Statistika našeho portálu

  • 102 670 Akcí v kalendáři
  • 5 390 Ubytovacích zařízení
  • 24 208 Míst a památek

Tipy na víkend 24. – 26. ledna 2013: Ledové sochy, Mistrovství ČR v historickém lyžování, a nebo Swingový ples

Tento víkend máte možnost zajít na karnevalové reje, maškarní bály a slavnostní plesy, ale můžete si také například zazávodit na Karlovské padesátce. V našem pravidelném článku s tipy na víkend si určitě něco najdete.

Tento víkend máte možnost zajít na karnevalové reje, maškarní bály a slavnostní plesy, ale můžete si také například zazávodit na Karlovské padesátce. V našem pravidelném článku s tipy na víkend si určitě něco najdete.

Praha

Desátý ročník Amatérské burzy minerálů se uskuteční tuto sobotu v Základní škole Brigádníků v Praze 10. Budete se zde moci setkat s krystalovanými i leštěnými ukázkami našich i zahraničních, známých i neobvyklých a méně známých minerálů, a případně je i zakoupit za velmi příznivé ceny. 16. ročník Karlínského jeviště bude probíhat tento víkend v Karlínském Spektru. Karlínské jeviště je jednou z největších přehlídek amatérského divadla v České republice. Během tří dnů se uskuteční kolem patnácti představení nejrůznějších žánrů od pohádek přes klasická dramata a komedie až po autorské hry - a také diskuse ke každé z předvedených inscenací. Chytrá a veselá princezna Koloběžka I. provede děti strašidelnou výstavou tuto neděli na Chvalském zámku v Horních Počernicích. Princezna bude vyprávět o tom, jak strašidla žijí, co dělají a co mají nejraději. Děti si zasoutěží a projedou se na koloběžce po zámeckých chodbách.

Středočeský kraj

Zpěvačka, výtvarnice a mělnická rodačka Milli Janatková představí tento pátek svou hudební tvorbu, která balancuje na hraně jazzu, klasické hudby, latinoamerického jazzu, folku a nebojí se experimentů akustického ambientu podpořeného jemnou elektronikou a loopery. Přijďte od půl osmé do Městského kulturního střediska v Mělníku. V sobotu odpoledne pak přijďte na hudební Workshop Milli Janatkové Hlas a rytmus v pohybu. Hlasová dílna je zaměřená na objevování hlasu v pohybu, hlasovou relaxaci, zpěv a práci s rytmem těla. V neděli vyrazte na cestu za pohádkou na Zámek v Mníšku Pod Brdy. Na prohlídce Cesta za pohádkou budou děti pátrat a hledat ukryté pohádky.

Jihočeský kraj

Náměstí Míru v Jindřichově Hradci ozdobí o víkendu ledové sochy. V rámci 1. ročníku festivalu Sochu! Sochej! Sochejme! budou tvořit profesionálové i amatéři ledové sochy. O víkendu vždy od 11 do 16 hodin můžete sledovat sochaře při práci a zároveň si užívat doprovodný program. Sochy budou na náměstí vystaveny, dokud neroztají. Českobudějovický Metropol bude v neděli hostit tradiční dětský maškarní karneval. Ten proběhne na Senovážném náměstí od půl třetí a děti jím provede oblíbená dvojice Pavla a Monika. Chybět nebude velký taneční rej, soutěže, hry a také sladké odměny pro všechny.

Plzeňský kraj

Festival Songfest 2014 zamíří do Plzně. V sobotu budete mít možnost vyslechnout legendu české alternativy, zpěváka a kytaristu Vladimíra Václavka. Koncert proběhne v Divadle pod lampou v Havířské ulici v 19:00. V sobotu se v multifunkčním areálu kina Mže v Tachově bude konat Dětský karneval. Děti se mohou těšit na spoustu her a soutěží.

Karlovarský kraj

V sobotu vystoupí v Lidovém domě v Karlových Varech Láďa Křížek s kapelou Kreyson v rámci svého velkolepého turné Návrat krále, kterému bude na pódiu vévodit velká socha hlavního hrdiny nové desky - Archanděla Michaela, která bude zcela jistě nejzajímavější sochou v historii naší rockové scény. Nedělní rej v Kulturním centru v Chebu bude plný strašidel. Připravená bude strašidelná stezka s odměnou, soutěž o nejstrašidelnější rodinu, vystoupení tanečního oddělení ZUŠ Cheb i živá kapela. Přijďte od 15 do 17 hodin společně se svými ratolestmi do centra v ulici Za Mostní branou.

Ústecký kraj

V sobotu vyrazte se svými dětmi do Domu dětí a mládeže na tradiční veselici v maskách Masopusťáček, plnou tanečního dovádění a veselení s bohatou tomboličkou. Hvězdárna Teplice pořádá denní a večerní pozorování nebe každou lednovou sobotu. Denní pozorování se odehrává od 13 do 15 hodin, večerní pak od 18 do 19 hodin.

Liberecký kraj

Oblíbenou postavičku Ferdy Mravence mohou diváci shlédnout naživo ve stejnojmenném představení v Městském divadle v Turnově, a to v sobotu od 10 hodin. Hra nadchne nejen malé, ale i velké diváky. Více o historii Frýdlantu se dozvíte v Městském muzeum Frýdlant - Špitálek. V jeho expozici si návštěvníci prohlížejí exponáty týkající se archeologie nebo také řemesel. Až do května se sem můžete přijít podívat ve středu, v pátek nebo v sobotu vždy od 10 do 16 hodin.

Královéhradecký kraj

Čtvrtý ročník mezinárodního Mistrovství ČR v historickém lyžování proběhne v sobotu v Olešnici v Orlických horách. Lyžařský areál Juráška bude otevřen od 7 do 18 hodin. Závodit se bude ve slalomu nebo v jasankrosu. Historické závody proběhnou na dřevěných lyžích. V sobotu si v náchodském Déčku nenechte ujít Dětský karneval. Děti čeká karneval s pohádkovým programem, ale zábava je pro celou rodinu, hry, písničky, balónky, mýdlové bubliny a tancování s pohádkovými kamarády.

Pardubický kraj

V pátek si rozhodně nenechte ujít Hlinecký bál - Večer českých filmových hvězd. Pokud patříte mezi milovníky českých komedií a rádi na plesy chodíte v maskách, pak byste v pátek v 19 hodin měli dorazit do Multifunkčnho centra v Hlinsku. Hlineckým bálem vás provede Jan Čenský. Od pátku do neděle můžete strávit volný čas také na výstavě železničních modelů. Přijďte mezi 9 a 17 hodinou do Výstavní síně Divadla Karla Pippicha v Chrudimi. Budou tady k vidění kolejiště, železniční modely a fotografie.

Kraj Vysočina

Každou lednovou sobotu je pro vás od 14 hodin připravena prohlídka Pohádkové vesničky s programem a veselými bytostmi ve Svratce nedaleko Žďáru nad Sázavou. Děti si budu moci prohlédnout jak bydlí Budulínek, Sněhurka nebo třeba Rumcajs a Cipísek. Ve čtvrtek zahajuje Muzeum Vysočiny výstavu nazvanou 90 let amatérské fotografie v Jihlavě. O víkendu se na  tuto retrospektivní expozici můžete přijít podívat mezi 9 a 17 hodinou.

Olomoucký kraj

Vlastivědné museum v Šumperku připravilo tuto sobotu akci Hrátky s hracími stroji pro hravé v prostorách muzea. Vše se bude točit kolem flašinetů pana Kolby a hracích strojů malíře a výtvarníka Petra Válka. Flašinetům je totiž určena výstava Jak se v Pekařově narodila hudba a celé odpoledne je věnováno doprovodnému programu k této výstavě. 

Jihomoravský kraj

V sobotu si nenechte ujít Veselý pohádkový karneval s Divadlem Koráb. Čeká na vás dopoledne plné her a soutěží jako například soutěže s nafukovacími balonky, přetahování lanem. Divadlo Koráb pak přiveze loutky, se kterými zažijeme Krmení draka, Taneček s Obrem, Mrštné vochomůrky. Soutěže střídají taneční písničky. V sobotu večer se v klubu Mersey v Brně opět sejdou příznivci kvalitní swingové hudby 30. a 40. let. Bude se zde konat již druhé pokračování Swingového plesu pro Žabovřesky. Od 20 hodin k poslechu a tanci zazpívají vynikající Sestry Havelkovy s kapelou. Valtické Podzemí zve v sobotu všechny, kteří mají čas, aby sem přišli kopat a následně ochutnat víno i bohaté pohoštění. Akce je bez vstupného, každý zaplatí jen to, co vypije. Pokud napadne sníh, můžete se tady těšit i na koulovačku nebo stavění sněhuláků.

Zlínský kraj

V sobotu se vydejte do Velkých Karlovic, kde se koná již několikátým rokem stále oblíbenější závod určený převážně pro amatéry - "Karlovská padesátka”. Specifičnost této sportovní akce spočívá nejen v nádherné trati vedoucí přírodou malebného Vsetínska (pomezí Beskyd a Javorníků), ale zvláště v atmosféře velkého sportovního podniku, který byl zařazen do známého seriálu běžeckých závodů SKI-TOUR. Pro děti i dospělé bude v sobotu připravena tvořivá dílna v Muzeu Kroměřížska. Zkuste si vyrobit karnevalové masky, škrabošky nebo doplňky, které se vám budou hodit na období masopustu. Dílna bude otevřena na Velkém náměstí v Lektorské místnosti od 9 do 16 hodin.

Moravskoslezský kraj

Od pátku do neděle můžete pomyslně cestovat díky tradiční paletě cestopisných besed a promítání o cykloturistice. Festival Cyklocestování bude hostit Nová scéna Vlast na Hlavní ulici ve Frýdku-Místku. Přednášky spojené s projekcemi doplní v sobotu koncert kapely D.U.B. Za karnevalovou zábavou mohou děti v neděli vyrazit také do Frýdku-Místku. Přiveďte své potomky v 15 hodin do Národního domu na Palackého ulici a užijte si krásné odpoledne. Těšit se můžete na soutěže, kvízy, rej masek a klauny.

 

Soutěže a kvízy nebudou chybět a jak je tomu v muzeu již dobrým zvykem, mohou se děti těšit na tvoření, tentokrát hudebně laděné.

 

 

Zajímavé akce v okolí

Auto-moto-Farmářské a bleší trhy Tu…

20.07.2024 - 20.07.2024
Stružinec, Tuhaň, 51251

Všechny zveme na sobotu 20. července 2024 do obce Tuhaň u Semil, na tradiční auto-moto, farmářské a bleší trhy.

Langoš 6krát jinak ve Vinohradském …

10.07.2024 - 16.07.2024
Vinohradský Parlament

Kdo by neznal langoše. Smažené bramborové placky, které se díky své univerzálnosti dají připravit na nekonečno způsobů.…

Festival pouličního divadla Za dveř…

10.07.2024 - 16.07.2024
Mariánské náměstí

Druhý červencový týden patří v Praze již tradičně pouličnímu divadlu. 16. ročník pražského festivalu pouličního divadla…

Masters of Rock 2024 - Vizovice

11.07.2024 - 14.07.2024
Vizovice

K 20. výročí festivalu nadělujeme nejen dosud nejsilnější sestavu kapel v jeho dosavadní historii, ale také mnoho…

Související kategorie

« zpět na seznam položek

Sdílet

Kategorie

pátek 12. červenec

Dnes má svátek Bořek

Aktuálně z Atlasu Česka

Předpověď počasí pro ČR

Počasí v České republice dnes
Počasí v České republice zítra
Počasí v České republice pozítří
Počasí v České republice popozítří

Na Atlase Česka dále najdete