Statistika našeho portálu

  • 101 408 Akcí v kalendáři
  • 5 391 Ubytovacích zařízení
  • 24 208 Míst a památek

Tipy na víkend 24.-25. září 2016

Tento zářijový víkend bude plný akcí s tématikou svátku sv. Václava, ale také festivalů vína a řady sportovních akcí. Pokud si tu svou akci nevyberete, věříme, že v našem Kalendáři akcí tu pravou najdete. Hezký víkend.

Tento zářijový víkend bude plný akcí s tématikou svátku sv. Václava, ale také festivalů vína a řady sportovních akcí. Pokud si tu svou akci nevyberete, věříme, že v našem Kalendáři akcí tu pravou najdete. Hezký víkend.

Praha

V pátek a hlavně pak v sobotu se můžete vypravit ochutnat dobré víno na Vinobraní na Grébovce. Hlavní program akce bude probíhat v sobotu, kde se můžete těšit na historický program věnovaný době Karla IV., hudební vystoupení, vystoupení someliéra, ale i řadu dětských představení. 

Vinobraní na Grébovce

Tuto sobotu Vás opět čekají Framářské slavnosti, kde nejen na děti čeká zábavný program, v němž se dozvědí mnohé o českém zemědělství. Uvidí selský dvůr se živými zvířaty, projedou se na koni, vyzkouší si různé techniky, jako je například hod lasem a dozví se více o zdravých potravinách. Součástí bude také farmářský trh. Akce se koná před a v Národním zemědělském muzeu.

V Náprstkově muzeu už tradičně můžete přijít na výtvarné dílny pro rodiče s dětmi, tuto sobotu na téma "čínští draci - létající bytosti".

Pokud se v sobotu vydáte do branického A-parku, tak Vás čeká odpoledne v pohybu s programem pro celou rodinu - Pražské cyklozvonění. Čeká Vás spanilá jízda historických kol, závody koloběžek, koncert a mnoho dalšího.

Středočeský kraj

Nymburk se letos zapojí co Českých národních her, kam je možné přihlásit 5členné týmy z řad firem, ale i veřejnosti a studentů a zúčastnit se řady atraktivních sportů. Poslední repríza muzikálu Noc na Karlštejně v podání poberounského divadelního souboru se bude tuto sobotu konat přímo na Karlštejně. Nenechte si ji ujít.

Oba víkendové dny můžete své děti vzít také do Pohádkového lesa v Průhonicích, kde na ně čekají nejen pohádkové postavy, ale také řada her a úkolů.

Jihočeský kraj

22. Slavnosti Adama Václava Michny z Otradovic se konají tradičně v Jindřichově Hradci. Převážně hudební program připomene tohoto slavného jindřichohradeckého rodáka. Památník Jana Žižky z Trocnova zve na Trocnovské slavnosti a má pro návštěvníky připravené soutěžní odpoledne plné her a různých činností nebo loutkové divadlo, pro dospělé řemeslný jarmark a šermířské souboje a koncert bluegrassové kapely SEM TAM.

Plzeňský kraj

Festival sportu, Sporťáček, nabídne tuto sobotu pestré sportovní vyžití pro děti v Plzni. Jistě pomůže vám a Vašim dětem vybrat si ten správný sport. Muzeum na demarkační linii v Rokycanech zve na akci zvanou Mobilizace 1938, kde se přenesete do časů konce první republiky. Uvidíte prohlídky objektů opevnění, defilé historické prvorepublikové techniky a další.

Liberecký kraj

Dlaskův statek v Dolánkách u Turnova pořádá Svatováclavské posvícení, které bude provázet řada her pro děti, vystoupení dechovky a loutkového či naivního divadla. Odpoledne pak vystoupí folková skupina Zhasni. 

Přijít se podívat můžete také na vernisáž výstavy Sympozium uměleckoprůmyslových škol Libereckého kraje, která se koná v Severočeském muzeu

Královéhradecký kraj

Na hradě Kost se už po sedmé koná Slack festival, tedy festival věnovaný odvážným chodcům po slack line, která bude natažená na různých místech hradu ve výšce. Bojová ukázka na motivy bojů v jižní Francii v roce 1944, Stárkov, je připravená na sobotní odpoledne. 

Slack festival

Pardubický kraj

Na hradě Svojanov se o víkendu konají Svatováclavské slavnosti, kde je připravený rytířský program pro celou rodinu. Divadelní klub Polička si připravil opět fyzikální LiStOVáNí, v němž zvířata luští záhady existence a fungování světa a žáci tak zábavnou formou pochopí některé fyzikální jevy.

Olomoucký kraj

Na závody v horském trekingu, Mountain challenge, se můžete vydat v pátek do Jeseníku. Účastníky závodu čeká zhruba 70 km dlouhá trať vedoucí po nejvyšších vrcholcích a náročným terénem. 

Mountain challenge

V Šumperku se můžete v sobotu těšit na Medový den, tedy akci plnou sladkého medu a výrobků z něj, přednášek, ale i ukázky řemesel a naučné stezky pro děti. V sobotu zavítá na zámek Úsov známá Bílá paní a další zámecká strašidla, která návštěvníky provedou po hradě. A v neděli ve Velkých Losinách se koná tradiční podzimní drakiáda, kde si můžete draky vyrobit nebo si zalítat se svým oblíbeným drakem, kterého už máte.

Zlínský kraj

Cyrilometodějské putování Slováckem, kterého se zúčastní i odborníci s nimiž se seznámíte s archeologickými nalezišti z doby Velké Moravy, projdete památná a významná místa a obdržíte tzv. poutnický pas. Putování začíná v sobotu v Uherském Hradišti. Obec Napajedla zve na 17. ročník Svatováclavských slavností, jejíž pořadatelé slibují největší a nejromantičtější akci v roce s historickými kostýmy a bohatým programem.

Sobotní večer se také můžete vypravit za netopýry ve Zlíně a dovědět se o těchto nočních tvorech mnoho zajímavého od odborného zoologa.

Jihomoravský kraj

Svatováclavské slavnosti budou o víkendu probíhat na mnoha místech Jihomoravského kraje. Navštívit je můžete například v Břeclavi, v Dolních Kounicích nebo v Brně. V Mikulově Vás možná zaujmou Dny židovské kultury. Bohatý víkendový program bude spojený s divadlem, tanečním a hudebním vystoupením, ochutnávkou židovské kuchyně a zpřístupněním židovských památek města.

Zajímavé akce v okolí

Adventní tvořivé dílny 2023 - Kyjov

02.12.2023 - 08.12.2023
Vlastivědné muzeum Kyjov

Dovolujeme si Vás pozvat do Vlastivědného muzea Kyjov na tvořivé dílny.

Vánoční trhy v Praze 2023

02.12.2023 - 06.12.2023
Praha

Kouzelné vánoční trhy s krásně navrženými dřevěnými domky probíhají na různých pražských náměstích, například na…

Hvězdná Toyota roadshow ve Zdibech …

04.12.2023 - 04.12.2023
Domanský s.r.o., Zdiby…

Toyota během akce podrobněji představí všechny čtyři druhy alternativních pohonů, které aktuálně nabízí.

Rozsvícení vánočního stromu a MINT …

04.12.2023 - 04.12.2023
Palackého náměstí

MINT Market se vrátí do Kutné Hory u slavnostní příležitosti rozsvěcení vánočního stromu na Palackého náměstí, které se…

Související kategorie

« zpět na seznam položek

Sdílet

Kategorie

pondělí 4. prosinec

Dnes má svátek Barbora

Aktuálně z Atlasu Česka

Předpověď počasí pro ČR

Počasí v České republice dnes
Počasí v České republice zítra
Počasí v České republice pozítří
Počasí v České republice popozítří

Na Atlase Česka dále najdete