Statistika našeho portálu

  • 101 025 Akcí v kalendáři
  • 5 392 Ubytovacích zařízení
  • 24 207 Míst a památek

Tipy na víkend 23.-14. září 2017

Před námi je první podzimní víkend a s ním i naše tipy na zajímavé akce a události v jednotlivých krajích naší republiky.

Před námi je první podzimní víkend a s ním i naše tipy na zajímavé akce a události v jednotlivých krajích naší republiky. 

Praha

Národní památník na Vítkově zve na výstavu Sport za velké války a její doprovodný program. Můžete si zde užít různé sportovní aktivity, výtvarnou dílnu a samozřejmě i komentovanou prohlídku výstavy.

Zasportovat si můžete na Prague Sport Games, akci pro širokou veřejnost, kde si dospělí i děti mohou vyzkoušet různé sportovní disciplíny a nechat se inspirovat profesionálními sportovci. Akce se koná v sobotu v Olympu.

Prague Sport Games

13. ročník rekonstrukce bitvy na Bílé Hoře 1620 bude k vidění oba víkendové dny na Vypichu na Bělohorské pláni. V sobotu se můžete vypravit také na Farmářské slavnosti, které už tradičně pořádá Národní zemědělské muzeum Praha.

Středočeský kraj

Na to, jak se odchytávají a kroužkují ptáci se můžete přijít podívat v sobotu k rybníku Jirsák v Čáslavi. Večerní prohlídky zámku Žleby budou tentokrát zaměřeny na lidské hříchy Lenost, Pýchu, Hněv, Obžerství, Lakomství, Závist a Smilstvo.

V sobotu od 11 do 18 hodin můžete zdarma navštívit průřezovou výstavu osobních a nákladních automobilů Tatra ve Velkých Popovicích a připomenout si tak slavnou rodinu Ringhofferů.

Plzeňský kraj

Legendární skupina Spirituál kvintet zahraje v neděli na zámku Kozel u Šťáhlav. Festival sportu pro děti, Sporťáček 2017, navštíví v sobotu Plzeň. Děti si zde mohou vyzkoušet různé sporty a vybrat si ten správný právě pro ně. Čtvrtý ročník festivalu pouličního umění Pilsen Busking fest a přinese do plzeňských ulic hudbu, tanec i divadlo.

Busking

Karlovarský kraj

V sobotu můžete navštívit festivalu vína na hradě Seeberg, který doprovází výroční slavnost obce Poustka. Na programu je hudební vystoupení, divadlo, ukázky sklářského řemesla a samozřejmě dobré víno. V neděli můžete navštívit také komentovanou prohlídku obnovených lázní Kyselka. Příběh Kyselky vám přiblíží zakladatele slavného jména, Mattoniho, ale také legendu o trpaslících.

Ústecký kraj

V sobotu v Lounech můžete svou účastí na některém ze závodů podpořit veřejnou sbírku, zaměřenou na léčbu dětských nádorových onemocnění. Letošní úroda vína bude prý dobré, tak už teď je co slavit. Oslavovat víno můžete přijít třeba na Svatováclavské vinobraní v zahradách Františkánského kláštera v Kadani.

Liberecký kraj

V letošním roce slaví vysílač a horský hotel Ještěd, dominanta Libereckého kraje, už 44. výročí od svého otevření. Proto jsou tu další oslavy Ještědu, které se konají tuto sobotu. Vstup na akci je zdarma. Na hradě Houska se v sobotu uskuteční historické klání, kde uvidíte ukázky zbraní, šermu a další. V pátek a v sobotu můžete v Jablonci nad Nisou zažít soustu zábavy při dýňobraní.

Pardubický kraj

Na hradě Svojanov si o víkendu připomenou českého knížete sv. Václava. Akce rytířské slavnosti je určená pro celou rodinu. Kladruby naruby, to je název pro zábavné rodinné odpoledne v Národním hřebčíně Kladruby nad Labem. Čekají vás prohlídky stájí, hudební a divadelní vystoupení, atrakce a soutěže pro děti, tvořivé dílny, ukázky řemesel a samozřejmě předvedení starokladrubských koní. Na závěr vystoupí skupina Čechomor.

Kladruby naruby

Královéhradecký kraj

Filmový festival Novoměstský hrnec smíchu je soutěžní přehlídkou nových filmových a televizních komedií, který se koná v Novém Městě nad Metují. Můžete se těšit na skvělé české komedie a osobnosti české kinematografie, režiséry, scenáristy i herecké osobnosti českého filmu. Svatováclavské slavnosti se konají také od pátku do soboty v Dobrušce. Kromě průvodu družiny sv. Václava se můžete těšit na historický šerm, ohňovou show, historický jarmark, vystoupení Michala Prokopa a řadu dalších hudebních uskupení.

Olomoucký kraj

Extrem food Olomouc

 

Extrem food Olomouc je festival netradiční kuchyně a netradičních nápojů z různých koutů světa, kde budete mít možnost ochutnat i hmyzí kuchyni. Na zámku Úsov provede návštěvníky opět Bílá paní. Součástí prohlídky bude mimořádně hradní ochoz a věže, kde Bílá paní přebývá.

Moravskoslezský kraj

Rozloučit se s létem můžete v sobotu v Krásném Poli odpolednem plným her, kde vás čeká Cirkus Levitare, žonglér Juraj, sokolnická skupina Nyctea, jízda na koni, střelba z luku, vzduchovky, airsoftové zbraně, horolezecká stěna, guma, slack-line a další. Cyklosvětluška 2017 aneb z Bělského lesa až na zápas HC Vítkovice je název sobotní ostravské charitativní akce, kde se nejen projedete na kole. Letošní sbírka je na podporu hospice sv. Lukáše v Ostravě-Výškovicích.

Krásném Poli

Jihomoravský kraj

Dny židovské kultury vám v Mikulově přiblíží historický odkaz židovské kultury a tradice. Těšit se můžete na bohatý víkendový program spojený s divadlem, tanečním a hudebním vystoupením, ochutnávkou židovské kuchyně a zpřístupněné všech židovských památek. Od pátku do neděle zveme do Brna všechny ty, kteří mají rádi tradiční i netradiční burgerové speciality.

Zajímavé akce v okolí

Den architektury 2023 - Brno

29.09.2023 - 05.10.2023
Brno

Největší architektonický festival u nás Den architektury nabídne mezi 29. zářím až 5. říjnem na více jak 400 zdarma…

Den Architektury 2023 - Olomouc

29.09.2023 - 05.10.2023
Olomouc

Konec září a začátek října bude opět patřit architektuře. Největší architektonický festival u nás Den architektury…

Festival Den architektury se letos …

29.09.2023 - 05.10.2023
Praha

Bohatý a zdarma přístupný program největšího architektonického festivalu u nás nabízí od 29. září do 5. října na výběr…

Světový turnaj parahokeje - IPH Cup…

02.10.2023 - 08.10.2023
OSTRAVAR ARÉNA

Český bronzový tým z mistrovství světa vyzve na domácí půdě světovou elitu! Paralympijští vítězové a mistři světa z…

Související kategorie

« zpět na seznam položek

Sdílet

Kategorie

úterý 3. říjen

Dnes má svátek Bohumil

Aktuálně z Atlasu Česka

Předpověď počasí pro ČR

Počasí v České republice dnes
Počasí v České republice zítra
Počasí v České republice pozítří
Počasí v České republice popozítří

Na Atlase Česka dále najdete