Statistika našeho portálu

  • 101 008 Akcí v kalendáři
  • 5 393 Ubytovacích zařízení
  • 24 207 Míst a památek

Tipy na víkend 19.-20. května 2018

Tento květnový víkend bude opravdu pestrý. Na pořadu jsou sportovní akce, gurmánské i jiné festivaly, workshopy, historické slavnosti a muzejní noci. Skvělou zábavu a aktivitu všeho druhu si užijete po celé republice.

Tento květnový víkend bude opravdu pestrý. Na pořadu jsou sportovní akce, gurmánské i jiné festivaly, workshopy, historické slavnosti a muzejní noci. Skvělou zábavu a aktivitu všeho druhu si užijete po celé republice.

Praha

Rodiče a děti na start! je název sportovní akce pro celou rodinu, kde si svou "trať" vybere opravdu každý. Akce se koná v sobotu v parku Na PankráciFestival Open House Praha každý rok otevírá v rámci jednoho květnového víkendu zdarma pro veřejnost jinak běžně nepřístupné budovy a prostory. Tuto sobotu to budou prostory Pragovky a paláce Archa

Cyklisté, skejťáci, longboardisté, inlineři, chodci, běžci nebo vozíčkáři a další, kteří se rádi hýbou, se sejdou v neděli na Bezstarostné jízdě na pražské Kampě.

Středočeský kraj

Letnice

Vodácký maraton se rozjede tuto sobotu na Berounce. Akce startuje v Dolanech. V neděli si nenechte ujít slavnost Letnic ve skanzenu v KouřimiHornický skanzen Březové Hory pořádá v sobotu akci pro děti zvanou Jarní dny s permoníky

Jihočeský kraj

Českému Krumlovu opět bude vládnout ralley, která startuje už v pátek a potrvá až do soboty. Festival Vltava Open můžete navštívit v sobotu v Týně nad Vltavou. Rodiny s dětmi čeká pestrý program, kde nebude chybět plavba, půjčování lodiček, výtvarný workshop s malíři, fotokoutek, divadlo nebo koncerty. V sobotu můžete také vyrazit na šperkařský workshop do Volyně a vyrobit si zde svůj originální šperk.

Plzeňský kraj

Plzeňské dvorky

V Plzni vás o víkendu čekají dvě zajímavé akce - Plzeňské dvorky, kde bude pro návštěvníky zpřístupněno 18 známých i méně známých dvorků a festival a Fresh festival, svátek dobrého jídla a pití. O víkendu v Plzni se uskuteční také první ročník víkendového srazu amerických automobilů s názvem Ameriky v Plzni.

Karlovarský kraj

Horní hrad Hauenštejn pořádá Den dětí už tuto sobotu. Všechny malé dobrodruhy čeká celodenní hra s úkoly a luštěním záhad. Největší sportovní festival v České republice pro děti i dospělé se koná tuto sobotu v Karlových Varech a jmenuje se Wannado. Svůj sport si tady jistě najde každý.

Wannado

Ústecký kraj

UL-LET, závod ze série Czech Downtown Series je připraven na pátek a sobotu v Ústí nad Labem. Čeká vás spousta adrenalinové zábavy v podání těch nejlepších jezdců

Liberecký kraj

Severočeské muzeum v Liberci pořádá v sobotu Muzejní noc pod Ještědem 2018 letos netradičně. Vzhledem k tomu, že muzeum prochází rekonstrukcí, bude letos celá akce pod širým nebem. Na sobotu je připravené také tradiční otevírání Máchova jezera. Akce bude mít opět bohatý program určený všem věkovým kategoriím.

Královéhradecký kraj

Město Jičín bude tento víkend hostit Valdštejnské slavnosti, které budou spojeny s koncerty, průvodem družiny, muzikálem, divadlem, pochodňovým průvodem nebo třeba barokní zahradní slavností s benátským ohňostrojem. Chybět nebude ani závěrečný zvířecí hodokvas.

Zámek Karlova Koruna pořádá v neděli Ples princů a princezen. Součástí bohatého programu budou také audience malých princů a princezen u královského páru a královský jarmark.

Valdštejnské

Pardubický kraj

Další tradiční akcí budou tento víkend Gastronomické slavnosti Magdaleny Dobromily Rettigové v Litomyšli. Čeká vás gastronomická show, ochutnávky, slovenské speciality nebo třeba škola vaření pro děti.

V Přelouči vás v sobotu čeká akce poněkud odlišného rázu - Tank Power show. Zde budou k vidění dobové ukázky Klubu vojenské historie Pardubice, historická a současná vojenská technika, RC modely vojenské techniky, panelová výstava NKP Ležáky, ukázky dovedností Českého červeného kříže a dobrovolných hasičů. 

Kraj Vysočina

Na muzejní noc vás zveme do Muzea Vysočiny v Pelhřimově, kde uvidíte historické fotoaparáty a dobové fotografie. Nebo můžete navštívit zámek Kamenice nad Lipou, kde se koná Kamenická muzejní noc. Čekají vás prohlídky muzejních expozic a výstav s průvodcem, kejklířská a chůdochodecká vystoupení, pohádka pro děti, zábavné poznávací kvízy nebo třeba ohňová show.

Jihomoravský kraj

Pokud máte rádi chřest, tak si nenechte ujít den chřestu v Ivančicích. Těšit se můžete na 30 chřestových specialit, české vinaře a doprovodný program pro malé i velké. Muzejní noc se uskuteční ve VIDA! centru v Brně. Čeká vás představení s pokusy věnované fenoménu času, stanoviště s experimenty a samozřejmě celá prohlídka.

Moravskoslezský kraj

Bambifest je dalším z velkých sportovních festivalů určených hlavně dětem a mládeži. V sobotu v Ostravě se představí sportovní oddíly a organizace a vy se můžete těšit na přehlídku dětských souborů, ukázky táboření, taneční školy, vědu a zábavu, soutěže o drobné ceny a další aktivity.

Zlínský kraj

Máte rádi barefootovou obuv, tak si ji přijďte vyrobit na celodenním kurzu s lektorkou Michaelou Nečasovou, který se koná v sobotu ve Zlíně

Olomoucký kraj

Šumperská Muzejní noc 2018 se ponese v gurmánském duchu a bude se již tradičně konat v areálu Pavlínina dvora. Návštěvníci budou moci ochutnat tradiční jídla vybraných zemí Evropské unie. 

V sobotu a v neděli se hrad Helfštýn promění ve vojenské ležení. Koná se zde totiž festival vojenské historie, kde nebudou chybět šermířské souboje, středověká hudba, workshopy a další.

vojenské

Zajímavé akce v okolí

Svatováclavské slavnosti 2023 - Čes…

29.09.2023 - 01.10.2023
Český Krumlov

Na konci září se v Českém Krumlově konají Svatováclavské slavnosti a Mezinárodní folklórní festival, který oslavují…

Den Architektury 2023 - Olomouc

29.09.2023 - 05.10.2023
Olomouc

Konec září a začátek října bude opět patřit architektuře. Největší architektonický festival u nás Den architektury…

Den architektury 2023 - Brno

29.09.2023 - 05.10.2023
Brno

Největší architektonický festival u nás Den architektury nabídne mezi 29. zářím až 5. říjnem na více jak 400 zdarma…

Festival Den architektury se letos …

29.09.2023 - 05.10.2023
Praha

Bohatý a zdarma přístupný program největšího architektonického festivalu u nás nabízí od 29. září do 5. října na výběr…

Související kategorie

« zpět na seznam položek

Sdílet

Kategorie

sobota 30. září

Dnes má svátek Jeroným

Aktuálně z Atlasu Česka

Předpověď počasí pro ČR

Počasí v České republice dnes
Počasí v České republice zítra
Počasí v České republice pozítří
Počasí v České republice popozítří

Na Atlase Česka dále najdete