Statistika našeho portálu

  • 101 436 Akcí v kalendáři
  • 5 391 Ubytovacích zařízení
  • 24 208 Míst a památek

Tipy na víkend 22.-23. dubna 2017

Tento víkend se koná řada akcí motivovaných sobotním Dnem země, který je se věnuje environmentální problematice, a Dnem památek a sídel, který se konal 18. dubna.

Tento víkend se koná řada akcí motivovaných sobotním Dnem země, který je se věnuje environmentální problematice, a Dnem památek a sídel, který se konal 18. dubna.

Praha

Blížící se víkend bude v muzeu Grévin Praha připraven mimořádný vstup pro učitele jen za 50 Kč. Učitelé se doví, jak může vypadat prohlídka s jejich žáky v muzeu. Historicky první ročník mezinárodní módní akce Baťa Fashion Weekend se koná také o tomto víkendu v La Fabbrika. Můžete těšit na prodejní výstavu nejnovějších designových kousků z globální kolekce Baťa, prezentace spolupracujících italských designerů, stylové módní přehlídky, ukázky výroby bot, kreativní dílnu a další zábavný program. 

Grévin Praha

Národní technické muzeum připomene 70. výročí první velké cesty Hanzelky a Zikmunda. Součástí akce bude například přehlídka veteránů, komentované prohlídky, promítání filmu a další. Vstup na akci je při zakoupení vstupenky do muzea zdarma.

Národní zemědělské muzeum v Praze pořádá bylinkový den, při kterém se dozvíte o bylinkách, zdraví a zdravém životním stylu.

V sobotu můžete vyrazit od 13.00 do 20.00 hodin také na velkou jarní cyklojízdu. Ta letošní bude ve znamení vynálezu odrážedla, kterému je už přes 200 let. Tváře duchů z Nové Guineje, to je název nedělní akce pro rodiny s dětmi, která se koná v Náprstkově muzeu asijských, afrických a amerických kultur.

Středočeský kraj

Ve Zruči nad Sázavou tento víkend bude ve znamení otevírání turistické sezony a vodáckého festivalu. Pokud vás zajímá, jak se žilo v pravěku, pak si v sobotu nebo v neděli určitě udělejte výlet na hrad Točník. Mamuti na Točníku je zábavná a poučná akce nejen pro děti.

Památník Karla Čapka ve Staré Huti pořádá tuto sobotu ke Dni Země procházku Naučnou stezkou Karla Čapka s dětmi v nosítkách, šátcích i po vlastních nožkách. 

A pokud vás víc láká sport, tak se můžete připojit na Nymburský půlmaraton a čtvrtmaraton, který startuje v neděli. V neděli také proběhne zámecká pouť na zámku Kačina. Těšit se můžete na divadelní vystoupení i koncert, workoutové vystoupení, ale i odpočinek v rozlehlém parku se zajímavou kompozicí, kde vás čeká výstava orchidejí, bylinková zahrada, exteriérová výstava o tajemstvích přírody nebo dřevěná herna.

jak se žilo v pravěku

Jihočeský kraj

Den Země oslaví v sobotu v Zoo Tábor. Návštěvníky čekají komentované prohlídky a krmení nebo tématické hry. V Českém Krumlově a ve Zlaté Koruně proběhne tuto sobotu akce spojená s odemykáním řeky Vltavy. V sobotu proběhne třetí závod Dětské ligy Táborska v orientačním běhu, který je určen věkové skupině od 3 do 15 let. Závod se uskuteční v lese u rozhledny Hýlačka v Táboře - Větrovy. 

Plzeňský kraj

Od pátku do soboty probíhá v Plzni-Lochotíně oblíbený Plzeňský majáles. Letos se na něm představí kapely jako je Horkýže slíže, Jelen, Sto zvířat a další. Mezinárodního Dne památek a sídel a využijte u nás v těchto dnech tzv. reciproční vstupenku.

O víkendu můžete využít oslav Dne památek a navštívit zámek Červené Poříčí, zámek Nebílovy nebo hrad Švihov. Stačí vám na ně jen jedna vstupenka. 

Karlovarský kraj

Víkend na zámku Veleč bude ve znamení cestování. V letohrádku v zámeckém parku proběhne několik přednášek s cestovatelskou tématikou, budete moci shlédnout výstavy a filmová promítání. Komentovanou prohlídku Příběh Kyselky si můžete užít tuto sobotu v Karlových Varech. Cesta míří nejprve do obnovovaného areálu někdejších lázní, známých díky světově proslulé minerálce, a poté do Mattoni Muzea.

V Chebu a v Sokolově proběhnou také závody kočárků, kterých se může zúčastnit opravdu celá rodina.

Ústecký kraj

Hrané, kostýmované prohlídky oživeného zámku Velké Březno budou doprovázet sobotní oslavy Dne památek. V sobotu se bude slavit také Den Země v Zooparku Chomutov. Můžete se těšit na pohádku Dundun a líný mamak, program Divoký západ, výtvarný happening na téma stromy, sokolnice a soutěž Měníme svět. V sobotu si pak nenechte ujít v Děčíně koncert Tomáše Kluse v rámci jeho turné Recyklus tour 2017.

Liberecký kraj

Lomnické hudební jaro 2017 je připraveno na tuto sobotu. Jako už každoročně se na tomto festivalu hudby, zpěvu a tance představí děti a mládež do 19 let. Na zámku Svijany v sobotu zahájí sezonu hvězdicovou jízdou a výstavou veteránů. Den Země se bude slavit také v Zoo Liberec. V celém areálu zoo bude připraveno mnoho interaktivních, zábavných a vzdělávacích stanovišť, kde si návštěvníci budou moci vyrobit svůj vlastní hmyzí příbytek a ptačí budku či si vyzkoušet, jaké je to být včelařem.

Pardubický kraj

 

Na zámku v Novém Městě nad Metují budou tuto sobotu probíhat trhy uměleckých řemesel. Součástí budou speciální komentované prohlídky zámecké zahrady a špýcharu, přehlídka auto a moto veteránů a výstava modelů vláčků. Divadelní klub Vrchlabí v sobotu uvádí představení Myslíme jenom na to..., letní příběh o chmelu, brigádnících a lásce.

Kraj Vysočina

V sobotu se vydává z Rouchovan dálkový pochod krajem Vítězslava Nezvala. Účastníci si mohou vybrat trasy 5, 10, 15 a 25 km. Nádvoří třebíčského zámku v sobotu ožije jarní zámeckou slavností. Součástí programu bude Celodenní řemeslné trhy, vystoupení folklórních souborů, cimbálová muzika, ochutnávka a prodej vín nebo občerstvení v duchu zdravé výživy.

V sobotu také v KD Máj v Pelhřimově bude koncertovat skupina Mig 21.

Olomoucký kraj

Od pátku do neděle probíhají v Olomouci ekologické dny, na kterých se v besedách a přednáškách dozvíte mnoho zajímavých informací. Den Země oslaví v sobotu také v Zoo Olomouc. Hlavním tématem doprovodného programu bude Kalahari – pravá tvář divoké přírody.

 

Jihomoravský kraj

Regionální ozvěny Febiofestu se konají tento víkend v Mikulově. Oba víkendové dny můžete na jižní Moravě prožít taky ve společnosti dobrého vína v rámci Festivalu otevřených sklepů. Den Země se bude slavit mimořádným programem také v Zoo Brno a v Zoo parku Vyškov. Mezinárodní den památek a sídel nabídne na hradě Bítov zdarma prohlídku břitové věže s hladomornou a mučírnou bez průvodce.

V Brně se také můžete těšit na Jazzfestbrno a vystoupení Steve Gadd Bandu v Sono centru Veveří v neděli.

Moravskoslezský kraj

Od pátku do soboty probíhá divadelní přehlídka Kopřiva, která se koná v Kopřivnici. Na festivalu se představí profesionální i amatérské soubory. Ostrava bude o víkendu hostit také konopný veletrh Konopex 2017. Na hradě Sovinec bude pro návštěvníky připraven program nazvaný Útěk z řádu. součástí budou divadelní představení, šerm, přílety dravých ptáků, pohádky a další.

Útěk

Zajímavé akce v okolí

Ovečka betlémská 2023 - Praha

09.12.2023 - 09.12.2023
Stanice techniků DDM…

Vánoční zázrak očima chundelaté ovečky a starého pastýře. Loutková hudební pohádka o kouzlu Vánoc pro všechny od 4 let.…

Adventní benefiční koncert Schola G…

09.12.2023 - 09.12.2023
Kostel Zvěstování Panny…

Na slavnostním adventním koncertu Severočeské galerie výtvarného umění v Litoměřicích, ve sváteční atmosféře kostela…

LEMarket 2023 - Praha

09.12.2023 - 10.12.2023
Národní dům Smíchov

LEMARKET slaví 10 let a chystá svůj největší ročník v Národním domě na Smíchově. Společně s obchodem ONES představí…

X. Setkání betlemářů v Příboře 2023

09.12.2023 - 09.12.2023
Centrum tradičních…

Desátý ročník tradičního adventního setkání řezbářů - betlemářů ze severovýchodní Moravy a těšínského Slezska. Expozice…

Související kategorie

« zpět na seznam položek

Sdílet

Kategorie

sobota 9. prosinec

Dnes má svátek Vratislav

Aktuálně z Atlasu Česka

Předpověď počasí pro ČR

Počasí v České republice dnes
Počasí v České republice zítra
Počasí v České republice pozítří
Počasí v České republice popozítří

Na Atlase Česka dále najdete