Statistika našeho portálu

  • 102 710 Akcí v kalendáři
  • 5 390 Ubytovacích zařízení
  • 24 208 Míst a památek

Tipy na víkend 24. – 25. srpna 2019

Víkend se pomalu blíží, a tak se vám možná budou hodit naše tipy na víkend. Najdete zde opět řadu letních prázdninových festivalů. Navštívit můžete dožínkové slavnosti, přehlídku koní v Pardubicích, festival taneční hudby Mácháč, triatlonové závody a další.

Fotogalerie k článku

Vybírat můžete také ze všech akcí v našem Kalendáři nebo z Tipů na výlety s Emcem.

Praha 

V Praze můžete na Čajomír festu ochutnat čaje z celého světa čaje připravované festivalovými čajovnami z České republiky. Oba víkendové dny se budou vařit v prostoru Starého purkrabství a přilehlého parku.

Smíchovská náplavka zase bude hostit gastronomický festival Letní Street Food, kde si pochutnáte na široké nabídce asijských specialit, čerstvých ryb i šťavnatých burgerů.

Pokud vás zajímá genetika, pak si nenechte ujít komentovanou prohlídku výstavy Doba genová v Nové budově Národního muzea. Všechno, co jste chtěli vědět o DNA, genetice a dědičnosti vám přestaví názorné exponáty a srozumitelný výklad průvodce.

Středočeský kraj

Hudební festival Natruc vás zavede do areálu Kmochova ostrova v Kolíně. Letos zde vystoupí Xindl X, Monkey Business, Kapitán Demo a další.

Další známý open air festival se koná v podhradí hradu Okoř. Letos se můžete těšit třeba na Tata bojs, Mig 21, Divokého Billa a další.

V sobotu můžete své děti vzít do Týnce nad Sázavou a seznámit je s životem netopýrů. Netopýří noc na hradě nabízí naučnou stezku, přednášku, pozorování netopýřích kolonií, ale i dílny a procházku k řece.

Jihočeský kraj

V Písku se koná od čtvrtka do neděle Mezinárodní folklorní festival, který přinese kroje, tance a zpěvy v podání folklorních souborů z celého světa.

Plzeňský kraj

Do Plzně můžete vyrazit na Létofest, jeden z 8 festivalů, které se v létě konají po celé republice. Během tří dnů zde vystoupí známé kapely a zpěváci, například Mandrage, Mig 21, Divokej Bill, Horkýže Slíže, Tomáš Klus apod.

Karlovarský kraj

City triathlon přiláká do Karlových Varů nejlepší triatlonisty světa na světový pohár. Tato sportovní akce je určená nejen profesionálům, ale i amatérům a nebude chybět ani Baby duathlon.

V sobotu si nenechte ujít odpoledne s hudbou a starými příběhy ve Svatošských skalách. Uslyšíte příběhy O Valdštejnovi, O Šlikově stříbrné soše, O purkrabím Půtovi a mnohé další v areálu Svatošky dětský ráj.

Do Mariánských Lázní se můžete vypravit na festival vína. Představí se tu celkem 18 vinařství z různých koutů Moravy a s nimi několik stovek degustačních vzorků toho nejlepšího vína. Kromě vína bude k zakoupení i celá řada delikates a tradičních specialit. 

Ústecký kraj

V Ústeckém kraji si o víkendu můžete zaběhat například na triatlonovém závodu Miladatlon v Ústí nad Labem, který nabídne disciplíny v délce 1,5 – 32 – 10 km včetně štafetových běhů.

Teplický krosový půlmaraton s trasami 3, 9 a 21 km vás provede lázeňskou částí měst a parkem. Nebude chybět ani program pro děti, včetně dětského běhu.

A pokud byste před sportem dali raději přednost kultuře, pak pro vás máme Divadelní zahradu, festival divadla v Ústí nad Labem. Až do soboty zde můžete vidět představení jako je Zkrocení zlé ženy, Obludov nebo Benefice aneb Zachraň svého Afričana.

V Chomutově můžete navštívit festival současného umění - Obnaženi. Představí na něm své umění tanečníci, tvůrci a umělci všeho druhu.

Liberecký kraj

O víkendu si můžete užít Šermířské loučení s létem na hradě Rotštejn. Čeká vás zde bohoslužba ku poctě svatého Václava v Klokočí na návsi, historický průvod pod korouhví Paní z Rotštejna ze vsi ku hradu a na hradě divadelní představení.

Zavítat můžete také do Liberce na festival sborového zpěvu nebo na jeden z největších festivalů elektronické taneční hudby Mácháč.

Královéhradecký kraj

V Teplicích nad Metují se i letos koná Mezinárodní horolezecký filmový festival, který nabízí přehlídku filmů s tématikou horolezectví, horské turistiky, skialpinismu, paraglidingu či dalších sportů odehrávajících se v přírodě.

Možná vás zaujme pestrá škála těch nejlepších kapel a hudebních osobností, že se vydáte na hudební festival Hradecké léto do Hradce Králové. Mezi jinými vystoupí Tři sestry, Rybičky 48, Visací zámek.

Pardubický kraj

Kam jinam se vypravit na přehlídku koní, než do Pardubic na dostihové závodiště. V sobotu a v neděli tu uvidíte například šampionát koní plemene hafling v sedlových soutěžích, výstavu welsch pony, parkurové závody minikoní, orbu otočným a klasickým pluhem a mnohé další.

Vzpomínkové oslavy památky padlých za světové války Mladějov-Blosdorf vás čekají v sobotu v Mladějově na Moravě. Celodenní dobový program za účasti 300 účinkujících v historických uniformách předvede polní četnickou stanici, polní poštu, fotosalon, střelnici, ale i bojové ukázky.

Kraj Vysočina

Balóny nad Telčí to je název akce, kde budou startovat a létat horkovzdušné balóny. Akce se koná na několika místech v Telči od pátku do neděle. Do Bystřice nad Pernštejnem se můžete zajet podívat na tradiční lidovou oslavu hojnosti - dožínky.

Jihomoravský kraj

Dožínky, ale také pivní slavnosti si můžete užít v sobotu v Jevišovicích. Těšit se můžete na krojovaný průvod, módní přehlídku, ohňostroj, hudbu i gastronomické speciality.

Food and Drink Fest Svoboďák vás možná naláká do Brna, kde na celkem 45 místech ochutnáte místní speciality.

Zlínský kraj

Určitě za návštěvu stojí i konec Letní hudební akademie v Kroměříži, která bude korunovaná závěrečným koncertem ve Sněmovním sále zdejšího Arcibiskupského zámku. 

V Kroměříži můžete také zhlédnout hororovou rockovou operu Vymítač s Kamilem Střihavkou v hlavní roli.

Olomoucký kraj

Další ze série kulturních festivalů Hrady CZ se koná v od pátku do soboty na hrdě Bouzov

Moravskoslezský kraj

Urban Challenge Ostrava je sobotní výzva pro všechny nadšence adrenalinového sportu. Letos se jedná již o 4. ročník.

Ve Frenštátu pod Radhoštěm můžete zažít městské slavnosti s folklorní tématikou, na kterých nebudou chybět ukázky řemesel, krojovaný průvod, jarmark a další.

Ve Frýdku-Místku si nemůžete nechat ujít historické slavnosti z doby třicetileté války. Uvidíte ohňový průvod, šermíře, průvod s bubny a samozřejmě bitevní ukázky.

Zajímavé akce v okolí

Auto-moto-Farmářské a bleší trhy Tu…

17.08.2024 - 17.08.2024
Stružinec, Tuhaň, 51251

Všechny zveme na sobotu 17. srpna 2024 do obce Tuhaň u Semil, na tradiční auto-moto, farmářské a bleší trhy, které…

Příměstský tábor spolku Cesta Česka…

22.07.2024 - 26.07.2024
Praha

Spolek Cesta Česka pořádá letní příměstský tábor s názvem „Po stopách starých řemesel." Tábor se uskuteční v klubovně a…

Farmářský a řemeslný trh 2024 - Koj…

24.07.2024 - 24.07.2024
Kojetín

Zveme Vás, vaše přátele, známé a sousedy na farmářské a řemeslné trhy v Kojetíně

Muzeum čte dětem 2024 - Ústí nad La…

24.07.2024 - 24.07.2024
Muzeum města Ústí nad…

Program pro děti doplněný doprovodnými aktivitami a dílnou (pro děti od 4 let). Čte muzejní pedagog.

Související kategorie

« zpět na seznam položek

Sdílet

Kategorie

středa 24. červenec

Dnes má svátek Kristýna

Aktuálně z Atlasu Česka

Předpověď počasí pro ČR

Počasí v České republice dnes
Počasí v České republice zítra
Počasí v České republice pozítří
Počasí v České republice popozítří

Na Atlase Česka dále najdete