Statistika našeho portálu

  • 102 169 Akcí v kalendáři
  • 5 391 Ubytovacích zařízení
  • 24 208 Míst a památek

Tipy na víkend 18.-19. února 2017

Třetí únorový víkend nabídne řadu sportovních akcí, z nichž upozorňujeme zejména na Jizerskou padesátku. V naprosté většině však bude ve znamení masopustů, karnevalů a různých koncertů.

Třetí únorový víkend nabídne řadu sportovních akcí, z nichž upozorňujeme zejména na Jizerskou padesátku. V naprosté většině však bude ve znamení masopustů, karnevalů a různých koncertů.

Praha

Tuto sobotu se na Praze 9 konají závody v lezení na obtížnost pro širokou veřejnost, The BigWall Open. Od čtvrtka do neděle proběhne v areálu holešovického výstaviště mezinárodní veletrh cestovního ruchu Holiday World 2017. Právě oba víkendové dny budou patřit laické veřejnosti.

Aspoň na víkend zažijte dobu Karla IV. je název akce spojené s výstavou Když král umírá v Českém muzeu hudby. Pro děti zde bude připravena výtvarná dílna. V Národopisné expozici Národního muzea tuto sobotu zavládne masopust. Navštivte Kinského zahradu a čeká vás výroba masopustních masek, vystoupení Národopisného souboru Doudleban, průvod a loutkové divadlo O třech malých prasátkách v podání Buchet a loutek.

masopust

Festival sólové tvorby pro děti zve všechny v neděli do KD Mlejn. Nejen děti se mohou těšit na různá loutková představení, ale i cirkusové kejkle, hravé dílny a folklorní vystoupení.

Středočeský kraj

V sobotu vás zveme na Berounský masopust, který bude zahájen v pivovaře Berounský medvěd. Následujícímu průvodu masek bude hrát kapela Motovidlo. V sobotu se můžete přijít podívat na první koncert sourozenců Slepičkových v Kolíně, který odstartuje v 15 hodin v klubu Playland v Kolíně.

Jihočeský kraj

27. mezinárodní pivní festival se koná od čtvrtka do soboty v Českých Budějovicích. Na českobudějovickém výstavišti se představí celá plejáda piv a můžete se těšit i na 3. největší degustační soutěží na světě, soutěží o Zlatou pivní pečeť. Třeboňský masopust začne v sobotu na Masarykově náměstí masopustním rejem. Jedinečnou mečovou koledu přiveze do Třeboně Jihočeský folklorní soubor Úsvit. 

V neděli se za masopustem můžete vypravit do Dačic.

Plzeňský kraj

Malý pietní akt k 73. výročí sestřelení US bombardéru B24J Liberator se uskuteční v sobotu v Nepomuku. Mimo jiné uvidíte příjezd kolony vojenských historických vozidel nebo seskok parašutistů.

Za tradičním masopustem se v sobotu můžete vypravit do Radnic.

Ústecký kraj

V Ústeckém kraji se to o víkendu bude masopustními maskami jen hemžit. Za touto tradiční lidovou akcí se můžete vypravit třeba do Litoměřic, do skanzenu v Zubrnicích nebo do Zooparku Chomutov

Liberecký kraj

V Libereckém kraji bude o víkendu opravdu z čeho vybírat. Nejen, že se tu pojede slavná Jizerská padesátka. Od pátku do neděle se zde utkají profesionální i amatérští závodníci v několika disciplínách. Kromě 50 km klasicky, také závod na poloviční distanci 25 km, 10 km klasicky, 30 km volně, dětské závody, sprint soupaží na 1,5 km a dětské závody.

Festival Severská filmová zima se tentokrát objeví v Liberci. Přijďte se od čtvrtka do soboty podívat na to nejlepší ze severské kinematografie. V Jablonci nad Nisou vás pak v sobotu zahřejí žhavé rytmy salsy na Salsa Night 2017. A nemůžeme ani vynechat skvělou recesistickou akci Lyžníci ve Smržovce, která je součástí masopustních oslav. Těšit se můžete na lyžařské řádění v dobových kostýmech a na lyžích našich babiček a dědečků.

Pardubický kraj

v sobotu se můžete vydat na masopustní obchůzky ve Studnicích, které byly roku 2010 zapsány na seznam UNESCO. Doporučit vám můžeme i Staročeskou maškaru, sobotní masopustní veselí ve Žďárci nad Sázavou.

Královéhradecký kraj

Nenechte si ujít Valentýnský čokoládový víkend, který se koná na Hradě a zámku Staré Hrady. S princeznou Laskonkou nebo starohradskou čarodějnicí Valentýnou můžete navštívit všechny tři hradní okruhy. Masopust si pak přijďte užít do Hořic  nebo České Skalice.

Valentýnský čokoládový víkend

 

Olomoucký kraj

Innogy Winter Run se poběží tentokrát v Olomouci. V sobotu startuje ze Smetanových sadů běh na 4 - 8 km. Uzená Olomouc je dvoudenní oslava uzeného masa, zabijačkových specialit, piva a jiných dobrot na kterou vás tímto zveme.

Jihomoravský kraj

Třetí únorový víkend patří v Brně tradičně Mezinárodnímu dni průvodců. Na oba víkendové dny bude připravena především pro Brňany řada procházek a poznávacích okruhů. Tradiční zimní bitva v ořechovském Army Parku nese název Východní fronta 1944. Více o ptácích v zimě se dozvíte v zimním ptačím světě v ZOO Brno.

Zlínský kraj

Masopust samozřejmě nebude chybět ani ve Valašském muzeu v přírodě v Rožnově pod Radhoštěm. Těšit se tu můžete na výtečné řeznické a zabijačkové speciality.

Moravskoslezský kraj

Mezinárodní death-grindový festival v Ostravě se koná tuto sobotu. Představí se 16 kapel z celé Evropy ve dvou klubech. 

Karneval pro děti s Míšou Růžičkovou se koná v sobotu v Domě kultury města Ostrava.

Zajímavé akce v okolí

Auto-moto-Farmářské a bleší trhy Tu…

21.04.2024 - 21.04.2024
Stružinec, Tuhaň, 51251

Všechny zveme na Neděli 21. dubna 2024 do obce Tuhaň u Semil, na tradiční auto-moto, farmářské a bleší trhy.

ARABFEST: Festival arabské kultury …

11.04.2024 - 14.04.2024
Plzeň

Čtrnáctý ročník festivalu arabské kultury, tentokrát tematicky zaměřený na SPORT na Blízkém východě.

Olomoucký tvarůžkový festival 2024 …

13.04.2024 - 14.04.2024
Olomouc

Přijďte zažít sedmý ročník Olomouckého tvarůžkového festivalu 13. a 14. dubna na olomouckém Horním a Dolním náměstí.…

Sokolnické slavnosti na Sovinci 202…

13.04.2024 - 14.04.2024
Sovinec

Vážení návštěvníci, dovoluji si vás pozvat na naší první tradiční akci v tomto roce pořádanou na hradě Sovinci s názvem…

Související kategorie

« zpět na seznam položek

Sdílet

Kategorie

neděle 14. duben

Dnes má svátek Vincenc

Aktuálně z Atlasu Česka

Předpověď počasí pro ČR

Počasí v České republice dnes
Počasí v České republice zítra
Počasí v České republice pozítří
Počasí v České republice popozítří

Na Atlase Česka dále najdete