najdete