Statistika našeho portálu

  • 101 025 Akcí v kalendáři
  • 5 392 Ubytovacích zařízení
  • 24 207 Míst a památek

Tipy na víkend 2.-3. prosince 2017

Před námi je první adventní víkend a s ním rozsvěcení vánočních stromů po celé republice, zahajování adventních trhů, ale také řada vánočních výstav a samozřejmě nebudou chybět mikulášské akce. Těm však budeme věnovat samostatný článek.

Před námi je první adventní víkend a s ním rozsvěcení vánočních stromů po celé republice, zahajování adventních trhů, ale také řada vánočních výstav a samozřejmě nebudou chybět mikulášské akce. Těm však budeme věnovat samostatný článek.

Praha

V sobotu můžete přijít oslavit počátek adventu tvořením v Národním zemědělském muzeu. Výtvarné dílničky s vánoční tématikou zde budou otevřené pro děti a dospělé.

Vydat se můžete i za nevánočním programem například do Nové budovy Národního muzea na mineralogickou určovací besedu s odborníky i laiky. Možná vás zaujme suchdolské čertobraní a videomapping, které se bude v neděli konat na Suchdolském náměstí. Kromě mikulášského programu vás zde čeká také videomapping.

videomapping

Středočeský kraj

Regionální muzeum Mělník si na sobotu připravilo předvánoční řemeslný jarmark. Uvidíte nejen práci šikovných řemeslníků, ale jejich výrobky si bdete také moci zakoupit. Letošní novinkou bude setkání s ornitologem, které poradí, čím v zimě krmit ptáky. Na oba víkendové dny chystá hrad Český Šernberg speciální adventní prohlídky.

Muzeum lidových staveb v Kouřimi již tradičně zve na Svatomikulášské obchůzky a obchůzky Barborek a Ambrože. Součástí bude také pečení vánočního cukroví a figurálních perníků či dílny pro děti.

Kouřim

Jihočeský kraj

Nenechte si v neděli ujít vánoční koncert Janka Ledeckého a Nosticova kvarteta v Kulturním domě Beseda v Dačicích. V sobotu se můžete také vydat na Mikulášskou jízdu parním vlakem do lesů České Kanady, která startuje na nádraží v Jindřichově Hradci. První adventní víkend v Jindřichově Hradci bude k vidění také jedinečná práce 14 českých a slovenských betlemářů na tradičních JINoHrátkách.

Plzeňský kraj

 Určitě si nenechte ujít vánoční trhy, které se uskuteční v Rokycanech v pátek a v sobotu. Za zmínku stojí i Mikulášský parní vlak Lucius, který bude vypraven v neděli z Rokycan a pojede do Holoubkova. součástí jízdy historickým vlakem bude i mikulášská show.

Ústecký kraj

 Advent v muzeu je název akce, kterou můžete navštívit tuto sobotu v Muzeu města Ústí nad Labem. Bude tu otevřen adventní jarmark plný zajímavých výrobků a plný inspirací na vánoční dárky. První adventní sobotu můžete také navštívit Loretu v Rumburku, kde budou otevřeny nově zrestaurované prostory. K vidění bude také klášterní betlém v kostele sv. Vavřince a v ambitu výstavu dětských jesliček. Pro děti pak bude připraveny výtvarná dílna. 

Na adventní setkání zve Zámek Nový Hrad u Jimlína, kde pro návštěvníky bude připraveno hudební vystoupení, ohňová show, tržiště, živý betlém nebo třeba andělé na chůdách.

Liberecký kraj

Adventní trhy s vánoční atmosférou najdete letos také na zámku Sychrov. Nebude chybět ani betlém a prohlídky vánočně vyzdobeného zámku. Vánoční jarmark se otevře také v Muzeu a Pojizerské galerii v Semilech.

Grabštejnské vánoce na hradě Grabštejn lákají na sobotní bohatý program, kde se představí kejklíř, oživlý betlém, ale také uslyšíte adventní hudbu a na závěr Českou mši vánoční.

Královéhradecký kraj

Tkalcovské muzeum Trutnov připravilo na tuto sobotu vánoční dílnu nazvanou Staročeské Vánoce. Čeká vás zde skleněná podmalba, netradiční andílci, výroba svícnů a dekorací nebo floristické tvoření a zdobení perníčků. Malý advent na Šrámkově statku v Pileticích u Hradce Králové ukáže návštěvníkům, jak vypadal venkovský život v zimním období. Těšit se můžete na pečení voňavého chleba, příprava kynutých buchtiček máčených v sirobu, ukázky řezbářských prací a tradičních lidových řemesel, zdobení perníčků, pohádky a další.

Nenechte si ujít ani Čerty a čertice ze starohradských pohádek, kteří předvedou svůj rej na hradě a zámku Staré Hrady.

Čerty a čertice ze starohradských pohádek

Kraj Vysočina

Vánoční koncert Orchestru Václava Hybše tuto neděli v Třebíči. Letošním hostem bude Josef Laufer. V Třebíči v neděli můžete také tvořit v Ježíškových dílničkách v expozici Cesty časem. Čeká vás tvoření vánočních ozdob či dekora­cí.

Adventní jarmark Sdílení se otevře v sobotu na zámku Telč. Připraveny budou výtvarné dílničky, stánkový prodej, ale také folklorní vystoupení.

Olomoucký kraj

Zahájit advent můžete na zámku Plumlov, kde vás čeká vánoční výstava nebo andělské slavnosti. Taktéž můžete zavítat na hrad Bouzov, kde prohlídky vyzdobeným hradem ještě doplní povídání o adventních tradicích ve středověku nejen na dvoře šlechty, ale i v domech poddanských, a adventní dílny.

Jihomoravský kraj

Brněnské VIDA oslaví své třetí narozeniny a oslaví je hudbou. O víkendu si sem můžete přijít užít zvukovou show Mr. Ucho, kde vás čeká řada zvukových experimentů a vyzkoušíte si neobvyklé hudební nástroje. Výročí bitvy u Savkova se letos připomíná řadou vzpomínkových akcí. Jednou z nich bude i setkání u Mohyly míru na Prateckém návrší v tuto neděli, kde za přítomnosti uniformovaných mužů všech zúčastněných armád představitelé vlády, kraje, církví, ambasád i municipalit uctí životy vojáků i civilních obyvatel, jichž se slavkovské krveprolití dotklo.

Výročí bitvy u Savkova

V poněkud odlehčeném duchu se ponese Gastronomická bitva tří císařů ve Slavkově u Brna. Soutěžit mezi s sebou budou tři tradiční pochutiny tří císařů a o výhře rozhodnou sami návštěvníci akce. Budete moci ochutnat francouzský cassoulet, ruský boršč a rakouský eintopf.

Moravskoslezský kraj

V sobotu na vás v Ostravě čeká vánoční Afrika, tedy unikátní akce, kde budete moci ochutnat a zakoupit nevšední africké zboží, jako třeba maniok, čerstvé kokosy, čerstvé kakaové boby a mnoho dalšího. V neděli se můžete také vydat na Ondřejskou pouť na zámek Hukvaldy

Zajímavé akce v okolí

Festival Den architektury se letos …

29.09.2023 - 05.10.2023
Praha

Bohatý a zdarma přístupný program největšího architektonického festivalu u nás nabízí od 29. září do 5. října na výběr…

Den architektury 2023 - Brno

29.09.2023 - 05.10.2023
Brno

Největší architektonický festival u nás Den architektury nabídne mezi 29. zářím až 5. říjnem na více jak 400 zdarma…

Den Architektury 2023 - Olomouc

29.09.2023 - 05.10.2023
Olomouc

Konec září a začátek října bude opět patřit architektuře. Největší architektonický festival u nás Den architektury…

Světový turnaj parahokeje - IPH Cup…

02.10.2023 - 08.10.2023
OSTRAVAR ARÉNA

Český bronzový tým z mistrovství světa vyzve na domácí půdě světovou elitu! Paralympijští vítězové a mistři světa z…

Související kategorie

« zpět na seznam položek

Sdílet

Kategorie

úterý 3. říjen

Dnes má svátek Bohumil

Aktuálně z Atlasu Česka

Předpověď počasí pro ČR

Počasí v České republice dnes
Počasí v České republice zítra
Počasí v České republice pozítří
Počasí v České republice popozítří

Na Atlase Česka dále najdete