Statistika našeho portálu

  • 101 421 Akcí v kalendáři
  • 5 391 Ubytovacích zařízení
  • 24 208 Míst a památek

Tipy na víkend 2.-3. dubna

O víkendu se v České republice uskuteční celá řada sportovních akcí, ale nebudou chybět ani zajímavé festivaly a v neposlední řadě akce na hradech a zámcích spojené se zahájením nové sezóny.

O víkendu se v České republice uskuteční celá řada sportovních akcí, ale nebudou chybět ani zajímavé festivaly a v neposlední řadě akce na hradech a zámcích spojené se zahájením nové sezóny.

Praha

Ojedinělý mezinárodní festival nového cirkusu Festival Fun Fatale v ryze ženském osazení se koná od pátku do neděle v Praze KD Mlejn. Uvidíte zde akrobacii v rozličných disciplínách a nebude chybět ani oblíbený workshop pod vedením zkušených zahraničních lektorek. Letos to bude v Praze dvoudenní workshop vzdušné akrobacie na šálách s Isabelle Schuster a handbalancing s Noëmie Armellin. 

Fun Fatale

Nové kolo, jednotlivé jeho součásti a další cyklistické potřeby si můžete přijít prohlédnout i zakoupit od pátku do neděle na veletrh For Bikes 2016 - 7. veletrh cyklistiky v Praze v PVA EXPO Letňany.

V sobotu v 10:00 vybíhá z náměstí Jana Palacha Sportisimo 1/2 Maraton Praha. Trasa vede historickou částí města a z velké části kolem vltavských břehů.

Také bychom Vás rádi pozvali na zajímavou akci určenou především dětem. Čím budu? v Galerii Hrafa Praha představí Vašim dětem řadu zajímavých profesí a pomůže jim se zorientovat v nabídce vhodné školy.

V neděli pak můžete vyrazit na Pražský hrad, kde je připraveno slavnostní zahájení letní sezóny spojené se zahájením roku Karla IV. 

Jihočeský kraj

Hrad Landštejn letos oslaví 786 let od prvního objevení se názvu Landštejn v archivních pramenech. K této příležitosti si připravil řadu akcí a jednou z nich je sobotní písařská dílna, kde si můžete vyzkoušet, jak se psala středověká listina a dozvědět se, co všechno musela obsahovat a co předcházelo tomu, než vůbec byla napsána.

Plzeňský kraj

V  sobotu vystoupí na hradě Šivihov pěvecký sbor Canticorum na benefičním koncertě pro nový hradní zvon. Kino Šumava Klatovy připravilo pro své sobotní návštěvníky přímý přenos z Metropolitní opery z představení Giacomo Puccini Madame Butterfly. V Klatovech si v sobotu můžete také vybrat společný koncert, na kterém vystoupí XINDL X, UDG, VOXEL.

Královéhradecký kraj

V se konají Běhy Královédvorskem, které dvorská zoo pořádá ve spolupráci s Tělovýchovnou jednotou Dvůr Králové nad Labem a organizací RunGoRun.cz. V rámci Běhů Královédvorskem si mohou běžci vybrat z několika typů závodů. Chybět nebude tradiční Běh Safari, který se letos poběží už po dvaatřicáté. Nedaleko Jaroměře se v sobotu koná historická akce Otevírání pevnosti Josefov. Letošním tématem bude prusko-rakouská válka, od které letos uplyne 150 let. 

Pardubický kraj

Na festival Jeden svět se můžete od pátku do neděle vypravit do Chrudimi. A pokud patříte k vodákům, možná si nenecháte ujít odemykání řeky Doubravy, které se koná v sobotu v Pařížově.

Ústecký kraj

Zahájení letní sezóny v ZOO Ústí nad Labem je připravené na sobotu. V areálu bude řada doprovodných akcí. Vystoupí zde sokolníci s ukázkou dravých ptáků, návštěvníci si budou moci vyzkoušet střelbu z kuše a luku, nebude chybět malování na obličej a další soutěže pro děti.

Zahájení sezóny v Zoo Ústí

V neděli proběhne otevření cyklopointu v Ústí nad Labem v prostoru Zanádraží proběhne v neděli 3. dubna. Návštěvníci se mohou těšit i na bohatý program. Kromě užitečných informací nabídne prostor možnost servisu kol, WI-FI připojení. Cyklista se zde bude moci osprchovat či uschovat kolo.

Kraj Vysočina

V sobotu si můžete zaběhnout 1/2 maraton i na Vysočině v obci Jívoví. Bude zde totiž probíhat 0. ročník závodu Běh kolem Holého vrchu na 21,1 km. 50. ročník krajské přehlídky amatérských loutkářských souborů, Třebíčské loutkářské jaro, se koná od soboty do neděle v Třebíči. Tamtéž se v sobotu můžete s dětmi vypravit i na divadelně hudební vystoupení Kašpárek v rohlíku.

Jihomoravský kraj

Od pátku do neděle se v DK Hodonín koná Hodonínská zahrada 2016, výstavní trh určený pro domácí kutily a milovníky práce na domácí zahrádce. Na jevišti Divadla JAMU v Brně se od pátku do soboty koná festival Tanec a handicap. Festival Jeden svět proběhne o víkendu také v Tišnově

festival Tanec a handicap

Olomoucký kraj

O víkendu zahájí novou sezónu zámky Plumlov a Náměšť na Hané. Ve druhém jmenovaném zámku se při té příležitosti uskuteční také zahájení výstavy Historické cukrárny. První dubnovou sobotu, 2. dubna, zavítají na zámek v Úsově pohádkové bytosti, které budou po celý den provázet návštěvníky po expozicích lovecko-lesnického muzea. Bude připraven také bohatý doprovodný program.

Moravskoslezský kraj

V Zoo Ostrava se bude v sobotu slavit Den ptactva a k této příležitosti bude připraven také pestrý program. V neděli to pak bude zámek Fryštát, který zahájí novou sezónu, kde si budete moci užít uvolněnou atmosféru 20. a 30. let minulého století.

Zajímavé akce v okolí

Adventní tvořivé dílny 2023 - Kyjov

02.12.2023 - 08.12.2023
Vlastivědné muzeum Kyjov

Dovolujeme si Vás pozvat do Vlastivědného muzea Kyjov na tvořivé dílny.

Vánoční trhy v Praze 2023

02.12.2023 - 06.12.2023
Praha

Kouzelné vánoční trhy s krásně navrženými dřevěnými domky probíhají na různých pražských náměstích, například na…

Mikulášská ve Vinohradském pavilonu…

05.12.2023 - 05.12.2023
Vinohradská tržnice

Přijďte si užít Mikulášskou, kterou pořádá DDM Praha 2 spolu s městskou částí Praha 2 v nádherných prostorech…

Hypnotizér v Chodově | prosinec 202…

06.12.2023 - 06.12.2023
Náměstí ČSM 1022, 357…

Přijďte se uvolnit a prožít si něco velice výjimečného na představení, které pořádá KASS Chodov.

Související kategorie

« zpět na seznam položek

Sdílet

Kategorie

úterý 5. prosinec

Dnes má svátek Jitka

Aktuálně z Atlasu Česka

Předpověď počasí pro ČR

Počasí v České republice dnes
Počasí v České republice zítra
Počasí v České republice pozítří
Počasí v České republice popozítří

Na Atlase Česka dále najdete