Statistika našeho portálu

  • 101 439 Akcí v kalendáři
  • 5 391 Ubytovacích zařízení
  • 24 208 Míst a památek

Tipy na víkend 18.-19. srpna 2018

Tento víkend přinese řadu historických akcí, hudebních festivalů a netradičních prohlídek hradů a zámků. Také budete mít tu možnost ochutnat netradiční chutě pralesa nebo se naučit korejské čajové rituály.

Tento víkend přinese řadu historických akcí, hudebních festivalů a netradičních prohlídek hradů a zámků. Také budete mít tu možnost ochutnat netradiční chutě pralesa nebo se naučit korejské čajové rituály.

Praha

Staré purkrabství na Vyšehradě v Praze hostí tento víkend desátý jubilejní ročník Čajomír festu, kde vás během bohatého programu čeká i workshop korejské čajové školy, čajová DušeK s Jardou Duškem, přednášky, trhy a další. Komentovaná prohlídka expozice Archa Noemova v Nové budově Národního muzea vás zavede do světa zvířecích rekordů a kuriozit. Zveme vás také na Etnopiknik na nádvoří Náprstkova muzea. Tato sobotní akce vám představí mimoevropské kultury v jeden den na jednom místě a s možností poznávat je všemi smysly.

Archa Noemova

Středočeský kraj

Kutná Hora chystá tento víkend Veteran Rallye, tedy závod historických vozidel vyrobených do roku 1940. Návštěvníky hradu Točník čeká v sobotu povídání a projekce nejen o hradní kolonii netopýrů velkých, kteří zde každoročně sídlí. Již 41. ročník oblíbeného heligónkářského festivalu se koná tuto sobotu v Hořovicích. V pátek a v sobotu můžete vyrazit za netradičními nočními prohlídkami hradu Křivoklát

Jihočeský kraj

V sobotu se můžete přijít podívat na dobývání Tábora Švédy na Housově mlýně. S vtipem, nadsázkou a fantazií si připomenete skutečnou historickou událost - obývání Tábora Švédy v roce 1648. 

Plzeňský kraj 

Noční prohlídky vás čekají také na hradě Kašperk, kde bude noční výprava spojená s pátráním po posledním hejtmanu na Kašperku?

Karlovarský kraj

V sobotu můžete svou účastí na 1. ročníku Přílezy festu přispět na obnovu kostela sv. Bartoloměje a obnovu hřbitova původního německého obyvatelstva. Hlavní hvězdou festivalu je Lenka Dusilová, která podobné aktivity podporuje již několik let.

Ústecký kraj

Zoo Ústí nad Labem zve na netradiční chutě pralesa, akci, která je spojena s Mezinárodním dnem orangutanů. Těšit se můžete na představení exotického ovoce a koření, ale také na informace o problematice palmového tuku.

Pardubický kraj

Jak vypadala třicetiletá válka na hradě Svojanov se můžete přesvědčit o víkendu. Po oba dny budou probíhat scénická šermířská vystoupení, ukázky zbraní, ukázky práva útrpného i hry a soutěže pro děti. Vyvrcholení programu bude hromadná bitva o hrad.

Vezmi cep je název sobotní akce ve skanzenu na Veselém kopci. Program bude věnovaný tradičnímu hospodaření na českém venkově a ukázkám zpracování plodin. Pardubický zámek zve na festival chutí vůní a řemesel. Můžete se těšit, že desítky výrobců a řemeslníků přijedou na pardubický zámek prezentovat své produkty.

třicetiletá válka

Královéhradecký kraj

Pokud chcete svým pohybem přispět na dobrou věc, pak se vydejte o víkendu do Adršpašských skal, kde po projití nafukovací Birell bránou za vás společnost přispěje sportovní pomůcky pro Nezastavitelné.

Kraj Vysočina

Štěpnický rybník v Telči bude hostit víkendové představení divadla T.E.J.P.  pod širým nebem. Těšit se můžete na divadlo odehrávající se na vodě a obrazy inspirované divadlem masek, loutek, stínoherním divadlem i závěsnou akrobacií.

Zámecká zahrada v Jaroměřicích nad Rokytnou se v sobotu v rámci Mezinárodního hudebního festivalu Petra Dvorského rozezní Ódou na Radost.

Zlínský kraj

V areálu likérky Rudolf Jelínek ve Vizovicích se v pátek a v sobotu opět uskuteční Vizovické trnkobraní, největších hudebních událostí letní festivalové sezóny ve Zlínském kraji. Po 21 letech zde opět vystoupí písničkář Jarek Nohavica, ale těšit se můžete i na další známé interprety.

Jihomoravský kraj

Mezinárodní výstava vín Grand Prix Austerlitz vás čeká v sobotu v Křížové chodbě na Nové radnici v Brně. Své víno zde představí kolem 50 vinařů s více než 250 vzorky vín. Tradiční zarážení hory a degustace vín pod širým nebem se uskuteční oba víkendové dny na historickém náměstní v Mikulově. Na zámku v Moravském Krumlově čeká v pátek a v sobotu všechny milovníky rock-metalové hudby její pořádná dávka a skvělá atmosféra festivalu Rock Heart.

Moravskoslezský kraj

Hodokvas rytíře Kobylky přinese pověsti a šermířské příběhy ze života Karla IV. na hrad Sovinec. V sobotu i v neděli se tu můžete těšit na historicko-řemeslný jarmark, rytířské souboje nebo ohňovou show. Oblíbený festival Moravské hady tuto sobotu a neděli můžete navštívit v Hradci nad Moravicí.

Hodokvas

Zajímavé akce v okolí

Řecko, Kréta a Santorini

11.12.2023 - 11.12.2023
Masarykův kulturní dům…

Přednáška

Přednáška: Expediční jachting: Tomá…

11.12.2023 - 11.12.2023
Městská knihovna…

Pojďte se s námi znovu vydat na vrchol sopky, podívat se na delfíny či na velrybu.

Svatomartinské hody 2023 - Klimkovi…

12.12.2023 - 12.12.2023
Klimkovice

Tradiční oslava nových a svatomartinských vín se před klimkovickým zámkem koná již po třinácté. Návštěvníci ochutnají…

Paolo Genovese: NAPROSTÍ CIZINCI 20…

12.12.2023 - 12.12.2023
Divadlo Pasáž,…

III. představení skupiny A

Související kategorie

« zpět na seznam položek

Sdílet

Kategorie

pondělí 11. prosinec

Dnes má svátek Dana

Aktuálně z Atlasu Česka

Předpověď počasí pro ČR

Počasí v České republice dnes
Počasí v České republice zítra
Počasí v České republice pozítří
Počasí v České republice popozítří

Na Atlase Česka dále najdete