Statistika našeho portálu

  • 98 415 Akcí v kalendáři
  • 5 392 Ubytovacích zařízení
  • 24 206 Míst a památek

Tipy na víkend 2. - 3. března 2019

První březnový víkend bude ve znamení masopustních veselic a hodování. Navštívit můžete také řadu výstav, plesů a divadelních představení.

Fotogalerie k článku

První březnový víkend bude ve znamení masopustních veselic a hodování. Navštívit můžete také řadu výstav, plesů a divadelních představení.

Praha

Pokud se o víkendu chcete pořádně protáhnout, tak vás zveme na Palestra silniční běh na 10 km. Tradiční masopust můžete každoročně navštívit v Toulcově dvoře. Stejně tak i letos vás v sobotu čeká představení tradičních masek, průvod starou Hostivaří, tanec, scénky, masopustní občerstvení, ocenění zajímavých masek z řad návštěvníků. Za masopustem můžete v Praze vyrazit i do Ďáblic nebo do Malešic.

A pokud potřebujete nakoupit dětské oblečení na jaro a léto, tak se vám možná bude hodit i náš tip na bazárek dětského oblečení, který se koná v sobotu v dětském centru v Malešicích.

Zveme všechny přátelé koní a historie k zahájení jezdecké sezóny 2019 to v podobě Horymírovy sváteční jízdy, která startuje v sobotu v Radotíně. Co vás dokáže udržet při životě, když proti vám stojí celý svět a jste ještě dítě? Tak na to vám odpoví divadelní představení Amerikánka Viktora Tauše, které můžete shlédnout v neděli v Jatkách 78.

Středočeský kraj

Pokud máte rádi řemesla, pak si nenechte ujít festival Tajemství zaniklých řemesel, který se koná v sobotu v Brandýse nad Labem. Představí se zde téměř stovka řemeslníků a umělců, předvádějících skoro 60 řemesel a řemeslných technik. Potkat budete moci lukaře, středověkého lékaře či brašnáře. A nebudou chybět ani středověké pokrmy.

Za masopustem můžete vyrazit do Stochova, do Berouna nebo do Muzea lidových staveb v Kouřimi.

Jihočeský kraj

V Prachaticích v Městském divadle se o víkendu koná festival amatérského divadla Štítek, kde můžete v sobotu shlédnou představení O Vidrbíně nebo Lichožrouti se vracejí. V neděli vás pak čeká Pošťácká pohádka od Karla Čapka a Lotrando a Zubejda.

Karlovarský kraj

V Chebu bude o víkendu k vidění výstava fotografií magických a silových míst v galerijním klubu Art Centra Galerie 4. V sobotu se v Chebu můžete také přidat k masopustnímu průvodu.

Ústecký kraj

Také v Ústeckém kraji můžete vyrazit na masopust. Pořádají ho v sobotu v Ústí nad Labem a raritou bude kapela na chůdách, která přispěje k tomu správnému veselí. Těšit se můžete na průvod, zabijačkové speciality, soutěže a další.

Zveme vás také na výstavu fotografií Evy Tovarové Nebe čaruj, která je k vidění v Galerii u Plazíka na Peruci.

Královéhradecký kraj

Karneval Z pohádky do pohádky zve všechny děti v sobotu do Národního domu v Hostinném

Masopust můžete zažít také v neděli na Šrámkově statku v Pileticích. Čeká vás nefalšovaný hodokvas, venkovská zabijačka, obchůzky maškar a taneční rej. Také bude co ochutnat – koblihy, jitrnice, chléb. Můžete se těšit na hry, soutěže, rej dětských masek, diskotéku, soutěže o ceny a občerstvení.

Pardubický kraj

Masopustní jarmark, tzv. Hrčavské ostatky, vás nemine v sobotu v Chrudimi. Masopustní průvod masek a zabijačkové hody se postarají o skvělou zábavu.

Kraj Vysočina

Divadelní představení Ferda Mravenec představí příběh slavného mravence v muzikálové podobě. Představení pro malé i velké můžete vidět v sobotu v Divadle Pasáž v Třebíči. Za masopustními dobrotami vyrazte do Dalešic do místního pivovaru. V sobotu vás zde čeká masopustní zabijačka.

Olomoucký kraj

The Ples v Olomouci je společenská akce, která v sobě spojuje benátské oslavy a tradiční český masopust. Díky tomuto jedinečnému spojení zažijete v sobotu v Regionálním centru Olomouc skvělou atmosféru v benátských maskách a spoustu dalšího.

Tradiční masopust vás pak přivítá ve Velké Bystřici, v Hanáckém skanzenu v Příkazech nebo v Olomouci.

Zlínský kraj

Největší Festival masopustních tradic u nás se koná od pátku až do úterý ve Strání, takže pokud byste neměli čas o víkendu, máte ještě příležitost ve všední den. Mimo jiné zde uvidíte třeba šavlový tanec Pod šable. Ve Strání můžete v sobotu také navštívit jednu z nejdéle fungujících skláren u nás - sklárnu Květná.

Jihomoravský kraj

Zajímá vás technika suchého štětce? Pokud ano, pak pro vás je určený sobotní kurz v Brně. V Lednici vás v Zahradní restauraci čeká masopustní posvícení. Ochutnáte nejen zabijačkové speciality, ale také lokální pálenky a vína. Zahraje vám cimbálová muzika a harmonikář.

Zajímavé akce v okolí

Mezinárodní festival ilustrace a ko…

22.09.2022 - 28.09.2022
Kampus Hybernská

Nenechte si ujít 9. ročník největšího českého festivalu ilustrace a komiksu! Hlavní výstava s názvem Divočáci zmapuje…

Maker Faire - Mladá Boleslav

24.09.2022 - 30.09.2022
Pluhárna

Maker Faire, svátek všech kutilů a vynálezců, míří už počtvrté do Mladé Boleslavi. V sobotu 24. září se v Pluhárně…

Koncert filmové hudby II - Mělník

27.09.2022 - 27.09.2022
Masarykův kulturní dům…

Koncert

Spielraum Kollektiv ve své nové ins…

27.09.2022 - 27.09.2022
Libeňská synagoga

Babičce je 92. Zažila válku, okupaci, převrat, koronu a teď sleduje dění na Ukrajině. Co ze svého života by si přála,…

Související kategorie

« zpět na seznam položek

Sdílet

Kategorie

úterý 27. září

Dnes má svátek Jonáš

Aktuálně z Atlasu Česka

Předpověď počasí pro ČR

Počasí v České republice dnes
Počasí v České republice zítra
Počasí v České republice pozítří
Počasí v České republice popozítří

Na Atlase Česka dále najdete