Statistika našeho portálu

  • 101 005 Akcí v kalendáři
  • 5 393 Ubytovacích zařízení
  • 24 207 Míst a památek

Tipy na víkend 23. – 25. května 2014: Noc kostelů, Festival vojenské historie či Dětský den na zámku

Tento prosluněný víkend bude patřit Noci kostelů a mimopražské muzejní noci. Ale koná se také řada jiných zajímavých akcí, například festival s Vintage módou, či Prague food festival, nebo obdobný Moravia Food festival v Kroměříži.

Tento prosluněný víkend bude patřit Noci kostelů a mimopražské muzejní noci. Ale koná se také řada jiných zajímavých akcí, například festival s Vintage módou, či Prague food festival, nebo obdobný Moravia Food festival v Kroměříži.

Praha

Třídenní svátek jídla Prague food festival můžete navštívit o tomto víkendu v Královské zahradě Pražského hradu. Návštěvníci zde budou moct ochutnat domácí i zahraniční gastronomické speciality z produkce restaurací zařazených do Mauerova výběru Grand restaurant. Součástí programu je i bohatá nabídka doprovodných akcí. V pátek se bude v Praze konat stále oblíbenější Noc kostelů. Za minimální či žádné vstupné bude zpřístupněna většina kostelů hlavního města a součástí akce budou také koncerty vážné hudby, komentované prohlídky či diskuzní fóra. Seznam účastnících de kostelů naleznete zde. Tento víkend jste opět zváni na další pohádkovou sobotu do Chvalského zámku v Horních Počernicích s princeznou Popelkou a v neděli na komentované prohlídky se skřítkem Matýskem. Od soboty do neděle nabídne Praha všem milovníkům krásy unikátní příležitost navštívit vůbec první obchodní dům s vintage módou na světě. Návštěvníci Prague Vintage Fair 2014 na Novoměstské radnici tak budou mít příležitost k nákupu zajímavých doplňku za přítomnosti nezaměnitelné atmosféry. Milovníci a obdivovatelé psů jsou v neděli zváni na další ročník výstavy kříženců a psů bez průkazu původu Vyšehradský Voříšek. K vidění zde budou pejsci všech tvarů barev a velikostí.

Středočeský kraj

Zámek Stránov v Jezerním Vtelnu si pro děti na sobotu připravil Pohádkový den. Těšit se můžete na den plný soutěží pro děti i dospěláky, kreativní dílny pro děti, jarmark, bohatý doprovodný program na nádvoří, zábava s Honzou Krejčíkem a jeho Kouzelným slůvkem. Mezi nejoblíbenější hudební akce konané v průběhu května v malebném městečku Nymburk patří jednodenní folkový open air festival Ve stínu vodárenské věže, který se uskuteční tuto sobotu v parku pod zdejší vodárenskou věží. Těšit se můžete na skvělou hudbu, výborné pivo a pochutiny a nebudou chybět rukodělné práce a řemesla. Na řece Berounce se tuto sobotu pojede oblíbený vodácký maraton. Vodáci vyplují Dolan u Chrástu a projedou se malebným korytem řeky až do cílového Branova, kde budou vyhlášeny výsledky v jednotlivých kategoriích.

Jihočeský kraj

V pátek večer vystoupí v českokrumlovském klubu FabriČKa kapela Buty, kterou doprovodí Abraxas, Chlapi sobě a v rámci after party Gin Fis. Koncert proběhne v krytém venkovním parku, případná nepřízeň počasí tak akci neohrozí. V sobotu bude v Třeboni otevřena lázeňská sezóna. Připraven je bohatý program, který bude zahájen na Masarykově náměstí v 10:30 hodin, následovat bude kostýmovaný průvod a vyvrcholením celého dne pak bude večerní koncert Petry Janů se skupinou Golem. Samozřejmostí je celodenní bohatý doprovodný program. V sobotu se uskuteční již 6. ročník Mariánské poutě na zámku Mitrowicz v Kolodějích nad Lužnicí. Celá akce se opět ponese v historickém duchu s dobovým jarmarkem, šermíři, kejklíři, divadly, koncerty, rytířskými turnaji pro děti, workshopy, prohlídkami zámku a dalšími aktivitami.

Plzeňský kraj

Další ročník třemošenského openair festivalu Třem Fest se uskuteční tuto sobotu ve sportovním areálu Třemošná/Záluží u Plzně. Letos se diváci mohou těšit například na skupinu Krucipüsk, Požár mlýna, či Prague Conspiraci a mnoho dalších. V sobotu a neděli se na zámku Zbiroh svede gotická bitva. Rytířský turnaj na koních a následná bitva je situována do období vlády krále Václava II. Diváci spatří boje udatných rytířů v plné zbroji pěšmo i na koních. V doprovodném programu jsou připravena vystoupení šermířů, hudebníků a tanečnic. Dále si mohou návštěvníci vyzkoušet střelbu z luku či kuše a nebude též chybět dobové tržiště a občerstvení.

Karlovarský kraj

Také Karlovy vary a okolí ožije v pátek nocí kostelů. Seznam těch, které můžete mimo obvyklou otevírací dobu navštívit naleznete zde. Bohatý program nabídnou sobotní Kyselské slavnosti. Kompletní program, který nabídne zábavu dětem i dospělým naleznete zde. Město Jáchymov zahájí tento víkend lázeňskou sezónu a připravilo si pro návštěvníky bohatý program. Kromě živé hudby nabídne festival také mimo jiné k vyzkoušení terénní koloběžky a tříkolky, lukostřelbu, bungee running a ke zhlédnutí další atrakce, jako např. ukázku výcviku psů. Pro nejmenší návštěvníky jsou připraveny skákací hrady, projížďky na konících apod. V sobotu se na chebském náměstí Krále Jiřího z Poděbrad bude konat hudebně zábavní Špalíček Fest. Návštěvníci se mohou těšit na pohádková vystoupení veselých divadelníků, kouzelné triky mystických kabaretiérů, zábavné soutěže o zajímavé ceny, pouťové atrakce i stánky se sladkými laskominami. Večerní program je pak již věnován spíše dospělým návštěvníkům, zvláště pak milovníkům popové a rockové hudby.

Ústecký kraj

Muzeum města Ústí nad Labem obsadí v pátek v noci o muzejní noci indiáni a bledé tváře. Akce navazuje na probíhající výstavy o indiánech Severní Ameriky a díle Karla Maye a návštěvníci se seznámí s vybranými exponáty. Oddělení muzejní pedagogiky přichystalo hry a úkoly pro nejmladší návštěvníky, kteří budou mít celý večer možnost povozit se na koni v atriu muzea. Státní zámek Libochovice pořádá tuto sobotu Dětský den. Děti i rodiče se mohou těšit na zábavné kulturní odpoledne. Zároveň bude zahájena výstava Historické pokojíčky pro panenky v proměnách času.

Liberecký kraj

Od pátku do neděle se v Novém Boru uskuteční další ročník tradiční přehlídky amatérských divadelních souborů Dospělí dětem. Během víkendového programu se malí i velcí návštěvníci mohou těšit na necelou desítku převážně pohádkových představení a vystoupení souborů střídají zajímavé soutěže, které se dotýkají předváděných představení. Zámek Sychrov se v sobotu a neděli promění v Pohádkový park. Pro děti je připraveno mnoho zajímavých soutěží o ceny a zúčastnit se mohou také čokoládové bitvy. V sobotu v noci se bude konat již tradiční noční výšlap na hrad Bezděz. Letošní novinkou budou hudební i šermířsko-divadelní vystoupení.

Královéhradecký kraj

Občanské sdružení Přátelé dobrého vína srdečně zve na další ročník Trutnovských vinařských slavností, které můžete tradičně navštívit v prostorách historické trutnovské radnice a na Krakonošově náměstí. V pátek zastaví v Náchodě filmový vlak Kinematovlak. Nabídne netradiční filmové projekce pro nejmenší diváky. Součástí speciální soupravy je i Vláček Hráček, tedy železniční vagón přebudovaný do podoby herny.

Pardubický kraj

Tento víkend se uskuteční již 39. ročník festivalu Trampské písně v Horní Jelení. Od jiných podobných hudebních akcí se tento festival liší tím, že je ryze žánrový a hraje se zde pouze trampská píseň v podání kapel i hostů. Charakter festivalu je soutěžní. Od soboty do neděle bude pro děti připraven zábavný program v nové expozici Medárium s naučnou stezkou o včelách v areálu Perníkové chaloupky pod Kunětickou horou u Pardubic. Chybět nebude ani ochutnávka a prodej vytočeného medu či doplňkový prodej medoviny, svíček ze včelího vosku, propolisu a dalších včelích produktů.

Kraj Vysočina

Zámek Kamenice nad Lipou si na páteční večer připravil pro návštěvníky bohatý program v rámi Muzejní noci. Opět si budete moci s dětmi zasoutěžit, nebude chybět pohádka, nějaká ta hudba, občerstvení a samozřejmě na závěr populární ohňová show. V zámeckém areálu v Žirovnici se o tomto víkendu budou konat tradiční Slavnosti žirovnického jednorožce. V rámci celodenního programu se můžete těšit na návrat o několik staletí zpět a vychutnat si středověký ryk bojujících rytířů, dobová hudební vystoupení, nemilosrdné šermířské souboje, divadelní představení v dobových kostýmech, umění odvážných sokolníků či zábavná vystoupení zručných kejklířů a polykačů plamenů.

Olomoucký kraj

Pokud patříte mezi příznivce vojenské historie a historických akcí, vydejte se tento víkend do prostor středověkého hradu Helfštýna, kde se již několikátým rokem koná Festival vojenské historie. Můžete se těšit na vystoupení špičkových představení spolků vojenské historie a v rámci doprovodného programu uslyšíte tóny středověké hudby, budete obdivovat umění artistů a kejklířů, poveselíte se při renesančních tancích či zatajíte dech při divadelních výstupech ochotnických spolků. Tradiční pochod za ryzím pivem z hor Pivovarská čtvrtka odstartuje již tuto sobotu. Čtvrtka je ojedinělou turistickou akcí, kterou pořádá pivovar Holba, ve kterém zakončíte svou cestu a můžete si vychutnávat příjemné posezení u pivovarských rybníků s hudbou. Hrad Bouzov si na sobotu a neděli připravil kostýmované prohlídky. Setkáte se např. se sv. Annou, sv. Barborou, sv. Kateřinou, sv. Floriánem, sv. Jiřím, sv. Hubertem, sv. Janem Nepomuckým a mnoho dalšími.

Jihomoravský kraj

V Ivančičích u Brna se tento víkendu budou konat jubilejní 20. Slavnosti chřestu. Narozeninové menu budou restaurace z celého regionu připravovat přímo na Palackého náměstí ve stanech pod širým nebem. Po celý víkend můžete navštívit velkolepé Slavnosti města Mikulov, které stojí za pozornost milovníkům historie, folkloru, vína i kvalitní hudby. Na sobotní odpoledne jsou připraveny koncerty a komponovaný program Májový víkend s Muzejní nocí připravilo i Regionální muzeum v Mikulově, jeho součástí je noční prohlídka a bohatý program v celých prostorách historického zámku. Opět po roce nastal čas již tradičních Dnů otevřených dveří v jeskyni Býčí skála v Moravském krasu. Využijte příležitosti pro příjemný výlet a přijeďte se podívat do veřejně nepřístupné jeskyně.

Zlínský kraj

Tento víkend se ve Zlíně uskuteční další ročník málo známého divadelního festivalu Stretnutie. Diváci se v rámci této nesoutěžní přehlídky mohou seznámit s několika desítkami divadelních inscenací, které vznikly pod taktovkou českých či slovenských režisérů za poslední roky. Město Kroměříž bude tento víkend hostit 4. ročník gastronomického festivalu Moravia Food Festival. Představí se zde ty nejlepší restaurační podniky z celé Moravy a jejich kuchaři pak připraví a navaří natěšeným mlsálkům speciality té nejvybranější kvality. Samozřejmostí je také bohatý doprovodný program pro zástupce všech věkových kategorií.

Moravskoslezský kraj

Hrad Sovinec si na tento víkend připravil pro děti bohatý program v rámci XXI. ročníku Dne dětí. Těšit se můžete na celodenní rytířsko-pohádkový program, Dětský turnaj, klání rytířské a středověké hry s myšími dostihy a fakírem. Navíc každou půlhodinu prohlídky hradu s průvodci v dobových kostýmech. Přijďte se v sobotu pobavit, dobře najíst i napít na již druhý ročník třinecké Country sešlosti. Vystoupí zejména regionální country kapely, ale můžete se těšit i na zvučná jména v českém showbyznysu, jako například skupinu FLERET!

Zajímavé akce v okolí

Open ART Fest 2023 - Praha

28.09.2023 - 29.09.2023
Výstaviště Holešovice -…

Přes 230 umělců - malíři, sochaři, fotografové a další výtvarní umělci z celého světa. Tolik umělců pohromadě? To tady…

Dobročinný knihotrh pro Samuela 202…

29.09.2023 - 29.09.2023
Zlaté jablko

Podzimní KnihoTrh se uskuteční již tento pátek 29. září v hlavní galerii obchodního a zábavního centra Zlaté jablko ve…

Festival Den architektury se letos …

29.09.2023 - 05.10.2023
Praha

Bohatý a zdarma přístupný program největšího architektonického festivalu u nás nabízí od 29. září do 5. října na výběr…

Farmářský a řemeslný trh - Valašské…

29.09.2023 - 29.09.2023
Náměstí

Zveme Vás, vaše přátele, známé a sousedy na farmářské a řemeslné trhy ve Valašském Meziříčí.

Související kategorie

« zpět na seznam položek

Sdílet

Kategorie

pátek 29. září

Dnes má svátek Michal

Aktuálně z Atlasu Česka

Předpověď počasí pro ČR

Počasí v České republice dnes
Počasí v České republice zítra
Počasí v České republice pozítří
Počasí v České republice popozítří

Na Atlase Česka dále najdete