Statistika našeho portálu

  • 101 421 Akcí v kalendáři
  • 5 391 Ubytovacích zařízení
  • 24 208 Míst a památek

Tipy na víkend 25. – 27. dubna 2014: Den Země, Festival otevřených sklepů nebo Mamuti na Točníku

Poslední dubnový víkend se bude slavit Den Země, na Moravě můžete navštívit Festival otevřených sklepů. V neposlední řadě se na mnoha místech budou pálit čarodějnice, seznam těchto akcí naleznete ve speciálním článku zde.

Poslední dubnový víkend se bude slavit Den Země, na Moravě můžete navštívit Festival otevřených sklepů. V neposlední řadě se na mnoha místech budou pálit čarodějnice, seznam těchto akcí naleznete ve speciálním článku zde.

Praha

Městská část Praha 9 připravila v sobotu slavnostní otevření Fitness stezky Rokytka. Součástí akce bude závod ve venkovním cvičení a další doprovodný program. Tuto sobotu uvede divadelní společnost "Fombahnhofsteatr" v historických prostorách železniční stanice Praha Hlavní nádraží projekt "Toulka historií nádražní", aneb Živé obrazy z dějin českých. Průvodce provede návštěvníky historickými, běžně nepřístupnými prostory, pražského hlavního nádraží. V sobotu také zahájí Letecké muzeum v Kbelích letošní sezónu a srdečně zve návštěvníky k prohlídkám mimořádně zpřístupněných exponátů letecké techniky. V sobotu projede Prahou oblíbená Velká jarní cyklojízda, které se můžete také zúčastnit. Start je na náměstí Jiřího z Poděbrad a pojede se do Stromovky, kde se také uskuteční afterparty spolu s kapelou Hm…

Středočeský kraj

V pátek Vás Městské kulturní středisko Mělník zve na divadelní hru Králova řeč. Jedná se o emotivně silnou tragikomedii plnou překonávání vlastních slabostí. Zahrají herci Divadla Pod Palmovkou. Nejen pro děti je určena akce Mamuti na Točníku, která návštěvníky blíže seznámí s experimentální archeologií. V sobotu či neděli tak máte možnost na Točníku blíže poznat, jak se žilo v Pravěku. Skanzen Solvayovy lomy ve Svatém Janu pod Skalou zahájí v sobotu svou letošní sezónu. Standardně bude v běhu mnoho strojů a zařízení, které lze během sezóny spatřit pouze v nečinnosti. V areálu rekreačního střediska v Jizbici pod Blaníkem se v sobotu uskuteční první jarní sraz majitelů amerických vozů. Na akci s názvem První jarní bublání můžete těšit na vstřícnou atmosféru lidí, pro které se životním koníčkem stala péče o čtyřkolé miláčky vyrobené ve vzdálených Spojených státech. Již podeváté se bude v sobotu slavnostně "probouzet" turistická sezóna v Kutné Hoře k životu, tentokrát se můžete vydat po stopách kutnohorských zvoníků a zvonařů.

Jihočeský kraj

V sobotu se na strakonickém hradě bude konat Strakonické vítání léta. Sezóna tak bude zahájena v kulisách středověkého hradu a připraveny jsou výlety, soutěže a zábava pro malé i velké - farmářská stezka, tvořivé dílny a mnoho dalšího. V neděli odpoledne zaplaví táborské Žižkovo náměstí a nádvoří hradu Kotnov Den plný pohádek. Program zahájí průvod v pohádkových kostýmech od radnice, pokračovat bude soutěží o nejhezčí dětské pohádkové masky, poté budou připravena dětská divadelní představení a písničkový pořad.

Plzeňský kraj

V pátek a sobotu pohltí plzeň Majáles, jehož tradiční dvoudenní program vyvrcholí volbou krále či královny Majálesu a hudebním vystoupením. Na třech hudebních scénách se letos představí například Chinaski, Mig21, či Sto zvířat. Tento víkend proběhne již tradičně Den ve vzduchu v Aeroklubu Plasy. Zábavná show pro celou rodinu letos vyvrcholí světovou premiérou nové letky The Flying Bulls Duo.

Karlovarský kraj

Zámek Sokolov zve v pátek na Rej strašidel a čarodějnic, jehož program se uskuteční v Městské knihovně Sokolov. Na děti čeká pohádka O Červené Karkulce v podání pouličního divadle Viktora Braunreitera, Čarodiskotéka a soutěž Miss Reje a mnoho dalších pekelných her. V sobotu se v Sokolově uskuteční VIII. Pivní slavnosti piva Permon. Slavnosti můžete navštívit v areálu kláštera a k dispozici bude 14 naražených píp přímo z tanku a až do večera živá hudba. Pro děti bude skákací hrad a soutěže a samozřejmostí je klasické pivní občerstvení.

Ústecký kraj

Po celý víkend máte možnost navštívit Paracountry festival Řipská pouť – otevřenou scénu na úpatí hory Říp. Kromě atrakcí a stánků se můžete těšit na mnoho zajímavých kapel, například No Name, Petra Koláře, či Leonu Machálkovou. V pátek se v letním kině v Ústí nad Labem bude konat Majáles. Zahájen bude tradičním průvodem a vyvrcholí koncertem kapel Wohnout a Tata Bojs. Oslavit Den Země můžete v sobotu v ústecké zoologické zahradě. Bohatý program pro malé i velké bude připraven před restaurací Koliba.

Liberecký kraj

Zámek Sychrov zve v sobotu a neděli na speciální prohlídky "Pyšná princezna" s pohádkovým příběhem. Formou divadelního představení v podání kostýmovaných průvodců si budou děti moci prohlédnout zámek. Soutěž o nej mládě v českých zoologických zahradách můžete zhlédnout v sobotu v liberecké zoologické zahradě. Hlasováním tak můžete poslat jedno ze tří libereckých mláďat do finálového kola. 1. etapa pravidelné společensko-turistické akce Máchovi v patách se uskuteční tuto sobotu. Vydejte se společně s ostatními po stopách Karla Hynka Máchy, letos je start v Benátkách nad Jizerou.

Královéhradecký kraj

Tradiční akcí připomínající lidové tradice a řemesla jsou každoroční Ratibořické ovčácké slavnosti, které se letos uskuteční tuto sobotu. Během slavnostního dne v Ratibořicích se malí i velcí návštěvníci mohou těšit na praktické ukázky práce s čtyřnohými přáteli člověka ovčáckého plemene. Program zaměřený na ochranu přírody a životního prostředí v rámci oslav Dne Země si můžete užít v sobotu v Podorlickém skanzenu Krňovice - Třebechovice pod Orebem. Kromě toho si samozřejmě budete moci prohlédnout novinky ve skanzenu a pro děti je připraven bohatý doprovodný program.

Pardubický kraj

Festival klasické hudby Athény východních Čech se bude konat od pátku do neděle v Chrudimi. Zahajovací koncert festivalu se uskuteční již v pátek ve Velkém sále muzea Chrudim v podání Komorní filharmonie Pardubice. Město Svitavy pro vás připravilo program v rámci cyklu Brány památek dokořán, který je zaměřen nejen na poznávání památek a přírody, ale nabízí také možnost "protáhnout" své tělo a strávit pěkné chvíle s rodinou a přáteli. Svitavský turistický oddíl při této příležitosti zahájí letošní turistickou sezonu. Sobotní program bude sestaven tak, aby vyhovoval cyklistům i pěším turistům.

Kraj Vysočina

Poslední dubnový víkend je již podruhé na Šiklově mlýně ve Zvoli nad Pernštejnem věnován příznivcům offroadů. Na dráze se proti sobě postaví motocykly, čtyřkolky i auta a užijí si ten správný adrenalin. Nenechte si ujít offroadový víkend s jedinečnou podívanou na špičkové jezdce. Do Nákupního parku ve Žďáru nad Sázavou přijďte v pátek odpoledne oslavit Den země. Pro děti budou připraveny projížďky na ponících, skákací hrad a trampolína kreativní a sportovní koutek.

Olomoucký kraj

V sobotu bude na cyklostezce Bečva v Přerově zahájena sezóna. V Přerově je hromadný start naplánován na 11 hodin - pojede se od občerstvení u lávky U tenisu a peloton bude pokračovat do areálu Jadran u Oseka nad Bečvou. V sobotu dopoledne oslaví v olomoucké zoologické zahradě Den Země. Pro děti bude připravena zábavná přírodovědná stezka.

Jihomoravský kraj

Na poslední dubnový víkend připadly oslavy 80. let od založení Vranovské přehrady. Pro návštěvníky bude připravena řada doprovodných akcí, včetně vyhlídkových okružních plaveb. V rámci akce můžete také navštívit mnoho kulturních památek v okolí za zvýhodněné vstupné. Kompletní seznam bohatého programu naleznete zde. Ve Velkých Němčicích u Břeclavi se v pátek uskuteční Noc sklepů. Od 16 hodin Vás zde přivítá na 25 malých a středních vinařů. Již 6. ročník Festivalu otevřených sklepů zahájí jarní festival v Mikulovské vinařské podoblasti. Kromě vinařů z věhlasné vinařské obce Pavlov otevřou své sklepy tento víkend také vinaři v Horních a Dolních Věstonicích, Strachotíně a Popicích. Jako vždy nabídne festival degustování vín přímo ve sklepech a osobní setkání s vinaři.

Zlínský kraj

Město Vsetín oslaví tento pátek Den Země. Po celý den je připraven bohatý program pro malé i velké. V sobotu odstartuje ve Zlíně již 8. ročník oblíbené akce pro rodiny s dětmi Pohádkový les a jako vždy se uskuteční v lesoparku u Dřevěných soch. Špekáčky s sebou!

Moravskoslezský kraj

Od pátku do soboty se v Kopřivnici uskuteční Divadelní přehlídka Kopřiva, která návštěvníkům pravidelně představuje nejrůznější divadelní směry. Kromě divadelních výstupů se můžete těšit i na hudební koncerty, obstarávané především regionálními kapelami. Slavnostní otevírání hradu Starý Jičín se uskuteční tuto sobotu. Vše za účasti skupin historického šermu a doprovodu dobové hudby.

Zajímavé akce v okolí

Adventní tvořivé dílny 2023 - Kyjov

02.12.2023 - 08.12.2023
Vlastivědné muzeum Kyjov

Dovolujeme si Vás pozvat do Vlastivědného muzea Kyjov na tvořivé dílny.

Vánoční trhy v Praze 2023

02.12.2023 - 06.12.2023
Praha

Kouzelné vánoční trhy s krásně navrženými dřevěnými domky probíhají na různých pražských náměstích, například na…

Mikulášská ve Vinohradském pavilonu…

05.12.2023 - 05.12.2023
Vinohradská tržnice

Přijďte si užít Mikulášskou, kterou pořádá DDM Praha 2 spolu s městskou částí Praha 2 v nádherných prostorech…

Hypnotizér v Chodově | prosinec 202…

06.12.2023 - 06.12.2023
Náměstí ČSM 1022, 357…

Přijďte se uvolnit a prožít si něco velice výjimečného na představení, které pořádá KASS Chodov.

Související kategorie

« zpět na seznam položek

Sdílet

Kategorie

úterý 5. prosinec

Dnes má svátek Jitka

Aktuálně z Atlasu Česka

Předpověď počasí pro ČR

Počasí v České republice dnes
Počasí v České republice zítra
Počasí v České republice pozítří
Počasí v České republice popozítří

Na Atlase Česka dále najdete