Statistika našeho portálu

  • 102 230 Akcí v kalendáři
  • 5 391 Ubytovacích zařízení
  • 24 208 Míst a památek

Tipy na víkend 18. – 20. července 2014: Festival národů, Tajemství Varů, či Enrichment Day

Další letní víkend před námi a s ním mnoho akcí, na které můžete vyrazit.

Další letní víkend před námi a s ním mnoho akcí, na které můžete vyrazit.

Praha

Aneta Langerová se na tento pátek vrací na Letní scénu Vyšehrad se svým akustickým projektem Pár míst. Za doprovodu smyčcového tria a piana zazní v nových úpravách například píseň Vzpomínka, Malá mořská víla ale i nezapomenutelná skladba Voda živá. Pět vinařů z jižní Rhôny přijalo pozvání a přijedou tuto sobotu osobně do Prahy představit vám svá jedinečná vína. Po celý den můžete na palubě (A)VOID Floating Gallery ochutnat mimo mnoha jiných vzorků také Châteuneuf-du-Pape, Gigondas, Vacqueyras a jiná cru této oblasti. Celý tento víkend bude v pražské zoo patřit koním Převalského. Připraven bude netradiční program, který představí nejen toto ikonické zvíře Zoo Praha, ale zvláště zemi, ve které žije. Čekají vás tradiční hry s kostkami, lukostřelba s mongolskými luky a zejména stavba tradiční mongolské jurty.

Středočeský kraj

Skanzen Vysoký Chlumec tuto sobotu při příležitosti Folklorního dne pokračuje v pořádání předváděcích dnů tradičních řemeslných činností a rukodělných technik s názvem Šikulové. Vedle pravidelného a osvědčeného předvádění práce včelaře (medobraní) a výroby keramiky zaléváním hmoty do forem se budou moci návštěvníci nově podívat na vybrané postupy zdobení perníčků, zdobení povrchu předmětů ubrouskovou technikou (tzv. dekupáž) a ruční výrobu šperků. Zámek Stránov v Jizerním Vtelnu pořádá tuto sobotu Mlsné slavnosti aneb dobroty nejen z české kuchyně. Čekají na vás Ochutnávky regionálních dobrot, zábavné soutěže pro malé i velké, pochoutky od uzenářů, sýrařů a pekařů, kuchařské souboje, gastro show a od 13 hodin pohádka O cukrářce Emilce.

Jihočeský kraj

V pátek a sobotu se v Třeboni uskuteční Historické slavnosti Jakuba Krčína. Čekají na vás dobové trhy, různá vystoupení, noční ohňostroj, jarmark a mnoho dalšího. V sobotu se v Písku uskuteční Letní slavnost na Kamenném mostě, která návštěvníkům umožní vrátit se do časů První republiky. Program odstartuje v 18 hodin koncertem skupiny The Priester Sisters, následuje taneční vystoupení TK AD Praha a TK Čížová, tančit se bude v rytmu swingu a jive a po setmění se budou promítat obrázky ze starého Písku. Těšit se můžete i projížďku kočárem s koňmi ze stájí Štětice.

Plzeňský kraj

Po celý víkend se můžete zúčastnit netradičních nočních prohlídek hradu Kašperk v Kašperských Horách. Vydejme se do nitra temné hradní zříceniny za poklady a bájnými tajemstvími. Prohlídky se konají každou půlhodinu od 21 hodin do půlnoci. Od pátku do neděle se v pivovaru Chodovar v Chodové Plané uskuteční 9. ročník navigační rallye Mini. Těšit se můžete na modely RC MINI všech generací, pro děti je připraven dětský koutek, venkovní kuželky, minigolf, dámy se mohou těšit na borůvkové pivo, pánové na kvasnicový ležák a každý se může projet ve vypůjčeném modelu.

Karlovarský kraj

Navštivte tento pátek známá místa Karlových Varů a objevte to, co v průvodci nenajdete. Hraná prohlídka města měla premiéru při letošním Zahájení lázeňské sezóny. Pro velký ohlas se nyní "Tajemství Varů" odkrývají znovu. Start je vždy u Infocentra na TGM 53 a prohlídka je zcela zdarma. V sobotu si nenechte ujít noční prohlídku hradu a zámku Hauenštejna (Horního hradu), která vypukne v půl deváté večer. Zábavnou formou se dozvíte mnohé o historii samotného hradu i jeho blízkého okolí, a to přímo od bravurního průvodce a vypravěče Viktora Braunreitera.

Ústecký kraj

V sobotu pořádá ZOO Ústí nad Labem akci Enrichment day, aneb obohacení volného času zvířat. Od 10 do 16 hodin pro ně budou moci malí i velcí návštěvníci tvořit dárky a hlavolamy, které budou naplněny pamlsky. Přijďte se podívat jak vynalézavá a šikovná místní zvířata jsou. Vzpomínání na Giacomovo mládí a nostalgické návraty do minulosti zinscenuje Divadlo V Pytli Petra Stolaře spolu se sólisty baletu Severočeského divadla tuto sobotu na zámku Duchcov. Oživené prohlídky zámecké expozice pod názvem Letní milostná ladění s prvky opery a baletu se budou konat od 13:30, 15:00 a 16:30 hodin.

Liberecký kraj

V sobotu se v Dolánkách u Turnova uskuteční další ročník multižánrového festivalu pro celou rodinu Dolánky. Festival naváže na loňský ročník především bohatým doprovodným programem pro všechny věkové kategorie a uslyšíte zde spoustu českých i zahraničních kapel. V areálu budou sportovní a zábavné atrakce a hlídaný dětský koutek. Zámecký pivovar Frýdlant vás zve na akci "Druhé otevření bran pivovaru a první pivovarské slavnosti", která proběhne tuto sobotu v areálu pivovaru. Celý den bude na čepu pivo Albrecht, probíhat bude bohatý kulturní program a také prohlídky pivovaru.

Královéhradecký kraj

Dům pod Jasanem v Trutnově pořádá tuto sobotu Den Krkonošských řemesel. Můžete se těšit na den plný tvorby a seznamování se s řemesly. Návštěvníci si mohou všechna řemesla vyzkoušet a zhotovit vlastnoruční výrobek. V Náchodě se v sobotu uskuteční třetí ročník Pivobraní, na kterém budete letos moct ochutnat celkem jedenáct pivních značek. Nabitý je i hudební program, hvězdou letošního ročníku bude Věra Špinarová se skupinou Adama Pavlíka.

Pardubický kraj

Hrad Svojanov zve tuto sobotu na Festival akustické hudby. Nenechte si proto ujít již další ročník festivalu představujícího netradiční hudební žánr.Na zámek Choltice si přijďte v sobotu připomenout Třicetiletou válku. K vidění budou ukázky zbraní, polní ležení švédské armády, improvizovaná bitva a mnoho dalšího.

Kraj Vysočina

Město Třebíč pořádá tento víkend kulturně historickou akci Oživené židovské město, jež si dává za cíl seznámit návštěvníky s původním životem v třebíčském židovském městě. Těšit se můžete na staročeské dobroty a nápoje, můžete okouknout módu i svatební šaty, zaposlouchat se do kouzelných melodií klezmeru i pokochat se krásnými tanečnicemi a mnoho dalšího. V sobotu se ve Westernovém městečku Šiklův Mlýn uskuteční taneční festival, na kterém kromě jiného vystoupí Karel Fiala alias Limonádový Joe ve večerním představení Westernové nebe. V rámci Tanečního festivalu pak vystoupí nejlepší taneční skupiny všech žánrů, kterému bude předcházet taneční výuka.

Olomoucký kraj

V Hanáckém skanzenu v Příkazích nedaleko Olomouce se v sobotu uskuteční tradiční Vaření domácího piva. Pro zpestření dne je připravena i ukázka odstřeďování mléka, stloukání a výroba másla. Hudební produkce, dobroty s udírny a na čepu tři druhy piva z Pivovárku Melichárek Horka nad Moravou. V sobotu se na zřícenině hradu Helfštýn v Týně nad Bečvou uskuteční Hradní bál. Těšit se můžete na kostýmovaný průvod, divadelní vystoupení, hudební skupiny, poetické pásmo a mnoho dalšího.

Jihomoravský kraj

V pátek a sobotu se na valtickém zámku v historických sálech II. patra hlavní budovy budou promítat filmy. Dospělý se můžou těšit například na Tři mušketýry, Goyovy přízraky, či Sluhu jeho veličenstva, pro děti je pak připraveno dopolední promítání. Tento víkend se v Mikulově uskuteční Festival národů Podyjí, který je jedinečným setkáním a obrovskou kuchyní pod širým nebem, kde lze na jednom místě pouze jedenkrát v roce ochutnat speciality z téměř celé Evropy. Kulinářský a hudební festival se letos bude konat již po patnácté. Bohatý program a bezmála dvě desítky kuchyní provoní mikulovské Náměstí od pátku do neděle.

Zlínský kraj

V pátek a sobotu mají návštěvníci zlínské ZOO Lešná nahlédnout do pavilonů také po tradiční zavírací době. Pro všechny, kteří využijí možnost projít se podvečerní zoo, budou k dispozici nejen všechny expozice, ale také restaurace a vláček. Navíc vůbec poprvé se rozsvítí světla v nové japonské zahradě Mu-Shin a v okolí pavilonu afrických kopytníků. V sobotu se ve Valašském muzeu v přírodě v Rožnově pod Radhoštěm uskuteční Pekařská sobota. Těšit se můžete na ochutnávky pečiva, soutěže o vynikající chleba a rohlík, výstavku pečiva a mnoho dalšího.

Moravskoslezský kraj

V pátek a sobotu se v Horní Suché uskuteční Hornosušský pivní a gastrofestival. Během dvou dnů bude několik restaurací z okolí soutěžit s plnými hrnci poctivého kotlíkového guláše o vaši přízeň. Na zapití si můžete vybrat pivo ze známých i méně známých pivovarů z okolí. O kulturní background se postará pestrá paleta místních rockových a metalových kapel. Miniuni svět miniatur v Ostravě si na sobotu pro návštěvníky připravil Den plný her. Pro každého, který splní všechny úkoly na hrací kartě, bude čekat odměna. Těšit se můžete na tvůrčí dílnu, kreativní hru Příběh na kostkách, skákání v pytli, střelbu z luku nebo hru Sloní paměť.

Zajímavé akce v okolí

Festival Muziq 2024 - Tachov

08.06.2024 - 08.06.2024
Letní parket u Bělčáka

Festival Muziq v Tachově zve na druhý ročník!

Festival Bez Předsudků 2024 - Kadno

17.04.2024 - 24.04.2024
Kladno

Festival Bez předsudků představí klíčová témata současnosti a to ve dnech 17. a 24. dubna na Kladně. Během těch…

15. ročník Brno Art Week 2024

22.04.2024 - 28.04.2024
Galerie TIC

Brno Art Week je platformou, která každoročně organizuje jedinečný festival věnovaný výtvarnému umění. Brněnská muzea,…

Mikuláš Pokorný Trio 2024 - Praha

23.04.2024 - 23.04.2024
Bastion

Koncert z cyklu městské části Praha 2 – Hudba na hradbách 2024. Seskupení hudebníků, kteří se v poslední době zapsali…

Související kategorie

« zpět na seznam položek

Sdílet

Kategorie

úterý 23. duben

Dnes má svátek Vojtěch

Aktuálně z Atlasu Česka

Předpověď počasí pro ČR

Počasí v České republice dnes
Počasí v České republice zítra
Počasí v České republice pozítří
Počasí v České republice popozítří

Na Atlase Česka dále najdete