Statistika našeho portálu

  • 100 165 Akcí v kalendáři
  • 5 393 Ubytovacích zařízení
  • 24 209 Míst a památek

Tipy na víkend 19. - 20. února

Fotogalerie k článku

Hlavní město Praha

Kam s dětmi na zábavnou a interaktivní akci, při které se třeba i něco dozví? V centru Prahy se můžete připojit k zábavné akci pro rodiče a školní děti - O Praze hravou formou. Na děti čekají zlaťáky a drahokamy v průběhu celé trasy. První část společná na Karlově mostě, druhá část je bojovka v terénu s mapičkami na Kampě.

 

Středočeský kraj

Mělnické kulturní centrum MEKUC vás a vaše nejmilejší zve na pohádku plnou orginálních písniček O ošklivé princezně. Pohádka vypráví o velmi starostlivém králi, který aby zajistil panování rodu, udělá osudovou chybu, za kterou bohužel zaplatí jeho třetí nejmladší dcera tím, že svůj život musí prožívat jako zakletá ošklivá princezna. Má však dobré srdce a je ke všem milá. V den jejích osmnáctých narozenin, dávno po smrti krále, se dle tradice vyhlašují námluvy a do království přijíždějí tři princové…Kdo se stane novým králem? A dokáže někdo z nich uvidět její krásu, kterou má ukrytou v srdci? A pokud ano, dokáže zlomit kletbu? To vše se dovíte v této nádherné hudební pohádce Divadélka U Zvonu.

 

Jihočeský kraj

Bez zkušeností do do Mongolska na motorce? Je to sice bláznivý nápad, ale všechno jde, a když má člověk sen a touhu, tak se to dá zvládnout! 72 dní přes horské průsmyky v Gruzii, Kazažskou poušť, po Afgánské hranici až za koňmi v Mongolsku. Přijďte si poslechnout vyprávění o 20 332 kilometrů dlouhé cestě za štěstím a hledáním naprosté svobody - cestovatelská přednáška Ondřeje Vlka na zámku v Česticích . Velkoplošná projekce  občerstvení zajištěno!

 

Karlovarský kraj

V sobotu se koná 51. ročník CARDION Karlova běhu a vypadá to na parádní zážitek. Sobotní i nedělní závod je součástí seriálu závodů Euroloppet Champion Race! Díky tomu budete moci poměřit síly s mezinárodní konkurencí! V sobotu jsou na programu dětské závody a dále závody na 12 nebo 22 km volnou technikou s hromadným startem. V neděli se závodí klasickou technikou s hromadným startem na 12, 22 a 45 km a závod je memoriálem Jiřího Čáslavského. Zázemí závodu je situováno, co centra obce Boží Dar, kde účastníci najdou vyhřívaný velkokapacitní stan. Každý účastník dostane čepici, nákrčník nebo čelenku a také účastnickou medaili!

 

Ústecký kraj

Objevte místa, o kterých jste neměli ani tušení. Vydejte se s Offroad Safari na putování zimním středohořím Na tajemné hoře vás v mrazu zahřeje teplý vzduch z podzemí. Kouzelné výhledy do rozmanité krajiny sopek a stepí vám seberou dech a fotonadšencům přilepí foťák k obličeji. Podíváte se k jednomu z místních tajemných hrádků, zavítáte na farmu, kde ochutnáme domácí sýry a seznámit se s kozami, prasátky, kravami, psy a spoustou koťat. 

 

Liberecký kraj

Poznejte Jizerky v jiném světle (ehm..spíš ve tmě) a vyražte na Bedřichovský Night Light Marathon. Večerní závod, který zahajuje tradičně seriál SkiTour, startuje na bedřichovském stadionu a ukáže vám místa, kde se prohání tisícovky běžců na lyžích při slavné Jizerské 50. Užij si magickou atmosféru, kdy ti na trať svítí jen měsíc, hvězdy, čelovky běžců a ohnivé louče. Tak co, na jakou trasu si troufnete - celých 30 kilometrů, poloviční trať na 17,5 km nebo radši 10km trasu?

 

Královéhradecký kraj

V sobotu 19. února na Doteku v Horním Maršově vás srdečně zveme na tradiční masopustní odpoledne plné zábavy, her a dobrého jídla. Čeká Vás masopustní oběd, výroba masek a focení v kostýmech, žertovné soutěže, vystoupení sboru Berthold, masopustní průvod a soutěž o nejlepší masku. Můžete se také těšit na divadelní představení, karneval a vystoupení kouzelníka.

 

Pardubický kraj

Na masopust se vypravíme do Chrudimi, kde se koná tradiční průvod Národopisného souboru Kohoutek. Vychází se od muzea v 9 h, radovánky budou končit na Resselově náměstí v obklopení tradičního jarmarku. Do průvodu maškar se můžete přidat i vy a vaše děti, stačí si doma vyrobit například papírovou čepici s barevnými střapci, přijít krátce před devátou hodinou k Muzeu a vyrazit za zábavou!

 

 Kraj Vysočina

Na žďárský zámek zavítají v únoru významní hosté. Zámek navštíví třeba s kardinál František Ditrichštejn nebo opat Václav Vejmluva. Půvab zámeckých barokních budov podtrhnou videoprojekce z Muzea nové generace nebo malebné zvuky houslí. Prohlídka propojí Muzeum nové generace a areál bývalého kláštera. Atmosféru prohlídek dokreslí čtyři divadelní výstupy. Velkým zážitkem bude nasvětlená prelatura, kde budete moci při zvuku houslí obdivovat zákonitosti Santiniho architektury a barokního malířství. Na noční prohlídky zámku se můžete vypravit v sobotu i v neděli

Už podruhé se do Jihlavy vrací dobročinná akce s názvem KnihoTrh, na které si milovníci literatury budou moci v sobotu 19. února vybírat ze stovek knih za nízké ceny. A chybět nebude ani autogramiáda. Nejde však o obyčejnou prodejní akci, dvacet korun z každé prodané knížky putuje vždy na dobrou věc.

 

Jihomoravský kraj

Od 4. do 20. února 2022 se v areálu Nové Zbrojovky uskuteční Zimní Olympijský festival. Olympijský festival nabídne více než deset zimních sportů. Nebude chybět biatlon, curling, snowpark, skokanský můstek, nebo běžkařská dráha. Kromě vstupenky si můžete rezervovat i vybrané sportoviště - curling a také kluziště po zavírací době areálu. Navrch vás čekají i exhibice reprezentací, autogramiády, turnaje pro veřejnost a další akce. Bude to jízda, olympijská! 

 

Olomoucký kraj

Již tuto sobotu 19. února 2022 se v Hanáckém muzeu v přírodě uskuteční první letošní akce - Ostatke na Hané. Můžete se těšit na tradiční vesnický masopustní průvod s předáním ostatkového práva, cimbálovou muziku OKYBAČA či bohatou nabídku zabijačkových specialit. Připravena je pro Vás i soutěž o nejlepší hanáckou tlačenku a jitrnici, jakou svět neviděl (kdo přinese vlastní tlačenku nebo jitrnici, může se zúčastnit klání o ceny)!

 

Moravskoslezský kraj

Brrr… Kdy nám zima konečně dá sbohem? Co takhle si ji ještě užít s Outlet Arena Moravia, kde probíhají zimní Maxi výprodeje? Se svými maxxximálními slevami se o víkendu můžete oháknout od hlavy až k patě ve stylových značkách za příznivé ceny. V rámci zimních Maxi outletích výprodejů dosahují  slevy až 80 %. Akce trvá po celý víkend.

Nákupy vás nelákají? Přitáhněte k sobě své blízké, natáhněte na sebe něco nedělně přitažlivého a vydejte se na rodinné koncerty, které jsou určeny dětem, rodičům i prarodičům. Dům kultury města Ostravy v neděli přivítá hudebně dramatické vystoupení D3: Pohni sebou

Zajímavé akce v okolí

Výstava železničních modelů a model…

26.05.2023 - 28.05.2023
Klubovna SŽM Pečky

Stovky modelů mašinek v provozu na jednom místě v České republice. Setkání přátel modelové železnice a celodenní výlet…

Eats and Beats festival 2023 - Praha

26.05.2023 - 28.05.2023
Metropole Zličín

Jste fanoušky kvalitního jídla a dobré hudby? Pak o víkendu od 26. do 28. května vyrazte na unikátní Eats and Beats…

Příměstský cyklo víkend BAMBINI 202…

27.05.2023 - 28.05.2023
Areál Cukrkandl -…

Víkendový kemp BAMBINI v Praze je určen pro děti od tří do pěti let. Je variantou našich víkendových příměstských…

Pohádkový park na Sychrově 2023

27.05.2023 - 28.05.2023
Zámek Sychrov

V tyto dny se zámecký park promění v místo, kde se děti doslova vyřádí při plnění soutěžních úkolů. Za odměnu pak čeká…

Související kategorie

« zpět na seznam položek

Sdílet

Kategorie

neděle 28. květen

Dnes má svátek Vilém

Aktuálně z Atlasu Česka

Předpověď počasí pro ČR

Počasí v České republice dnes
Počasí v České republice zítra
Počasí v České republice pozítří
Počasí v České republice popozítří

Na Atlase Česka dále najdete