Statistika našeho portálu

  • 99 640 Akcí v kalendáři
  • 5 396 Ubytovacích zařízení
  • 24 208 Míst a památek

TIPY NA VÍKEND 18.–19. února

Fotogalerie k článku

Praha 

sobotu můžete navštívit Prahu mezi 13:00 až 13:30 a společně oslavit masopustní veselí. Sraz bude tradičně i Černého vola v Loretánské ulici na Hradčanech, kde se po slibu masopustně-přístojného chování, vydáte společně masopustním průvodem na Malou Stranu s cílovou zastávkou na Kampě. Hrát by měl Kutheil band.

 

Středočeský kraj

Nad tradičními zabijačkovými pochoutkami vyráběnými místním řezníkem si můžete pochutnat tuto sobotu na již 9. Vinořském masopustu. Masky jsou vítány, nejlepší čeká odměna.

 

Vysočina 

Kinosál Panského dvora města Telč navštíví tuto sobotu Kino na kolečkách a bude promítat komedii Přání k narozeninám. Kino otevřeno hodinu před začátkem. Vstupenky v prodeji na místě - 130 Kč.

 

Jihočeský kraj

Zavítejte tuto sobotu na Milevsko a podívejte se na jejich milevské maškary. Milevské maškary se právem pyšní zapsáním mezi nejvýznamnější lidové tradice na seznamu nemateriálních statků tradiční lidové kultury České republiky nebo zápisem do České knihy rekordů jako největší masopustní průvod. Hlavní program se odehraje v sobotu na milevském náměstí, kde od 9 hodin můžete navštívit masopustní jarmark a zabijačkové hody. Nebude chybět ani bohatý doprovodný program na pódiu.

 

Plzeňský kraj

Masopustní veselí nebude chybět ani ve městě Radnice. Po nucené 2leté pauze se opět můžeme těšit na klasické masopustní trhy, odpolední průvod městem a večerní maškarní merendu, jejímž hlavním tématem bude "Z pohádky do pohádky"! Jako vždy nebude chybět ocenění těch nejlepších masek, hodnotné i vtipné ceny a parádní hudební produkce WBAND!

 

Karlovarský kraj

Přijďte se v sobotu podívat do města Loket, kde můžete mimo krásy tamějšího hradu obdivovat také masopustní akci a všechno s ní spojené, která zde proběhne od 14:00 hodin. Sraz u radnice, kde bude povolen masopustní průvod a volba krále Masopustu. Průvod městem s živou hudbou, který bude zakončen v Kulturním domě Dvorana, kde budou vyhlášené nejlepší dětské, dospěle masky a těšit se můžete také na zabijačkové speciality a masopustní zábavu. Vyrobte či oprašte masky, nezapomeňte na bubínky, trubky, píšťalky či řehtačky, ať je nás slyšet. Vítány jsou zdobené pojezdy (kola, koloběžky, trakaře).

 

Ústecký kraj

Město Ústí nad Labem roce 2023 opět ožije maškarním ruchem. Můžete se těšit na zabijačkové trhy, masopustní průvod, který nesmí chybět, doprovodný program a tvořivou dílnu pro děti. 

 

Liberecký kraj

Přijeďte se podívat na neobyčejnou podívanou do městysu Zásada. Koná se zde Mistrovství republiky v závodech psích spřežení 2023. O víkendu 18. – 19. 2. 2023 se v městysu Zásada na úpatí Jizerských hor objeví naše špička v tomto sportu. Závodníci budou soupeřit v několika disciplínách rozdělených podle počtu psů ve spřežení a také dle plemena psa v zápřahu. K vidění tak budou závodníci jak s jedním psem na běžkách, ale také 12 spřeží se speciálně šlechtěnými psy pro tento výjimečný sport. Závodu se zúčastní všechna psí plemena od sibiřských husky, samojedů, českých horských psů přes aljašské husky, evropské husky, grónské psy a evropské saňové psy, kteří jsou špičkou ve sprintové disciplíně. Závodníci absolvují trať jak v sobotu, tak i v neděli. Trať pro sprint bude mít délku od 8 km do 11,2 km s převýšením 211 m.

 

Královéhradecký kraj

Fanoušci skupiny Tata Bojs jistě nesmí chybět na koncertuPeci pod Sněžkou, kam přijede jedna z nejpopulárnějších současných českých hudebních skupin již tuto sobotu a zahrají v KlonDike music clubu. KlonDike music club vás zve do největšího kulturního centra českých hor. Letošní program bude nezapomenutelný, protože KlonDike slaví 10. výročí a tak se těšte na program nabitý koncerty a akcemi, které tu ještě nebyly. K lyžím si tedy nezapomeňte zabalit i vstupenky na koncert.

 

Pardubický kraj

Masopust můžete oslavit také v Třebosici. Zahájení masopustního průvodu proběhne v 13:00 hodin na návsi u místní zvonice. Přijďte se najíst, napít, bavit se a zasmát. V průvodu hraje kapela Choltičanka a na večerní zábavě od 20:00 hodin v místním hostinci zahraje skupina "JEDEN JE VADNEJ”. Během průvodu probíhá také soutěž o ceny.

 

Jihomoravský kraj

Jste srdečně zváni na tradiční průvod masek, který se bude konat v sobotu 18.2. 2023 v Jestřebí od 9:00 hodin v hasičské zbrojnici.

 

Zlínský kraj

Jste srdečně zváni na jarmark se zabijačkouHulíně. Přijeďte se podívat na tradiční Taneček s medvědem, který se uskuteční na náměstí v Hulíně v sobotu 18. února 2023 od 10:00 do 13:00. Zakončení masopustního průvodu proběhne ve 12:00. K tanci a poslechu hraje Cimbálová muzika Pavla Kordíka. Těšit se můžete na farmářské trhy, zabijačkové speciality, dílničky pro děti a teplé občerstvení.

 

Olomoucký kraj

Přijeďte se podívat na masopustní průvod do Šternberka, který proběhne od 9:00 hodin. Nebude chybět bohaté občerstvení a doprovodný program.

 

Moravskoslezský kraj

Navštivte v sobotu Ostravu, jelikož tam přijede Circus Varius se svým programem "Cirkus Varius na ledě". V ledové show se prezentují všechny žánry moderního cirkusového umění. Diváky svými dovednostmi překvapí žongléři, iluzionisté, gymnasti, akrobati a samozřejmě klauni. Umělci předvádějí celé své umění na bruslích na ledové ploše.

Zajímavé akce v okolí

Festival Muziq 2023 - Tachov

20.05.2023 - 20.05.2023
areál bývalého…

Festival Muziq je nový hudební festival bez žánrových mantinelů. Myšlenkou je setkání přátel a milovníků hudby, a…

Výlov rybníku - Jindřichův Hradec

30.03.2023 - 02.04.2023
Modletický Dolní rybník…

Zvu vás na tradiční výlov našeho Dolního rybníka v Modelticích ve dnech 30.3 až 2.4.2023 Volný je ještě Velký apartmán…

Mezinárodní propagační výstava Kočk…

01.04.2023 - 02.04.2023
Blažimská 1781/4, Praha…

Propagační výstava koček je určena pro všechny milovníky koček, kteří si chtějí kočky nejen prohlédnout, ale i…

Otevření Teras a Dinoparku s Patem …

01.04.2023 - 02.04.2023
Praha

Oblíbení nešikové Pat a Mat se budou od dubna do října pravidelně objevovat v obchodním centru Galerie Harfa. S živými…

Související kategorie

« zpět na seznam položek

Sdílet

Kategorie

neděle 2. duben

Dnes má svátek Erika

Aktuálně z Atlasu Česka

Předpověď počasí pro ČR

Počasí v České republice dnes
Počasí v České republice zítra
Počasí v České republice pozítří
Počasí v České republice popozítří

Na Atlase Česka dále najdete