Statistika našeho portálu

  • 102 672 Akcí v kalendáři
  • 5 390 Ubytovacích zařízení
  • 24 208 Míst a památek

Tipy na víkend 2.-3. června 2018

Blížící se víkend bude jistě plný akcí věnovaných Dni dětí, který připadá již na pátek. Jejich výběr vám přinášíme v samostatném článku, který najdete zde.V následujících tipech na víkend najdete výběr dalších akcí, které nejsou věnované dni dětí. Věříme, že si tak tento víkend přijde na své opravdu každý.

Blížící se víkend bude jistě plný akcí věnovaných Dni dětí, který připadá již na pátek. Jejich výběr vám přinášíme v samostatném článku, který najdete zde.

V následujících tipech na víkend najdete výběr dalších akcí, které nějsou věnované dni dětí. Věříme, že si tak tento víkend přijde na své opravdu každý.

Praha

Od pátku do neděle se na pražské Pragovce představí první ročník festivalu Instax fair. Návštěvníci se mohou těšit na spoustu kreativních workshopů a přednášek, které pro ně budou na místě dostupné zdarma, a na spoustu dobrého jídla z food trucků a stánků. Zahrad kostela sv. Františka na Praze 4 se od pátku do neděle promění v jednu velkou literární kavárnu, kde se poezie potká s hudbou a divadlem.

Na farmářském trhu Heřmaňák také můžete v sobotu posnídat zdravou snídani bez obalu. Nenechte si také ujít Hasičskou fontánu, tedy sraz více než 1.000 hasičů ze všech krajů České republiky, kteří se potkají na Rašínově nábřeží a na motivy symfonické básně Vltava z cyklu Má Vlast společně vytvořií největší hasičskou vodní fontánu na světě.

 snídani bez obalu

Středočeský kraj

Lesní divadlo v Řevnicích od pátku opět hostí Rockový Slunovrat, kde vystoupí velké hvězdy české i zahraniční scény. Nebude chybět ani sportovní a další doprovodný program. V sobotu na zámku Kačina videomapping zhmotní sny a představy Jana Rudolfa Chotka, stavitele zámku, a doplní bohatý program, který bude připraven pro návštěvníky.

V rámci Muzejní noci můžete navštívit třeba Muzeum T.G.M v Rakovníku, hrad Týnec nad Sázavou nebo Muzeum zlata v Novém KníněDen vodních breberek  je akce zaměřená na zkoumání drobného vodního života ve Vodním domě v Hulicích.

Den vodních breberek

Plzeňský kraj

V plzeňském Amfiteátru Lochotín se chystá na oba víkendové dny Metalfest Open Air 2018

Karlovarský kraj

V Karlovarském kraji doporučujeme Špalíček Fest, který přinese v sobotu do Chebu hudbu a zábavu. Těšit se můžete na různá vystoupení, jako jsou Čiperkové, Jan Onder - taneční hrátky, Chebské divadlo s pohádkou nebo kouzelnickou show Kamila Burdy. Večerní pak vystoupí Liwid, Tereza Kerndlová, Dalibor Janda, Celeste Buckingham nebo Xindl X.

Ústecký kraj

Na hradě Litoměřice vás čeká vinařská akce Litoměřický hrozen, jednodenní prezentační a prodejní výstava vín z Čech a Moravy. V neděli můžete hledat poklady nad i pod zemí, zaniklé obce a osudy, široké výhledy i zádumčivá zákoutí. To vše na dosah ruky od řeky Ohře až na vrcholky hor s Offroadsafari v Litvínově.

Liberecký kraj

V sobotu se také koná Muzejní noc ve Führichově domě v obci Chrastava. Čeká na vás provázení vdomě malíře J Führicha, občerstvení, kapela, oheň. Malá skála bude hostit Maloskalskou noc, kde vystoupí řada zajímavých kapel. Mezi jinými to bude Žlutý pes, Voxel, Michal Hrůza & kapela Hrůzy, Děda Mládek Illegal band, Pavel Callta.

Královéhradecký kraj

Cirk-UFF

Trutnov až do neděle opět zaplaví noví cirkusáci z celé Evropy na festivalu Cirk-UFF. Festival Cirk-UFF nabídne kromě zahraničního programu kompletní přehlídku české novocirkusové scény a bohatý doprovodný program. Patříte-li mezi milovníky hamburgerů, pak si nenechte ujít Burger fest, který provoní Hradec Králové touhle dobrotou.

Pardubický kraj

Oba víkendové dny se v Pardubicích koná Aviatická pouť. Můžete se těšit na velkolepou show na zemi i ve vzduchu. Mimo jiné uvidíte válečné scény z 1. světové války, akrobatické vystoupení předních světových showpilotů, společný průlet více než deseti vzácných válečných letounů na pardubickém nebi a další. Jedinečné kulisy hradu Kunětická hora budou v pátek a v sobotu hostit divadelní představení Kráska a zvíře, které doplní hudba Michala Hrůzy.

Aviatická pouť

Kraj Vysočina

V sobotu ve Velké Bítěši můžete na Beerfestu ochutnat piva z různých pivovarů a další lahůdky. K tomu nebude chybět ani doprovodný program. Na Muzejní noc vás pak zveme do Valašského Meziříčí nebo v Muzeu autíček Příseka

Jihomoravský kraj

Muzejní noc v Národním zemědělském muzeu ve Valticích přinese nevšední večerní prohlídku expozice Krajina Lednicko-valtického areálu a doplní ji tvořivá dílna a zábavné aktivity pro děti. V rámci projektu Krumlov - město festivalů se v sobotu bude konat festival KRUM love SKA.

Nenechte si ujít také Mikulov Gourmet festival 2018, kde podávaná jídla budou vycházet z kuchyně rodu Dietrichsteinů.

Mikulov

Moravskoslezský kraj

Krásné stroje značky Harley Davidson, choppery a cruisery se potkají v neděli na hradě Starý Jičín. Děti budou mít také možnost se na nich vyfotit i projet. Slezskoostravský hrad ožije v sobotu Rockfestem. Mezi jinými vystoupí kapely Alkehol, Arakain nebo třeba Traktor.

Olomoucký kraj

V Olomouckém kraji vás čekají Slavnosti města Šumperk, které trvají až do soboty. součástí programu bude divadelní vystoupení, šermíři, koncerty. Sobotní program přinese návštěvníky do středověku, ale také do období konce první světové války. Zveme vás také na Garden Food Festival, který se rovněž odehraje v Olomouci. Těšit se můžete na vybrané lahůdky od nejlepších lokálních restaurací, pokrmy špičkových tuzemských šéfkuchařů i netradiční delikatesy a regionální i zahraniční speciality. 

Zajímavé akce v okolí

Auto-moto-Farmářské a bleší trhy Tu…

20.07.2024 - 20.07.2024
Stružinec, Tuhaň, 51251

Všechny zveme na sobotu 20. července 2024 do obce Tuhaň u Semil, na tradiční auto-moto, farmářské a bleší trhy.

Festival pouličního divadla Za dveř…

10.07.2024 - 16.07.2024
Mariánské náměstí

Druhý červencový týden patří v Praze již tradičně pouličnímu divadlu. 16. ročník pražského festivalu pouličního divadla…

Langoš 6krát jinak ve Vinohradském …

10.07.2024 - 16.07.2024
Vinohradský Parlament

Kdo by neznal langoše. Smažené bramborové placky, které se díky své univerzálnosti dají připravit na nekonečno způsobů.…

Masters of Rock 2024 - Vizovice

11.07.2024 - 14.07.2024
Vizovice

K 20. výročí festivalu nadělujeme nejen dosud nejsilnější sestavu kapel v jeho dosavadní historii, ale také mnoho…

Související kategorie

« zpět na seznam položek

Sdílet

Kategorie

neděle 14. červenec

Dnes má svátek Karolína

Aktuálně z Atlasu Česka

Předpověď počasí pro ČR

Počasí v České republice dnes
Počasí v České republice zítra
Počasí v České republice pozítří
Počasí v České republice popozítří

Na Atlase Česka dále najdete