Statistika našeho portálu

  • 100 996 Akcí v kalendáři
  • 5 393 Ubytovacích zařízení
  • 24 207 Míst a památek

Tipy na víkend 22. – 24. srpna 2014: Swingová procházka, Žofín všem generacím, či Stodola Michala Tučného

Předposlední prázdninový víkend se můžete těšit na spoustu skvělých akcí. V Klatovech můžete vyrazit na swingovou procházku spolu s protagonisty divadla Semafor, v Praze přijďte na Žofín a vezměte s sebou děti i prarodiče, a nebo vyrazte všichni do jihočeských Hoštic, filmového města Sluce, seno.. a poslechněte si to nejlepší z folkové a country hudby na festivalu Stodola Michala Tučného.

Předposlední prázdninový víkend se můžete těšit na spoustu skvělých akcí. V Klatovech můžete vyrazit na swingovou procházku spolu s protagonisty divadla Semafor, v Praze přijďte na Žofín a vezměte s sebou děti i prarodiče, a nebo vyrazte všichni do jihočeských Hoštic, filmového města Sluce, seno.. a poslechněte si to nejlepší z folkové a country hudby na festivalu Stodola Michala Tučného.

Praha

Tento víkend můžete navštívit Kinematograf bratří Čadíků v pražské Galerii Harfa. Kinematograf tentokrát odstartuje Tarantinovým filmem Nespoutaný Django, dobrodružným westernovým dramatem s Leonardem DiCapriem. Sobota se ponese ve znamení Hřebejkových Líbánek a celý týden bude zakončen milou francouzskou romantickou komedií Láska všemi deseti. V sobotu vyrazte parníkem na výlet do Mělníka. Během celodenní plavby k soutoku dvou největších českých řek se budete moci kochat nekončícími výhledy, například na zámek Nelahozeves, uvidíte horu Říp nebo samotné město Mělník. Po celý den na Vás čeká samozřejmě občerstvení podávané přímo na palubě. A pokud trpíte mořskou nemocí a nemůžete tak na výlet parníkem, pak navštivte například II. ročník akce Žofín patří všem generacím - sobotní odpoledne ve venkovních prostorech Paláce Žofín s bohatým programem pro děti, rodiče i starší generaci.

Středočeský kraj

Ukažte dětem, jak krásný je u nás venkov a přibližte jim život našich zemědělců na Farmářské slavnosti pro rodiny s dětmi, která se bude konat v sobotu na Farmě rodiny Poláčkovy v Holi u Svrkyně. Nachystány jsou i interaktivní dílny, zájemci si budou moci vyzkoušet i klasické dojení krávy na simulátoru. O pestrý hudební program v průběhu celého dne se postará country trampská kapela Zlatý orel. V sobotu se na hradě Okoř bude konat noční baterková prohlídka. Sraz je ve 22 hodin a nezapomeňte si svítilny!

Jihočeský kraj

Tento víkend se v Hošticích u Volyně uskuteční další ročník oblíbeného hudebního festivalu Stodola Michala Tučného. Na své si během festivalu přijdou zvláště vyznavači country, folku, popu, rocku či vážné hudby. Letos vystoupí například Petr Spálený, Robert Křesťan nebo kapela Chinaski. Poprvé v historii internetové ankety Nejkrásnější kůň České republiky bude její vítěz vyhlášen a představen v Písku. Místem konání prestižní akce se stane areál Zemského hřebčince tuto sobotu.

Plzeňský kraj

Členové legendárního divadla SeMaFor Dáša Zázvůrková a Petr Macháček vás tento pátek provedou v Klatovech hity dvacátého století. Společnost jim bude dělat svěží swingová kapela Jakub Šafr Trio. Těšit se můžete především na písně George Gershwina, Jaroslava Ježka, tvorbu divadla Semafor a hudbu 60. - 70. let. V sobotu si nenechte ujít Tradiční slavnosti Pivovaru Chodovar v Chodové Plané. Těšit se můžete na kulturní program v pivovarské zahradě, hudební scénu Stará Sladovna, klání o tituly Pivní rytíř a Pivní rytířka Chodovaru 2014, netradiční prohlídky pivovarského provozu, odemčené skalní sklepy, jízdy zvláštních vlaků, dětskou zahradu, či na speciality na grilu.

Karlovarský kraj

V sobotu si nenechte ujít Dětské odpoledne na hradě Seeberg u obce Poustka. Můžete se těšit na pohádku v podání Pouliční divadla Viktora Braunreitera, či na dětské dobové soutěže o drobné ceny. V sobotu večer si nenechte ujít pohodový Hudební večer na hradě Hauenštejn Krásný Les. Vystoupí zde dvě karlovarské kapely - Valium a Kulturní Kamil. Start je v 18 hodin.

Ústecký kraj

V sobotu si na děčínském zámku nenechte ujít divadelní představení Dva páni z Verony v podání Ústeckého Činoheráku. První komedie slavného alžbětinského dramatika o zkouškách přátelství i svodech lásky plná rafinovaných slovních hříček, prudkých citových zvratů a milostných propletenců. V sobotu se do Kadaně přijeďte podívat na historickou slavnosti Císařský den. Můžete se těšit na Středověké tržiště s ukázkami řemesel, doprovodný historický program, koncert a ohňovou a akrobatickou show.

Liberecký kraj

Letošní hudební a divadelní festival v srdci Českého ráje Sedmihorské léto zakončí Jaroslav Dušek a jeho legendární, divácky velmi úspěšné a oblíbené představení na motivy stejnojmenného bestselleru "Čtyři dohody", jež je inspirované nadčasovou toltéckou moudrostí knihy Dona Miguela Ruize. Lehce, vtipně a s nadsázkou o životě. V pátek a v sobotu se festival České hrady přesune na Bezděz a představí vám to nejlepší z české hudební scény. Hlavní hvězdou pátečního večera bude Sto zvířat, v sobotu pak třeba Divokej Bill nebo Monkey Business.

Královéhradecký kraj

Organizace Českého zahrádkářského svazu Trutnov ve spolupráci s dalšími zájmovými organizacemi pořádá tento víkend v Trutnově 37. ročník výstavy Svět květin. V rámci programu se představí netradiční květinová aranžmá a kromě všech možných druhů květin zde uvidíte také drobné zvířectvo. V sobotu a neděli se opět můžete těšit na ukázky sokolníků s dravými ptáky v ZOO Dvůr Králové nad Labem. Od 10 do 18 hodin budou dravci vystaveni v amfiteátru za Neumannovou vilou. Oba dny, vždy ve 12 a 15 hodin, na stejném místě, vám sokolníci předvedou, jak s dravými ptáky pracují a dozvíte se mnoho zajímavého.

Pardubický kraj

Již tradičně se tento pátek a sobotu uskuteční vzpomínková akce Cihelna v Králíkách nedaleko Ústí nad Orlicí. Akce je zaměřena na oživenou historii, vojenskou historii a vojenskou techniku z minulého století. Hlavním bodem programu je několik bojových ukázek v režii vojenskohistorických klubů převážně s tématem druhé světové války. Rozlučku s letními prázdninami připravili tuto neděli na Kunětické hoře. Čeká vás po celý den spousta originálních her a soutěží se skupinou historického šermu Corporal včetně velké ponožkové bitvy, pohádky a písničky, ochuzeni nebudete samozřejmě ani o klasické prohlídky.

Kraj Vysočina

V Třebíči se tento víkend uskuteční Slavnosti Tří kápí. Velkolepé historické oslavy zápisu třebíčských památek na seznam UNESCO. Návrat do slavné minulosti města Třebíče, historická bitva, noční průvod, vojenské ležení, středověké tržiště a skvělý ohňostroj a ještě mnoho dalšího zde budete moci zažít. V sobotu si nenechte ujít strašidelnou noční prohlídku Pohádkové říše Fábula. Nechte se překvapit tajemnými zákoutími temného sklepení, kde se o vaši dávku adrenalinu s radostí postarají sami obyvatelé Pohádkové říše. Na své cestě nevynecháte ani mučírnu, ani peklo.

Olomoucký kraj

Tradiční přelety horkovzdušných balónů nad hradem Bouzov se uskuteční tento pátek a sobotu v ranních a podvečerních hodinách. V sobotu bude navíc prodloužena otevírací doba hradu a můžete se tak zúčastnit podvečerní prohlídky hradu. V Horní Lipové bude v sobotu otevřen první pravoslavný kostelík ve Slezsku a zároveň bude odhalen památník válečným zajatcům z doby 2. světové války. Součástí celodenního programu bude také panychida za válečné zajatce a průvod v historických kostýmech.

Jihomoravský kraj

Jeden z prvních letošních burčáků budete moct ochutnat na akci Víno a burčák z otevřených sklepů v Mikulčicích. V areálu vinných sklepů u Myslivecké chaty s přilehlými uličkami a v nedaleké oblasti Těšínských búd na Vás čeká celodenní program prosycený tím nejlepším vínem posledních ročníků a to vše za doprovodu folklorních cimbálových a trampských kapel. Naopak slavnosti růžového vína a swingu se uskuteční v sobotu v Němčičkách u Brna. Swing a móda se tak vrátí ve velkém stylu a Vinařský dvůr se bude podobat prvorepublikovým časům, kdy byl slavným hostincem.

Zlínský kraj

V areálu Likérky Rudolfa Jelínka se tento víkend bude konat multižánrový hudební festival Vizovické trnkobraní. Festival nabídne kromě kvalitní hudební přehlídky také bohatý doprovodný program. Valašské muzeum v přírodě v Rožnově pod Radhoštěm si na tuto sobotu připravilo akci Hravá dědina. Přijďte se zúčastnit návratu do zmizelého světa dětských her.

Moravskoslezský kraj

Kde jinde připomínat tradice a odkaz kulturních zvyklostí našich předků, než v malebném prostředí Moravskoslezských Beskyd. Jednou z nejzajímavějších akcí tohoto druhu jsou Sochovy národopisné slavnosti, které se uskuteční již tuto sobotu. Těšit se můžete na průvod národopisných souborů, vystoupení folklorních souborů, cimbálovou muziku a mnoho dalších zajímavostí. Hrad Hukvaldy zve tuto sobotu na tradiční sjezd strašidel, bubáků a jiných bytostí, konaný na hradě. Můžete se těšit také na bohatý doprovodný program, například na katovnu a noční rytířské vystoupení.

Zajímavé akce v okolí

Svatováclavský den 2023 - Třebíč

28.09.2023 - 28.09.2023
Bazilika sv. Prokopa,…

Mše, koncert, jarmark

Open ART Fest 2023 - Praha

28.09.2023 - 29.09.2023
Výstaviště Holešovice -…

Přes 230 umělců - malíři, sochaři, fotografové a další výtvarní umělci z celého světa. Tolik umělců pohromadě? To tady…

Svatováclavské velebení 2023 - Praha

28.09.2023 - 28.09.2023
park Na Jezerce

Úžasný celodenní program pro celou rodinu.

Svatováclavský koncert 2023 - Třebíč

28.09.2023 - 28.09.2023
Bazilika sv. Prokopa,…

Tradiční sváteční koncert vážné hudby.

Související kategorie

« zpět na seznam položek

Sdílet

Kategorie

čtvrtek 28. září

Dnes má svátek Václav

Aktuálně z Atlasu Česka

Předpověď počasí pro ČR

Počasí v České republice dnes
Počasí v České republice zítra
Počasí v České republice pozítří
Počasí v České republice popozítří

Na Atlase Česka dále najdete