Statistika našeho portálu

  • 93 854 Akcí v kalendáři
  • 5 384 Ubytovacích zařízení
  • 24 185 Míst a památek

Tipy na víkend 22.-23. prosince 2018

Čtvrtý adventní víkend možná budete uprostřed všech příprav na Štědrý den, ale možná si budete chtít najít chvilku pro sebe a své rodiny, přátele a někam vyrazit, kde se svátečně naladíte. Právě proto pro vás Atlas Česka připravil tipy na víkend, abyste si snáze mohli vybrat, kam vyrazíte.

Fotogalerie k článku

Čtvrtý adventní víkend možná budete uprostřed všech příprav na Štědrý den, ale možná si budete chtít najít chvilku pro sebe a své rodiny, přátele a někam vyrazit, kde se svátečně naladíte. Právě proto pro vás Atlas Česka připravil tipy na víkend, abyste si snáze mohli vybrat, kam vyrazíte.

Praha

Zveme vás na Manifesto Winter Market, vánoční trh v novém stylu, který potěší všechny milovníky designu a řemeslných výrobků i ty, kdo si potrpí na kvalitní gastronomii. Koná se oba víkendové dny Na Florenci. Tradiční vánoční koncert mužské vokální skupiny VOSK a jejích hostů bude letos ve znamení České mše vánoční Jakuba Jana Ryby. Nenechte si ho ujít v sobotu ve vytápěném kostele U Salvátora na Starém Městě. Tuto sobotu a neděli máte také poslední možnost vyplout na hodinovou adventní plavbu Prahou na moderní prosklené lodi. Obě plavby vyplouvají od Čechova mostu. Speciální adventní farmářské trhy můžete ještě tento víkend navštívit na náplavce v Praze.

Nebo můžete zvolit netradiční aktivitu a navštívit v neděli nebo v pondělí Útulek pro opuštěná zvířata v Troji, kde budou připraveny Vánoční dny otevřených dveří

Středočeský kraj

Rybova Česká mše vánoční zazní také v sobotu na zámku Loučeň v podání smíšeného pěveckého sboru sv. Cecílie. V prostorách nově opraveného statku Luníkov vás v sobotu čeká interaktivní betlém. Mimo jiné se zde sami můžete pustit do jeho stavby pomocí kulis a samostojících 1 m vysokých loutek. V neděli můžete zavítat také na karlštejnský pohádkový advent v blízkosti Muzea betlémů. Čeká vás hudební vystoupení, sváteční program, průvod královny a soutěž o nejlepší cukroví.

Jihočeský kraj

V Českém Krumlově vás jistě zaujme možnost svézt se na voru během vánoční voroplavby. Vyhlídkovou plavbu tímto krásným historickým městem si můžete užít oba víkendové dny. Také v Prachaticích zazní Česká mše vánoční, a to v sobotu ve Společenském sále Národního domu v podání Pošumavské komorní filharmonie.

Plzeňský kraj

Betlémské světlo si můžete o víkendu vyzvednout na zámku Červené Poříčí nebo na náměstí v Tachově. V Přešticích v Domě historie ne vás čeká výstava betlémů, kterých zde uvidíte na 153 a z různých materiálů. Chybět nebudou ani adventní dílny.

Ústecký kraj

Klášterní betlém z roku 1922 je k vidění v kostele sv. Vavřince v Rumburku. Stojí za zmínku, že byl vyřezán v orientálním stylu pro rumburské kapucíny. Jesličky od nejlepších řezbářů Šluknovska patří svou rozlohou k největším v regionu. V areálu Podkrušnohorského zooparku v Chomutově se o adventní neděli můžete přijít podívat na divadélko a aadventní dílny.

Liberecký kraj

Na hradě Valdštejn se budou v sobotu konat Vánoce s vévodou Albrechtem z Valdštejna. Můžete se těšit na povídání o historii i Vánocích spojené se zdobením stromečku a přineste si i vlastní ozdobičku. Od neděle bude také denně zpřístupněn pohyblivý betlém ve Vysokém nad Jizerou.

Pardubický kraj

Výstavu s názvem Betlém vánoční můžete navštívit v památkové rezervaci Betlém v Hlinsku nejen tuto neděli, ale až do 6. ledna.

Kraj Vysočina

Tradiční vánoční výstava betlémů je k vidění v Třešti. Na výstavě si kromě vánočních ozdob budete moct zakoupit vánoční a mikulášské perníčky. V tomto roce výstavu obohatí instalace suchých vazeb. Také letos nahlédnete do života selského lidu o vánočních svátcích za časů našich praprarodičů v 17. až 19. století. Ukázky výzdoby, obyčejů a některých zimních prací (mlácení obilí cepem a ruční mlátičkou) si můžete prohlédnout oba víkendové dny na selské usedlosti ve Skanzenu Michalův statek.

Jihomoravský kraj

Rajhradská farnost hostí také letos výstavu betlémů v Benediktinském klášteře v Rajhradě. Adventní víkend bude navíc obohacen o doprovodný program. V sobotu bude Brnem jezdit Betlémská tramvaj, která bude rozvážet betlémské světlo.

Olomoucký kraj

V sobotu se koná sousedské setkání ve Velké Bystřici u stromečku na náměstí. Můžete se těšit na koledy, horké nápoje a rozdávání betlémského světla. Poté si účastníci půjdou pustit lodičku po vodě k mlýnskému náhonu.

Zlínský kraj

Vydejte se právě o víkendu do Rožnova pod Radhoštěm na unikátní Jurkovičovu rozhlednu, která stojí na Karlově kopci. Ve Valašském muzeu v přírodě v Rožnově pod Radhoštěm vás čeká oba víkendové dny živý betlém, který bude lidovou hrou o narození Ježíše.

Betlémy si můžete prohlédnout také v zámecké kapli ve Vizovicích.

 

Zajímavé akce v okolí

Koncert symfonických rokových hitů …

08.09.2020 - 08.09.2020
Praha

V rámci česko-slovenského turné v Praze vystoupí v jediném představení první světový taneční orchestr CONCORD…

Setkání s Ivo Šmoldasem - Český Dub

01.10.2020 - 01.10.2020
Česká beseda

Zábavná talkshow Iva Šmoldase zahrnuje humorné a originální vyprávění, životní příběhy jak ze soukromého, tak z…

Divadelní představení Hoří, má pane…

03.10.2020 - 03.10.2020
Sokolovna Proseč pod…

Hoří, má panenko! – divadelní zpracování slavného filmu pánů Miloše Formana, Jaroslava Papouška a Ivana Passera.

Hudební festival Hrošení - Krucembu…

16.07.2021 - 17.07.2021
Kemp MOŘE u rybníku Řeka

Festival se zaměřením na folk, bluegrass, tremp a country music se odehrává v zavedeném retrokempu s restaurací.

Související kategorie

« zpět na seznam položek

Sdílet

Kategorie

neděle 9. srpen

Dnes má svátek Roman

Aktuálně z Atlasu Česka

Předpověď počasí pro ČR

Počasí v České republice dnes
Počasí v České republice zítra
Počasí v České republice pozítří
Počasí v České republice popozítří

Na Atlase Česka dále najdete