Statistika našeho portálu

  • 101 428 Akcí v kalendáři
  • 5 391 Ubytovacích zařízení
  • 24 208 Míst a památek

Tipy na víkend 21. – 23. června 2013: Benefiční koncert Úplná noc, Slavnosti slunovratu a Chodské slavnosti

První letní víkend samozřejmě nesmí chybět slavnosti slunovratu, které můžete zažít v různorodém pojetí na mnoha místech naší republiky. Milovníci zvířat si určitě nenechají ujít benefiční festiválek Úplná noc na podporu farmářské ZOO, kde zahraje například Vojta Kotek s kapelou Zevláky či Jakub Prachař. Také startují první letní festivaly, i počasí nám přeje, tedy letní atmosféra, jak má být. Nám už jen zbývá popřát vám krásný víkend.

Fotogalerie k článku

První letní víkend samozřejmě nesmí chybět slavnosti slunovratu, které můžete zažít v různorodém pojetí na mnoha místech naší republiky. Milovníci zvířat si určitě nenechají ujít benefiční festiválek Úplná noc na podporu farmářské ZOO, kde zahraje například Vojta Kotek s kapelou Zevláky či Jakub Prachař a mnoho dalších. Také startují první letní festivaly, i počasí nám přeje, tedy letní atmosféra, jak má být. Nám už jen zbývá popřát vám krásný víkend.

Festival úplná noc

Benefiční koncert Úplná noc na podporu farmářské ZOO se koná tuto sobotu u Benátek nad Jizerou

Praha

Po celý páteční den se bude na Karlínském náměstí konat Apetit piknik 2013, na který nepotřebujete ani piknikový koš, ani svačinu s sebou. Po celý den si vychutnávejte lahůdkový program a kapely k nakousnutí. Bikeři si jistě nenechají ujít Bikebeet Fest 2013, který se bude konat v areálu Bikrosclubu Praha Řepy a začátek je naplánován již na poledne. Vystoupí zde například kapela PSH, Sunshine, či Green Smatroll. V půl deváté si nenechte ujít zakončení sezóny Pražské filharmonie, letos poprvé na Staroměstském náměstí open – air koncertem, na kterém nebude chybět ani Bobby McFerrin, který bude zpívat, ale také dirigovat některé skladby. Večer si nenechte ujít premiéru v Divadle Na Zábradlí s názvem Dnes naposled, divadelní adaptaci stejnojmenného filmu Martina Friče z roku 1958. Po celou sobotu se v Letenských sadech bude konat akce s názvem Den Prahy 7, na které vystoupí mj. například Sto zvířat a je připraven bohatý doprovodný program pro děti i dospělé. Celý den můžete také navštívit na Piazettě Národního divadla Letní dyzajn márket, čili prodejní výstavu originální autorské tvorby. Poslední den tohoto týdne se v Centrálním parku na Praze 4 koná Pes Fest, tedy báječný den pro psa i rodinu. Majitelé a milovníci psů mají tak možnost se setkat na celodenním festivalu věnovaném čtyřnohým společníkům člověka. Program je připraven pro velké i malé návštěvníky, totéž platí i pro psí plemena. Divadlo v Celetné si pro vás pro tento den připravilo předpremiéru představení Mikulášovy prázdniny, kterou uvede hned ve dvou časech a vzkazuje: Děti, vezměte rodiče do divadla!

Středočeský kraj

Pokud jste z okolí mladoboleslavska a máte rádi zvířata, nenechte si ujít benefiční koncert ÚPLNÁ NOC na podporu farmářské ZOO JK Beta, která sídlí ve vesnici Brodce, zhruba 35 km od Prahy. Během dlouhého večera vystoupí mnoho známých tváří, např. Vojta Kotek s kapelou Zevláky, Jakub Prachař, Barbora Poláková, Jana Stryková, Andrea Kerestešová, Petra Špalková, Lenka Zahradnická, Jana Pidrmanová, Pavla Beretová, duo Dubnička - Lahoda, kapela Buzerant, herecká kapela Zmagnetizovaná blána a další. Cena vstupenky je 180,- Kč a všechny vybrané peníze budou určeny zvířátkům žijícím na farmě JK Beta. Součástí večera bude také tombola plná netradičních cen! Již v pátek můžete vyrazit do Čáslavi na dvoudenní festival Banjo Jamboree, na kterém vystoupí mnoho zajímavých, převážně bluegrassových kapel a zajištěn je samozřejmě bohatý doprovodný program. Pokud to máte blíž do Slaného, tak zajděte na akci s názvem Slánský tuplák, v rámci nějž vystoupí několik hudebních kapel a připravena je přehlídka malých pivovarů. To vše na náměstí TGM ve Slaném se vstupem zdarma. V sobotu se bude konat den otevřených dveří i v krušovickém pivovaru a kromě piva je připraven bohatý doprovodný program. Sobota bude také patřit již tradičnímu hudebnímu festivalu Okoř se šťávou, na kterém letos zahrají mj. Sto zvířat, Radůza, objev roku Zrní, David Koller, aj.

Jihočeský kraj

Po celý víkend budou v Českém Krumlově probíhat Slavnosti pětilisté růže a tak se opět oblékne do starodávných šatů a připomene slávu rodu pětilisté růže. S udatnými rytíři, potulnými kejklíři, zpěváky i komedianty se za doprovodu dobové hudby přenesete zpět do středověku. Třídenní festival Blatenský fest slaví 20. let a na letošním jubilejním ročníku vám představí mnoho skvělých kapel. Vystoupí mj. např. N.O.H.A., Mňága a Žďorp, Ivan Mládek, aj. Blatná nedaleko Strakonic tento víkend opravdu ožije, v sobotu se tam kromě Blatenského festu budou konat i rybářské slavnosti. Zapomenout byste neměli ani na oslavy příchodu léta, které se na jihu budou konat například v Kovářově u Písku do jedinečného přírodního zážitkového parku Zeměráj. Rozkládá se nedaleko Orlické přehrady a na ploše 9 hektarů v okolí historické usedlosti se nalézá více než stovka různých her, hlavolamů a dobrodružných úkolů. V rámci oslav Slunovratu na vás čeká např. obřadní průvod a jiné dávné rituály ve vesnici z přelomu 12. a 13. století, výroba hliněnými obětin, pletení věnců, tanec v rytmu dávných melodií, skákání přes slavnostní oheň, rozverné hry a další.

Stříbření v Kutné Hoře

Královské stříbření Kutné Hory - historické gotické slavnosti

Plzeňský kraj

Pokud jste z Klatovska, pak si nenechte ujít Klatovské divadelní slavnosti. Tato přehlídka ochotnických divadelních spolků a společností potrvá po celý víkend. V sobotu od brzkého ránou se uskuteční tradiční Chodské slavnosti v Chodové Plané. Těšit se můžete na jarmark se stánky dobových řemesel, chodské koláče, odemčené skalní sklepy, prohlídky pivovaru Chodovar spojené s ochutnávkou ve skalním sklepě a jistě si odvezete mnoho dalších zajímavých zážitků. Velkolepá akce se uskuteční v Lochotíně v Plzni tuto sobotu. Po 25 letech se na toto památné místo vrátí legendární Porta – největší folk a country festival. Pro mnohé se jedná o symbol nejkrásnějších písní, pohody, prvních lásek a nezapomenutelných okamžiků, které na Portě vznikly. Už jen proto byste si tuto akci neměli nechat ujít. Máte – li blízko k přírodě a zároveň to máte blízko do Vysoké Libyně u Plzně, tak si nenechte ujít farmářské slavnosti na rodinné farmě Lukáše Janka. Mimo jiné zde můžete zakoupit kvalitní výrobky a produkty této farmy, děti si mohou projít farmářskou naučnou stezku, pro dospělé jsou připraveny také naučné stezky a nebudou chybět ani interaktivní dílny a samozřejmě prohlídka farmy samotné.

Karlovarský kraj

Velkolepá mezinárodní soutěž ohňostrojů se bude konat v pátek a sobotu v Sokolově a pořadatelé očekávají účast kolem 30 tisíc lidí. Akce s podtitulem Hurá prázdniny předznamenává konec školního roku a kromě ohňostroje je pro Vás připraven bohatý hudební program. Národní přírodní rezervace SOOS Vás v sobotu zve na Sokolnický den, kdy Vám v krásné přírodě této rezervace představí mnoho dravých ptáků a sov a můžete tak například objevit jejich loveckou taktiku. K vidění budou tito dravci: orel mořský,puštík bradatý,raroh jižní,káně lesní,sova pálená,orel skalní,poštolka obecná,puštík obecný. Na hradě Loket se v sobotu uskuteční festival s názvem Mitte Europa a představí se na něm lidová hudba, která nezná omezení. Například soubor Wirbeley svěže překračuje hranice regionů i národů a mísí hudební tradice s hudbou experimentální nebo i pouliční. Hudebníci s klasickým vzděláním obohacují folklor a družnou lidovou hudbu o vytříbené komorní podání. A protože se na dětský den první den v červnu počasí příliš nevydařilo, pořádá hrad Hausenštejn – Krásný les náhradní dětský den tuto sobotu. Doufejme, že počasí bude dětem přát a budou tak moci například projít lesní naučnou poznávací stezku, či zažít besedu o přírodě uprostřed lesa.

Ústecký kraj

V pátek a v sobotu se budou v Podbořanech u Loun konat Letní podbořanské slavnosti. Můžete se těšit na zajímavou hudební sestavu v podobě kvalitních českých interpretů a také na bohatý doprovodný program. Dvoudenní je i akce v Benešově nad Ploučnicí, na tamním zámku se budou konat slavnosti slunovratu spojené s tradičními oslavami založení města. V areálu zámku se můžete těšit na dobovou tržnici i ukázky dobových řemesel. Zajímavá akce se bude konat na zámku Červený Hrádek u Jirkova, sletí se tam totiž všichni upíři z okolí a můžete se tak zúčastnit plesu upírů! Po celou dobu akce je připraven historický jarmark a každou hodinu se budou konat scénická vystoupení. Restaurace Stromovka v Lounech zve již po sedmé na charitativní akci Dobrodění, jejíž výtěžek pomáhá potřebným. Přijďte si s námi užít krásný letní den, podpoříte tím dobrou věc.

Liberecký kraj

V sobotu se v Liberci na místě bývalého lesního divadla u vyhlídky Martinská stěna budou konat Slavnosti slunovratu. Na slavnostech vystoupí divadlo Rolnička s nafukovacím divadlem a představením Barevná pohádka, T. O. Jizerský bodlák předvede ukázky skotských tanců a poté zahrají liberečtí muzikanti ze skupiny Namodro v rytmu bluegrassu a country. Kamenný Šenov zve na tradiční Svatojánskou pouť. Čeká na vás bohatý kulturní program - mažoretky klauni a kouzelníci pro děti, finalistka Superstar Míša Nosková, ohnivá show, pouťové atrakce pro malé i velké, stánkový prodej občerstvení. Na Malou Skálu v Českém ráji vyrazte v sobotu za přírodou, ale hlavně na nový jednodenní rodinný festival s názvem Maloskalská noc, navazující na začátky dnes již tradičního festivalu Benátská noc. Zahraje vám například Richard Müller, Mig 21, Anna K., a mnoho jiných. Pivní nadšenci by neměli přijít o Pivní slavnosti v pivovaru Rohozec, kde na vás kromě skvělého piva čeká hudební program, samozřejmě občerstvení a také ohňostroj.

Pivní slavnosti se konají například v Rohozci

Pivní slavnosti se konají například v Rohozci a na programu je také Bernard fest

Královéhradecký kraj

V sobotu se přijďte podívat na Zámecké slavnosti do Potštejna, kde můžete potkat stočlenný průvod v historických kostýmech, šermíře, kejklíře, tanečníky, muzikanty i žebráky. Máme připraveny středověké hry pro děti, ukázky z umění sokolníků, dobové vojenské ležení a další zajímavosti. Shlédnete historické bitvy, gotické tance, prodej zboží v historických stáncích a ukázky řemesel. Do Malé Úpy vyrazte na tradiční jarmark, který slibuje bohatý program pro děti i dospělé, kouzelník, divadlo, prodej tradičních výrobků a mnoho dobrot. Po celý víkend bude ve Špindlerově Mlýně probíhat pouť, jejíž součástí je například tradiční pouťový běh, různá hudební a divadelní vystoupení, žonglérská představení a bohatý doprovodný program. Pokud rádi chodíte, tak akce, kterou si pro vás připravil Klub českých turistů je právě pro vás. Tuto sobotu a neděli můžete v rámci akce Poznejme nové vrcholy putovat Raisovým krajem a navíc tím přispějete na výstavbu Bezručovy turistické chaty. Vychází se v sobotu ráno z Lázní Bělohrad a cíl si můžete zvolit sami, dle vlastních sil.

Pardubický kraj

Hned v pátek se ve svojšickém letním amfiteatru koná 13.ročník legendárního tanečního eventu Svojšice 2013. Na letošním ročníku na dvou hlavních floorech vystoupí Chris Liebing, Ida Engberg, David Tort, aj. Opět Vás čekají speciální ceny na barech a super atmosféra! Pojďte s námi podpořit kvalitní elektronickou hudbu! Tento víkend se také koná již 25. ročník Čermenských folklorních slavností. Pokud patříte k těm, kteří rádí vzpomínají na milé časy, strávené u táboráků, pak si nenechte ujít akci s názvem Putování za písničkou v obci Červená hora. Akce se koná v amfiteátru u rozhledny na Křížové hoře a čeká na vás například řemeslný jarmarkV Chrudimi můžete v sobotu navštívit pravidelný jarmark s bohatým občerstvením a stánkovým prodejem.

Kraj Vysočina

Celý tento víkend se budou konat tradiční Postřižinské slavnosti, ač v netradičním kabátě, budou i letos vyplněny pestrým programem. V pátek 21. června budou odstartovány swingovými peckami a žhavými tanečními hity VOJTY DYKA & B-SIDE BAND. Sobota bude pojata formou HORÁCKÉHO FOLKLORNÍHO DNE. V Jihlavě se v sobotu a v neděli uskuteční Jihlavské havíření s bohatým doprovodným a zajímavým hudebním programem. Ve stejné dny se bude také konat festival nejen o pivu – Bernard fest. Na tomto festivalu s dlouhou historií zahrají letos například Wohnout, Tomáš Klus či Richard Müller.

Olomoucký kraj

Ve Velkých Losinách se uskuteční 11. ročník Svatojánských slavností, na kterém vystoupí mnoho zajímavých osobností, např. Bára Basiková, Aleš Brichta, aj. Dramaturgie svou pestrostí zasahuje do všech věkových skupin od nejmenších až pro seniory. V sobotu a v neděli se v Prostějově uskuteční Slavnosti piva a nabídne vám tak ochutnat méně známé a méně dostupné druhy piva za velice zajímavých podmínek. K tomu všemu samozřejmě nebudou chybět tradiční pivní speciality. Zábavný den můžete zažít na IV. ročníku akce s názvem Splutí Desné. Na neobvyklých plavidlech se tam bude soutěžit o to, komu se podaří nejlépe splout zmiňovanou řeku a hodnotit se bude samozřejmě i nápad. Doprovodný program samozřejmě nebude chybět. Jarní sezónu RunCzech běžecké ligy uzavře již tradiční Mattoni 1/2Maraton v Olomouci, který se koná tuto sobotu, kdy v podvečer vyběhne do ulic hanácké metropole vedle elitních světových atletů také 3 500 amatérských běžců a 1 500 účastníků ČD Rodinného běhu.

Sezona open air festivalů nabírá na obrátkách

Sezona open air festivalů nabírá na obrátkách - RockFest, Bernard Fest, Úplná noc, Maloskalská noc a další

Jihomoravský kraj

Na zámku v Hrubšicích u Ivančic se bude v sobotu konat HarmonicaFest a to již pošesté. Poslechnout si můžete kapely různých žánrů s účastí foukací harmoniky. Na nádvoří zámku Kunštát se v sobotu uskuteční představení divadla Feste s názvem Havel píše Husákovi. Hra je inspirována dopisem Václava Havla tehdejšímu prezidentovi Gustávu Husákovi z 8. dubna 1975, který se stal jedním ze základních dokumentů československého disentu, neboť velmi přesně analyzuje strach, lhostejnost, sobectví, pokrytectví a ponížení lidí v komunistické společnosti a mluví o neuvěřitelné schopnosti Čechů nechat se manipulovat a děsivě promlouvá k lhostejnosti a sobectví dnešních dní moderním jazykem. V sobotu se v Pohořelicích u Břeclavi bude konat RockFest, na kterém vystoupí např. kapela Alkehol, Harlej, či Doga.

Zlínský kraj

Pokud jste z okolí Valašského meziříčí, tak vyrazte na festival Valašský špalíček, na kterém se leos představí mnoho opravdu zajímavých kapel. V pátek to budou například bratři Orffové či Mandrage a v sobotu můžete vybírat hned z pěti možností, kam na vystoupení zajít. V Otrokovicích u Zlína se v pátek a sobotu uskuteční X. ročník festivalu folk, country, bluegrass a trampské hudby Otrokovic – Maj Fest, který probíhá v areálu tzv. Rybárny na Štěrkovišti v Otrokovicích. Letošní ročník je mimořádně nesoutěžní, vystoupí zde 12 kapel a písničkářů, které jste měli možnost shlédnout v letech minulých a noví, které jsme sami vybrali. Do Uherského Hradiště zamiřte v sobotu na Svatojánský jarmark na Mariánském náměstí, na kterém vystoupí několik folklórních souborů.

Moravskoslezský kraj

Po celý tento víkend budou v Kopřivnici probíhat Městské slavnosti. Slavnosti budou ve znamení oslavy Evropského svátku hudby a připomenutí 65. výročí povýšení Kopřivnice na město. Připravena pro vás je živá hudba a doprovodný program pro širokou veřejnost. Pokud jste z okolí Opavska, pak si nenechte ujít festival Budišovské Letnice 2013, na kterém vystoupí například Mňága a Žďorp, Vladimír Mišík či Kofe-in. Ostraváci si jistě nenechají ujít Ostravské pivní slavnosti, které se budou konat tento pátek a sobotu a to již posedmé. Jak jste již zvyklí, tak i letos vás čeká bohatý program plný hudby, gastro zážitků, soutěží, ale především ochutnávka několika druhů výborného piva rozmanitých druhů a značek.

Zajímavé akce v okolí

Adventní tvořivé dílny 2023 - Kyjov

02.12.2023 - 08.12.2023
Vlastivědné muzeum Kyjov

Dovolujeme si Vás pozvat do Vlastivědného muzea Kyjov na tvořivé dílny.

Vánoční trhy v Praze 2023

02.12.2023 - 06.12.2023
Praha

Kouzelné vánoční trhy s krásně navrženými dřevěnými domky probíhají na různých pražských náměstích, například na…

Modlitba za demokracii 2023 - Praha

06.12.2023 - 06.12.2023
Kostel sv. Kříže -…

Vážení přátelé a příznivci, věříme, že se již těšíte na adventní čas. S radostí bychom vás chtěli pozvat na výjimečný…

Hvězdná Toyota roadshow v Praze na …

06.12.2023 - 06.12.2023
Praha

Toyota během akce podrobněji představí všechny čtyři druhy alternativních pohonů, které aktuálně nabízí.

Související kategorie

« zpět na seznam položek

Sdílet

Kategorie

středa 6. prosinec

Dnes má svátek Mikuláš

Aktuálně z Atlasu Česka

Předpověď počasí pro ČR

Počasí v České republice dnes
Počasí v České republice zítra
Počasí v České republice pozítří
Počasí v České republice popozítří

Na Atlase Česka dále najdete