Statistika našeho portálu

  • 94 932 Akcí v kalendáři
  • 5 389 Ubytovacích zařízení
  • 24 190 Míst a památek

Tipy na víkend 23.-24. června 2018

Multižánrové festivaly, zajímavé sportovní akce a výpravy do historie dominují blížícímu se víkendu. Věříme, že si díky našim tipům na víkend lépe vyberete, na jakou akci se vydáte.

Multižánrové festivaly, zajímavé sportovní akce a výpravy do historie dominují blížícímu se víkendu. Věříme, že si díky našim tipům na víkend lépe vyberete, na jakou akci se vydáte.

Praha

V sobotu vypluje loď Odra na mimořádnou komentovanou plavbu z Prahy na Slapy. Kromě zajímavého průvodcovského výkladu bude možné navštívit strojovnu a kormidelnu lodi. Od pátku do soboty můžete vyrazit také na multižánrový festival United Islands of Prague, který se koná na 15 scénách. Mistrovství České republiky v cyklotrialu vás zve oba víkendové dny do Letenských sadů.

Odra

Středočeský kraj

O víkendu v Kutné Hoře se můžete těšit na krásnou historickou akcí - Královské stříbření. Do města přijede král Václav IV. s chotí Žofií a celým dvorem. Po stopách lovců mamutů se můžete vydat v History Parku v Ledčici a vyzkoušet si zajímavé pravěké aktivity. 9. ročník nejlepší skateboardové akce, GrandPrix Beroun je naplánován na pátek a sobotu. V areálu berounského skateparku uvidíte nejlepší skateboardisty z celého světa.

Plzeňský kraj

Zlatá koloběžka, závod pro celou rodinu, startuje od pátku do neděle v Plzni. Multižánrový festival můžete zažít i v Plzni, kde v pátek a v sobotu proběhne Summer City FestSvatojánská brána k řemeslu, která se koná v sobotu v Centru stavitelského dědictví v Plasích, je součástí Letního barokního festivalu Plzeňského kraje. Těšit se můžete na historické dílny, kde používané nástroje mnohdy budou mít víc než sto let.

Plasy

Karlovarský kraj

Nový cirkus s program plným akrobacie, žonglování a ohně vás čeká v sobotu na hradu LoketStředověké slavnosti Lužeckého rytíře vás zase možná zavedou na zámek Lužec, kde v sobotu zhlédnete šermířské vystoupení, rytířský turnaj, děti mohou na vlastní kůži podstoupit rytířský výcvik, poslechnete si živou historickou hudbu.

Liberecký kraj

Zámecké slavnosti na zámku Svijany otevřou brány dokořán v sobotu. Čeká vás celodenní program, občerstvení a osvěžení v podobě Zámeckého Mázu uvařeného speciálně ke slavnostnímu otevření zámku Svijany v loňském roce. Hrádek nad Nisou bude v sobotu hostit Hrádek rock Summer, hudební festival na hranicích tří států. Těšit se můžete na skupinu Vohnout, Annu K a další.

Královéhradecký kraj

 

Půtovy zámecké slavnosti ve Dvoře Králové nad Labem lákají na historický průvod obcí, šermířský turnaj a dvě historické bitvy, které se konají oba víkendové dny. Noční prohlídky zámku Hrádek u Nechanic můžete zažít během Svatojánské noci, která se zde koná v neděli.

Pardubický kraj

Běžíme na hrad Kunětická hora je běžecký seriál, spojující sport, přírodu, kulturu, zlevněné vstupné na hrad, doprovodný program pro dospělé a pro děti. Česká metalová špička se potká v pátek a sobotu v Pardubicích na Plameny Rockfestu.

Kraj Vysočina

Svatojánská noc vás čeká v sobotu také na selském Michalově statku. Čeká vás prohlídka statku s ukázkami výzdoby, obyčejů a dobového osvětlení, představení kočovné divadelnice Rózy a k poslechu i tanci zahraje dudácká muzika Staržišťan z Pacova. Ochutnat Francii všemi smysly můžete na zámku ve Žďáru nad Sázavou. V zámeckém areálu uvidíte divadelní představení, ve kterém účinkuje držitel Thálie Petr Mikeska, budete degustovat vína z obou zemí nebo ochutnáte pro Francii typické šneky.

Ochutnat

Jihomoravský kraj

V jízdárně zámku Valtice vystoupí v neděli charismatický operní pěvec rakousko-italského původu Martino Hammerle – Bortolotti a s ním také Moravská filharmonie Olomouc a Jihlavský smíšený pěvecký sbor Melodie. Chutě středomoří vás čekají v pátek a v sobotu v Galerii Vaňkovka na Gourmet food marketu.

Moravskoslezský kraj

V sobotu se zřícenina hradu Starý Jičín promění v západní frontu druhé světové války v letech 1944/45. Uvidíte dobytí a obsazení hradu, souboje německých a amerických vojáků, zatýkání, vojenský soud, odsouzení a vykonání trestu. Dále budete mít možnost nahlédnout do vojenského lazaretu. Slavnosti pivovaru Ostravar v pátek a v sobotu nabídnou pestré hudební menu. Vystoupí mimo jiné Klus, Lenny, Kapitán Demo, Monkey Business, Škwor, Horkýže Slíže.

Olomoucký kraj

Top kid run, terénní závod inspirovaný extrémními překážkovými závody dospělých pro věkovou kategorii 5 – 18 let, si mohou vaše děti vyzkoušet v sobotu v Šumperku.

Top kid run

Zlínský kraj

Retro jízda jedné z nejstarších alternativních přehlídek v České republice, folk-blues-beat festivalu Valašský špalíček, nabídne letos poprvé koncert britské kapely Mungo Jerry. Zahraje také český Olympic.

Zajímavé akce v okolí

Abeceda hvězd po 20 letech - Český …

30.09.2021 - 30.09.2021
Český Dub

Divadelní společnost Vojan z. s. Český Dub a T.J. Sokol Proseč pod Ještědem Vás zve na úspěšnou hudební one-man-show.

Florbalový příměstský kemp - Praha

22.02.2021 - 28.02.2021
Bublina Arena

Ráno své ratolesti přivezete a odpoledne si je opět můžete vyzvednout s novými zážitky. Florbalový tábor je zaměřen…

Online: STŘECHY PRAHA 2021 - celá ČR

27.02.2021 - 28.02.2021
Praha

Společnost URSA Vás zve ve dnech 26. a 27. února 2021 na 23. ročník veletrhu STŘECHY PRAHA 2021, kde se stala jedním z…

Den hraček - nedělní matiné pro dět…

28.02.2021 - 28.02.2021
Reduta

Jednoho dne se může stát, že si hračky začnou hrát úplně samy.

Související kategorie

« zpět na seznam položek

Sdílet

Karanténa s Atlasem Česka

Prohlédněte si aktuální nabídku online akcí, které je možné v období celostátní karantény kvůli Koronaviru sledovat zdarma z pohodlí vašeho domova.

Více Kalendáři akcí v rubrice Online.

Kategorie

neděle 28. únor

Dnes má svátek Lumír

Aktuálně z Atlasu Česka

Předpověď počasí pro ČR

Počasí v České republice dnes
Počasí v České republice zítra
Počasí v České republice pozítří
Počasí v České republice popozítří

Na Atlase Česka dále najdete