Statistika našeho portálu

  • 101 439 Akcí v kalendáři
  • 5 391 Ubytovacích zařízení
  • 24 208 Míst a památek

TIPY NA VÍKEND 22. – 23. října

Fotogalerie k článku

Praha

Milovníci filmů jistě nepohrdnou sobotní kulturní akcí Das Filmfest, která představí nejnovější filmy z Německa, Rakouska a Švýcarska. Dvůr císařovny Sissi, svět youtuberů, návraty do bývalé NDR i vize blízké budoucnosti, hledání svobody, životní ztráty i nové začátky. 16. ročník festivalu německy mluvených filmů Das Filmfest již příští týden nabídne nejaktuálnější tvorbu německy mluvících zemí a pozve na oceňované a divácky úspěšné hrané i dokumentární filmy, které mají v hledáčku aktuální společenská témata i nejrůznější historické souvislosti a okamžiky.

 

Středočeský kraj

Jak se stát správným kouzelníkem? Vezměte své děti v sobotu na magické představeníLíbeznici. Pojďte si hrát na kouzelnickou školu a v roli kouzelnických učňů čarujte společně s Pavlem Kožíškem. Každý kouzelnický učeň na jevišti dostane pravé kouzelnické vysvědčení a všechny děti v sále budou zapojeny do většiny kouzel a soutěží. Účinkuje: Pavel Kožíšek, Hana Mašlíková / Martina Poulíčková. Vstupné: 189 Kč.

 

Vysočina

Víkend můžete také strávit v malebném prostředí hradu Kámen. Pro návštěvníky jsou přichystány komentované prohlídky vždy v 11:30 a 14:30 hodin. Budou zaměřeny na historii parku, nedávnou revitalizaci i na zajímavé rostliny a živočichy, které je v aktuální roční době možné pozorovat.  Působivý park hradu Kámen nabízí pozoruhodná zákoutí a průhledy v každé roční době. Pozornost nejvíce upoutají 200 let staré památné stromy, mohutné skalisko nebo okrasné jezírko s rybičkami. Vstupné je zdarma.

 

Jihočeský kraj

Navštivte v sobotu již třetí koncert v divadle ve Stráži nad Nežárkou. Spolektiv hraje a zpívá výhradně autorskou hudbu s použitím klasických kytar, dechových nástrojů, šestistrunných baskytar, perkusí i moderních industriálních nástrojů a přístrojů. V hudebním projevu se spojují prvky folku, rocku, šansonu i jazzu. Bude to stát za to!

 

Plzeňský kraj

Chcete zažít víkend plný dobrodružství? Navštivte o víkendu plzeňské historické podzemí a objevte tajemství labyrintu chodeb, sklepů a studní pod západočeskou metropolí netradičně za svitu baterek. Speciální prohlídky vás zavedou i do běžně nepřístupné části podzemní chodby. Vstupenky na hodinovou prohlídku podzemí za svitu baterek (150 Kč / osoba) jsou v prodeji na: https://tickets.prazdroj.cz/…rek . Akce trvá od pondělí 17. až do neděle 23. října – vždy od 17 a 18 hodin.

Ve Šťáhlavech na vás tento víkend čekají krásné podzimní trhy na zámku Kozel. Těšit se můžete na desítky stánků se skvělým jídlem a pitím a širokým sortimentem originálních řemeslných produktů. Na své si přijdou i děti, pro něž budou připraveny dobové atrakce a tvořivé dílničky. Atmosféru jarmarku obohatí zvuk dobového flašinetu. Vstupné na jarmark je zdarma. Komentované prohlídky zámku jsou zpoplatněny.

 

Karlovarský kraj

Karlovarský kraj vás srdečně zve na Svatohubertskou slavnost na Seebergu, která proběhne 22.10. od 10 do 17 hodin. Čekají vás ukázky výcviku loveckých psů, vábení zvěře, myslivecká osvěta, střelnice, vystoupení sokolnické skupiny Tier, ochutnáte zvěřinové speciality a pro děti budou přichystány dílničky. Vstupné je 150 Kč a pro děti 70 Kč.

 

 

Ústecký kraj

Máte rádi pohádky? Pokud ano, přijďte na tajnou schůzku na Červený Hrádek a do podzemí v Jirkově.  Kulturní, vzdělávací a informační zařízení Jirkov a zámek Červený Hrádek pro vás připravily na sobotu 22.10. od 13–16 hodin speciální dětský pohádkový les s názvem Skřítkové a víly. Projdete se kouzelnou přírodou plnou pohádek a také se podíváte do nejstarších sklepů. Výlet je určen pro děti od dvou let a vstup je zdarma.

 

Liberecký kraj

Liberecký kraj všechny zve na sobotní baletní představení Romeo a Julie v podání baletního souboru KYIV GRAND BALLET. V hlavních rolích baletu "Romeo a Julie" se představí národní umělec Ukrajiny Alexandr Stojanov a primabalerína Národního divadla opery a baletu Ukrajiny Jekatěrina Kuchar. 

 

Královéhradecký kraj

Co takhle týden duchů v safari? Akce v Královehradeckém Safari parku začne v sobotu od 22. 10. a potrvá do 30.10. Vedle tradičního dlabání dýní nabídne po celý týden i zajímavý program dýňového enrichmentu pro vybrané druhy zvířat nebo proslulou Strašidelnou stezku. Dále také komentované prohlídky s loučemi a výpravy za netopýry.

 

Pardubický kraj

Přijďte s dětmi tuto sobotu na kaštanobraníNasavrkách a oslavte letošní úrodu jedlých kaštanů v tamější Kaštance. Na jarmarku regionální výrobků budou připraveny různé dobroty a výrobky a mezi nimi i ty z kaštanů – například tradiční pečené kaštany, kaštanová nádivka, pralinky s kaštanovou nádivkou či kaštanová zmrzlina. Kaštany si můžete i nasbírat nebo koupit. Pro dospělé bude jistě zajímavá přednáška o Kaštance a jedlých kaštanech.

 

Jihomoravský kraj

Tento víkend v Brně proběhne třetí ročník MAKER FAIRE. Navštivte Festival plný workshopů, interaktivních aktivit a především nadšených a zvídavých lidí. Téměř vše si na něm lze ozkoušet na vlastní kůži a mnohé se dá také vyrobit. Své projekty a prototypy zde prezentují tzv. makeři. Festival propojuje nadšence a odborníky, ale zároveň slibuje chytrou zábavu pro celé rodiny – kombinuje v sobě moderní technologie, tradiční řemesla, vědu a design.

 

Zlínský kraj

Fanoušci metalové hudby si jistě přijdou na své ve Vsetíně. Tuto sobotu se tam totiž uskuteční koncert české metalové legendy ARAKAIN, která letos slaví 40 let na hudební scéně. Na jaře 2022 absolvovali turné "1" úspěšnými koncerty s Best of 1 setlistem převážně v Čechách. Druhou koncertní část turné "2" proto věnují více oblasti moravských regionů. Podzimní setlist Best of 2 bude rozdílný od jarní části... ale opět se můžete těšit na další dvouhodinový průřez bohatým repertoárem. Chybět nebudou ani ledkové stěny a videa s archivními záběry.¨

 

Olomoucký kraj

Vraťte se do dob starověku a zažijte ho na vlastní kůži. O víkendu se uskuteční akce s názvem Podzim na zámku Čechy pod Košířem. Akce bude zaměřena zejména na nejoblíbenější kratochvílí šlechty – hony, nebo chcete-li lovy. Čeká na Vás bohatý program pro všechny věkové kategorie, stačí si jen vybrat.

 

Moravskoslezský kraj

Ostravu ovládne balet. Přijďte se tento víkend podívat na jedinečné baletní představení v podání baletního souboru KYIV GRAND BALLET. Soubor si pro vás přichystal hru Romeo a Julie a určitě to bude stát za to. V hlavních rolích baletu "Romeo a Julie" se představí národní umělec Ukrajiny Alexandr Stojanov a primabalerína Národního divadla opery a baletu Ukrajiny Jekatěrina Kuchar. Vstupenky na webu : www.ticket-online.cz.

Zajímavé akce v okolí

Řecko, Kréta a Santorini

11.12.2023 - 11.12.2023
Masarykův kulturní dům…

Přednáška

Přednáška: Expediční jachting: Tomá…

11.12.2023 - 11.12.2023
Městská knihovna…

Pojďte se s námi znovu vydat na vrchol sopky, podívat se na delfíny či na velrybu.

Svatomartinské hody 2023 - Klimkovi…

12.12.2023 - 12.12.2023
Klimkovice

Tradiční oslava nových a svatomartinských vín se před klimkovickým zámkem koná již po třinácté. Návštěvníci ochutnají…

Paolo Genovese: NAPROSTÍ CIZINCI 20…

12.12.2023 - 12.12.2023
Divadlo Pasáž,…

III. představení skupiny A

Související kategorie

« zpět na seznam položek

Sdílet

Kategorie

pondělí 11. prosinec

Dnes má svátek Dana

Aktuálně z Atlasu Česka

Předpověď počasí pro ČR

Počasí v České republice dnes
Počasí v České republice zítra
Počasí v České republice pozítří
Počasí v České republice popozítří

Na Atlase Česka dále najdete