Statistika našeho portálu

  • 101 005 Akcí v kalendáři
  • 5 393 Ubytovacích zařízení
  • 24 207 Míst a památek

Tipy na víkend 25.-26. srpna 2018

Prázdniny se pomalu chýlí ke konci a před námi je poslední prázdninový víkend. Těšit se můžete na řadu hudebních festivalů, ale také ne netradiční prohlídky, které budou připraveny v rámci Hradozámecké noci.

Prázdniny se pomalu chýlí ke konci a před námi je poslední prázdninový víkend. Těšit se můžete na řadu hudebních festivalů, ale také ne netradiční prohlídky, které budou připraveny v rámci Hradozámecké noci.

Praha

Výročí 200 let od založení Národního muzea si v Národopisném muzeu můžete připomenout festivalem pod širým nebem. Můžete se těšit na české, moravské i rusínské folklorní soubory, obdivovat tradiční řemeslníky a umělce inspirované lidovou tvorbou. Pro děti bude přichystána výtvarná dílna inspirovaná tradičním uměním a samozřejmě nebude chybět ani občerstvení.

Naloďte se na palubu lodě a plujte z Prahy k soutoku dvou velkých českých řeka - Vltavy a Labe - do Mělníka. V Mělníku vás navíc čeká dlouhá pauza na prohlídku. Umět poskytnout správně první pomoc se vám může kdykoli v životě hodit. Přijďte si to vyzkoušet na Den první pomoci, který se koná v Aquapalace Praha tuto neděli. 

Mělníka

Středočeský kraj

Středočeský kraj ovládne Hradozámecká noc, kterou si můžete užít třeba na zámku Kačina v Kutné Hoře, na zámku Dobříš nebo na zámku Loučeň. Vydat se můžete také na oblíbený open-air festival Okoř, kde v sobotu vystoupí Tomáš Klus, Chinasky, Anna K, Xindl X a další. Atraktivní akcí bude i sobotní Netopýří noc v Srbsku, kde netopýří záchranná stanice a speleologický klub připraví pestrý program nejen s netopýry.

Loučeň

Plzeňský kraj 

Pokud patříte mezi obdivovatele Karla Kryla a jeho písniček, pak vás zveme na vzpomínkový večer určený právě jemu. Koná se v neděli v Kdyni a večerem vás provede kapela Missa. Také na hradě Potštejn se můžete těšit na Hradozámeckou noc na téma "Šlechta českých zemí v evropské diplomacii".

Karlovarský kraj

V Karlových Varech pokračuje v pátek a v sobotu Létofest, tedy druhý ročník hudebního festivalu v krásném areálu na Rolavě. Také Léto pod hradem Loket přinese skvělý hudební zážitek. O něj se postarají kapely jako Divokej Bill, Jelen, Jethro Tull nebo vystoupení Cirku La Putyka.

Ústecký kraj

O víkendu proběhne sedmý ročník uměleckého festivalu v prostorách zaniklé osady Königsmühle poblíž Háje pod Klínovcem - LandArt. Můžete se těšit na práci řezbářů, landartistů a nebude chybět ani doprovodný program. Festival Rock for Churchill se rozjede naplno o víkendu ve Vroutku u Podbořan. Mimo jiné zde vystoupí britská elektronická kapela Lamb.

Liberecký kraj

Okolí Máchova jezera se o víkendu promění v jednu velkou hudební scénu. Tradiční festival Mácháč letos představí Hardwell, KURA, Orjan Nilsen, Mike Williams, Ben Gold, Armin van Buuren, EKG a další. Hradozámecká noc přinese netradiční program na hrad Grabštějn, Valdštejn nebo zámek Hrubý Rohozec.

Mácháč

Pardubický kraj

Určitě si nenechte ujít Hradozámeckou noc v Národním hřebčíně Kladruby nad Labem, která se odehraje v sobotu. Na programu bude koncert v kostele, kostýmovaná prohlídka a dojde i na  dojde i na setkání se samotnou císařovnou Alžbětou a císařem Františkem Josefem I.

Královéhradecký kraj

Hradozámecká noc zavítá na zámek Potštejn, kde se představí až 22 účinkujících a především originální zpracování. Zámecké interiéry budou netradičně osvětleny. Největší hiphopový festival ve střední a východní Evropě, Hip hop kemp, rozjede v Hradci Králové od čtvrtka do soboty svůj již 17. ročník.

Kraj Vysočina

Pokud se v sobotu vydáte do Bystřice nad Pernštejnem, zažijete zde pravé dožínkové veselí. Čeká vás dožínkový průvod, chasa v krojích, vystoupení folklorních souborů, koláč na uvítanou, ale také ukázka podomácku vyrobených traktorů, výstavka historické hospodářské techniky nebo cimbálová kapela.

Na jihlavském Parkáně se budou hrát v neděli pohádky. Například O statečném Jankovi, O chytré princezně, Vodnická pohádka, Maková panenka a motýl Emanuel, O princi Vendelínovi, Rákosníček a jeho rybník, O princezně, Luciášovi a makových buchtách, Kouzla skřítků, Princ Bajaja, Pták Ohnivák a Liška Ryška, Když herci nemůžou hrát.

Olomoucký kraj

Hudební festival Moravské hrady zavítá od pátku do soboty na hrad Bouzov. Letiště Olomouc slaví 100. narozeniny, a proto si na Letecký den připravilo speciální dvoudenní program. Čekají vás kapely ve stylu country, vyhlídkové lety, seskoky s padákem a další letecké aktivity.

Jihomoravský kraj

Hradozámecká noc vás čeká na zámku Bučovice, kde se můžete těšit na netradiční prohlídku reprezentačních prostor s průvodcem a prohlídku nové expozice Moravský aristokrat v labyrintu světa. 

Moravskoslezský kraj

Urban Chellenge vyzívá závodníky na 5000 metrů dlouhou trať a více jak 25 originálních překážek z městského prostředí. Vedle hlavního závodního okruhu budou připravené také dětské překážkové okruhy - běh na 900 metrů pro 6-8 let a 1800 pro 9-11 let a 12-14 let. Závod se běží v sobotu v Ostravě.

V Judrnově u Brna zase můžete oba víkendové dny zažít pravé slovácké hody. Těšit se můžete na krojovaný průvod, judrnovské tanečky, verbuňky, hošije a další tance.

Urban Chellenge

Zajímavé akce v okolí

Open ART Fest 2023 - Praha

28.09.2023 - 29.09.2023
Výstaviště Holešovice -…

Přes 230 umělců - malíři, sochaři, fotografové a další výtvarní umělci z celého světa. Tolik umělců pohromadě? To tady…

Dobročinný knihotrh pro Samuela 202…

29.09.2023 - 29.09.2023
Zlaté jablko

Podzimní KnihoTrh se uskuteční již tento pátek 29. září v hlavní galerii obchodního a zábavního centra Zlaté jablko ve…

Festival Den architektury se letos …

29.09.2023 - 05.10.2023
Praha

Bohatý a zdarma přístupný program největšího architektonického festivalu u nás nabízí od 29. září do 5. října na výběr…

Farmářský a řemeslný trh - Valašské…

29.09.2023 - 29.09.2023
Náměstí

Zveme Vás, vaše přátele, známé a sousedy na farmářské a řemeslné trhy ve Valašském Meziříčí.

Související kategorie

« zpět na seznam položek

Sdílet

Kategorie

pátek 29. září

Dnes má svátek Michal

Aktuálně z Atlasu Česka

Předpověď počasí pro ČR

Počasí v České republice dnes
Počasí v České republice zítra
Počasí v České republice pozítří
Počasí v České republice popozítří

Na Atlase Česka dále najdete