Statistika našeho portálu

  • 100 976 Akcí v kalendáři
  • 5 393 Ubytovacích zařízení
  • 24 207 Míst a památek

Tipy na víkend 21. – 23. března 2014: Jeden svět v regionech, vítání jara a Světový den vody

O prvním jarním víkendu si pro vás zoologické zahrady připravili programy vítání jara, komentovaná krmení, či první výstupy na rozhledny. Milovníci zimy a sněhu si jistě nenechají ujít závod ve Skicrossu. Pro milovníky vína je určena akce Jarní vinařská stezka a Den vody můžete oslavit například v Priessnitzových lázních v Jeseníku.

Praha

Od pátku do neděle se v pražském Divadle Karla Hackera uskuteční 9. ročník Festivalu pražských a středočeských loutkařů. Návštěvníci se mohou těšit na více než desítku představení souborů z Prahy i středních Čech, jejichž dramaturgie se zaměřuje převážně na dětské diváky. K vidění budou pohádky, mystické příběhy, odlehčené detektivky či dobrodružné etudy, které spolu s nadšením jednotlivých účinkujících zaručují jedinečnost a originalitu celého zážitku. V sobotu či neděli navštivte Centrum Atlantis: Dům zážitků, kde se uskuteční akce Návrat k tradičním hrám našich rodičů. Zde si budete moci prohlédnout dnes již zapomenuté hračky a pořadatelé vyzývají návštěvníky, aby s sebou vzali své vlastní dětské hračky. V sobotu od 17 hodin odehraje Jakub Folvarčný v Alfrédu ve Dvoře vlastní nejnovější pohádkové představení Cirkus Prdítko. Zváni jsou všechny děti od 3 let. V neděli otevře pražská zoologická zahradě po zimní přestávce rozhlednu Obora. Probojujte se až na její vrchol, který střeží pohádkové bytosti.   

Středočeský kraj

Tento víkend zamíří festival Jeden svět do Benešova, kde bude již počtvrté uveden výběr zahraničních i českých filmů s lidskoprávní tématikou. Promítat se bude v Muzeu umění a designu a také v Domově seniorů. Rekonstrukci bitvy u Sudoměře můžete shlédnout tuto sobotu od 14 a 16 hodin v rámci Historického festivalu v Sudoměři. Navštívit můžete také dobový trh, či vojenský tábor. V sobotu zahájí hrad Křivoklát oficiálně turistickou sezónu pro tento rok. Jednodenní slavnosti započínají symbolickým odemčením významného středověkého hradu a pokračovat bude bohatý kulturní program v Křivoklátské koštovně. Tradiční Josefínské trhy s nabídkou ukázek řemesel a kreativní tvorby se budou konat v sobotu ve Slaném. Vybírat můžete z bohaté nabídky rukodělných výrobků a jarního a velikonočního zboží, včetně kraslic, pomlázek, perníčků aj.

Jihočeský kraj

Také do Českého Krumlova zavítá tento víkend festival Jeden svět. Filmy s lidskoprávní tematikou se budou promítat od čtvrtka do soboty v Městském divadle. Do Borovan nedaleko Písku se v sobotu vydejte na 2. Jarní festival. Během celého dne si můžete prohlédnout zdejší nádhernou farmu, účastnit se dojení zvířecích obyvatel a přiučit se novým dovednostem při výrobě lahodného sýra. Chybět nebudou ani ukázky z velikonočních tradic a hudební doprovod. V neděli od 19 hodin vystoupí v Městském divadle v Prachaticích umělecký soubor La Putyka. Ve svém dechberoucím představení kombinuje akrobacii, tanec, loutky a sportovní výkony v originálním pojetí nového cirkusu.

Plzeňský kraj

Plzeňská zoologická a botanická zahrada připravila na sobotu akci Vítání jara. Přijďte se podívat na otevírání České řeky, které odstartuje v 11 hodin a následovat bude soutěžní a tvořivý program pro děti, chybět nebudou tvůrčí dílny. Nositelé rybích jmen budou mít po celý den do areálu zahrady zvýhodněné vstupné. Exteriérovou výstavu Miroslav Zikmund 95 si můžete až do konce března prohlédnout ve Smetanových sadech před budovou Studijní a vědecké knihovny Plzeňského kraje. Expozice oslavuje významné životní jubileum slavného plzeňského rodáka a cestovatele Miroslava Zikmunda.

Karlovarský kraj

Na Horním hradě budou v sobotu vyhánět zimu z Krušných hor. V Krásném lese budou návštěvníci společně vyrábět Moranu, kterou poté utopí. Hornohradské vítání jara dále nabídne workshop drátkování, malování vajíček, pouliční divadlo, historickou skupinu a taneční vystoupení. Ski areál Klínovec se se zimou ještě rozhodně neloučí. V neděli se tam bude konat závod ve Skicrossu, který je ojedinělou kombinací jízdy ze svahu mezi skoky, v náročných klopenkách a volného vázání běžeckých lyží.

Ústecký kraj

Tento pátek od 12 hodin si nenechte ujít tradiční farmářské trhy, které se uskuteční před Olympia centrem v Teplicích. Den Orangutanů se uskuteční tuto sobotu v ústecké zoologické zahradě. Připraven je bohatý program, včetně přednášek, promítání filmu, stánek s aktivitami a soutěžemi pro děti a samozřejmě nebude chybět oslava 25. výročí příchodu orangutanů do ZOO. V Chomutovském Zooparku budou pro změnu probouzet medvědy. Přijďte se v sobotu podívat na probouzení Nera, Michala, Míši a Nory. Zábavné odpoledne plné soutěží a her odstartuje ve 13 hodin oslavou 20. narozenin medvědích samců.

Liberecký kraj

Každou druhou a čtvrtou sobotu v měsíci bude plocha u centrálního parkoviště u Tipsport areny hostit Liberecké Všeho Trhy. První z nich se uskuteční v sobotu od 6 do 11 hodin. Na tomto bleším trhu můžete nakoupit, na co si vzpomenete a zároveň nabídnout to, co již sami nevyužijete. V Lomnici nad Popelkou se v sobotu uskuteční oblíbený Aprílový pohár, který představuje závod v lezení na obtížnost. Během celodenního programu se můžete ve zdejší sokolovně těšit na adrenalinem nabitý závodní kolotoč, zahrnující jednotlivé soutěžní kategorie juniorů i dospělých.

Královéhradecký kraj

V areálu Městského Podorlického pivovaru v Rychnově na Kněžnou přivítají v sobotu jaru. Program začne již v 10 hodin staročeskou zabijačkou s prodejem, pokračovat bude hudební projekcí a samozřejmě ochutnávkou velikonočního speciálu Habrovák a Kvardian. Můžete si také zasoutěžit a to v přípravě nejlepšího kotlíkového guláše. V sobotu od 11 hodin vypukne v ZOO Dvůr Králové nad Labem bohatý program k příležitosti 30. narozenin šimpanzí samice Uke.

Pardubický kraj

Tento víkend zamíří festival Jeden svět také do Poličky a do Chrudimi. Do Poličky zavítá festival již popáté, kde se bude promítat v Centru Bohuslava Martinů, v Divadelním klubu a v Domově seniorů. Promítat se bude například dokument Mých posledních 150000 cigaret, zamýšlející se nad tím, proč vlastně lidé kouří cigarety, či snímek o hranici mezi duševně nemocnými a zdravými lidmi Otázky pana Lásky. Neopomeňm  film s nejaktuálnějším tématem o současné Ukrajině Ukrajina není bordel. Následovat bude odborná beseda. V Chrudimi se festival představí již poosmé a promítat se zde bude v Městském kině a v Domě Agora. Ke každému dokumentu do Chrudimi zavítají buďto samotní režiséři nebo debatéři.

Kraj Vysočina

Filmový festival Jeden svět se po roce vrací s druhým ročníkem také o Havlíčkova Brodu. V rámci festivalu bude představeno 6 filmů, z toho 3 české a 3 zahraniční. Promítat se bude v Klubu Oko. 7. Mezinárodní košt slivovice a pálenek se uskuteční tuto sobotu v Třebíči. Jedná se o soutěžní společenskou akci, během které odborní porotci porovnávají výsledky jednotlivých přihlášených vzorků v několika kategoriích. Voda je na Zemi opravdu důležitá, a proto v sobotu oslaví jihlavská zoologická zahrada Den vody a vodních živočichů. Na návštěvníky čeká řada akcí, například tulení hrátky, pokusy s vodou, vodní putování a mnoho dalšího.

Olomoucký kraj

V Priessnitzových lázních v Jeseníku připravili na celý víkend bohatý program v rámci oslav Mezinárodního dne vody. U této příležitosti se seznámíte s historií a současností tradičních Priessnitzových procedur, s průvodcem se můžete zúčastnit procházky po pramenech, historii obnovy pramenů připomene promítání v Kinokavárně Sofie. Ty největší vodní nadšence čeká aqua aerobic, speciální Aqua Nordic Walking, ale i potápění nejen pro děti. Jaro přivítají také v olomoucké zoologické zahradě. Přijďte v sobotu na příjemnou procházku do ZOO a spojte ji se soutěžní stezkou se zvířátky. V neděli budete mít letos první příležitost vystoupat s průvodcem na rozhlednu.

Jihomoravský kraj

Také na jižní Moravu zavítá festival Jeden svět a to konkrétně do Tišnova a do Mikulova. V Tišnově se bude promítat v kině Svratka a v Mikulově v Městském kině. V Pavlově u Mikulova se můžete tento víkend zúčastnit Jarní vinařské stezky. V pátek večer můžete ochutnat místní vína ve vinném sklepu Hotelu Pavlov a v sobotu pak vyrazit na značenou trasu poznávat neoznačené vzorky. Následně vypukne vinařská párty a budou vyhlášeny výsledky.

Zlínský kraj

Archeoskanzen Modrá u Velehradu bude v neděli vítat Jaro. Nebude chybět pálení Morany a dětské odpolední pásmo plné her a soutěží. V sobotu a v neděli můžete zavítat na mezinárodní výstavu koček pořádanou Základní organizací chovatelů koček Zlín. Akce proběhne na zámku Nový Světlov.

Moravskoslezský kraj

Milovníci knih a čtení jsou zváni tento víkend do ostravského Avion Shopping parku, kde se uskuteční Knižní bazárek. Přineste s sebou knihu, kterou zde vyměníte za jinou. Připraven je také speciální program pro děti: předčítání dětských knih, výroba připínacích placek, knižních záložek, soutěže o ceny, aj. Od soboty se mohou návštěvníci ostravské zoologické zahrady opět těšit na tradiční komentované krmení vybraných druhů zvířat, mimo jiné například pand, vyder, žralůčků, či hrochů.

 

Zajímavé akce v okolí

Lustr 2023 - Praha

21.09.2023 - 26.09.2023
Holešovická tržnice

Festival ilustrace a komiksu LUSTR slaví deset let. Přiváží do Prahy deset světových ilustrátorských festivalů a ukáže…

Festival LUSTR slaví desáté narozen…

21.09.2023 - 26.09.2023
Holešovická tržnice

Festival ilustrace LUSTR slaví desáté narozeniny a poprvé se uskuteční v halách 17, 29 a 40 Holešovické tržnice v…

Silnější než včera: hudební večer T…

25.09.2023 - 25.09.2023
Jízdárna Pražského Hradu

Výrazná hudební osobnost, Tomáš Kačo, který ušel neuvěřitelnou cestu z novojičínského bytu velké romské rodiny až na…

Přívoranka 2023 - Mělník

25.09.2023 - 25.09.2023
Masarykův kulturní dům…

Hudební pořad

Související kategorie

« zpět na seznam položek

Sdílet

Kategorie

pondělí 25. září

Dnes má svátek Zlata

Aktuálně z Atlasu Česka

Předpověď počasí pro ČR

Počasí v České republice dnes
Počasí v České republice zítra
Počasí v České republice pozítří
Počasí v České republice popozítří

Na Atlase Česka dále najdete