Statistika našeho portálu

  • 102 230 Akcí v kalendáři
  • 5 391 Ubytovacích zařízení
  • 24 208 Míst a památek

Tipy na víkend 19. - 20. března

Týden se s týdnem sešel a my vám přinášíme každotýdenní nálož tipů, kam vyrazit na víkend. Co plánujete vy?

Fotogalerie k článku

Praha

V Praze vás o víkendu pozveme na skvělou odpočinkovou, ale zároveň dostatečně kreativní akci Jamming: malování bez bariér, kde se pokusíte kreslit to, co kreslí ten druhý/há. Budete se učit jeho/jí tahy, jeho/jí formy a struktury, jeho/jí citlivost. Chvilku kreslíte z hlavy, chvilku opisujete. Jste vzorem pro ostatní a ostatní jsou vzorem pro vás, jsme si vzory navzájem. Vznikne nám obraz jako vzor, nebo vzor jako obraz? Workshopy propojují lidi z nejrůznějších společenských skupin a umožnují jim svobodně a bez předsudků tvořit. 

Srdečně vás zveme na další dlouhodobě plánovanou akci v rámci Roku Dvojky s názvem "Dvojka plná chutí: vepřové hody", která proběhne v sobotu 19. března 2022 od 10:00 - 22:00 hod. v Riegrových sadech. Jitrnice, jelita, prejt, guláš, ovar, prdelačka, tlačenka, škvarky ... Těšit se můžete na pestrou nabídku zabijačkových specialit, ale i další pochoutky převážně z vepřového masa. Zatímco budete ochutnávat za zvuku harmoniky nabízené speciality, Vaše ratolesti si mohou pohrát na nedalekém dětském hřišti U Draka. K hostině zahraje harmonikář. Přijďte si pochutnat.

Matky a dcery si odjakživa vyměňují své znalosti a zkušenosti. Tato výměna probíhá verbálně i neverbálně, vědomě i v nevědomé podobě. Poznání a emoce proudí mezi dvěma od narození propojenými těly. Něha a síla nechává otisk v pohybech, zažíváme odpoutání, vymezení i přijetí. Kompozice vztahu mezi matkou a dcerou. Něha a síla, odpoutání, vymezení i přijetí. Nenechte si ujít autorskou inscenaci Dominiky Špalkové a Anny Klimešové s názvem Notnigh Else Mothers.

V PVA Letňany bude o víkendu probíhat veletrh Holiday World, kde můžete načerpat spoustu inspirace od zkušených cestovatelů, kteří vám povypráví o svých zážitcích a třeba vás podnítí k návštěvě nějaké netradiční destinace. Mezi hlavní vystavovatele patří Tatra kolem světa 2, která volně navazuje na stejnojmennou legendu z 90. let. 

 

Středočeský kraj

Při výročí založení Velkého dechového orchestru MKD Mělník a úmrtí slavného dirigenta Františka Kmocha je v Mělníce v neděli přichystán speciální koncert s názvem My Češi jsme muzikanti. Koncert proběhne v MKD Mělník od 17:00 hodin. 

 

Jihočeský kraj

Dopřejte si zábavu, která pomáhá. Park Frymburk tuto sobotu lyžuje pro Ukrajinu. Přijďte si v sobotu 19.3 sjet kopec a podpořte tak dobrou věc. Celá sobotní tržba za prodané skipasy bude věnována na pomoc Ukrajině prostřednictvím organizace Člověk v tísni – SOS Ukrajina.
 
V Českých Budějovicích vás srdečně zveme na mezinárodní výstavu ušlechtilých koček, která bude probíhat celý víkend
v KD Slávie. Těšit se na vás budou kočky a koťata různých plemen. 

 

Plzeňský kraj 

Máme pro vás další velmi oblíbený Farmářský a řemeslný trh, tentokrát dokonce dvoudenní- bude probíhat celý víkend! Oba dny trhů, v sobotu i v neděli, budou v Ledcích před Farmaparkem stejné stánky, proto se nemusíte bát, že vám jeden den něco uteče. Sobotu i neděli bude jna trh ezdit autobus, jízdní řád bude zveřejněn co nejdříve, z důvodu omezené kapacity parkování, využijte prosím autobusovou dopravu. Vstup na trh je zdarma.

 

Ústecký kraj

Magické sopky, daleké výhledy, kouzelná stepní krajina. Za tím vším nemusíte letět přes půl zeměkoule! objevíte místa, o kterých jste neměli tušení. S Offroad safari můžete poznávat místa Ústecka tak, jak jste je neznali. Čekají vás kouzelné výhledy do rozmanité krajiny sopek a stepí, budete rýžovat české granáty, které si můžete vzít s sebou domů, navštívíte nejznámější horu paraglidingu Ranou a při troše štěstí uvidíte a uslyšíte i sysly, podíváte se k jednomu z místních tajemných hrádků a k unikátnímu přírodnímu úkazu - kamenným sluncím a zavítáte na farmu, kde můžete ochutnat domácí kozí sýr a seznámit se se 70 kozami, 4 prasátky, 3 kravami, 2 psy a spoustou koťat. Zní to jako dobrý plán na víkend? 

 

Liberecký kraj

Čokoládový festival, který jsme minulý týden doporučovali navštívit v Českých Budějovicích, se posouvá do Turnova. Můžete se těšit na kuchyňskou show, degustace, stánky s dobrotami, dětský koutek a bohatý zábavní program. Akce celý víkend probíhá v kulturním centru Turnov. 

 

Královéhradecký kraj

Také jste propadli skialpinismu? Je to krásný sport, při kterém v horách s přáteli trávíte dlouhé hodiny a dny odříznuti od civilizace, limitováni jen svou chutí, ambicemi a schopnostmi. Zároveň ale klade velké nároky na znalosti, technické vybavení a fyzickou kondici. V Peci pod Sněžkou se od čtvrtka do neděle můžete zúčastnit největšího evropského festivalu skialpinismu SkialpujFEST 22. Čekají vás čtyři dny plné skialpu, během nichž proběhne několik desítek praktických workshopů na téma bezpečnosti, lavinové prevence nebo výuky lyžování. A k tomu přednášky předních hvězd světového skialpinismu Benedikta Böhma, Javiera Martína de Villy a mnoha dalších. V rámci SkialpujFESTu bude možné se v tomto sportu budete moci zdokonalit, otestovat skialpové vybavení a užít si čtyřdenní program s lidmi, kteří jedou takříkajíc na stejné vlně.

 

 Kraj Vysočina

Spousta lidí dnes žije své životy na sociálních sítích a reálný život jim tak nějak uniká. To je i příběh čtyř dvojic, které se seznámí na nejmenovaném chatu a domluví si schůzku. Tato reálná setkání ale přináší čtveřici tragikomických příběhů, spoustu milých i nemilých překvapení, někdy až šoků a překvapivých odhalení a většinu protagonistů vrací do tvrdé životní reality. Aby na závěr vyústila v neočekávanou pointu, která donutí všechny k zamyšlení. Divadelní komedie pro připojené proběhne v sobotu v Telči

 

Jihomoravský kraj

V Brně vás zveme do světa robotů. Užijte si s dětmi v sobotu 19. 3. zábavní vědecký park VIDA! plný robotů. Přijďte si popovídat s mluvícím robotem Karlem Pepperem, zažijte robotické klání mezi roboty z Lega Mindstorms nebo si zahrajte robotický šprtec! Svezte se v pračkovém vozítku Yuni Beer a zjistěte, proč je pro roboty snadné udělat salto, ale nedokáží otevřít kliku. Objevte robota z VUT, který umí vyřešit hlavolam hanojské věže a naučte se naprogramovat hru pomocí destičky micro:bit. Na místě si také vyrobíte vlastního svítícího robůtka a pokusíte se rozpoznat básně napsané umělou inteligencí.

Jedna z nejúspěšnějších divadelních her našich sousedů přichází na česká pódia! Známá jména slovenské herecké scény Lukáš Latinák, Juraj Kemka, Marián Miezga, Róbert Jakab a Vladimír Kobielsky se představí v groteskním příběhu pěti individuí zavřených v jedné místnosti ve společnosti revolveru. Kdo ho má, ten má moc. Avšak každý má o ní svou vlastní představu. Představení, které si za více než dvacet let svého působené vysloužilo kultový status, vypálí jeden gag za druhým, dokud nepadneme od smíchu. Inscenace Na koho to slovo padne původně vznikla jako ročníková práce na Vysoké škole múzických umění, později si ji vzalo pod křídla Divadlo Astorka Korzo´90. Za dvě desetiletí inscenace procestovala svět a s úspěchem ji uvedli v USA, Austrálii, Srbsku, Maďarsku či ve Francii. Vy ji můžete vůbec poprvé spatřit v neděli v Brně. 

 

 Zlínský kraj 

Odpočiňte si o víkendu během tvořivých chvil v rámci nové výstavy Náhrdelník času! V Muzeu Kroměřížska v sobotu proběhne tvořivá dílna doplněná zajímavým povídáním k výstavě Náhrdelník času. Těšit se můžete na zajímavé povídání, výrobu pravěkých šperků a amuletů. Vyzkoušíte si práci na zrnotěrce, stavění modelů neolitického obydlí a vlastní archeologický průzkum. Akce je vhodná i pro rodiny s dětmi, je však třeba se předem objednat. 

 

Olomoucký kraj 

V nedělním hudební matiné pro děti v Olomouci vás čeká hudební zážitek - příběh o tom, že nejsem v lese jediný a všechno tu sám nezvládnu. A taky o tom, že všechno není jenom moje. Leckdo se může v lese ztratit, ale i objevit různé "hrací" věci a zajímavé bytosti a také pochopit, že ne všechno, co mám rád a chtěl bych mít, patří jen mně... Dokonce i ten tajuplný les je společný – je NÁŠ! Koncert začíná v Redutě Olomouc v 10:30, vstupenky lze pořídit online.

V Šumperském G-klubu se můžete v neděli zúčastnit kurzu malování suchým pastelem nejen pro začátečníky, kterým vás "krok za krokem" povede profesionální výtvarnice a ilustrátorka Dana Činčarová. Čeká vás relaxační malování ve světě Malého prince. Místo na kurzu je třeba si předem rezervovat.

 

Moravskoslezský kraj

Znáte ostravský freeshop?  Právě ten bude hostit v neděli originální akcičku.  Vytvořte si vlastní svérázné oblečení a kostýmy z materiálu z naší materiálové knihovny a z freeshopu. Workshopem pro děti od 5 do 12 let vás provede umělkyně Barborou Kurtinovou s umělcem Jakubem Černým, autoři trvalé intervence freeshop, která dává druhý život odloženým kouskům oblečení a dalším předmětům každodenní (s)potřeby. 

Věděli jste, že je v České republice je evidováno na 50 000 včelařů, kteří se starají o včelky a připravují pro nás zdravé dobroty? S některými z nich se můžete setkat osobně na jarním veletrhu Včela!!!, který proběhne o víkendu 18. - 19. března  na Černé louce, Ostrava.

Zajímavé akce v okolí

Festival Muziq 2024 - Tachov

08.06.2024 - 08.06.2024
Letní parket u Bělčáka

Festival Muziq v Tachově zve na druhý ročník!

Festival Bez Předsudků 2024 - Kadno

17.04.2024 - 24.04.2024
Kladno

Festival Bez předsudků představí klíčová témata současnosti a to ve dnech 17. a 24. dubna na Kladně. Během těch…

15. ročník Brno Art Week 2024

22.04.2024 - 28.04.2024
Galerie TIC

Brno Art Week je platformou, která každoročně organizuje jedinečný festival věnovaný výtvarnému umění. Brněnská muzea,…

Mikuláš Pokorný Trio 2024 - Praha

23.04.2024 - 23.04.2024
Bastion

Koncert z cyklu městské části Praha 2 – Hudba na hradbách 2024. Seskupení hudebníků, kteří se v poslední době zapsali…

Související kategorie

« zpět na seznam položek

Sdílet

Kategorie

úterý 23. duben

Dnes má svátek Vojtěch

Aktuálně z Atlasu Česka

Předpověď počasí pro ČR

Počasí v České republice dnes
Počasí v České republice zítra
Počasí v České republice pozítří
Počasí v České republice popozítří

Na Atlase Česka dále najdete