Statistika našeho portálu

  • 87 146 Akcí v kalendáři
  • 5 374 Ubytovacích zařízení
  • 24 158 Míst a památek

Tipy na víkend 24.-25. února 2018

Masopustní veselí stále trvá a k němu se přidávají další sportovní akce, zejména na horách, ale také koncerty nebo festivaly, jako je třeba Severská filmová zima.

Masopustní veselí stále trvá a k němu se přidávají další sportovní akce, zejména na horách, ale také koncerty nebo festivaly, jako je třeba Severská filmová zima.

Praha

V sobotu v pražské zoo oslaví Den ledního medvěda a pokusí se vytvořit rekord, který spočívá v průvodu největšího počtu plyšových ledních medvědů. 

Aspoň na víkend si pohrajte se světlem je název akce, na kterou zve Nová budova Národního muzea. V rámci doprovodné akce k výstavě Světlo a život si děti v hravém workshopu si děti vyzkoušejí jednoduché i složitější pokusy inspirované fyzikálními vlastnostmi světla.

Chvalský zámek v Horních Počernicích si připravil na sobotní večer Strašidelnou noc, při níž se můžete těšit na to nejlepší z Brdečkových filmů Divoký Západ i tajemní obyvatelé hradů kdesi v Karpatech.

Středočeský kraj

V sobotu můžete vyrazit na Kaňkovský tradiční masoopust do Kutné Hory nebo můžete tamtéž navštívit slavnostní zahájení výstavní sezony jaro/léto v GASK, kde vás mimo jiné čeká slam poetry, vernisáže a přednášky.

Jihočeský kraj

Ples města České Budějovice je připraven na tuto sobotu a přinese do města slavností náladu a možnost si zatančit. Večer se ponese v náladě 100. výročí založení České republiky, resp. Československa. Oba víkendové dny se můžete vydat do Zoo Tábor za dobrovolné vstupné

Plzeňský kraj

Oba víkendové dny se na Šumavě rozběhne Šumavský skimaraton, který startuje na Horské Kvildě. Začne se sobotními závody volnou technikou (děti - 1 km, 2 km, 5 km, 8 km, dospělí - 23 km) a vše vygraduje nedělními běhy technikou klasickou (dospělí - 23 km, 43 km). O dudách a dudácích je tradiční setkání všech milovníků hry na dudy v Rokycanech. Těšit se můžete na zajímavé odborné přednášky nebo komorní koncert dudáků či dudáckých muzik.

Šumavský skimaraton

Ústecký kraj

Činoherní studio Ústí nad Labem si na neděli připravilo Scénické čtení - Překročit hranice. Bude jí inscenace textu německé dramatičky Simone Kucher Jedna verze historie. Festival severské kinematografie, Severská filmová zima, se v sobotu představí také v Ústeckém kraji, konkrétně v Třebušíně.

Liberecký kraj

Letošní příjezd Krakonoše Vurmováka se chystá na tuto sobotu ve Ski centru Aldrov ve Vítkovicích. Na Svatovítském náměstí v Osečné se v sobotu chystá také masopust a masopustní průvod. Součástí bude hudební doprovod a samozřejmě masopustní hodování.

Královéhradecký kraj

V únoru mají děti vstup do zámku a pivovaru Dětenice zdarma. Krakonošův maškarní rej se rozproudí ve Ski Areálu Černý Důl v sobotu. Součástí bude řada netradičních disciplín, jako například běh s rohačkami, a vyhlášena bude také nejlepší maska.

Pardubický kraj

Masopust zavítá v sobotu v celé parádě také do Svitav, kde bude dvouhodinový masopustní rej s muzikou, tancem a kejkly masek zakončen dle starého obyčeje porážením zpupné kobylky a jejím vzkříšením pomocí slivovičky. Těšit se můžete také na spoustu zabijačkových pochoutek.

Masopust

Staročeské ostatky ve Skořenicích jsou podobného zaměření. Nebude chybět průvod masek, zabijačkové speciality a průvod s dechovou hudbou.

Kraj Vysočina

Dokumenty z festivalu Jeden svět, otevřené diskuze a dobrovolné vstupné vás čekají v pátek a v sobotu v Panském dvoře v TelčiLegendy žďárského kláštera a zámku ožijí a díky tomu se návštěvníci setkají například s mnichem nebo stavitelem Santinim. Vydejte se na kostýmované prohlídky Žďárského kláštera.

Legendy žďárského kláštera

Zlínský kraj

V sobotu se můžete jít podívat na taneční a šermířské vystoupení Comedia de capa y espada (komedie kordu a pláště), které patří do známé komedie dell' arte a které vám předvede spolek EXULIS.

Olomoucký kraj

Známé výstaviště Flora Olomouc pořádá v sobotu Ples mezi květy. Hlavními hosty retro plesu ve stylu 80. let budou doprovodná kapela BOOM! BAND Jiřího Dvořáka a zpěvačka Petra Janů. Můžete se těšit také na překrásná květinová aranžmá. Korunní pevnůstka Olomouc se v sobotu stane dějištěm festivalu Uzená Olomouc. Letos proběhne již druhý ročník jednodenního festivalu uzeného, masa a dobrého jídla.

Jihomoravský kraj

Sono Centrum Brno zve na koncert The Animals and Friends. Můžete se těšit se na dvouhodinovou přehlídku toho, co The Animals za 50 let existence vytvořili. Brněnské VIDA! centrum zve rodiny s dětmi na víkendové labodílny. Naučíte se třeba, jak rozpoutat sněhovou bouři v obyčejné sklenici nebo poodhalit tajemství tání ledu. Už neuvěřitelný 56. ples Hotelu International Brno se koná tuto sobotu. Večerem bude provázet Tomáš Matonoha, uvidíte Leonu Machálkovou, Ewu Farnou, hudební skupinu Eddie Stoilow a další.

 

Zajímavé akce v okolí

Filmy Oldřicha Lipského - Praha

12.01.2019 - 04.08.2019
Praha

Slavný český režisér, scénárista a herec Oldřich Lipský by letos oslavil 95. narozeniny. Přijďte si s námi připomenout…

Studentské vozy snů ve Škoda Muzeu

15.01.2019 - 29.04.2019
Škoda muzeum Mladá…

Výstava Studentské vozy snů prezentuje jedinečný pohled do budoucnosti motorismu očima nastupující generace Škodováků.

Příměstský Tábor pro lany - Olomouc

22.01.2019 - 31.08.2019
Olomouc

Děti se o prázdninách nechtějí nudit, proto je tu příměstský TÁBOR POD LANY v Lanovém centru PROUD Olomouc.V ceně…

Související kategorie

« zpět na seznam položek

Sdílet

Soutěž s Atlasem Česka

Pozor, právě probíhá soutěž, ve které můžete vyhrát nejnovější album Tomáše Kluse - SpOlu.

Více na stránce Soutěž.

Kategorie

úterý 23. duben

Dnes má svátek Vojtěch

Aktuálně z Atlasu Česka

Předpověď počasí pro ČR

Počasí v České republice dnes
Počasí v České republice zítra
Počasí v České republice pozítří
Počasí v České republice popozítří

Na Atlase Česka dále najdete