Statistika našeho portálu

  • 102 382 Akcí v kalendáři
  • 5 391 Ubytovacích zařízení
  • 24 208 Míst a památek

Tipy na víkend 25.-25. února 2017

Poslední únorový víkend se to bude masopustními průvody a veselím po celé republice jen hemžit. Z mnoha akcí proto vybíráme jen některé a přidáváme i pár tipů na akce jiného rázu, aby si vybral opravdu každý.

Poslední únorový víkend se to bude masopustními průvody a veselím po celé republice jen hemžit. Z mnoha akcí proto vybíráme jen některé a přidáváme i pár tipů na akce jiného rázu, aby si vybral opravdu každý.

Praha

Za masopustem se můžete vypravit například do pražské zoo. Všechny děti do 15 let v masce budou mít v sobotu vstup zdarma. Masopustní víkend si můžete naplno užít také v Grévinu. Připraven bude karnevalový průvod, živá hudba, dílničky, karnevalová diskotéka a další. 

Masopust držíme, nic se nevadíme pospolu 2017 je název oblíbené masopustní akce na Praze 10 v Toulcově dvoře. Akce bude doprovázená řadou vystoupení, masopustními dobrotami a samozřejmě maskami.

V sobotu můžete zamířit také na Retroden do Nové budovy Národního divadla. Čeká vás zde módní přehlídka ve stylu 50. let. Cyklus Cizinci v České republice, který pořádá Národopisné muzeum Národního muzea, představí tuto sobotu ruské tradice a život v Praze.

Cizinci

Středočeský kraj

Ve Středočeském kraji vás zveme na Poberounský masopust v Zadní Třebáni. A nebo vás možná zlákají Ladovské vepřové hody ve Velkých Popovicích. Ochutnáte zde plejádu voňavých vepřových pochoutek, sladké i slané pamlsky a neomezenou zásobu lahodného piva. 

V neděli pak si nenechte ujít tradiční masopust v Muzeu Lidových staveb v Kouřimi.

Kouřimi

Jihočeský kraj

Zajímavou akcí v Jihočeském kraji jistě bude masopustní veselice v zahradách pivovaru Eggenberg v Českém Krumlově. Součástí budou i zabijačkové hody. Zajímavou akcí jistě budou i Milevské masopustní maškary. V roce 2011 zde dokonce padl český rekord v počtu masek shromážděných na jednom místě (629 masek!).

Plzeňský kraj

O víkendu se můžete zúčastnit šumavského skimaratonu. Program začne sobotními závody volnou technikou (děti - 1 km, 2 km, 5 km, 8 km, dospělí - 23 km) a graduje nedělními běhy technikou klasickou (dospělí - 23 km, 43 km).

skimaratonu

Na maškarní karneval pro děti se můžete vypravit v sobotu do Kašperských Hor a na masopust třeba do zoo Plzeň.

Karlovarský kraj

Masopust pořádá Krajské muzeum Cheb v sobotu a všichni jeho účastníci se mohou vypravit na průvod starým městem. V neděli se koná Staroměstský masopust, který můžete navštívit v Chodově.

Ústecký kraj

Přehlídka severské kinematografie Severská filmová zima se od pátku do soboty přestěhovala do Třebušína. A také se můžete vypravit na masopust, jehož název přesně vystihuje trasu průvodu - Masopust ze ZOO Děčín na zámek 2017.

Muzeum města Ústí nad Labem zve na sobotní výstavu s názvem Nelítostný pravěk. Novou výstavou vědecky přesných modelů prehistorických živočichů a tehdejších ekosystémů Vás provede návštěvníky paleontolog Jiří Kropáč.

Liberecký kraj

V Libereckém kraji vás čeká masopust také na mnoha místech. Za veselím, maškarami a dobrým jídlem se můžete vypravit například do Kamenického Šenovu, Liberci nebo v Semilech.

Pardubický kraj

Podobní situace je i v Pardubickém kraji, kde vybíráme Dřítečský masopust, masopust v Lanškrounu nebo ve Veselí.

Královéhradecký kraj

Rozhodně si nenechte ujít masopust na Šrámkově statku v Pileticích u Hradec Králové. Také pevnostní město Josefov oživí sobotní masopust, svátek bujarého veselí, hodování a další zábavy. V bohatém programu nebude chybět divadlo, folklorní hudba, ukázky řemesel a masopustní pohoštění. Tradiční českou zabijačku si můžete přijít užít do Parkgolfu v Hradci Králové

Kraj Vysočina

Pepík loupežník a Tři sněhuláci je název loutkové pohádky, kterou pro vás připravili v sobotu v Pelhřimově. Masopust s jarmarkem pak nebude chybět v Havlíčkově Brodě. První masopustní ples v maskách si můžete vyzkoušet v sobotu v Bystřici nad Pernštejnem.

Olomoucký kraj

V sobotu si můžete užít slavnostní plesovou atmosféru také na reprezentačním plese Priessnitzových léčebných lázní v Jeseníku. Večerem bude provázet Leona Machálková. Za masopustem pak vyrazte třeba na Zlaté Hory.

Jihomoravský kraj

V Brně se o víkendu koná tradiční svatební veletrh, který přinese nejen módní přehlídky luxusních svatebních šatu a pánských oblek, ale také ukázky vázání svatebních kytic, dětského oblečení, hudební ukázky a spoustu zábavy v doprovodném programu. Masopust si pak jistě nenechte také ujít, my vám doporučujeme ten v Rajhradě, kde se můžete těšit na průvod masek i tancovačku.

Zlínský kraj

Pokud vás zajímá, jak chutná Japonsko, tak přijďte ochutnat japonské sushi už od pátku do neděle do hotelu Alexandria v Luhačovicích. Připomínkou klasických lidových tradic je již několikátým rokem Festival masopustních tradic Fašank. Tens se letos koná ve Strání v sobotu.

Moravskoslezský kraj

Jak být krásná a fit vám poradí ve Futuru v Ostravě tuto sobotu. Můžete se svěřit do rukou stylistek, kadeřnic, kosmetiček a výživových poradců. Masopust vás čeká v sobotu v Hrčavě, kde se konají tzv. Hrčavské ostatky - tradiční masopustní zábava a pohoštění. Těšit se můžete také na degustaci moravského vína, ochutnávky Hrčavského ležáku, voňavých a čerstvých kreplik či místních masových specialit – mangalicu a prase přeštické

Zajímavé akce v okolí

Auto-moto-Farmářské a bleší trhy Tu…

02.06.2024 - 02.06.2024
Stružinec, Tuhaň, 51251

Všechny zveme na Neděli 2. června 2024 do obce Tuhaň u Semil, na tradiční auto-moto, farmářské a bleší trhy.

Festival Muziq 2024 - Tachov

08.06.2024 - 08.06.2024
Letní parket u Bělčáka

Festival Muziq v Tachově zve na druhý ročník!

Třebsínské zvonění 2024 - Krňany

05.07.2024 - 06.07.2024
Třebsín 100

Hudební festival pro celou rodinu, zaměřený na country, bluegrass, folk a trampskou muziku

Beerfestu street 2024 - Olomouc

22.05.2024 - 25.05.2024
Olomouc

Nová scéna olomouckého Beerfestu. Kromě programu na Korunní pevnůstce chystáme i akci na Dolním náměstí. Ta začne už ve…

Související kategorie

« zpět na seznam položek

Sdílet

Kategorie

pátek 24. květen

Dnes má svátek Jana

Aktuálně z Atlasu Česka

Předpověď počasí pro ČR

Počasí v České republice dnes
Počasí v České republice zítra
Počasí v České republice pozítří
Počasí v České republice popozítří

Na Atlase Česka dále najdete