Statistika našeho portálu

  • 102 710 Akcí v kalendáři
  • 5 390 Ubytovacích zařízení
  • 24 208 Míst a památek

Tipy na víkend 20. – 22. 12. 2013: Rozdávání Betlémského světla, adventní trhy a koncerty

Poslední předvánoční víkend je plný vánočních oslav všeho druhu. Zpříjemněte si předvánoční čas návštěvou některé akce z našeho výběru.

Fotogalerie k článku

Poslední předvánoční víkend je plný vánočních oslav všeho druhu. Zpříjemněte si předvánoční čas návštěvou některé akce z našeho výběru.

Betlémské svělo

Praha

V pátek si nenechte ujít tradiční populární večírek Snesitelná lehkost pití, který se pořádá každoročně jako tečka za uskutečněným charitativním bazarem v Mokré čtvrti. Letos výjimečně se párty uskuteční ve velkém sále Lucerny, neboť narozeniny se musí oslavit ve velkém stylu. Večer budou provázet Aňa Geislerová, Táňa Vilhelmová a Peter Serge Butko a vystoupí například Vojta Dyk a B-Side band, Gipsy.cz a dále Jiřina Bohdalová, Bára Basiková, Dagmar Havlová, Eva Pilarová, Aneta Langerová a mnoho dalších. V sobotu si můžete užít vánoční koncert kladenské skupiny Zrní v pražském kostele sv. Šimona a Judy. Kapacita kostela je omezena, což podpoří i intimitu této kladenské hudební nadílky. Kdo si chce skutečně vychutnat vánoční atmosféru a pohodlí vytápěného kostela, pro toho budou připraveny místa k sezení. Pro fanoušky, kteří rádi tancují, jsou samozřejmostí vstupenky ke stání. V neděli přijďte do pražské zoologické zahrady oslavit první narozeniny Nuru, nejnovějšího přírůstku v gorilí rodině. Navíc můžete koupí vánočního dárku podpořit ochranu goril v Africe a dostat tak dárek od gorilího mláděte.

Středočeský kraj

Od soboty do pondělí si nenechte ujít Adventní vánoční trhy na Staroměstském náměstí v Mladé Boleslavi. Během tří dnů se na náměstí vystřídá velké množství výrobců a prodejců potravin, lahůdek a řemeslných výrobků. Kromě potravin zde bude i mnoho rukodělných výrobků. Můžete si vybrat z mnoha dekorací nebo zakoupit originální vánoční dárky přímo od výrobců. V neděli můžete v Karlštejně na náměstí navštívit Královský adventhistorický řemeslný jarmark s nádechem vánoční atmosféry. Připraven je bohatý kulturní program, můžete navštívit hrad Karlštejn a ve večerních hodinách si můžete vychutnat Českou mši vánoční Jakuba Jana Ryby v Rytířském sále Císařského paláce.

Jihočeský kraj

Přijďte v pátek udělat vánoční radost také pejskům z útulku v Českém Krumlově. Můžete jim přinést krmení, nebo jakékoli jiné chovatelské potřeby a pamlsky, a nebo se s pejsky pomazlit a proběhnout se s nimi. V sobotu se vypravte na nádvoří před kostelem ve Veselí nad Lužnicí, kde se uskuteční doprovodný program k Betlémskému světlu. Kromě stánku se světlem je pro vás připraveno pouštění lodiček z ořechových skořápek a další program. Celé setkání zahájí vystoupení živého betléma v podání folklorního Blaťáckého souboru ze Ševětína.

Plzeňský kraj

Bývalý plaský pivovar v areálu někdejšího cisterciáckého kláštera v Plasích prošel v minulém roce komplexní památkovou obnovou. Byla mu tak navrácena podoba z doby jako výstavby před více než sto lety. Veřejnosti bude objekt poprvé představen tuto sobotu, od 13 hodin zde bude možnost prohlídky a od 15 hodin zahraje na nádvoří pivovaru carillonista Radek Rejšek předvánoční koncert na 57 zvonů Pražské mobilní zvonohry. V neděli si na klatovském náměstí nenechte ujít adventní trhy.

Karlovarský kraj

V sobotu si v Sokolově nenechte ujít Českou mši vánoční Jakuba Jana Ryby, která se uskuteční v Klášterním kostele svatého Antonína Paduánského.

Ústecký kraj

V sobotu odpoledne si nenechte ujít Pohádkové odpoledne na děčínském zámku. U roztopených kachlových kamen bude příjemně. Náš pan kníže na chvilku odloží pero i vánoční přání a přečte Pošťáckou pohádku Karla Čapka. O přestávce vyrábíme svícny a nakonec na glorietu v Růžové zahradě se skauty rozsvítíme Betlémské světlo. V neděli se bude konat Jirkovský advent na zámku Červený hrádek u Jirkova. Čekají na vás Netradiční prohlídky historického zámeckého okruhu, za doprovodu zámecké paní, spojené s ukázkou vánočních zvyků a ochutnávkou domácího cukroví a čaje.

Liberecký kraj

V pátek si nenechte ujít třetí večerní adventní prohlídku zoologické zahrady. Na návštěvníky čekají komentovaná stanoviště v pavilonech s ukázkami našich přírodnin, cvičení slonic Rání a Baly, komentované krmení a cvičení lachtanů, procházka zvířecí kuchyní a další zajímavosti. Každoročně a již tradičně se ve sklářském ateliéru v Heřmanici konají tuto sobotu Vánoční trhy, kde můžete nakoupit exkluzivní skleněné zboží, navštívit galerii sklárny, posedět při degustaci moravských vín, poslechnout hudební doprovod živé kapely či shlédnout výrobu některých skleněných výrobků.

Královéhradecký kraj

V sobotu se vypravte na zámek Potštejn na Betlémský příběh a Vánoční program. Příběh malé holčičky, která pátrá po původu Vánoc a dojde spolu s ostatními až do Betléma, Vám vypráví skupina nadšených ochotníků, 22 herců. Divadelní pohádka, Mikulášská nadílka, adventní koncert, výstava patchworku, zámecký Betlém a vánoční punč. V neděli si nenechte ujít adventní prohlídky zámku v Dětěnicích. Projděte se s námi po zámeckých komnatách a poslechněte si o vánočních zvycích a tradicích. V těchto dnech bude pro vás otevřen i zámecký pivovar.

Pardubický kraj

V sobotu a neděli vezměte své děti do Obchodního centra v Pardubicích, kde pro ně bude připravena rukodělná dílnička, kde se naučí tvořit vánoční kolíčky a vánoční balónky. Pro příjemnější vánoční čas je připraven vánoční drink na zahřátí a to nejen pro velké, ale i malé návštěvníky.

Kraj Vysočina

V neděli vyrazte na pelhřimovskou radnici, kde bude připraven program pro oslavy Zlaté neděle. Poslední adventní neděle v Pelhřimově přinese zajímavý vánoční program, od zpívání koled až po živý betlém, porcování obří vánočky, radniční punč a mnoho dalšího. Přijďte si vychutnat předvánoční atmosféru.

Olomoucký kraj

Letos poprvé budou moci lidé z Hanušovic a okolí přivítat Vánoce společně. Hanušovický pivovar Holba připravil na sobotu vánoční akci "Hanušovice sobě". Místní se tak mohou těšit na příjemná setkání, vánoční zpívání, jarmark s vánočními dobrotami a nebude chybět ani živý betlém nebo dětská vánoční dílna. V Galerii Šantovka v Olomouci se přijďte v sobotu pobavit při koncertě a adventních dílnách. Čekají  na Vás vánoční dílny (výroba ozdob nebo adventních věnců) a pečení perníčků! Vystoupí zde i děti z Olomouce i okolí s adventními písněmi i tanečním vystoupením v krojích.

Jihomoravský kraj

V sobotu a v neděli si nenechte ujít Vánoční dílny na Staré radnici v Brně. Program probíhá jako volná tvorba a v žádném případě se nejedná o čtyřhodinový ucelený blok. V neděli se na náměstí před radnicí ve Velkých Pavlovicích uskuteční Vánoční jarmark. Těšit se můžete na jarmark se stánky s rukodělným zbožím, vánočními ozdobami, dekoracemi a laskominami. Pod vánočním stromem najdete stejně jako v minulých letech pokladničku, do které můžete přispět finančním darem opuštěným dětem, jež nemohou být ani o době vánoční mezi svými nejbližšími.

Zlínský kraj

V sobotu odpoledne si nenechte ujít Živý betlém ve Valašském muzeu přírody v Rožnově pod Radhoštěm. V programu se návštěvníkům představí tanečníci, muzikanti a zpěváci ze souborů Javořina, Radhošť, Soláň, Malý Beskyd, cimbálová muzika Ondřejníček, Žesťový kvintet, družina Tří králů na koních, slovem provází Zuzana Vašková. V neděli si přijďte užít vánoční čas a přivonět si k vánoční zámecké atmosféře, kterou vám budou servírovat společně s programem pro vaše děti na zámku Napajedla.

Moravskoslezský kraj

V sobotu bude na náměstí 28.října v Orlové (mezi Priorem a Městským úřadem) rozdáváno Betlémské světlo všem zájemcům. Přijďte se zahřát šálkem teplého čaje. Po 18 hodině budeme chtít vyrazit na mini pouť a umístit Betlémské světlo do všech chrámů našeho města. V neděli vystoupí v Obchodním centru Laso v Ostravě Pavel Dobeš a následovat bude autogramiáda.

 

Zajímavé akce v okolí

Auto-moto-Farmářské a bleší trhy Tu…

17.08.2024 - 17.08.2024
Stružinec, Tuhaň, 51251

Všechny zveme na sobotu 17. srpna 2024 do obce Tuhaň u Semil, na tradiční auto-moto, farmářské a bleší trhy, které…

Příměstský tábor spolku Cesta Česka…

22.07.2024 - 26.07.2024
Praha

Spolek Cesta Česka pořádá letní příměstský tábor s názvem „Po stopách starých řemesel." Tábor se uskuteční v klubovně a…

Farmářský a řemeslný trh 2024 - Koj…

24.07.2024 - 24.07.2024
Kojetín

Zveme Vás, vaše přátele, známé a sousedy na farmářské a řemeslné trhy v Kojetíně

Muzeum čte dětem 2024 - Ústí nad La…

24.07.2024 - 24.07.2024
Muzeum města Ústí nad…

Program pro děti doplněný doprovodnými aktivitami a dílnou (pro děti od 4 let). Čte muzejní pedagog.

Související kategorie

« zpět na seznam položek

Sdílet

Kategorie

středa 24. červenec

Dnes má svátek Kristýna

Aktuálně z Atlasu Česka

Předpověď počasí pro ČR

Počasí v České republice dnes
Počasí v České republice zítra
Počasí v České republice pozítří
Počasí v České republice popozítří

Na Atlase Česka dále najdete