Statistika našeho portálu

  • 102 702 Akcí v kalendáři
  • 5 390 Ubytovacích zařízení
  • 24 208 Míst a památek

Tipy na víkend 18. a 19. července

O víkendu se můžete těšit na pestrý program na českých hradech a zámcích, které se promění v pohádkové prostředí, rytířská kolbiště nebo koncertní sály v rámci letních festivalů.

O víkendu se můžete těšit na pestrý program na českých hradech a zámcích, které se promění v pohádkové prostředí, rytířská kolbiště nebo koncertní sály v rámci letních festivalů.

Praha

O víkendové sobotě se můžete vydat do pražské zoo, kde si pro Vás připravili dvě akce. Můžete se stát šéfkuchařem v zoo a vyzkoušet si, co jedí zvířata. Pro Vaše děti bude zase připravené Divadýlko z pytlíčku.

V Greyhound Park Motol Praha se v sobotu konají kvalifikační dostihy chrtů, kam se můžete přijít podívat nebo si zazávodit i s vlastním chrtem. Národní zemědělské muzeum zve na letní slavnosti, při nichž bude slavnostně otevřena malá farma.

Pohádková neděle bude probíhat na Chvalském zámku v Horních Počernicích, kde Vás celým zámkem bude provázet Zlatovláska a mnohem více.

Středočeský kraj

V Památníku Karla Čapka ve Staré Huti u Dobříše je na oba víkendové dny připraveno divadelní představení Poslední půjčka. Od pátku do soboty můžete v Poděbradech navštívit známý hudební festival Barvy léta. Pohádkový den můžete prožít na zámku Stránov - Jizerní Vtelno. Čekají Vás zde pohádková dobrodružství s kamarády Asterixe a Obelixe. Od soboty do neděle bude k vidění Zahradní slavnost k poctě Albrechta z Valdštejna na zámku Mnichovo Hradiště. V sobotu se můžete také vypravit na komentovanou vycházku okolím hradu Český Šternberk.

Jihočeský kraj

Letní prázdninový festival České hrady se od pátku do soboty konají na hradě Rožmberk nad Vltavou. Pokud byste chtěli vidět divadelní představení Robin Hood, pak vyrazte v sobotu na zámek Vimperk. Na hradě Rožmberku bude také koncertovat skupina Čechomor v rámci Kooperativa Tour 2015. Táborští střelci se představí na hradě Landštejn.

V neděli můžete navštívit Muzeum české loutky a cirkusu v Prachaticích, kde bude představeno představení Kašpárek a princezna. 

Plzeňský kraj

Velhartické pouťové slavnosti můžete navštívit oba víkendové dny. Na místě Vás čekají řemeslné výrobky, hudební program, divadlo a další. Výletní parní vlak vyjede z Plzně na výročí města Stod v sobotu. Nepomucké pivní slavnosti se konají v sobotu v Nepomuku. Patříte-li mezi milovníky bigbítu, pak se vypravte v sobotu do Klatov na 50 let bigbítu.

Ústecký kraj

Speciální kostýmovanou prohlídku zámku Velké Březno zvanou Návštěva u princezny si nenechte ujít v sobotu. Na Offroadsafari uhelným Mosteckem můžete vyjet v sobotu z Mostu. V neděli můžete na Offroadsafari vyrazit pro změnu po stopách 2. světové války na Mostecku.

Známé divadelní představení Figarova svatba si můžete vychutnat v neděli na zámku Děčín přímo pod širým nebem.

Královéhradecký kraj

V Královéhradeckém kraji bude o víkendu možné navštívit hned dvě akce zaměřené na milovníky piva - Pivobraní 2015 v Náchodě a Pivní slavnosti v Mladějově. Zámecké farmářské trhy se otevřou na zámku Doudleby nad Orlicí.

Pardubický kraj

Návštěva krále Vladislava Jagellonského u svého rádce, pana Viléma z Pernštejna se odehraje v neděli na hradě Kunětická hora. 

Kraj Vysočina

Zámek Jaroměřice nad Rokytnou pro Vás připravil v pátek a v sobotu kostýmované noční prohlídky. 12. haibaik baik sraz na Vysočině se od pátku do neděle koná v Novém Městě na Moravě. V sobotu se koná v Ledči nad Sázavou Bitva o Notorburg.

Westernové městečko Šiklův mlýn si připravilo program pro všechny milovníky country tanců, tzv. Americký týden

Jihomoravský kraj

Na Horňácké slavnosti, přehlídku historie i současnosti lidového autentického folklóru, se můžete přijet podívat do Velké nad Veličkou od pátku do neděle. Vydat se můžete také na letní putování po vinařských stezkách na Mikulovsku. V Brně se v sobotu uskuteční třetí ročník největšího jihomoravského tanečního festivalu PRIGL Open Air. Patříte-li spíš mezi příznivce folku, pak můžete vyrazit na folkový festival na Prostředním Poříčí

Zlínský kraj

Hrad Malenovice si můžete prohlédnout při netradiční noční prohlídce v sobotu večer. Vlasta Redl s kapelou a Jiří Pavlica s Hradišťanem vystoupí v zámeckém amfiteátru v Buchlovicích. Zámek Lešná u Valašského Meziříčí se v rámci dramatizace skutečného příběhu promění pohádkový zámek.

Olomoucký kraj

Na víkend převrácený naruby zve Aquapark Olomouc. Víkend s pohádkou zařadil do svého programu i zámek Úsov. Na zámku Plumlov bude probíhat zámecké klání. Zámek Náměšť na Hané si zase připravil odpoledne s večerníčkem. Můžete se těšit na soutěže pro děti na motivy známých večerníčků, postavy v kostýmech. 

Moravskoslezský kraj

Šermíři u Bílé věže, to je název šermířského představení na zámku Hradec nad Moravicí. Hrad Starý Jičín se od pátku do soboty promění ve strašidelný hrad plný pohádkových bytostí a bohatého programu.

Zajímavé akce v okolí

Auto-moto-Farmářské a bleší trhy Tu…

17.08.2024 - 17.08.2024
Stružinec, Tuhaň, 51251

Všechny zveme na sobotu 17. srpna 2024 do obce Tuhaň u Semil, na tradiční auto-moto, farmářské a bleší trhy, které…

Bruxx servíruje letní burgery a ste…

17.07.2024 - 23.07.2024
Praha

Dobře ugrilovaný steak, tak chutná pravé léto. Kór když si k němu představíte lehkou přílohu a silnou omáčku. Co to…

Letní slavnosti staré hudby 2024 - …

22.07.2024 - 22.07.2024
Kostel sv. Šimona a Judy

Sny a naděje v dílech neměckých autorů 17. století

Letní slavnosti staré hudby 2024 - …

22.07.2024 - 22.07.2024
Císařský sál

Věhlas neapoského stylu v Itálii 18. století

Související kategorie

« zpět na seznam položek

Sdílet

Kategorie

pondělí 22. červenec

Dnes má svátek Magdaléna

Aktuálně z Atlasu Česka

Předpověď počasí pro ČR

Počasí v České republice dnes
Počasí v České republice zítra
Počasí v České republice pozítří
Počasí v České republice popozítří

Na Atlase Česka dále najdete