Statistika našeho portálu

  • 101 005 Akcí v kalendáři
  • 5 393 Ubytovacích zařízení
  • 24 207 Míst a památek

Tipy na víkend 2.-3. září 2017

První zářijový víkend je před námi a s ním i definitivní konec prázdnin. Aby nástup do školy, práce a k povinnostem byl co nejpříjemnější, máme pro vás tipy na kulturní, sportovní společenské a další akce, kterými můžete letošní prázdniny zakončit. Za tým Atlasu Česka vám přejeme šťastný start do nového školního roku.

První zářijový víkend je před námi a s ním i definitivní konec prázdnin. Aby nástup do školy, práce a k povinnostem byl co nejpříjemnější, máme pro vás tipy na kulturní, sportovní společenské a další akce, kterými můžete letošní prázdniny zakončit. Za tým Atlasu Česka vám přejeme šťastný start do nového školního roku.

Praha

Na výstavišti PVA Letňany v Praze se koná další ročník netradiční motoristické výstavy - Prague Car Festival. Zblízka si prohlédnete automobilové skvosty z celé Evropy, které jinak nemáte šanci na silnici potkat a mnohé další. Sarah Chang, uznávaná houslová virtuoska, vystoupí v sobotu v pražské Smetanově síni Obecného domu za doprovodu orchestru AYO.

Prague Car Festival

Pokud vás zajímá neživá příroda, pak v neděli možná navštívíte mineralogickou určovací besedu v Nové budově Národního muzea, kde se potkáte s amatéry i odborníky z této oblasti. Populární hudební skupina Support Lesbiens zahraje v sobotu  na Letenské pláni.

Středočeský kraj

Již patnáctý Tankový den se uskuteční v sobotu ve Vojenském technickém muzeu Lešany u Týnce nad Sázavou. Hlavním bodem bude střetnutí připomínající boje mezi americkou a německou armádou za druhé světové války. 

Tankový den

Mělnický festival sportu je součástí celostátního projektu Sportuj s námi a je určen pro celou rodinu. Účastníci si mohou vyzkoušet svou sportovní všestrannost na tradičním dvanáctiboji. Koná se v sobotu ve sportovním areálu FC Mělník Na Podolí.

Acrolife víkend v lomu v Hříměždicích je perfektní příležitost, jak proniknout do tajů párové akrobacie. 

Jihočeský kraj

V Českém Krumlově se po letech potkají Bratři Ebenové a Robert Křesťan & Druhá tráva. Po samostatných vystoupeních obou skupin se můžeme těšit na společné finále všech hudebníků na jednom pódiu. 

V neděli proběhne pátý závod Dětské ligy Táborska v orientačním běhu, který je určen především pro děti a žáky do 15 let. Závod mohou účastníci běžet samostatně nebo s doprovodem. Závodu se mohou účastnit i dospělý. Akce startuje v Plané nad Lužnicí.

Plzeňský kraj

Oživené noční prohlídky na hradě Švihov mají letos jako hlavní téma "ukradené dědictví aneb kterak Rýzmberkové o hrad přišli". Vydat se na ně můžete v pátek a v sobotu večer. Ahoj prázdniny, je tu opět škola je tradiční akce ke konci prázdnin, která zve malé i velké na zajímavý program v sobotu do plzeňské zoo.

Ústecký kraj

Nebe plné letadel bude v Ústí nad Labem. Čekají vás zde ukázky letecké akrobacie historických letadel, ale i vrtulníků, policejní techniky a bohatý doprovodný program. V Ústí nad Labem se v sobotu koná další zajímavá akce, a tou je napoleonská slavnost, kterou pořádá městské muzeum. Období napoleonských válek si na ní připomenou členové vojenských historických spolků.

Archeologický skanzen Březno u Loun zve na Festival válečníků. Uvidíte zde bojové techniky a taktiky Germánů, Keltů, Římanů a Vikingů. Boj, vojenský tábor, ukázky nejrůznějších chladných a střelných zbraní a mnohé další.

Liberecký kraj

Od pátku do soboty se koná oblíbený festival České hrady na hradě Bezděz. Vystoupí zde řada známých kapel, jako je Mig 21, Horkýže slíže, Anna K, No name, Wohnout a další. Vyrazit můžete s dětmi na Jizerskou 50 RUN. Děti mohou startovat v pěti různých kategoriích podle svého věku. Nejmenší špunty čeká trasa 500 metrů, větší běžci si budou poměřovat síly na 1 km. 

Královéhradecký kraj

Na 24. ročníku mezinárodního leteckého festivalu CIAF bude na královéhradeckém letišti k vidění 80 až 90 letadel a vrtulníků.  Můžete se těšit i na vojenské a civilní stroje z 12 států. Od pátku do soboty můžete navštívit Slavnosti královny Elišky v Hradci Králové. Na programu jsou ukázky jezdeckého umění, ukázky řemesel, historická hudba, dobové tance, kejklířská vystoupení, rytířská klání, pouliční divadlo a samozřejmě samotný příjezd královny.

A pokud se o víkendu vydáte do Špindlerova Mlýna, pak nemůžete minout Festival jídla, kdy gurmáni a milovníci dobrého jídla mohou vyrazit po celý festivalový víkend do vybraných restaurací a degustovat místní pokrmy.

Kraj Vysočina

Víkendové vepřové hodyparku Fábula v Kamenici nad Lipou jsou jistě lákadlem pro mnohé rodiče. Nespočet atrakcí pak jistě uvítají hlavně děti. Zlatý Šiklák je tradiční udělování oskarových cen těm nejlepším z nejlepších herců na Šiklandu. Poslední víkend letní sezóny tak bude ve znamení naruby otočených divadelních vystoupení.

Fábula

400 let klášterního pivovaru v Želivě bude oslaveno tuto sobotu v Želivském klášteře. Čeká vás hudba, šermíři, dětský program, ale i slovo opata a nebude chybět skvělé pivo.

Olomoucký kraj

Přehlídka vojenských hudeb se uskuteční v pátek a v sobotu na Horním náměstí a v chrámu sv. Mořice v Olomouci. Den s antilopou Zoo Olomouc je charitativní akce na podporu ochranářských aktivit. Návštěvníci si díky ní mohou zasoutěžit, využít malování na obličej a k dostání budou také krásné předměty s motivem antilop.

Zlínský kraj

KROM WARS je originální freestylová akce, na které se letos představí atraktivní disciplíny jako freeskiing, snowboarding, wekeboarding, slackline, trampolíny, disc golf a mnoho dalších. Zúčastnit se jí můžete v pátek a v sobotu v Kroměříži

Garden Food Festival Zlín to je přehlídka dobrého jídla a pití pod širým nebem. Od soboty do neděle přinese do zámeckého parku vybrané lahůdky od nejlepších lokálních restaurací, pokrmy špičkových tuzemských šéfkuchařů i netradiční delikatesy a regionální i zahraniční speciality.

Jihomoravský kraj

Mezinárodní festival pěveckých sborů Kampanila rozezní od pátku do neděle Mikulov. Představí se tu přední pěvecká tělesa z České republiky i ze zahraničí.

Kampanila

Sobotní vojenský den ve Strážnici přinese ukázky vojenských ležení, vojenské výzbroje, střelby z vojenských zbraní a bojové scény z I. i II. světové války. Den hantezoo [hantecu] nebude v programu brněnské zoo chybět ani letos. Práve v sobotu se můžete těšit na speciální komentované krmení v hantecu.

Moravskoslezský kraj

Náborový festival pro děti a mládež od 3 do 18 let Sporťáček se koná tuto sobotu v OstravěVedle sebe se v jeden den na jednom místě potkají tradiční kolektivní hry jako fotbal a hokej, olympijské individuální disciplíny ve formě veslování či tenisu, i netradiční záliby jako kin-ball, parkour a irské tance.

První zářijová sobota bude v Karviné tento rok patřit opět Hornickým slavnostem. Zazpívají Eva Farna a David Koller. Kromě hudby čeká návštěvníky nadační městečko a soutěžní putování pro nejmenší.

Zajímavé akce v okolí

Open ART Fest 2023 - Praha

28.09.2023 - 29.09.2023
Výstaviště Holešovice -…

Přes 230 umělců - malíři, sochaři, fotografové a další výtvarní umělci z celého světa. Tolik umělců pohromadě? To tady…

Dobročinný knihotrh pro Samuela 202…

29.09.2023 - 29.09.2023
Zlaté jablko

Podzimní KnihoTrh se uskuteční již tento pátek 29. září v hlavní galerii obchodního a zábavního centra Zlaté jablko ve…

Festival Den architektury se letos …

29.09.2023 - 05.10.2023
Praha

Bohatý a zdarma přístupný program největšího architektonického festivalu u nás nabízí od 29. září do 5. října na výběr…

Farmářský a řemeslný trh - Valašské…

29.09.2023 - 29.09.2023
Náměstí

Zveme Vás, vaše přátele, známé a sousedy na farmářské a řemeslné trhy ve Valašském Meziříčí.

Související kategorie

« zpět na seznam položek

Sdílet

Kategorie

pátek 29. září

Dnes má svátek Michal

Aktuálně z Atlasu Česka

Předpověď počasí pro ČR

Počasí v České republice dnes
Počasí v České republice zítra
Počasí v České republice pozítří
Počasí v České republice popozítří

Na Atlase Česka dále najdete