Statistika našeho portálu

  • 101 428 Akcí v kalendáři
  • 5 391 Ubytovacích zařízení
  • 24 208 Míst a památek

Tipy na víkend 24. – 26. května 2013: Setkání cimbálových muzik, Pevnost Fest 2013, nebo zahájení lázeňské sezóny

Tento víkend přináší mnoho akcí a my vám přinášíme tipy, ze kterých si můžete nejlépe vybrat, na kterou vyrazit. Vybírat můžete například z hudebních akcí jako je Pevnost Fest 2013 či koncert kapely Horkýže Slýže. Pokud máte raději divadlo, nenechte si ujít celostátní přehlídku experimentujícího divadla v Písku nebo festival Stretnutie 2013 ve Zlíně. Pivní nadšenci si jistě nenechají ujít pochod za pivem.

Fotogalerie k článku

Tento víkend přináší mnoho akcí a my vám přinášíme tipy, ze kterých si můžete nejlépe vybrat, na kterou vyrazit. Vybírat můžete například z hudebních akcí jako je Pevnost Fest 2013 či koncert kapely Horkýže Slýže. Pokud máte raději divadlo, nenechte si ujít celostátní přehlídku experimentujícího divadla v Písku nebo festival Stretnutie 2013 ve Zlíně. Pivní nadšenci si jistě nenechají ujít pochod za pivem.

Prague food festival 2013

O víkendu si na Pražském hradě přijdou na své zejména labužnící - Prague food festival 2013 je tu

Praha

Kontejnery k světu, Prague food festival a Fringe festival

V rámci festivalu Kontejnery k světu – tedy akce oživující veřejný prostor v Česku - bude celý víkend na Karlově náměstí k dispozici Fashionbook Čítárna k světu, která propojí literaturu se stylem, oživí park a podpoří mezigenerační dialog. Tento víkend se tam navíc bude konat akce Fashionbook Dny módy, kde si pro vás pořadatelé připravili showroom a styling dle knih, či workshop a tutoriály pro vnuky a prarodiče. Stejně tak v neděli v rámci festivalu ožije park Folimanka, kde si pro vás připravili celodenní program pro malé i velké na téma sousedské vztahy a komunitní setkávání.

Pátkem začíná tradiční třídenní svátek jídla Prague food festival, určený především pro milovníky kvalitní gastronomie. V Královské zahradě pražského hradu mohou zájemci ochutnat domácí i zahraniční gastronomické speciality z produkce restaurací zařazených do Mauerova výběru Grand restaurant. Součástí programu je i bohatá nabídka doprovodných akcí, spojená rozličným způsobem s tématem gastronomie.

Pátkem začíná i devítidenní Fringe festival Praha, který zahájí již 12. ročník divadelní okupace Malé Strany v Praze. Přehlídka divadla, pantomimy, živé hudby, tance a stand-up comedy letos nabídne více než 30 divadelních produkcí. V pátek a v sobotu se pak koná třináctý ročník hudebního festivalu Žižkovská smršť na kopci Parukářka. V sobotu se na Kampě koná festival Refufest, který dává návštěvníkům příležitost poznat blíže jiné kultury. V neděli budou v trojské ZOO křtít orangutí mládě a nejcennější přírůstek pražské ZOO tak dostane jméno.

Středočeský kraj

Noc kostelů, přehlídka historických vozidel, či folklórní festival

V pátek se po celé republice koná akce s názvem Noc kostelů a ani středočeský kraj nezůstane pozadu. Do kostelů můžete zavítat například do Brandýsa nad Labem, do Říčan či do Libčic nad Vltavou. V pátek a v sobotu pak můžete v rámci akce Muzejní noc vyrazit do muzeí v netradičním čase, otevřeno bude například Městské muzeum ve Velvarech, nebo Hornický skanzenu důl Mayrau – Vinařice, či zámek v Dobříši a mnoho dalších pro vás otevře na noc dveře. V sobotu a v neděli se bude na zámku Loučeň konat 2. ročník přehlídky historických vozidel Concours d´Elegance, která se už při své loňské premiéře stala jednou ze tří nejvýznamnějších veteránských akcí České republiky. Do Poděbrad vyrazte tento víkend za sportovními dny, můžete závodit v klasickém silničním běhu, triatlonu či na dračích lodích.

Velkolom Čertovy schody, Vápenka Čertovy schody a Muzeum Českého krasu v Berouně připravují v rámci akce Evropské minerální dny (24. – 26. 5. 2013) na sobotu již tradiční exkurzi do aktivních vápencových lomů Čertovy schody s prohlídkou rekultivace po ukončení těžby. V neděli se uskuteční vystoupení folklórních souborů v rámci folklórního festivalu Staročeské máje na náměstí pod hradem v obci Karlštejn.

Jihočeský kraj

Šrámkův Písek či zahájení plavební sezóny

Jižní Čechy jsou tento víkend nabité mnoha akcemi, zde je nejlepší výběr: 52. celostátní přehlídka experimentujícího divadla Šrámkův písek se bude konat tento víkend a představí vám několik desítek divadelních představení, které prošly sítem regionálních přehlídek ze všech krajů České republiky. Na festivalu účinkující amatérské soubory se formou experimentálních představení pokoušejí zjistit, co vydrží diváci i herci. Určitě je na co se těšit. Český Krumlov zve v sobotu na tradiční automobilové Rallye. Svébytným bonusem je pak přehlídka historických skvostů startujících v Rallye Legend Show. Historicky laděná akce pro celou rodinu se konat v sobotu na zámku Mitrowicz v Kolodějích nad Lužnicí.

Čeká na Vás bohatý kulturní program s atmosférou dobových jarmarků, připravené jsou rukodělné dílničky a workshopy, kde si můžete většinu řemesel sami vyzkoušet. Pro děti je nachystána dobově pojatá hra "Rytířský turnaj" o hodnotné ceny pro všechny účastníky. Ve Volyni se tuto sobotu koná šperkařský workshop, můžete těšit na desítky profesionálních i amatérských šperkařů, kteří nechávají každého ze zájemců nahlédnout pod pokličku svého unikátního umění. V sobotu bude pokračovat zahajování novodobé plavební sezóny na Schwarzenberském kanále, na Jeleních Vrších. Bude to o hodně slavnostněji, bude se hrát, zpívat, tancovat. Bude se i vyprávět. Muzejní noc se nevyhne ani Jižním Čechám, vyrazit můžete například do Bechyně nebo do Vodňan.

Noc kostelů 2013Historická vozidla při Rally Český Krumlov
Páteční noc kostelůHistorická vozidla při Rally Český Krumlov

Plzeňský kraj

Muzejní noc a pivní festival

Také v plzeňském kraji se koná muzejní noc a noc kostelů. Do muzea můžete po setmění zavítat například do Plzně nebo do Klatov. Do kostelů zase například do Horšovského Týna, Kladrub či Dobřan a Holýšova. Pivní nadšenci si určitě nenechají ujít 2. ročník festivalu Májová pěna, čili festival poctivého piva, regionální gastronomie, kultury a řemesel na bílovickém zámku. Sportovní nadšenci si určitě nenechají ujít atraktivní fotbalový zápas mezi plzeňskou Viktorií a Libercem. Plzenští fotbalisté mají v tomto zápase šanci získat titul mistra české fotbalové ligy a proto není pochyb, že zájem o vstupenky bude na tento zápas enormní. Pokud by na vás vstupenky nevyzbyly tak nevěště hlavu, neboť zápas bude promítán na velkoplošné obrazovce na plzeňském náměstí. Takže Viktorka do toho!

Karlovarský kraj

Horkýže Slýže!

V pátek večer zahraje Amfiteátru Loket nad Ohří kapela Horkýže Slýže, která vyrazila letos na turné v rámci oslav 20 let na scéně. V rámci série zajímavých pořadů na osmi hradech a zámcích v Karlovarském kraji nabídne pořad nazvaný Račte dál tuto sobotu setkání s hradními, zámeckými pány a kastelány zámku Bečov nad Teplou. Připravili si tam pro vás hru Když tasil Alfréd aneb Sedm kulí bez výstřelu. Do Chebu vás zveme na 2. ročník hudebně zábavného festivalu Špalíček Fest. Hudebně zábavný festival od 14 do 23 hodin na náměstí je sestaven tak, aby mohl uspokojit všechny věkové kategorie.

Ústecký kraj

Běžecký závod a zahájení lázeňské sezóny

V sobotu doporučujeme první ročník krosového běžeckého závodu s názvem "9.999m s ROCK CO ROK". Tento projekt je novinkou velmi populárního sportovního seriálu KRÁL STŘEDOHOŘÍ, který tvoří sedmnáct závodů pro širokou veřejnost (běhy – triatlony – kola). Zázemí, start a cíl celého podniku bude v městském parku v Libochovicích a trasa povede kouzelnou krajinou kolem zříceniny kdysi hrdého Házmburku. Nadšenci do kol zase mohou zavítat na šestý ročník cyklistických závodů kolem jezera Milada. Souběžně je připraven bohatý doprovodný program - dětské atrakce, stánky s občerstvením, reprodukovaná hudba.

Tento víkend se také bude tradičně zahajovat lázeňská sezóna v Teplicích, a to již 859. sezóna. Dílčími akcemi nabitý víkendový program zahrnuje rozmanitá hudební vystoupení, divadelní představení, řemeslné trhy, ochutnávky regionálních specialit, sportovní zápolení, pouťové atrakce, studentské mítinky, kadeřnické show, multikulturně zaměřené akce, výstavy fotografií, kulinářské speciality a mnoho dalších zajímavostí. Zahájením sezóny žije takřka celé město, tudíž s výše uvedenými akcemi se setkáte na Náměstí Svobody, na kolonádě za divadlem, na Zámeckém náměstí, v Šanovském parku, v Beuronské kapli, na Kolonádě domu kultury, v Zámecké zahradě, na Letenských schodech, v klubu Dublin Pub a mnoha dalších.

Liberecký kraj

Staročeské řemeslné trhy, nebo noční výšlap na Bezděz

Na severu Čech vyraze na celovíkendovou akci do Turnova, kde se bude konat XIX. ročník Staročeských řemeslnických trhů. Všem natěšeným návštěvníkům se představí výrobci keramiky, zboží z kůže, sklářských výrobků, řezbáři, nožíři, kamenáři či kováři. Zvláštní oblibu si jistě jako obvykle získá i sekce zaměřené na regionální pochutiny, oceněné často certifikáty té nejvyšší kvality. Dvoudenní přehlídku řemesel doplní i vystoupení profesionálních i amatérských hudebních kapel, představení divadelních ochotníků i kreace folklorních souborů. V sobotu se uskuteční tradiční noční květnový výstup na hrad Bezděz. Návštěvníci uvidí noční kapli nasvícenou svíčkami, rozhlédnou se večer a v noci z Velké věže. K poslechu bude hrát skupina Sunset, dále vystoupí v několika představeních skupina scénického šermu a divadla Bibus Spiritus, program bude zakončen taneční a ohňovou šou po setmění!

Muzejní noci 2013Historické trhy v Trutnově
Muzejní noci 2013Historické trhy v Trutnově

Královéhradecký kraj

Pevnost Fest 2013!

Tento víkend budou východní Čechy nabité hudbou. Epicentrem veškerého dění bude město Jaroměř a zejména pak přilehlá historická pevnost Josefov, kde se uskuteční již třetí pokračování populární hudební akce s názvem Pevnost Fest. V areálu unikátních prostor josefovské vojenské pevnosti se představí celá řada atraktivních kapel v čele s Třemi Sestrami, Vypsanou Fixou, Škworem aj. Kromě hudebního programu je opět připravena bohatá nabídka občerstvení včetně přehlídky malých východočeských pivovarů, a celý den je koncipován jako společenská akce pro všechny generace. Východočeši tak mají zřejmě pro tento víkend jasnou volbu.

Pardubický kraj

Trampský festival, nebo Rockoupání

Pro všechny vyznavače trampských písní a pohodové atmosféry u praskajícího dřeva táborových ohňů je již více než třicet let konec května nezaměnitelně spojen s obcí Horní Jelení, ve které se koná pravidelný "Festival trampské písně". Od jiných podobných hudebních akcí se tento festival liší tím, že je ryze žánrový a hraje se zde pouze trampská píseň v podání kapel i hostů. Charakter festivalu je soutěžní. Pokud hledáte tip na zajímavou akci kombinující hudební vystoupení různých stylů s básnířskou recitací, tanečními kreacemi či přívalem tónů elektronické hudby, máme pro Vás pozvání na další ročník multižánrového festivalu "Poličské Rockoupání", konajícího se na koupališti v nádherném městečku Polička. Rodinný program připravený ve spolupráci s rodinou včelaře pana Josefa Vlacha se uskuteční tento víkend v nové expozici "Medárium"s naučnou stezkou o včelách v areálu Perníkové chaloupky pod Kuněrickou horou u Pardubic. Návštěvníci se seznámí nejen s technikou a způsobem odběru plástů ze včelích úlů, ale také s vytáčením čerstvého medu a jeho dalším zpracováním.

Kraj Vysočina

Ždáráles a slavností žirovnického jednorožce

Navštívit po setmění muzea v rámci Muzejní noci můžete na Vysočině například v Jihlavě a v Humpolci. Již 5. ročník festivalu Rokytnáfest se bude konat již tento víkend. Již potřetí v řadě se tato dvoudenní akce uskuteční na louce v malebném areálu koupaliště v Rokytnici nad Rokytnou. Na velkém podiu se v průběhu pátku a soboty vystřídají takové kapely, jejichž ohlasy a renomé již dávno překonaly hranice celé České republiky, však posuďte sami: například zde vystoupí sedminásobný Zlatý slavík a pro rok 2013 dokonce absolutní Zlatý slavík na Slovensku skupina DESmod, poté 3-násobný Zlatý slavík České republiky bez hranic skupina NO NAME, dále pardubická formace VYPSANÁ FIXA aj. Ve Žďáru nad Sázavou se bude konat Ždáráles, čili majáles po Žďársku. A v Žirovnici se budou konat Slavností žirovnického jednorožce. V rámci celodenního programu se můžete těšit na návrat o několik staletí zpět a vychutnat si středověký ryk bojujících rytířů, dobová hudební vystoupení, nemilosrdné šermířské souboje, divadelní představení v dobových kostýmech, umění odvážných sokolníků či zábavná vystoupení zručných kejklířů a polykačů plamenů.

Olomoucký kraj

Pochod za pivem!

Tradiční pochod za ryzím pivem z hor, v pořadí již 16. Pivovarská čtvrtka odstartuje tuto sobotu. Čtvrtka je ojedinělou turistickou akcí, kterou pořádá pivovar Holba. Každoročně se na ní sjíždějí příznivci turistiky a ryzího piva z hor z celé republiky, aby absolvovali pěší túry na vyznačených trasách a současně zavítali do hanušovického pivovaru. Pro zájemce jsou připraveny prohlídky pivovaru s odborným výkladem a prohlídka pivovarského muzea. Pokud patříte mezi příznivce vojenské historie a historických akcí, vydejte se tento víkend do prostor středověkého hradu Helfštýna, kde se již několikátým rokem koná divácky úspěšný "Festival vojenské historie". Můžete se těšit na vystoupení špičkových představení spolků vojenské historie, které Vám předvedou šermířské souboje a přiblíží atmosféru historických milníků v dějinách Moravy. V rámci doprovodného programu uslyšíte tóny středověké hudby, budete obdivovat umění artistů a kejklířů, poveselíte se při renesančních tancích či zatajíte dech při divadelních výstupech ochotnických spolků.

Festival vojenské historie na hradě HelfštýnPevnost fest 2013
Festival vojenské historie na hradě HelfštýnZačínají open air festivaly

Jihomoravský kraj

Ohňostroj a Mikulovské slavnosti

V pátek a sobotu vyrazte na 16. ročník mezinárodní soutěžní přehlídky ohňostrojů s hudbou Starobrno - Ignis Brunensis, která se koná v rámci festivalu zábavy pod hrady Špilberk a Veveří. Tradiční velkolepá kulturní akce, na které se představí "celý Mikulov" - historický i současný jsou slavnosti města Mikulov. Návštěvníci se můžou těšit na ukázky ze života v mikulovské minulosti, rekonstrukce napoleonské bitvy, zpřístupnění všech historických památek a aktivní doprovodný program pro všechny generace. Program zahrnuje i koncerty mnoha dalších žánrů, taneční zábavu a výstavy. Akci doprovází ochutnávky vín a prodávají se gastronomické speciality.

Zlínský kraj

Stretnutie 2013 a kácení májky

Celý víkend probíhá ve Zlíně divadelní festival Setkání-Stretnutie 2013. Diváci se v rámci této nesoutěžní přehlídky mohou seznámit s několika desítkami divadelních inscenací, které vznikly pod taktovkou českých či slovenských režisérů za poslední roky. V rámci festivalového dění si pak můžete vybírat z několika scén, na kterých inscenace zhlédnete (Velký sál, Malá scéna, Studio Z). Tradiční lidová májová slavnost se koná v neděli v Dřevěném městečku – Valašském muzeu v Rožnově pod Radhoštěm. Ze starých lidových zvyků se dodnes ve valašských obcích udržely hlavně slavnosti kácení májů. V dnešní době magické složky z tohoto zvyku většinou vymizely, ale přesto se na "májových" lidé rádi scházejí. Potkají se se známými, zatančí a ještě s úsměvem zhlédnou scénku při kácení máje.

Moravskoslezský kraj

Grillparty, či setkání cimbálových muzik

Ostrava a okolí ožije Muzejní nocí. Ze soboty na neděli vám budou dveře otevřené ve většině muzeí i po setmění, tak nezapomeňte využít této ojedinělé příležitosti. Tento víkend se všichni milovníci specifické regionální hudby a zvláště té cimbálové mohou těšit na další ročník "Setkání cimbálových muzik Valašského království", který hostí již několikátým rokem Frenštát pod Radhoštěm. Během nabitého víkendového programu shlédnete vystoupení desítek souborů čerpajících svou energii a invenci z domácích podmínek, stejně jako čestné hosty ze zahraničí. Od pátku do neděle se bude ve Frýdku – Místku konat akce s názvem Grillparty, tedy sedmý ročník Frýdecko-Místeckého veletrhu stavebnictví, bytového zařízení, zahradnictví a hobby. Připraven je i doprovodný program, který bude ve znamení velké Grillparty s Radiem Čas. Podávat se budou grilované speciality a chybět nebudou ani kolotoče a pestrý kulturní program.

Zajímavé akce v okolí

Adventní tvořivé dílny 2023 - Kyjov

02.12.2023 - 08.12.2023
Vlastivědné muzeum Kyjov

Dovolujeme si Vás pozvat do Vlastivědného muzea Kyjov na tvořivé dílny.

Vánoční trhy v Praze 2023

02.12.2023 - 06.12.2023
Praha

Kouzelné vánoční trhy s krásně navrženými dřevěnými domky probíhají na různých pražských náměstích, například na…

Modlitba za demokracii 2023 - Praha

06.12.2023 - 06.12.2023
Kostel sv. Kříže -…

Vážení přátelé a příznivci, věříme, že se již těšíte na adventní čas. S radostí bychom vás chtěli pozvat na výjimečný…

Hvězdná Toyota roadshow v Praze na …

06.12.2023 - 06.12.2023
Praha

Toyota během akce podrobněji představí všechny čtyři druhy alternativních pohonů, které aktuálně nabízí.

Související kategorie

« zpět na seznam položek

Sdílet

Kategorie

středa 6. prosinec

Dnes má svátek Mikuláš

Aktuálně z Atlasu Česka

Předpověď počasí pro ČR

Počasí v České republice dnes
Počasí v České republice zítra
Počasí v České republice pozítří
Počasí v České republice popozítří

Na Atlase Česka dále najdete