Statistika našeho portálu

  • 101 405 Akcí v kalendáři
  • 5 391 Ubytovacích zařízení
  • 24 208 Míst a památek

Tipy na víkend 2.-3. července 2016

Mnozí z Vás vyrazí tento víkend za prázdninovým dobrodružstvím a pro ty, kteří se vydají po naší republice, přinášíme pár víkendových tipů na zajímavé akce a události.

Mnozí z Vás vyrazí tento víkend za prázdninovým dobrodružstvím a pro ty, kteří se vydají po naší republice, přinášíme pár víkendových tipů na zajímavé akce a události.

Praha

První prázdninový víkend si v Praze můžete zasportovat na Kilpi Trail Running Cup, kdy se závodníci rozběhnou po krásném golfovém trávníku v Motole. Pozvat Vás můžeme i na naprosto neobvyklou a mimořádnou sobotní akci, jíž je slavnostní otevření a posvěcení nového pravoslavného chrámu sv. Filareta v Praze. 

Kilpi Trail Running Cup

 

Středočeský kraj

Od pátku do neděle můžete obdivovat závodní vozy a mistrovství jejich řidičů na Rally Bohemia v Mladé Boleslavi. Od soboty až do pondělí bude probíhat na hradu Křivoklát výpravná akce nazvaná Obsazení Křivoklátu, kdy historicky věrné vojsko obsadí hrad a rozbalí na nádvoří své ležení, jehož běžný život pak budete moci obdivovat a zkoumat.

Letní festival Rozmarné léto to rozbalí v sobotu v kempu v Pikovicích. Můžete se těšit na celou řadu známých kapel a zpěváků.

Jihočeský kraj

Do Jihočeského kraje Vás zveme na originální Rožmberkap 2016, tedy sobotní koloběžkový závod, který se koná v Rožmberku nad Vltavou. Akce se pokusí o zápis do Guinessovy knihy rekordů, tak ji přijďte podpořit. Zoologická zahrada Tábor oslaví v sobotu své 1. narozeniny. Pro tuto příležitost připravila vstup za samé jedničky zdarma, ale i pestrý zábavný program, kde nebude chybět ukázka výcviku policejních psů, komentované krmení, žonglování a další.

Plzeňský kraj

Rádi bychom Vás pozvali na Rysí slavnosti, které se po celý víkend budou konat na nádraží v Železné Rudě. Už v pátek Vás čeká hudební česko-italsko- německý večer, v sobotu pak hlavní program spojený s jízdou parním vlakem, a v neděli česko-italský fotbalový zápas.

Liberecký kraj

Do krásného podhůří Jizerských hor se můžete vypravit na Hejnické slavnosti. Tradiční hudební festival, spojený s řemeslným jarmarkem, ohňostrojem a lunaparkem nabídne pestrou zábavu pro všechny návštěvníky. V Jiřetíně pod Bukovou Vás čeká festival Mezi kopci. Můžete se těšit na Jaroslava Uhlíře, kapelu Jelen, Lenku Dusilovou, Dana Bártu, Sto Zvířat, Čechomor a další.

Pardubický kraj

Na tajemný hrad Svojanov se můžete o víkendu vydat i za Královskými slavnostmi. Akce je určená především rodinám s dětmi, které se mohou těšit na představení kouzelníka, kejklíře, ukázky historických tanců a šermu a nebude chybět ani příjezd královské družiny na koních. Na zámku Choltice si užijí bohatý program ti, kteří se vydají v sobotu na Pivní slavnosti

hrad Svojanov

Královéhradecký kraj

V Královéhradeckém kraji bude jistě nepřehlédnutelnou akcí Rock for People. Letos se koná již 22. ročník tohoto slavného rockového festivalu. Jako už tradičně se návštěvníci mohou těšit na povedený žánrový mix a řadu slavných zahraničních i domácích kapel.

Kraj Vysočina

Zřícenina hradu Zubštejn bude od pátku do soboty hostit akci zvanou Hradní hraní. Při ní se můžete těšit na řadu zajímavých hudebních vystoupení. Pohádková říše Fábula připravila program pro děti na sobotu, kdy se zde koná Dětský den. Dětským dnem zahájí Pohádková říše Fábula prázdniny plné kulturních akcí a novinek.

Pohádková říše Fábula

V sobotu se konají Středověké hry na Roštejně, kde návštěvníci uvidí bitvu o hrad, dobové ležení, kejklíře, divadélko, historizující hudbu a nebude chybět ani doprovodný program pro děti.

Zlínský kraj

Zlínský kraj zve na sobotní strašidelné prohlídky hradu Lukov, kdy se celý hrad promění v doupě strašidel a duchů. A co víc, jedničkáři mají vstup zdarma. Hřebčinec Tlumačov pořádá v sobotu Chovatelský den. Akci jistě nevynechají chovatelé koní, ale i rodiny s dětmi, pro něž bude připraven bohatý program. K vidění budo ukázky tradiční zápřeže, šestispřeží chladnokrevných koní, ukázka jízdní policie, barokní a westernová jízda nebo domácí zvířata ze ZOO Parku Vyškov.

Jihomoravský kraj

Velké Pavlovice zvou na Meruňkobraní, tradiční akci spojenou s ochutnávkami meruňkových dobrot. Akce se koná od pátku do soboty a bude doplněna cimbálovou hudbou, jarmarkem i dílničkami. Navštívit můžete také Pivní slavnosti ve Velkých Opatovicích, kde kromě dobrého piva nebude chybět ani hudební vystoupení řady kapel. Dámy se možná vydají na Lady Fest, festival určený ženám každého věku, kde bude k vidění nabídka volnočasových aktivit, cvičení, tipů, rad a řešení, jak zjednodušit, zefektivnit a současně si užít vlastní život v dnešní hektické době.

Moravskoslezský kraj

Beats for Love je název ostravského festivalu, který se rozbíhá již ve čtvrtek a potrvá až do soboty. Směle o něm můžeme říci, že se jedná o největší festival taneční hudby v srdci Evropy. Na Slezskoostravském hradě pak v sobotu propukne Rockfest, jednodenní klubový rockmetalový hudební festival.

Zajímavé akce v okolí

Vánoční trhy v Praze 2023

02.12.2023 - 06.12.2023
Praha

Kouzelné vánoční trhy s krásně navrženými dřevěnými domky probíhají na různých pražských náměstích, například na…

MINT Market VÁNOCE 2023 - Plzeň

02.12.2023 - 03.12.2023
Plzeň

Designové kousky a originální móda, kterou nepotkáte na každém rohu, to je MINT Market. Před Vánocemi se opět vracíme…

Plzeň Design 2023 - Plzeň

02.12.2023 - 03.12.2023
DEPO2015

Tradiční podzimní akce proběhne opět o prvním prosincovém víkendu, kdy Vám v DEPO2015 kromě pestrého tržiště prodejců z…

Adventní tvořivé dílny 2023 - Kyjov

02.12.2023 - 08.12.2023
Vlastivědné muzeum Kyjov

Dovolujeme si Vás pozvat do Vlastivědného muzea Kyjov na tvořivé dílny.

Související kategorie

« zpět na seznam položek

Sdílet

Kategorie

neděle 3. prosinec

Dnes má svátek Svatoslav

Aktuálně z Atlasu Česka

Předpověď počasí pro ČR

Počasí v České republice dnes
Počasí v České republice zítra
Počasí v České republice pozítří
Počasí v České republice popozítří

Na Atlase Česka dále najdete