Statistika našeho portálu

  • 101 428 Akcí v kalendáři
  • 5 391 Ubytovacích zařízení
  • 24 208 Míst a památek

Tipy na víkend 20.-21. května 2017

Krásné počasí láká ven a určitě už přemýšlíte, jak strávíte nadcházející víkend. Připravili jsme pro vás pár tipů na zajímavé akce, které pro vás jako už tradičně vybíráme z našeho kalendáře akcí. A pokud jsme se vám našimi tipy netrefili do plánů, tak celou řadu další zajímavých nápadů na výlety, aktivity a prožitky najdete právě tam.

Krásné počasí láká ven a určitě už přemýšlíte, jak strávíte nadcházející víkend. Připravili jsme pro vás pár tipů na zajímavé akce, které pro vás jako už tradičně vybíráme z našeho kalendáře akcí. A pokud jsme se vám našimi tipy netrefili do plánů, tak celou řadu další zajímavých nápadů na výlety, aktivity a prožitky najdete právě tam.

Praha

Bike Prague, největší pražský MTB závod, startuje tuto sobotu od Galerie Butovice. Připraveny jsou dvě trasy - na 35 a 65 kilometrů, ale nechybí ani závody pro děti od 350 m po 3 km. Součástí je i bohatý doprovodný program. Národopisná expozice Národního muzea pořádá oba víkendové dny národopisnou slavnost v Kinského zahradě. Letošní program slavnosti je zaměřen na významný region České republiky, Horácko. 

divadlo v parku

Sobotní den můžete také prožít v zámeckém parku v Kunraticích, kde je připraveno divadlo v parku. Celý den budou v parku probíhat hudební a divadelní představení, těšit se můžete na Jaroslava Uhlíře s kapelou, Sto zvířat, Kluka BomBarďáka a spoustu dalších vystoupení, stejně jako doprovodný program.

 A pokud se v neděli vypravíte k pražské náplavce, tak se můžete těšit na netradiční festival pouličního umění #nasenaplavka. Těšit se můžete například na Cheese500, Yannick Tevi, Tomáš J Holý, Sugarcutes, Tomáš Boček a mnoho dalších báječných umělců.

Středočeský kraj

V sobotu můžete navštívit Hornické muzeum v Příbrami, kde v rámci Muzejní noci pořádají netradiční prohlídky hornických památek. Součástí pestrého programu budou představení s havířskou tematikou pro děti i dospělé a hudební vystoupení. Mimořádný program spojený s tzv. Muzejní nocí na návštěvníky čeká i v Regionálním muzeum v Jílovém u Prahy, na zámku Kačina nebo ve Vodním domě v Hulicích.

Vodní dům

Pokud se naopak vydáte na hrad Okoř, tak zde prožijete středověký den

Jihočeský kraj

Tradiční Rallye Český Krumlov se jede od pátku do soboty a kromě souboje profesionálních jezdců se záludnostmi náročných tratí se můžete těšit i na program, který celou akci doprovodí. Rádi bychom vás pozvali také na Šperkařský workshop a trhy do Volyně. v sobotu zde uvidíte desítky profesionálních i amatérských šperkařů.

Plzeňský kraj

Třem-fest v Luhu u Třemošné přinese atmosféru open air festivalů a spoustu dobré hudby. Oba víkendové dny můžete v Plzni navštívit také oblíbený Fresh festival. Ochutnáte zde zajímavé speciality z celého světa, které si běžně doma neuvaříte. Pokud patříte k milovníkům japonské kultury, tak vás jistě potěší víkendová akce v plzeňské zoo

Karlovarský kraj

Slavnosti květů na zámku Valeč přinesou na náměstí ve Valči i letos pestrý program spojený s divadlem, hudbou a závěrečným ohňostrojem a ohňovým divadlem. V Kyselce u Karlových Varů se můžete na sobotní komentované prohlídce Mattoniho Kyselka dovědět více o této světově proslulé minerálce. 

Ústecký kraj

V Ústeckém kraji to bude především muzejní noc, která na víkend připraví zajímavý program v několika objektech a lokalitách. Zažít ji můžete v parku v Litoměřicích nebo v Archeologickém skanzenu Březno u Loun - Postoloprty. Zajímavý program pro rodiny s dětmi nabídne také hrad Hazmburk, kde se v sobotu koná středověký dětský den.

Liberecký kraj

Známé Valdštejnské slavnosti se uskuteční od pátku do neděle na několika místech Frýdlantu. Čeká vás vojenské ležení a lazaret, tržiště a řemeslné dílny. Muzejní noc a s ní spjatý zajímavý program si připravili v Severočeském muzeu v Liberci. V sobotu proběhne už tradiční Otevírání Máchova jezera v Doksech. Letos se můžete těšit na návštěvu pirátů, kteří odemknou Máchovo jezero a letní sezónu 2017.

Pardubický kraj

Pokud se vydáte do Pardubického kraje, tak doporučujeme Gastronomické slavnosti Magdaleny Dobromily Rettigové v Litomyšli nebo Tank Power Show IX. v Přelouči

Královéhradecký kraj

V sobotu můžete prožít Muzejní noc na Pevnosti Dobrošov a dovědět se o stavbě tvrze, dělnících, kteří ji stavěli a netopýrech, kteří ji dnes obývají. v sobotu se také koná 16. ročník taneční soutěže Hronovské jablíčko, kde se představí tanečníci ve věku od pěti do patnácti let, kteří si připravují country tance, disko, výrazový tanec, show formace, break dance, hip-hop či parketové taneční kompozice.

Kraj Vysočina

Muzejní noc v Muzeu dr. Aleše Hrdličky v Humpolci přinese slavnostní otevření revitalizované zahrady, výstava přírodovědných fotografií, povídání s ornitologem, ukázka chovu dravců, posezení u táboráku. Open-air festival Poutník Fest Pelhřimov přinese na Vysočinu rockovou a hard-rockovou hudbu.

Olomoucký kraj

Tuto sobotu a neděli se Helfštýn promění ve vojenské ležení a v rámci festivalu vojenské historie zde návštěvníci uvidí šermířské souboje, kejklíře a různé kumštýře. V neděli se můžete přijet podívat na XXI. setkání veteránistů se svými historickými vozy v Prostějově.

Zlínský kraj

Baroko bylo na našem území významným obdobím, o čemž se přesvědčíte, pokud navštívíte sobotní barokní slavnost v Kroměříži. Tradiční jarní program Velký redyk je připraven ve Valašském muzeu v přírodě. Uvidíte, jak takový "velký redyk" vypadá a jaké tradice a obyčeje ho doprovází.

Jihomoravský kraj

Regionální muzeum v Mikulově se také zapojilo do letošní Muzejní noci a zve na bohatý program, který se bude konat na několika místech. A v Mikulově bude opravdu živo, neboť se přidají i třídenní slavnosti města. Muzejní noc se chystá také v Archeoparku v Pavlově

V sobotu a neděli se na Boskovickém hradě koná velká akce. Jan Ozor z Boskovic ve spolupráci s klubem historického šermu Ymca Brno Baštýři uvádí Oživlý hrad Boskovice aneb princezny, rytíři a koně na hradě.

Boskovice

Moravskoslezský kraj

Na loukách u Koliby v Bělském lese proběhne 3. ročník festivalu BAMBIFEST, který je aktivní přehlídkou organizací a zájmových skupin, které pracují s dětmi a mládeží. V neděli vystoupí v Avionu v Ostravě zpěvačka Ewa Farná

Zajímavé akce v okolí

Adventní tvořivé dílny 2023 - Kyjov

02.12.2023 - 08.12.2023
Vlastivědné muzeum Kyjov

Dovolujeme si Vás pozvat do Vlastivědného muzea Kyjov na tvořivé dílny.

Vánoční trhy v Praze 2023

02.12.2023 - 06.12.2023
Praha

Kouzelné vánoční trhy s krásně navrženými dřevěnými domky probíhají na různých pražských náměstích, například na…

Modlitba za demokracii 2023 - Praha

06.12.2023 - 06.12.2023
Kostel sv. Kříže -…

Vážení přátelé a příznivci, věříme, že se již těšíte na adventní čas. S radostí bychom vás chtěli pozvat na výjimečný…

Hvězdná Toyota roadshow v Praze na …

06.12.2023 - 06.12.2023
Praha

Toyota během akce podrobněji představí všechny čtyři druhy alternativních pohonů, které aktuálně nabízí.

Související kategorie

« zpět na seznam položek

Sdílet

Kategorie

středa 6. prosinec

Dnes má svátek Mikuláš

Aktuálně z Atlasu Česka

Předpověď počasí pro ČR

Počasí v České republice dnes
Počasí v České republice zítra
Počasí v České republice pozítří
Počasí v České republice popozítří

Na Atlase Česka dále najdete