Statistika našeho portálu

  • 101 923 Akcí v kalendáři
  • 5 391 Ubytovacích zařízení
  • 24 208 Míst a památek

TIPY NA VÍKEND 25. - 26. listopadu

Fotogalerie k článku

Praha

MINT Market v Praze! Pořiďte krásné dárky pod stromeček u českých tvůrců a designérů na MINT Marketu, který se bude konat před Vánoci v Praze pouze jednou a to v pátek a v sobotu 24. a 25. listopadu v hale 13 v Holešovické tržnici! Na MINT Marketu se můžete opět těšit na pestrou nabídku více než devadesáti tvůrců a designérů z celé republiky i ze zahraničí. MINT Market je trh se svěží módou, šperky, designem a delikatesami, tak se stavte ochutnat

 

Středočeský kraj

Nenechte se si ujít jedinečnou výstavu ilustrací od umělkyně Natali Santini: Hvězdná zářeBerouně. Tématem výstavy ilustrací švédské umělkyně Natali Santini je všudypřítomná zář, kterou lze vnímat v nejšťastnějších momentech života i v jeho nejtemnějších chvílích. Autorka ve svých dílech zachycuje svět hlavně ze svého úhlu pohledu. Hlavními postavami vystavených prací jsou většinou dívky, ať již pouze postávající či prožívající intenzivní emoce. Vystavovaná kolekce obsahuje jednak ilustrace, které představují silnou osobní zpověď autorky a jednak část portfolia jejich ilustrátorských prací, ve kterých prezentuje různé výtvarné techniky a profesní dovednosti. Výstava bude probíhat od 1.11. 2023 do 30.11.2023 v Městské knihovně Beroun.

 

Vysočina  

Třebíči vám tuto sobotu zahraje Jiří Pavlica a jeho skupina a Hradišťan. HRADIŠŤAN & Jiří Pavlica je ojedinělé seskupení s vysokou uměleckou i interpretační úrovní, nezvykle širokým žánrovým záběrem a netradičním repertoárem, který v počátcích vycházel zejména z lidové tradice.

 

Jihočeský kraj

Zastavte se na tradičním setkání Kateřinské heligonky 2023 v Holašovicích v sobotu dne 25. 11. 2023 v Selské hospodě. V programu se představí řada muzikantů ze širokého okolí a zahrají k poslechu i tanci.

 

Plzeňský kraj

Obec Nevřeň vás srdečně zve na svůj Adventní jarmark, živý betlém i Mikulášské podzemí již tuto sobotu. Nevřeňský živý betlém se zvířátky, rozsvícení vánočního stromu, dobroty, vánoční dekorace, adventní jarmark, hudební vystoupení, to vše vás čeká v Nevřeni poslední listopadový víkend. Adventní sobotní akce vypukne ve 14 hodin na Nevřeňské návsi.

 

Karlovarský kraj   

Nakoukněte na novou stálou expozici Sedm dekád v Galerii umění v Karlových Varech, která se otevře v rámci 70. výročí založení Galerie umění Karlovy Vary a prezentuje bohaté sbírkové fondy českého umění 20. století a představuje díla klasiků českého moderního umění i současných autorů.

 

Ústecký kraj

Na Libochovický zámek se ž dostavili čert s Mikulášem. Během speciálních vánočních prohlídek, které se konají v historických interiérech našeho zámku,  se dozvíte něco z historie Vánoc, vyzkoušíte zajímavé adventní a vánoční zvyky i tradice. Divadelní prohlídka, kde se potkáte s postavami adventu jako je svatá Lucie, svatá Barbora nebo se svatým Mikulášem, andělem i čertem. Na nádvoří bude probíhat prodej vánočního zboží, občerstvení, výtvarná dílnička. 

 

Liberecký kraj

Nalaďte se už na vánoční atmosféru na vánočních trzích na zámku Sychrov. Tradiční trhy mají letos novou podobu – na čestném dvoře zámku budou umístěny stánky s vánočním zbožím, jako jsou dekorace, svícny, sklo, keramika aj., jídelní zóna bude v zámeckém parku, kde jsou připraveny i stany pro konzumaci lahůdek. Na své si přijde opravdu každý – uzenina, bramboráky, maso z grilu, sladké koláče, svařák, káva, medovina i horké džusy a další pochutiny, které na trzích nesmí chybět.

 

Královéhradecký kraj

sobotu si pro vás obec Třebechovice pod Orebem připravila Kateřinský jarmark. Těšit se můžete na pouťové atrakce, tradiční rukodělné stánky, široký výběr dobrot a pochutin, jakož i různorodých produktů a výrobků.

 

Pardubický kraj

Moravské Třebové už se chystá mikulášská jízda. Chornický železniční klub si Vás na sobotu 25. listopadu 2023 dovoluje pozvat na tradiční Mikulášskou jízdu zvláštního vlaku vedeného parní lokomotivou 423.009 z roku 1922. Historickou soupravu, sestavenou z vozů bývalé třetí třídy, doprovodí nejen železniční personál v dobových stejnokrojích ze třicátých let minulého století, ale také Mikuláš s čertem, kteří nadělí hodným dětem malý dárek a zlobivým uhlí z lokomotivy.

 

Jihomoravský kraj

Navštivte největší taneční festival ve střední Evropě Dance Life! Dorazte o víkendu 24. – 26. listopadu na brněnské výstaviště a poznejte na vlastní kůži to nejlepší, co nabízí současná česká i zahraniční taneční scéna!   

 

Zlínský kraj

Ve Zlíně se poslední listopadový víkend otevře další ročník Zlín Design Marketu. Jako vždy bude prodejní přehlídkou autorského designu, představí se zde přes třicet prodejců s nabídkou vlastní tvorby. Návštěvníci se pak mohou kromě nakupování zapojit aktivně i do samotného tvoření během speciálních workshopů pro dospělé i děti.

 

Olomoucký kraj

Navštivte pravidelnou chovatelskou burzu pro širokou veřejnost, která se koná na výstavišti FLORA Olomouc. Na burze naleznete akvarijní ryby ,rostliny, krmiva, terária, terarijní zvířata, chovatelské potřeby a mnoho dalšího. Vše za bezkonkurenční ceny. Jste úspěšní chovatelé a máte nějaké přebytky, nebojte se je u nás nabídnout.

 

Moravskoslezský kraj

Pokud máte rádi umění, nenechte si ujít mezinárodní prodejní festival designu v Ostravě. Meat Design Ostrava je festival plný inspirace, nápadů, užitého umění, architektury a zejména autorské tvorby produktového a interiérového designu. Připravujeme pro vás 8. ročník v plném rozsahu, jak jste na něj byli zvyklí před rokem 2020.

Zajímavé akce v okolí

P/\ST + live bands & dnb party ∗ Ta…

23.03.2024 - 23.03.2024
Kiwi Bar

Srdečně Vás zveme na hudební koncert v Tachově v Kiwi Baru. Spojili jsme síly, energie, nadšení a připravili další…

Jakub Smolík s kapelou 2024 - Třebíč

04.03.2024 - 04.03.2024
Divadlo Pasáž

Koncert věčného romantika s doprovodnou skupinou opět v našem městě.

Za tajemstvím Mayů – Mexiko, Guatem…

04.03.2024 - 04.03.2024
Masarykův kulturní dům…

Přednáška

Mluviti pravdu 2024 - Mělník

05.03.2024 - 05.03.2024
Masarykův kulturní dům…

Divadelní představení

Související kategorie

« zpět na seznam položek

Sdílet

Kategorie

pondělí 4. březen

Dnes má svátek Stela

Aktuálně z Atlasu Česka

Předpověď počasí pro ČR

Počasí v České republice dnes
Počasí v České republice zítra
Počasí v České republice pozítří
Počasí v České republice popozítří

Na Atlase Česka dále najdete