Statistika našeho portálu

  • 97 619 Akcí v kalendáři
  • 5 390 Ubytovacích zařízení
  • 24 202 Míst a památek

Tipy na víkend 19.-20. května 2018

Tento květnový víkend bude opravdu pestrý. Na pořadu jsou sportovní akce, gurmánské i jiné festivaly, workshopy, historické slavnosti a muzejní noci. Skvělou zábavu a aktivitu všeho druhu si užijete po celé republice.

Tento květnový víkend bude opravdu pestrý. Na pořadu jsou sportovní akce, gurmánské i jiné festivaly, workshopy, historické slavnosti a muzejní noci. Skvělou zábavu a aktivitu všeho druhu si užijete po celé republice.

Praha

Rodiče a děti na start! je název sportovní akce pro celou rodinu, kde si svou "trať" vybere opravdu každý. Akce se koná v sobotu v parku Na PankráciFestival Open House Praha každý rok otevírá v rámci jednoho květnového víkendu zdarma pro veřejnost jinak běžně nepřístupné budovy a prostory. Tuto sobotu to budou prostory Pragovky a paláce Archa

Cyklisté, skejťáci, longboardisté, inlineři, chodci, běžci nebo vozíčkáři a další, kteří se rádi hýbou, se sejdou v neděli na Bezstarostné jízdě na pražské Kampě.

Středočeský kraj

Letnice

Vodácký maraton se rozjede tuto sobotu na Berounce. Akce startuje v Dolanech. V neděli si nenechte ujít slavnost Letnic ve skanzenu v KouřimiHornický skanzen Březové Hory pořádá v sobotu akci pro děti zvanou Jarní dny s permoníky

Jihočeský kraj

Českému Krumlovu opět bude vládnout ralley, která startuje už v pátek a potrvá až do soboty. Festival Vltava Open můžete navštívit v sobotu v Týně nad Vltavou. Rodiny s dětmi čeká pestrý program, kde nebude chybět plavba, půjčování lodiček, výtvarný workshop s malíři, fotokoutek, divadlo nebo koncerty. V sobotu můžete také vyrazit na šperkařský workshop do Volyně a vyrobit si zde svůj originální šperk.

Plzeňský kraj

Plzeňské dvorky

V Plzni vás o víkendu čekají dvě zajímavé akce - Plzeňské dvorky, kde bude pro návštěvníky zpřístupněno 18 známých i méně známých dvorků a festival a Fresh festival, svátek dobrého jídla a pití. O víkendu v Plzni se uskuteční také první ročník víkendového srazu amerických automobilů s názvem Ameriky v Plzni.

Karlovarský kraj

Horní hrad Hauenštejn pořádá Den dětí už tuto sobotu. Všechny malé dobrodruhy čeká celodenní hra s úkoly a luštěním záhad. Největší sportovní festival v České republice pro děti i dospělé se koná tuto sobotu v Karlových Varech a jmenuje se Wannado. Svůj sport si tady jistě najde každý.

Wannado

Ústecký kraj

UL-LET, závod ze série Czech Downtown Series je připraven na pátek a sobotu v Ústí nad Labem. Čeká vás spousta adrenalinové zábavy v podání těch nejlepších jezdců

Liberecký kraj

Severočeské muzeum v Liberci pořádá v sobotu Muzejní noc pod Ještědem 2018 letos netradičně. Vzhledem k tomu, že muzeum prochází rekonstrukcí, bude letos celá akce pod širým nebem. Na sobotu je připravené také tradiční otevírání Máchova jezera. Akce bude mít opět bohatý program určený všem věkovým kategoriím.

Královéhradecký kraj

Město Jičín bude tento víkend hostit Valdštejnské slavnosti, které budou spojeny s koncerty, průvodem družiny, muzikálem, divadlem, pochodňovým průvodem nebo třeba barokní zahradní slavností s benátským ohňostrojem. Chybět nebude ani závěrečný zvířecí hodokvas.

Zámek Karlova Koruna pořádá v neděli Ples princů a princezen. Součástí bohatého programu budou také audience malých princů a princezen u královského páru a královský jarmark.

Valdštejnské

Pardubický kraj

Další tradiční akcí budou tento víkend Gastronomické slavnosti Magdaleny Dobromily Rettigové v Litomyšli. Čeká vás gastronomická show, ochutnávky, slovenské speciality nebo třeba škola vaření pro děti.

V Přelouči vás v sobotu čeká akce poněkud odlišného rázu - Tank Power show. Zde budou k vidění dobové ukázky Klubu vojenské historie Pardubice, historická a současná vojenská technika, RC modely vojenské techniky, panelová výstava NKP Ležáky, ukázky dovedností Českého červeného kříže a dobrovolných hasičů. 

Kraj Vysočina

Na muzejní noc vás zveme do Muzea Vysočiny v Pelhřimově, kde uvidíte historické fotoaparáty a dobové fotografie. Nebo můžete navštívit zámek Kamenice nad Lipou, kde se koná Kamenická muzejní noc. Čekají vás prohlídky muzejních expozic a výstav s průvodcem, kejklířská a chůdochodecká vystoupení, pohádka pro děti, zábavné poznávací kvízy nebo třeba ohňová show.

Jihomoravský kraj

Pokud máte rádi chřest, tak si nenechte ujít den chřestu v Ivančicích. Těšit se můžete na 30 chřestových specialit, české vinaře a doprovodný program pro malé i velké. Muzejní noc se uskuteční ve VIDA! centru v Brně. Čeká vás představení s pokusy věnované fenoménu času, stanoviště s experimenty a samozřejmě celá prohlídka.

Moravskoslezský kraj

Bambifest je dalším z velkých sportovních festivalů určených hlavně dětem a mládeži. V sobotu v Ostravě se představí sportovní oddíly a organizace a vy se můžete těšit na přehlídku dětských souborů, ukázky táboření, taneční školy, vědu a zábavu, soutěže o drobné ceny a další aktivity.

Zlínský kraj

Máte rádi barefootovou obuv, tak si ji přijďte vyrobit na celodenním kurzu s lektorkou Michaelou Nečasovou, který se koná v sobotu ve Zlíně

Olomoucký kraj

Šumperská Muzejní noc 2018 se ponese v gurmánském duchu a bude se již tradičně konat v areálu Pavlínina dvora. Návštěvníci budou moci ochutnat tradiční jídla vybraných zemí Evropské unie. 

V sobotu a v neděli se hrad Helfštýn promění ve vojenské ležení. Koná se zde totiž festival vojenské historie, kde nebudou chybět šermířské souboje, středověká hudba, workshopy a další.

vojenské

Zajímavé akce v okolí

Kadaňský pohádkový festival - Kadaň

24.05.2022 - 27.05.2022
Kino Hvězda

Královské město Kadaň, Kabelová televize Kadaň, a.s. a Kino Hvězda Kadaň pořádají první ročník Kadaňského pohádkového…

ABB postaví s dětmi Město budoucnos…

26.05.2022 - 01.06.2022
Zlín

ABB je letos již po šesté partnerem Zlín Film Festivalu s edukativní podporou festivalového dění. Pro malé, větší i…

Festival Dobrý den Kociánko - Brno

26.05.2022 - 26.05.2022
Brno

Brněnské Centrum Kociánka (sociální služby pro zdravotně postižené) se opět otevře široké veřejnosti. A to ve čtvrtek…

Bruntálský farmářský a řemeslný trh…

26.05.2022 - 26.05.2022
Náměstí Míru

Zveme vás na pravidelné farmářské a řemeslné trhy v Bruntále.

Související kategorie

« zpět na seznam položek

Sdílet

Kategorie

čtvrtek 26. květen

Dnes má svátek Filip

Aktuálně z Atlasu Česka

Předpověď počasí pro ČR

Počasí v České republice dnes
Počasí v České republice zítra
Počasí v České republice pozítří
Počasí v České republice popozítří

Na Atlase Česka dále najdete