Statistika našeho portálu

  • 101 005 Akcí v kalendáři
  • 5 393 Ubytovacích zařízení
  • 24 207 Míst a památek

Tipy na víkend 20.-21. srpna 2016

Předposlední prázdninový víkend nabídne opět bohatou plejádu různých festivalů, akcí a slavností. Jak už to o prázdninách bývá, převažují hudební festivaly, historické slavnosti na hradech a zámcích, ale nechybí i možnosti si zasportovat.

Předposlední prázdninový víkend nabídne opět bohatou plejádu různých festivalů, akcí a slavností. Jak už to o prázdninách bývá, převažují hudební festivaly, historické slavnosti na hradech a zámcích, ale nechybí i možnosti si zasportovat.

Praha

V sobotu si můžete přijít zasportovat na Retrolympiádu do Nové budovy Národního muzea. Soutěžit se zde bude v netradičních disciplínách, jako je třeba házené céček, skákání gumy a nebude chybět ani legendární Rubikova kostka.

V pražské zoo slaví v sobotu Mezinárodní den orangutanů, které sem tak můžete přijít podpořit.

Středočeský kraj

V sobotu můžete vyrazit také na oblíbený festival Okoř, kde se můžete těšit na Davida Kollera, Ewu Farnou, kapelu Jelen, Xindla X a další. Roztocké kratochvíle krále Karla IV. Vás v sobotu zavedou nejen do Roztok, ale také do časů Karla IV. Uvidíte historický průvod městem, tance vrcholného středověku, šerm a další. Srpnové hodování a VIII. Veteran Rallye Vás možná zavede o víkendu do Kutné Hory. Nebude zde chybět závod do vrchu, spanilá jízda nebo hudební produkce. Natura Festival, který můžete v sobotu navštívit také v Kutné Hoře, Vám nabídne možnost ochutnat ekologické a přírodu respektující výrobky od farmářů a především vinařů.

Veteran Rallye

Jihočeský kraj

V sobotu máte jedinečnou možnost ukázat svým dětem, jak vzniká jídlo. Na biodynamickém statku Bemagro v Meziříčí u Malont  se koná čtvrtá Farmářská slavnost. Dobývání Tábora Švédy na Housově mlýně, aneb Čtyři mušketýři hájí Tábor je název sobotní akce pro celou rodinu. Dobývání Tábora Švédy v roce 1648 Vám zde představí s nadsázkou a humornou formou.

Od pátku do neděle můžete navštívit také rybářské slavnosti v Třeboni, kde se můžete těšit na gastronomický i doprovodný program.

Plzeňský kraj

Pokud máte rádi romantiku a hrady, pak si nenechte ujít noční prohlídku hradu Kašperk. Můžete na ni zamířit od čtvrtka do soboty. V sobotu se můžete proběhnout na dalším ze seriálových závodů Run tour Plzeň.

Karlovarský kraj

Do Karlovarského kraje Vás možná zláká historická bitva na hradě Hauenštejn, která se odehraje u obce Krásný Les. Zažijte zde běžný táborový život, cvičení i bitvu vojenských historických jednotek z období vlády císařovny Marie Terezie a Napoleonských válek. Podívat se můžete také na Slavnosti princezny Alvíny, akci v historickém stylu se středověkým jarmarkem, ukázkou řemesel, historickým šermem, tancem, hudebním vystoupením, ohňovou show a ohňostrojem. Akce se koná v sobotu v obci Andělská Hora.

Ústecký kraj

Do Zooparku Chomutov můžete vyrazit na pohádkové safari na voze Safari expresu a Lokálky Amálky, a to od pátku do soboty. Uvidíte známé pohádkové postavy a hrdiny večerníčků uprostřed kouzelné země ve Staré Vsi. V Modlanech se o víkendu setkají všichni milovníci elektrovětroňů. Čeká Vás dvoudenní soutěžní klání rádiem řízených modelů termických elektrovětroňů s výškoměry.

Klášter Osek má na víkend připraven bohatý kulturní program v podobě Oseckých slavností. V areálu cisterciáckého kláštera Vás čeká historické tržiště, dobová řemesla, pouliční a loutková divadla a další.

Liberecký kraj

Od pátku do soboty se na zámku Sychrov konají skotské hry plné skotské hudby, tance a především originálního skotského klání, jako je  například hod kládou. Za návštěvu jistě stojí i známý festival Mácháč, který startuje v pátek a trvá do soboty. Letos tento největší domácí taneční open air festival vstupuje do šestnáctého ročníku.

Skotské hry

Královéhradecký kraj

V sobotu se můžete zúčastnit brusliády v Jičíně, kde je pro celou rodinu připravena dávka sportu i zábavy. Nábřeží keramiky a skla zve všechny do Hradce Králové na sobotu, kde si bude možné prohlížet a nakupovat výrobky sklářských a hrnčířských mistrů z celé naší země a současně obdivovat předvádění tradičních řemeslných technik. Zámek Dětenice zve na středověký food festival. Čeká Vás nejen drsná středověká zábava, ale i spousta skvělého jídla a pití.

Pardubický kraj

O víkendu si nenechte ujít třicetiletou válku na hradě Svojanov, kde Vás čekají nejen vystoupení šermířů, ale i hromadné bitvy a další program. Největšího seriálu závodů na horských kolech, Kolo pro život, se můžete zúčastnit v sobotu v Chrudimi. Náročná trasa hlavního závodu má 68 km a vede krásnou krajinou Železných Hor. Zámek Moravská Třebová připravil noční prohlídky zámku, kde Vás čeká  mimo jiné strašidelná expozice útrpného práva v zámeckém sklepení.

 

Kraj Vysočina

Orientační závod dvojic na horských kolech, Rybákův slídil, se koná v sobotu v Želivu. Ve Žďáru nad Sázavou se pojede další ročník tradičních dračích lodí. V Telči se konají historické slavnosti Zachariáše z Hradce a Kateřiny z Valdštejna. Během akce uvidíte významné osobnosti z historie města. Letošní slavnosti se ponesou v duchu historického odkazu Karla IV. Při příležitosti 13. výročí zápisu třebíčských památek na prestižní seznam světového kulturního dědictví UNESCO se ve městě konají Slavnosti tří kápí. Uvidíte drezúru fríských koní, bojové ukázky šermu, divadelní představení, kejklíři a další.

Olomoucký kraj

Víkend rekordů se koná v zoo Olomouc, kde už pravidelně věnují předposlední prázdninový víkend překonávání rekordů. Z pohádky do pohádky se můžete vydat na zámku Náměšť na Hané

Zlínský kraj

Multižánrový hudební festival Vizovické trnkobraní proběhne od pátku do soboty ve Vizovicích. Ponese se v duchu oslavy hudby a slivovice. Letos bude celým festivalem provázet Leoš Mareš. V Kroměříži se od pátku do soboty konají dožínky, kde se můžete těšit na pestrý program plný folklóru.

Jihomoravský kraj

 

Špilberk OPEN AIR je první ročník festivalu, kde Vás čekají známí DJ, efektní vizualizace, umělecké instalace, stánky se zdravým jídlem a další. Velká cena Brna - Grand Prix České republiky se pojede tento víkend. 

Velká cena Brna

Třetí ročník festivalu Víno bez hranic se koná od pátku do soboty na zámku Valtice. Můžete se těšit na to nejlepší z jižní Moravy a Dolního Rakouska, festival gastronomie se bude snoubit s víny.

Moravskoslezský kraj

Hudební festival Moravské hrady tentokrát zavítá do Hradce nad Moravicí. Na hradě Sovinec se objeví Přízrak z  temné věže. Čeká Vás obléhání hradu s gotickou bitvou.

Zajímavé akce v okolí

Open ART Fest 2023 - Praha

28.09.2023 - 29.09.2023
Výstaviště Holešovice -…

Přes 230 umělců - malíři, sochaři, fotografové a další výtvarní umělci z celého světa. Tolik umělců pohromadě? To tady…

Dobročinný knihotrh pro Samuela 202…

29.09.2023 - 29.09.2023
Zlaté jablko

Podzimní KnihoTrh se uskuteční již tento pátek 29. září v hlavní galerii obchodního a zábavního centra Zlaté jablko ve…

Festival Den architektury se letos …

29.09.2023 - 05.10.2023
Praha

Bohatý a zdarma přístupný program největšího architektonického festivalu u nás nabízí od 29. září do 5. října na výběr…

Farmářský a řemeslný trh - Valašské…

29.09.2023 - 29.09.2023
Náměstí

Zveme Vás, vaše přátele, známé a sousedy na farmářské a řemeslné trhy ve Valašském Meziříčí.

Související kategorie

« zpět na seznam položek

Sdílet

Kategorie

pátek 29. září

Dnes má svátek Michal

Aktuálně z Atlasu Česka

Předpověď počasí pro ČR

Počasí v České republice dnes
Počasí v České republice zítra
Počasí v České republice pozítří
Počasí v České republice popozítří

Na Atlase Česka dále najdete