Statistika našeho portálu

  • 88 386 Akcí v kalendáři
  • 5 376 Ubytovacích zařízení
  • 24 162 Míst a památek

Tipy na víkend 20.-21. ledna 2018

Nejen plesová sezona, ale také masopustní akce se dostávají do popředí v druhé polovině ledna. Vybrat si můžete ale také z řady sportovních akcí pod širým nebem i pod střechou. Ze všech, které najdete v našem kalendáři akcí, pro vás vybíráme pár tipů na tento víkend.

Nejen plesová sezona, ale také masopustní akce se dostávají do popředí v druhé polovině ledna. Vybrat si můžete ale také z řady sportovních akcí pod širým nebem i pod střechou. Ze všech, které najdete v našem kalendáři akcí, pro vás vybíráme pár tipů na tento víkend. 

Praha

Od pátku do soboty proběhne v areálu PVA EXPO PRAHA v Letňanech jarní veletrh FOR DECOR & HOME. Ten nabídne inspiraci na sv. Valentýna i Velikonoce, ale k vidění bude i dárkové zboží a dekorace s celoročním uplatněním. 

For decor

Aspoň na víkend vyrazte s Masarykem do světa je název doprovodné akce k výstavě Fenomén Masaryk, která se koná v Nové budově Národního muzea. Rodiny s dětmi si vyzkouší zábavnou formou cestovat po světě tak, jak cestoval náš první československý prezident – Tomáš Garrigue Masaryk.

Víkend neslibuje zrovna nejpříznivější počasí pro venkovní radovánky, tak můžete zamířit do Monkey´s Gym v Galerii Harfa, kde se v neděli již posedmé koná oblíbené sportovní odpoledne plné zábavného pohybu pro nejmenší! Na jednotlivých nářadích se dětem budou věnovat zkušení lektoři.

Středočeský kraj

Ve Vestci nedaleko Prahy se koná v sobotu Vestecký masopust, oblíbená akce spojená s průvodem masopustních masek, zabijačkovými specialitami a masopustní pohádkou.

Hudební festival Lednový underground se koná v Kulturním domě Vltava v Kralupech nad Vltavou tuto sobotu. Jako obvykle se můžete těšit na folkové, punkové, swingové, jazzové, ska, cikánské či reggae rytmy, s nimiž se představí Ivan Hlas trio, Zrní, Original Vintage Orchestra a další.

Plzeňský kraj

V sobotu hostí město Plzeň II. ročník mezinárodní včelařské konference, kde se potkají odborníci s chovateli a veřejností, která má o tento obor zájem. Loutková scéna KD Klatovy uvede v sobotu odpoledne reprízu hry A. Pruchy Zvoneček zlatohlásek, která je určena dětem od 3 let.

Karlovarský kraj

Nenechte si ujít tradiční maškarní ples s kapelou Koala, který se koná tuto sobotu v KC Svoboda v Chebu. Letošní téma masek zní GOLDEN SIXTIES čili ZLATÁ ŠEDESÁTÁ.

Ústecký kraj

V DDM Březiny se v sobotu odpoledne koná dětský karneval, kde nebude chybět ani pohádka Strašák fešák, soutěže a další zábava pro děti. Dospělí se pak mohou týž den vydat do DK města Ústí nad Labem na myslivecký ples.

Liberecký kraj

Centrum Babylon Liberec zve na čokoládový festival, který bude probíhat od pátku do neděle. Jeho součástí budou výstava historie čokolády, vaření s čokoládou, čokoládové workshopy a samozřejmě i degustace a doprovodný program. Tradiční hasičský ples pořádaný dobrovolnými hasiči z Podmoklic je připraven v sobotu večer v Semilech

Kraj Vysočina

Tradiční závod v běhu na lyžích, Zlatá lyže, se koná tuto sobotu v Novém Městě na Moravě. Letos se uskuteční již 80. ročník a jeho letošní novinkou bude i lyžařský maraton na 50 a 23 km.

Zlatá lyže

Nebo se můžete v sobotu zúčastnit charitativního plesu v Hotelu Gustav Mahler v Jihlavě, jehož výtěžek bude věnován Domu světla Praha.

Moravskoslezský kraj

Kulturní dům K-Trio Ostrava zve na nedělní Karneval s Hopsalínem s maskami, soutěžemi a písničkami.

Zlínský kraj

World Snow Day, mezinárodní oslava sněhu pořádaná po celém světě v jeden den, zavítá v neděli také na Pustevny v Rožnově pod Rahoštěm. Cílem akce je přiblížit dětem pohyb v zimním prostředí a motivovat je k zimním sportům, proto je na Pustevnách čeká dětský park plný aktivit. Vyzkouší si sjezdové lyže, uběhnou dráhu na běžkách, vyzkouší netradiční lyže pro dvojice nebo jen tak si zaskotačit na bobech či snowtubingu.

V kině MěDK Elektra v Luhačovicích můžete v sobotu navštívit divadelní představení Škola Malého stromu, které vypráví příběh o malém indiánovi z kmene Čerokíjménem Malý strom, který se po smrti svých rodičů dostane ke svéráznému dědečkovi a moudré babičce, kteří ho učí indiánské moudrosti. Příběh je určen dětem od 6 let.

Jihomoravský kraj

Ples olympioniků a sportovců JMK 2018 je připraven na sobotu v jedinečných prostorech Best Western Premium hotelu International v Brně. Ve Skalici nad Svitavou si nenechte ujít zimní bitvu, historickou akcí, kde uvidíte ukázky z bitvy v Prusku v zimě v roce 1945. součástí bude také výstava historické vojenské techniky a občerstvení.

Městský ples pak můžete navštívit ve Znojmě nebo v Hodoníně.

ples

Zajímavé akce v okolí

Zdravotnická událost – Den lékáren …

17.06.2019 - 20.06.2019
Praha

Na čtvrtek 20. června připadá již tradiční zdravotnická událost – Den lékáren. S vědomím, že více než polovina pacientů…

Čermenské folklórní slavnosti

19.06.2019 - 22.06.2019
Obec Dolní Čermná

Nenechte si ujít Mezinárodní folklorní festival Čermenské slavnosti, který pravidelně probíhá každým rokem na konci…

Sweetsen Fest 2019 - Frýdek Místek

19.06.2019 - 23.06.2019
Frýdek-Místek

Multižánrový benefiční festival Sweetsen Fest patří k největším multižánrovým openair festivalům v kraji

Související kategorie

« zpět na seznam položek

Sdílet

Soutěž s Atlasem Česka

Soutěžte s námi o luxusní ubytování v hodnotě 15.000 Kč pro dvě osoby na tři noci s plnou penzí a welness programem v překrásném rodinném Penzionu Dvorce v jižních Čechách.

Více na stránce Soutěž.

Kategorie

čtvrtek 20. červen

Dnes má svátek Květa

Aktuálně z Atlasu Česka

Předpověď počasí pro ČR

Počasí v České republice dnes
Počasí v České republice zítra
Počasí v České republice pozítří
Počasí v České republice popozítří

Na Atlase Česka dále najdete